Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Μπορώ να δω κάπου online πόση επιδότηση έχω?

http://eppforum.cretaforce.net/images/avatars/13.jpg

"We are made of emotions, we are all looking for emotions, it's only a question of finding a way to experience them..."

Ayrton Senna ::: Always in our hearts...

Link to comment
Share on other sites

Aποκλείεται να ζητάει εγγύηση βάσει της νέας κοινοτικής οδηγίας. Απλά πρέπει να τους ενημερώσεις.

 

Πρόσφατα ενεργοποίησα κι εγώ το roaming σε συμβόλαιο χωρίς πιστωτική κάρτα και πράγματι καταργήσανε επιτέλους την καταβολή της εγγύησης.Απλά ενεργοποιείται μόνιμα το roaming ή αν θέλεις για συγκεκριμένη χρονική περίοδο μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει επιδότηση συσκευής στο Cosmote 45 προνομιακό (παλαιό πρόγραμμα) και με λογαριασμούς κάτω των 30Ε;Ρωτάω γιατί παλιότερα που είχα ρωτήσει, μου είχαν πει ότι για ποσό λογαριασμού <30Ε δεν δικαιούμαι ποσό επιδότησης..
Link to comment
Share on other sites

@yiannis5 Όταν κάνεις κλήσεις προς σταθερά, φεύγουν από το πρόγραμμα που έκανες (προς σταθερά 500) και αν τα καταναλώσεις πριν τον μήνα, τότε ό,τι επιπλέον μιλήσεις, φεύγει από το κανονικό πρόγραμμα που έχεις (το C120).

 

@silverthan Δε μπορείς να το δεις online. Μόνο σε κάποιο κατάστημα ή στο 1212.

 

@teorid Είναι μέσα στα σχέδια της εταιρίας, αλλά άγνωστο για πότε. Για ευνόητους λόγους φυσικά. :p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω μια σύνδεση Cosmote 120 εδώ και κανα 4μηνο. Επειδη ειναι τελείως GTP(σορρυ κιόλας), αποφάσισα να κάνω φορητότητα και να παω σε κάποιο Wind Flexy πρόγραμμα.

Έχω λοιπόν 2 ερωτησούλες να κάνω:

1. Θα πληρώσω τίποτα επιπλέον που θα φύγω στους 4 μήνες;

2. Όταν πήρα την σύνδεση, μαζί πήρα και ενα κινητάκι(~18Ε εδωσα) εκμεταλλευόμενος την αρχική επιδότηση. Το ποσό της επιδότησης θα πρέπει να τους το πληρώσω επειδη φεύγω πριν το 12μηνο;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω μια σύνδεση Cosmote 120 εδώ και κανα 4μηνο. Επειδη ειναι τελείως GTP(σορρυ κιόλας), αποφάσισα να κάνω φορητότητα και να παω σε κάποιο Wind Flexy πρόγραμμα.

Έχω λοιπόν 2 ερωτησούλες να κάνω:

1. Θα πληρώσω τίποτα επιπλέον που θα φύγω στους 4 μήνες;

2. Όταν πήρα την σύνδεση, μαζί πήρα και ενα κινητάκι(~18Ε εδωσα) εκμεταλλευόμενος την αρχική επιδότηση. Το ποσό της επιδότησης θα πρέπει να τους το πληρώσω επειδη φεύγω πριν το 12μηνο;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Θα πληρώσεις το ποσό της επιδότησης (ολόκληρο γιατι δεν έχεις κλείσει ούτε καν εξάμηνο). Όταν γίνει η φορητότητα θα έρθει ο τελευταίος εκκαθαριστικός λογαριασμός που θα το περιλαμβάνει.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ φίλε μου! Σε ευχαριστώ! Δηλαδη κάποιο άλλο ποσο δε θα πληρώσω που φεύγω πριν τους 12 μήνες, μονο αυτο της επιδότησης. Πάλι καλά να λεω...
Link to comment
Share on other sites

Paidia simera mou ir8e auto to mnm:

i cosmote sas prosferei xoris miniaio pagio monimi periagogh. Ean den epi8umeite, apantiste oxi me grapto mnm atelos sto ...entos 3 imeron.

 

 

3erei kaneis ti einai??? Peite mou pls.

aaaa 3exasa na sas po pos exo sundesi Cosmote 120.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

εκανα διακοπη συμβολαιου γιατι ειδα οτι δεν με συμφαιρει τελικα

με ειχαν ενημερωσει οτι θα πληρωσω την επιδοτηση

σημερα ηρθε ο λογαριασμος και οντως ειχε μεσα την επιδοτηση αλλα ειχε και τελος κινητης τηλεφωνιας 10€

 

τι γινεται εδω, πληρωνω τοσο μεγαλο τελος επειδη μου βαλαν μεσα στον λογαριασμο το ποσο της επιδοτησης μου;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα ήθελα τη βοήθειά σας...

Είμαι συνδρομητής στο πρόγραμμα καρτοσυμβόλαιο cosmote 35 κι επειδή σκοπέυω να πάω για ένα μήνα περίπου στην Αίγυπτο, θα ήθελα να μου πείτε τι με συμφέρει να κάνω.

Σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλύτερο να μεταφερθώ σε κάποιο άλλο πρόγραμμα με δωρεάν χρόνο ομιλίας αλλά δεν ξέρω γενικώς τι γίνεται με το roaming. Τα φώτα σας!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟ (COSMOTE 2004) ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ 167 ΛΕΠΤΑ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΙ 17 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΕ 26 ΕΥΡΩ ΠΑΓΙΟ (ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ). ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΕΞΗΣ Η ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΡΙΑ : "ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ 80 ΕΥΡΩ, ΜΟΝΟ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΚΑΘΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟ. ΤΟ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ COSMOTE 150, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ 150 ΛΕΠΤΑ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΜΗΝΥΜΑΤΑ, ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 26 ΕΥΡΩ. ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΘΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ ΤΑ ΤΕΛΗ ΑΛΛΑΓΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ (δηλαδή κερατιάτικα). ΔΕΝ ΠΕΙΣΤΗΚΑ, ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ Η ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΡΙΑ ΗΤΑΝ ΝΕΑ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΗ, ΚΙ ΕΤΣΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ. ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ, ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ, ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΤΙ ΠΟΣΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΣΑΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ. Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΟΓΙΑ, ΚΙ ΕΤΣΙ ΒΕΒΑΙΩΘΗΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΟΥΠΕΡΥΠΕΡΠΡΟΣΦΟΡΑΡΑ ΤΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΡΑΣ. ΜΕ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ: ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΧΑΡΗ ΝΑ ΔΙΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ, ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΜΗΝΥΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΡΗ ΑΛΛΑΓΗΣ ΠΑΚΕΤΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΟΝΟ 80 ΕΥΡΩ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ. ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

Λεω οτι ή θα πληρωνεις 26 ευρω και θα εχεις το προγραμμα που ειχες και σε βολευε αλλα με μικρη επιδοτηση ή θα πληρωνεις 26 και θα εχεις πιο μεγαλη επιδοτηση.

Που νομιζω οτι και στο COSMOTE 150 δεν εχει καμια μεγαλη επιδοτηση.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Λέω να την ψαξεις και να φυγεις με φορητοτητα με ελαφρα πηδηματακια...

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Μην δίνεις σημασία τόσο στην επιδότηση αλλά στις χρεώσεις και στην κάλυψη του δικτύου... Μπορεί να σου δίνει μια άλλη εταιρεία ή ένα άλλο πρόγραμμα χρήσης 20-30€ περισσότερα αλλά να τα πληρώνεις μέσω των κομμένων κλήσεων ή λόγω ακριβότερου παγίου ή χρεώσεων.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο μέρες το ίδιο πρόβλημα είχε η αδελφή μου. Είχε cosmote2004 και για να πάρει επιδότηση 70 ευρώ της είπαν να κάνει μεταφορά στο cosmote180 (30 ευρώ πάγιο).

Η απάντηση που έδωσε;

Ευχαριστώ δεν θα πάρω και ζήτησε απευθίας μεταφορά στο cosmote120 (22 ευρώ πάγιο). Αποτέλεσμα; Η επιδότηση έγινε 55 ευρώ. Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα μείνει στο πρόγραμμα που είσαι γιατί απ ότι θυμάμαι είχε και πιο χαμηλές χρεώσεις μετά τη κατανάλωση του προπληρωμένου χρόνου ομιλίας...το είχα κ εγώ κάποτε το 2004 αλλά το άλλαξα για τότε το 240 προνομιακό γιατί δεν μου έφταναν τα 167 λεπτά.. παντός μην αλλάξεις πρόγραμμα ..τα καινούργια είναι και πιο ακριβά σαν πάγια και πιο ακριβές χρεώσεις μετά την κατανάλωση του χρόνου σου..

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Σε όποια εταιρεία και να είναι κάποιος, όταν κάποιο πρόγραμμα είναι παλιό και πλέον δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο, αργά ή γρήγορα θα βρεθεί να έχει ένα πρόγραμμα από τα καινούργια. Υπέγραψε κανείς μας συμβόλαιο πως το πρόγραμμα έχει ισχύ 3 ή 4 ετών? Τα συμβόλαια είναι ετήσια. Οταν οι τιμές μειώνονται, τότε μας αρέσει που η εταιρεία μας αναπροσαρμόζει το πάγιο προς τα κάτω, όταν αυξάνονται δεν μας αρέσει και είναι λογικό. Ομως άλλο το δεν μου αρέσει, και άλλο με εξαπάτησαν.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ κι ένα χρόνο στο Cosmote 2in1 με τα προγράμματα 240 και 60 επειδή ήθελα βασικά να πάρω ένα καλό κινητό πέρυσι..έχω δηλαδή 5 ώρες χρόνο ομιλίας από τις οποίες καταναλώνω τις τρισήμισι με 4 κυρίως γιατί βαριέμαι φριχτά να αλλάζω το μενού της κάρτας 2σε 1 και να μεταφέρομαι απο την γραμμή 1 στην γραμμή 2..οι λογαριασμοί μου τώρα τελευταία βρίσκονται περίπου στα 70 ευρώ(συν τα 30 μηνύματα στο όλο πακέτο). Θα ήθελα να μειώσω τον λογαριασμό μου έτσι σκέφτηκα να μεταφερθώ με φορητότητα στην Wind με τα νέα Αυτόματα Προγράμματα που πιστεύω ότι θα είναι το αύριο στα προγράμματα συμβολαίων γενικά. Η ερώτησή μου αφορά το πόσο εύκολη είναι η διαδικασία της φορητότητας, αν θα χρεωθώ κάτι και αν όντως θα μου κάνουν καλύτερη προσφορά επιδότησης μιας και με την Cosmote και 70 ευρώ λογαριασμό μηνιαίως περίπου η επιδότηση θα είναι γύρω στα 120 ευρώ (και αν!!!).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω αν απο τις 2 δωρεαν(?) ωρες που εχω στο συμβολαιο μου καταναλωσω την 1 η αλλη 1 μεταφερετε αυτοματα στον επομενο μηνα και δε την χρεωνομαι η πρεπει να κανω καποια ενεργεια για να γινει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω αν απο τις 2 δωρεαν(?) ωρες που εχω στο συμβολαιο μου καταναλωσω την 1 η αλλη 1 μεταφερετε αυτοματα στον επομενο μηνα και δε την χρεωνομαι η πρεπει να κανω καποια ενεργεια για να γινει αυτο ?

 

Οχι,η μεταφορα υπολοιπου ισχυει αυτοματα και μεταφερεται χωρις να κανεις κατι εσυ.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ειμαι 5 χρονια στη Vodafone και μετα απο αρκετα προβληματα τα τελευταια 2, αποφασισα να την κοψω και να παω σε Cosmote, κυριως λογω της καλυτερης καλυψης και ελπιζοντας ν'αποφυγω τα θεματα που ειχα με το δικτυο της Vodafone.

 

Εχω αποφασισει και για το προγραμμα που καλυπτει τις αναγκες μου αλλα εκεινο που μου εκανε εντυπωση ειναι το εξης:

Ειχα το VF GPRS/3G+, οπου με 15 ευρω το μηνα (+φπα) ειχα 10ΜΒ προπληρωμενα χρησης internet μεσω GPRS ή 3G.

 

Το "COSMOTE DATA PACK 200MB", ειναι δυνατον με τα ιδια χρηματα αντι για 15ΜΒ να δινει...200 ?? Μαλλον εχω καταλαβει κατι λαθος ε ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...