Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να μην βγαίνω off topic: έχει λήξει το συμβόλαιό μου και σκέφτομαι να το μετατρέψω σε cosmoκάρτα. Αν επιθυμήσω αργότερα να το ξάνακάνω συμβόλαιο (το ίδιο νούμερο) υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός; Γιατί νομίζω ότι κάτι τέτοιο ίσχυε παλιότερα...
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην βγαίνω off topic: έχει λήξει το συμβόλαιό μου και σκέφτομαι να το μετατρέψω σε cosmoκάρτα. Αν επιθυμήσω αργότερα να το ξάνακάνω συμβόλαιο (το ίδιο νούμερο) υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός; Γιατί νομίζω ότι κάτι τέτοιο ίσχυε παλιότερα...

 

Θα πρέπει να λειτουργήσει ως καρτοκινητό για τουλάχιστον ένα μήνα. Από εκεί και πέρα, δεν υπάρχει πρόβλημα αν θελήσεις να το ξανακάνεις σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει? Αν είσαι εντός ζώνης και σε καλέσουν απο σταθερό τι πληρώνουν???Σαν να πήραν σταθερό ή σαν να πήραν κινητό???Δηλδή πληρώνουν αστική χρέωση αυτοί που σε καλούν απο σταθερό όταν είσαι εντός ζωνής???Γιατι στο αντίστοιχο της βόνταφον χρεώνονται με αστική χρέωση....
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει? Αν είσαι εντός ζώνης και σε καλέσουν απο σταθερό τι πληρώνουν???Σαν να πήραν σταθερό ή σαν να πήραν κινητό???Δηλδή πληρώνουν αστική χρέωση αυτοί που σε καλούν απο σταθερό όταν είσαι εντός ζωνής???Γιατι στο αντίστοιχο της βόνταφον χρεώνονται με αστική χρέωση....

Δεν νομίζω να αλλάζει κάτι γι' αυτούς που σε καλούν αφού όπως και να χει σε καλούν σε νούμερο κινητού. Η κοσμοτέ δεν σου δίνει σταθερό αριθμό για να δέχεσαι κλήσεις με αντίστοιχη χρέωση όταν είσαι εντός ζώνης.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αλλάζει κάτι γι' αυτούς που σε καλούν αφού όπως και να χει σε καλούν σε νούμερο κινητού. Η κοσμοτέ δεν σου δίνει σταθερό αριθμό για να δέχεσαι κλήσεις με αντίστοιχη χρέωση όταν είσαι εντός ζώνης.

 

Ακριβώς. Επειδη εχω την υπηρεσια ήδη, το μονο που αλλαζει ειναι οτι απο τον Ταχυδρομικό κωδικα που δηλωνεις (δηλαδη απο το σπιτι σου και καποια τετραγωνα πιο περα) μπορεις να παιρνεις τηλεφωνο λες και εχεις σταθερο οτε. Και απλα στο παγιο των 5 ευρω σου δινει και 200 λεπτα προς σταθερο.

 

Για όλους τους αλλους που μας καλουν δεν αλλαζει οτι ισχυε (χρεωσεις προς cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν στο "μηδενικό πάγιο" της cosmote μπορεί να ενεργοποιηθεί το ONEphone; Στην αρχική της ανακοίνωση η cosmote το εξαιρούσε, αλλά στις σελίδες της δεν φαίνεται ξεκάθαρα ένας τέτοιος περιορισμός.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν στο "μηδενικό πάγιο" της cosmote μπορεί να ενεργοποιηθεί το ONEphone; Στην αρχική της ανακοίνωση η cosmote το εξαιρούσε, αλλά στις σελίδες της δεν φαίνεται ξεκάθαρα ένας τέτοιος περιορισμός.

 

Οχι δεν μπορει. Απο C60 και πάνω. Για βλακες τους εχεις? ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι στο πρόγραμμα c120 και κάνω κληση μέσα στην ζώνη αστικής χρέωσης θα μου μειωθεί ο χρόνος απο τα 120 λεπτά που έχω ή απλός θα θεωρηθεί ως κλήση με αστική χρέωση;
.
Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι στο πρόγραμμα c120 και κάνω κληση μέσα στην ζώνη αστικής χρέωσης θα μου μειωθεί ο χρόνος απο τα 120 λεπτά που έχω ή απλός θα θεωρηθεί ως κλήση με αστική χρέωση;

 

Νομιζω οτι θα σου αφαιρεθουν απο τα 200 λεπτα του 5ευρου και μετα ως κληση προς αστικη. Θα ηταν αδικο κατι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβόλαιο cosmote εδώ και 1,5 χρόνο. Δεν έκανα ανανέωση όταν έκλεισα 1 χρόνο και μου κάνανε προσφορά για νέα συσκευή (δεν πήρα νέα συσκευή) και πέρασα αυτόματα στο προνομιακό πάγιο.

 

Στις αρχές Αυγούστου έχοντας 2 μήνες απλήρωτο λογαριασμό κόβονται οι εισερχόμενες(480 ευρώ). Τον Σεπτέμβρη έρχεται νεος λογαριασμό και παρά το ότι οι εξερχόμενες έχουν κοπεί από τον προηγούμενο μήνα μπάινει στο νέο συνολικό ποσό το πάγιο του δωρεάν χρόνου ομιλίας τον οποίο φυσικά αφού έχουν κοπεί οι εξερχόμενες δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω. Λογικό εν μέρει αφού λειτουργούν οι εισερχόμενες. Την πρώτη βδομάδα του Οκτωβρίου κόβονται και οι εισερχόμενες.

 

Πάω σήμερα στο Γερμανό και πληρώνω όλο το ποσό (515 ευρώ). Περιμένω να ανοίξουν τη γραμμή και μετά από 20 λεπτά αναμονής στο κατάστημα με φωνάζουν να μιλήσω με μια κυρία η οποία μου λέει πως για να ανοίξει το τηλ, θα πρέπει να πάω σε ένα κατάστημα cosmote και να πληρώσω 150 ευρώ εγγύηση. Σημειώνεται πως ο μηνιαίος λογαρισμός μου είναι 100-150 ευρώ και πως στο 1+ χρόνο έχω δώσει πάνω από 1800 ευρώ. Τι είναι αυτή η εγγύηση. Προβλέπεται στο συμβόλαιο που έχω υπογράψει?Η τύπισσα στο τηλ είπε πως τα λεφτά θα τα πάρω πίσω όταν ακυρώσω το συμβόλαιο. Τι είναι η cosmote τράπεζα?Το έχετε ξανακούσει?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δικαίωμα να σου το ζητήσουν μιας και έχει λήξει το συμβόλαιο (αφήνοντας απλήρωτους τους λογαριασμούς καταγγέλεται αυτόματα η σύμβαση)...

 

Για να σου εγκρίνουν συμβόλαιο περνάς από διαδικασία έγκρισης η οποία αν η εταιρεία το κρίνει απαραίτητο μπορεί να σου ζητήσει προκαταβολή...

 

Πήγαινε σε άλλη εταιρεία και δοκίμασε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω για το ελαχιστο χρονο χρεωσης 30 δευτ καταργηθηκε η υπαρχρει......θα ηθελα να ρωτησω και για το προγραμμα μου ειμαι στο 120 για 2 χρονο ποσο θα μου ρθει το παγιο ποσο θα μειωθει.(τωρα εκλεισα 2 χρονο)......

και ποσα τελη πληρωνουμε τελικα????

παγιο+κλησεις++++++++:blink::blink::blink:

Οι υπογραφές δεν θα πρέπει να υπερβαίνουν σε μέγεθος τους 750 χαρακτήρες ή να ξεπερνούν τις 5 γραμμές.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω για το ελαχιστο χρονο χρεωσης 30 δευτ καταργηθηκε η υπαρχρει......θα ηθελα να ρωτησω και για το προγραμμα μου ειμαι στο 120 για 2 χρονο ποσο θα μου ρθει το παγιο ποσο θα μειωθει.(τωρα εκλεισα 2 χρονο)......

και ποσα τελη πληρωνουμε τελικα????

παγιο+κλησεις++++++++:blink::blink::blink:

η ελάχιστη χρέωση ζει και βασιλεύει..

απ οτι καταλαβαίνω κλείνεις τα 2 χρονια και μπενεις στο 3 ? εαν εκανες τη συνδεση μεσα στο 05 εχει ήδη μειωμενο πάγιο..δεν μειωνεται αλλο ..

εαν ειναι μετα το αυγουστο του 2006 δεν μειωνεται καθολου το πάγιο

τα τέλη που πληρώνεις ειναι ανάλογα με τη χρήση που κάνεις..

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το καρτοκινητό μου συμβόλαιο τον Ιανουάριο (Cosmote 120), τότε δεν μιλούσα πολύ αλλά πλέον μιλάω σχεδόν 5 ώρες τον μήνα (μόνο εξερχόμενες) και ο λογαριασμός είναι στα 50-70€ τον μήνα... Επειδή έτσι κι αλλιώς μιλάω πολύ θέλω να ανέβω στο Cosmote 240 και αναρωτιέμαι τι με συμφέρει απο τις παρακάτω περιπτώσεις σε σχέση με την επιδότηση.

 

1) Αναβάθμιση σε πρόγραμμα με μεγαλύτερο πάγιο (C240) τώρα και ανανέωση του συμβολαίου στο ίδιο (C240) τον Ιανουάριο?

2) Μένω στο C120 μέχρι τον Ιανουάριο και αναβαθμίζω σε C240 τότε μαζί με την ανανέωση του συμβολαίου?

 

Τι απο τα παραπάνω θα μου δώσει μεγαλύτερη επιδότηση?

Link to comment
Share on other sites

loipon,

εγω με το κοσμοτε120 κ 120 μηνυματα εκανα περιπου μεσο ορο 70ευρω λογαριασμο

η αδερφη μου με 240λεπτα κ 30 μηνυματα εκανε περιπου 50ευρω μεσο ορο.

 

σημερα μου ειπαν οτι δικαιουμε 100 ευρω επιδοτηση

κ η αδερφη μου 90 ευρω

Link to comment
Share on other sites

:help:Ξέρει κάποιος πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω επιδότηση Cosmote σε άλλα καταστήματα εκτός ΓΕΡΜΑΝΟΥ?? Οι επιδοτήσεις πόσο διαρκούν? :help:
[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής στο Wind1, αλλά επειδή πλέον ο χρόνος ομιλίας μου στο κινητό κυμαίνεται μεταξύ 90'-120' δεν με συμφέρει.

Σε περίπτωση που κάνω φορητότητα στην Cosmote ποιο πρόγραμμα με συμβουλεύεται να επιλέξω?

Μήπως με συμφέρει καρτοκινητό?

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Paidia exw mia epidotisi cosmote se ligo kairo tis aderfis mou!!!

Tis eixa kanei dwro ti k810 mou kai eipe pws 8a mou tin edine!!!

Twra exw alli aporia!!!To magazi sto opoio eixa kanei ti sundesi ekleise!!!Logika twra mporw na paw se opoi katastima 8elw na tin eksargirwsw etsi>>??<<Dld mporw na paw sto eshop stin poli mou kai na tin eksargirwsw apo kei!!!8elw na parw to K850 me epeidwtisi mias kai aurio 8a parw to P1i!!!

 

Filika

 

Scottas:D:p;):)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Το προσεχές Σάββατο ανοίγει η επιδότησή μου. Επειδή αποφάσισα να περιμένω για το iPhone (ποια εταιρεία θα το φέρει, τιμές, προγράμματα, κλπ) δεν θέλω ακόμα να υπογράψω νέο συμβόλαιο με ΚΟΤΕ. Υπάρχει περίπτωση να λήξει η επιδότηση? Εχει συγκεκριμένη διάρκεια?
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος τι θα γινει τελικα με την ενημερωση υπολοιπου?

 

θα τη δωσουν καποια στιγμη, η δεν προκειται να τη δωσουν καθολου?

 

το θεμα αυτο εχει αρχισει να με εκνευριζει..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τελικά επιβάρυνση στο να αλλάξω το πρόγραμμά μου στη μέση της περιόδου του λογαριασμού απτο να το αλλάξω στο τέλος της? Στο 1213 μου είπαν πως είναι καλύτερο να το αλλάξω μία μέρα πριν ξεκινήσει ο καινούριος λογαριασμός όμως δεν κατάφεραν να μου εξηγήσουν το γιατί. Εγώ αυτή τη στιγμή βιάζομαι να μεταβώ από το απεριόριστα 3 στο 360, να το κάνω ή πρέπει όντως να περιμένω το τέλος του μήνα καλύτερα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τι χρειαζεται για να ενεργοποιηθει το wireless internet easy? Γινεται από το κινητο ή πρεπει να παω σε μαγαζι cosmote?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τι χρειαζεται για να ενεργοποιηθει το wireless internet easy? Γινεται από το κινητο ή πρεπει να παω σε μαγαζι cosmote?:worry:

 

θέλει αποστολή φαξ με αίτημα και ταυτότητα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην Ελλάδα η Cosmote παρέχει το Freeze που σε κάθε 30 λεπτά πληρώνεις τα 3, στην θυγατρική της στην FYROM ανά 30 λεπτά πληρώνεις τα 2 (για την ακρίβεια λέει ότι στα 15 λεπτά πληρώνεις το 1 λεπτό) . Γιατί να μην έχουμε και στην Ελλάδα αυτό; http://www.cosmofon.com.mk/en/?SectionID=412&pos=5
.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...