Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε φορά που εκδίδεται λογαριασμός θα μηδενίζεις!

 

Ευχαριστώ. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. έχω μια επιδότηση κινητου από την cosmote 180 ευρώ και η συσκευη που θα πάρω κάνει περίπου 130 ευρώ.Με το υπόλοιπο των 50 ευρώ μπορώ να πάρω μια κάρτα μνήμης και ένα καλώδιο ή πάνε χαμένα;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν μπορεις να αξιοποιησεις το υπολοιπο σε αγορα αξεσουαρ για το κινητο σου.

αποψη μου:

καλυτερα ειναι να παρεις καποια συσκευη η οποια να κοστιζει στα χρηματα της επιδοτησης σου.εστω και 5 ευρω παραπανω να δωσεις για να μην τους "χαρισεις" κανενα ευρω.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

δεν κανει τπτ φιλε.

φιλικη συμβουλη:μην γραφεις με κεφαλαια γιατι απαγορευεται απο τους κανονες του forum.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το προνομοιακο τι διαφορα εχει ? Βλεπω το 180 εχει παγιο 30 ευρω και η μανα μου εχει απο παλιτερα το 180 (προνομιακο) και η χρεωση που εχει ειναι παλι τοση

 

Επισης για το 180 την δινουν επιδοτηση 80 ευρω και αμα ανεβει μια ωρα 5 ευρω παραπανω. Δεν ξερω αλλα νομιζω οτι δεν ειναι και αρκετα τα 80 ευρω (ενταξει δεν ξεφευγει και πολυ απο την ωρα της). Καποιος ειχε πει οτι η επιδοτηση για ακριβωτερη συσκευη ανεβαινει παραπανω καποια χρηματα αλλα στο 1252 που ρωτησα με ειπαν οχι.

 

Συμφερει μηπως περισσοτερο να κανει φορητοτητα σε καποια αλλα και να της δωσουν μεγαλυτερη επιδοτιση?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι (ελάχιστα) πιο φτηνό. Στο cosmote 120, το προνομιακό είναι €1,5 φτηνότερο. Ενδεχομένως να τη συμφέρει (ως προς την επιδότηση) να κάνει φορητότητα.
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια η cosmote εχει σταματησει την επιδοτηση στο προγραμμα μηδεν παγιο? ετσι μου ειπαν απο πλαισιο. μονο η vodafone δινει επιδοτηση
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις φορητοτητα, η εταιρια που εισαι σε ποσο περιπου δινει το οκ για να πας στο αλλο δικτυο (1 βδαμαδα,2, λιγοτερο απο βδομαδα...) ?

 

Εκανα την προηγουμενη βδομαδα απο κοσμοτε σε wind και ακομα δεν πηρε προεγκριση απο την κοσμοτε. Περιπου ποσο κανει ? Γιατι περιμενω να παρω το κινητο μολις παρει προεγγιση ... αλλα δεν την παιρνει την ατιμη :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω μια σημαντικη ερωτηση

 

παιδια πρπει να κανω ανανεωση σθμβολαιου μεσα σε λιγες μερες.

ομως επειδη το κινητακι ακομα δεν εχει βγει που θελω να παρω και γενικα ηθελα να περιμενω ενα μηνα ακομα για να το παρω θελω να ρωτησω το εξης.μεχρι τελος γεναρη μουπαν να κανω την ανανεωση. αν δε την κανω(συβεχισω ομως να πληρωνω τους λογαριασμους του τελεφωνου(δεν θα κοψω τη συνδεση), χανω την επιδοτηση, ή αυτη θα υπολογιστει απο τους τελευταιους 12 μηνεσ του συμβολαιου μου(αφου θα εχω καθυστερησει ενα μηνα θα πιαστουν οι μηνες δηλαδη απ οτον προηγουμενο φλεβαρη μεχρι γεναρη?

 

ξερει κανενας να μου πει? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις φορητοτητα, η εταιρια που εισαι σε ποσο περιπου δινει το οκ για να πας στο αλλο δικτυο (1 βδαμαδα,2, λιγοτερο απο βδομαδα...) ?

 

Εκανα την προηγουμενη βδομαδα απο κοσμοτε σε wind και ακομα δεν πηρε προεγκριση απο την κοσμοτε. Περιπου ποσο κανει ? Γιατι περιμενω να παρω το κινητο μολις παρει προεγγιση ... αλλα δεν την παιρνει την ατιμη :p

Σε πέντε εργάσιμες δίνει απάντηση. Αν δηλαδή έγινε η αίτηση την περασμένη Τετάρτη, σήμερα θα έχεις το ΟΚ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σε πέντε εργάσιμες δίνει απάντηση. Αν δηλαδή έγινε η αίτηση την περασμένη Τετάρτη, σήμερα θα έχεις το ΟΚ.

 

Thanks για την απαντηση Πετρο. Τελικα σημερα με πειρανε να με πουνε οτι πειρε προεγκριση απο κοσμοτε (η αιτηση πρεπει να ειχε γινει την προηγουμενη τεταρτη). Στην αρχη χαρηκα αλλα ακομα η wind δεν εστειλε το χαρτη της προεγκρισης και απο οτι φενεται δεν θα το παρω σημερα :(

Link to comment
Share on other sites

Σε πέντε εργάσιμες δίνει απάντηση. Αν δηλαδή έγινε η αίτηση την περασμένη Τετάρτη, σήμερα θα έχεις το ΟΚ.

 

Τελικα ακυρο πετρο, πειρε εγκριση μονο απο την Wind (εκει παω) απο την Cosmote δεν δωσαν ακομα, και ειμαστε σημερα στην 6η μερα και μεχρι και τωρα δεν υπηρχε εξελιξη... Σε εμας βρηκε να καθυστερηση τωρα, και πλησιαζει Σαββατοκυριακο κιολας... :(:mad:

 

Ελπιζω σημερα το απογευμα η Αυριο να εχει γινει :worry:

Link to comment
Share on other sites

re paidia na rotiso kati exo to cote 240 kai mou ixan pi oti to pagio 8a ine 35 + 2 +37, ton proto logariasmo moy ir8e 70 alla itan o protos tora moy ir8e 48 xoris na exo xeperasi to xrono omilias to mono liga minimata pou ixa stili kai malista grafi :pagia teli 35+teli xrisis 7.9+teli sindromiton 5.9=48 panta etsi 8a ine???

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Αν ο λογαριασμός σου είναι μέχρι 35,70 ευρώ Ο κρατικός φόρος είναι 2,38.

Αν κάνεις έστω και λίγα μηνύματα, αφού το πάγιο σου είναι 35 Θα περάσεις κατά πάσα πιθανότητα το όριο των 35,70. Ο φόρος πάνω από αυτό το ποσό γίνεται 5.90(και πάνω από 71,4 Πηγαίνει στα 11,90) .

Επίσης στον αναλυτικό λογαριασμό μπορείς να δεις αναλυτικά από που προέρχονται τα 7.9 Ευρώ που έκανες παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φώτα σας! Θελω να παρω το W960 και οι προβληματισμοι μου μπολικοι οποτε μπαινω στο ψητο: Εχω μια Cosmoκαρτα που θελω να μετατρέψω σε συνδεση και ο αδερφος μου εχει μια σύνδεση Cosmote 240 που στις 3 Φεβρουαριου λήγει. Πήγα και ρώτησα σε ενα καταστημα Oteshop (Τσιμισκη) το εξης: Εαν μετατρέψω την καρτα σε σύνδεση 240 μπορω να κάνω με τον αδερφο μου ενα οικογενιακο πακέτο και να πάρω και την δικιά του επιδότηση?Η κοπελα μου είπε κανονικα γίνεται κ για τα διασταυρώσω πήρα τηλέφωνο 2 φορες στο 1212 να το ρωτήσω οπου ελαβα σαν απαντηση " Οχι αυτο που ζητάτε δεν γίνεται!!".Η περιπετεια συνεχίζεται και ορμομενος σε ένα κατάστημα Γερμανος τους ρωτάω το ίδιο πράγμα και μου απαντάνε " Αν και δεν γινεται εμεις off the record το κάνουμε". Οποτε η ερωτηση μου στο φορουμ ειναι:

 

1) Αυτο που ζητάω να γίνει ισχύει? Η εστω το κάνει ο Γερμανός?

 

2)Ειναι καλυτερα να πω στον bro μου να κάνει την συνδεση κάρτα και να την κάνει ξανα σύνδεση(Μεγαλύτερη επιδότηση?) ? Ρωτησα και με λενε οτι θέλει 30 μερες να γίνει κάρτα κ μετα πρεπει να παραμέινεις σαν κάρτα για ένα μηνα εαν θελήσεις να την κάνεις ξανα σύνδεση.Ισχύει και ειναι τοσο χρονοβόρο?

 

3)Ξέρει κανεις εαν θα κάνει η Cosmote την προσφορα για 2 πάγια δώρο σε κάποια στιγμή?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!:D

Link to comment
Share on other sites

1)Να πας στη Vodafone με φορητότητα. Να μπειτε στο u & me 300.Πάγιο 64,50 και για τις δυο γραμμες. Μοιραζεστε 300 λεπτα προς τα εξω και τα μεταξυ σας ειναι δωρεαν. Θα παρετε συνολικη επιδότηση 170 ευρω και κρατάτε και τα νουμερακια σας. Αυτό το "δεν γίνεται" που σου ειπαν δεν μπορω να το καταλαβω ειλικρινα...

2)αυτο ισχυει, ενω για να γινουν οι φορητοτητες χρειαζονται 10 εργασιμες.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι αυτή την περίοδο οι επιδοτήσεις της κοσμοτέ είναι χαμηλότερες από της vodafone? Συνήθως η κοσμοτέ έδινε κάτι παραπάνω...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια η cosmote εχει σταματησει την επιδοτηση στο προγραμμα μηδεν παγιο? ετσι μου ειπαν απο πλαισιο. μονο η vodafone δινει επιδοτηση

Το ίδιο μου είπαν και μένα στο κατάστημα της Στουρνάρη προχθές και μετά από επιμονή μου πως το site του Πλαισίου δίνει κανονικά τιμή στο πρόγραμμα αυτό, ο υπάλληλος επικοινώνησε με προϊστάμενο ο οποίος επιβεβαίωσε πως δεν ισχύει πλέον.

Σε επικοινωνία με την Cosmote μου είπαν ότι το πρόγραμμα ισχύει κανονικά και δίνεται από τους αντιπροσώπους της, αλλά σε επίσκεψή μου στον Γερμανό μου είπαν πως πρέπει να πάω στην Cosmote για να πάρω επιδότηση με το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι στο προγραμμα cosmote 120 και θελω να προσθεσω την υπηρεσια cosmote προς σταθερα 500. Η ερωτηση μου ειναι, εαν καλεσω σε σταθερο, πρωτα καταναλωνεται ο χρονος απο το βασικο πακετο (τα 120 λεπτα) και μετα απο τα 500? Η για ολα τα σταθερα αφαιρειται πρωτα απο τα 500 και μετα απο το βασικο χρονο ομιλιας? Ευχαριστω! :)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν ακομα η cosmote ζηταει για ενεργοποιηση του roaming σε συνδεση χωρις χρηση πιστωτικης,καταθεση χρηματων σε λογαριασμο?(ζητουσαν καπου 200ε την τελευταια φορα που το ειχα χρειαστει)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν ακομα η cosmote ζηταει για ενεργοποιηση του roaming σε συνδεση χωρις χρηση πιστωτικης,καταθεση χρηματων σε λογαριασμο?(ζητουσαν καπου 200ε την τελευταια φορα που το ειχα χρειαστει)

Aποκλείεται να ζητάει εγγύηση βάσει της νέας κοινοτικής οδηγίας. Απλά πρέπει να τους ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...