Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λίγες μέρες περιμένω την επιδότηση συσκευής.Είμαι στο πρόγραμμα cosmote 120 προνομιακό και δεν ξεπερνάω τις 2 ώρες,ούτε μην. στέλνω.Πόσο επιδότηση να περιμένω?

 

Κάποιος που να ξέρει σίγουρα???

Link to comment
Share on other sites

εκανα σημερα συνδεση cosmote αφηνωντας μετα απο καιρο την vodafone.

εκανα το παγιο 480 με 60 γραπτα μηνυματα,για να δουμε αν θα μεινω ευχαριστημενος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί. Έχω πρόγραμμα cosmote προνομιακό 120 και ο λογαριασμός είναι πάνω κάτω 20-25, το πάγιο δηλαδή μόνο. Έχω κλείσει 2 χρόνια απο την τελευταία επιδότηση και 2 φορές που τους έχω πάρει τηλέφωνο μου δίνουν 100€ επιδότηση μόνο αν πάω στο 3ωρο πρόγραμμα τους. Ερωτώ γιατί γίνεται κάτι τέτοιο αφου την τελευταία φορά πριν 2 χρόνια είχα πάρει 100 € με ίδιους λογαρισμούς χωρίς να αλλάξω πρόγραμμα :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο νταβατζιλίκι και αυτό!

Δεν τις κόβουνε καλύτερα τελείως τις επιδοτήσεις και να κάνουν μια σοβαρή έκπτωση στα πάγια;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί. Έχω πρόγραμμα cosmote προνομιακό 120 και ο λογαριασμός είναι πάνω κάτω 20-25, το πάγιο δηλαδή μόνο. Έχω κλείσει 2 χρόνια απο την τελευταία επιδότηση και 2 φορές που τους έχω πάρει τηλέφωνο μου δίνουν 100€ επιδότηση μόνο αν πάω στο 3ωρο πρόγραμμα τους. Ερωτώ γιατί γίνεται κάτι τέτοιο αφου την τελευταία φορά πριν 2 χρόνια είχα πάρει 100 € με ίδιους λογαρισμούς χωρίς να αλλάξω πρόγραμμα :wacko:

 

 

καλα, τι κουλο και αυτο...επιδοτηση μονο εαν μεταβεις σε μεγαλυτερο παγιο?!

Περιεργο το βρισκω!

Ο λογαριασμος σου στα 20-25 Ε μια χαρα ειναι για μια μικρη επιδοτησουλα!

Θα τρελαθουμε μου φαινεται.....

:down:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά η επιδοτήσεις τουλάχιστον της Cosmote Θα πέφτουν με σκοπό να καταργηθούν..

 

Εαν βλέπετε τέτοια φαινόμενα μην απορείτε.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Με κοσμοτε 120 με επιδοτουνε με 60 ευρω εαν παω στο κοσμοτε 180.Σημερινο αυτο.Σε ευχαριστω κοσμοτε.

 

Όπου φυσικά θα χάσεις "άμα βέβαια το έχεις" το προνομιακό πάγιο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση :)

 

- Υπάρχει τρόπος να γνωρίζω πόσα δωρεάν λεπτά ομιλίας έχω υπόλοιπο πριν αρχίσει να με χρεώνει για τις κλήσεις?

 

Θα με ενδιέφερε αν υπάρχει ενημέρωση μέσω sms, ή καλώντας κάποιο νούμερο, γιατί ορισμένες φορές δεν μηδενίζω τον μετρητή κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Με κοσμοτε 120 με επιδοτουνε με 60 ευρω εαν παω στο κοσμοτε 180.Σημερινο αυτο.Σε ευχαριστω κοσμοτε.

 

Παιδιά με λογαριασμούς 50 -60 ευρω στο 240 επιδότηση 100 ευρω ! αν είναι δυνατόν ! πέρσι με πιο μικρούς λογαριασμούς στο 120 είναι 120 ευρω επιδότηση .. ( υπόψη είναι και οικογενειακό το πακέτο )

 

 

 

Μια γρήγορη ερώτηση :)

 

- Υπάρχει τρόπος να γνωρίζω πόσα δωρεάν λεπτά ομιλίας έχω υπόλοιπο πριν αρχίσει να με χρεώνει για τις κλήσεις?

 

Θα με ενδιέφερε αν υπάρχει ενημέρωση μέσω sms, ή καλώντας κάποιο νούμερο, γιατί ορισμένες φορές δεν μηδενίζω τον μετρητή κλήσεων.

 

δυστυχώς οχι και ειναι αίτημα ολων μας..

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Μα έχουμε πει ότι η λογική της cote είναι να περιορίσει την επιδότηση όσο γίνετε πιο πολύ.

 

Όταν βλέπω τι έκπτωση κάνει για καινούργιες συνδέσεις και ρωτάω τι να κάνω που δεν έχω κάτι αντίστοιχο με την επδότηση μου λένε πάντα κάντε καινούργια σύνδεση και κόψτε την παλιά. Λες και είναι εύκολο να αλλάζεις κάθε τρεις και τόσο νούμερο.

 

Μ' άρεσε που όταν άρχισε η ιστορία με την φορητότητα είχε βγει η cote και έλεγε ότι θα κάνει ειδικές προσφορές σε όσους είναι μακροχρόνιοι πελάτες για να παραμείνουν

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες,

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Θελουμε να κανουμε ένα οικογενιακό πακέτο για να μιλάμε μεταξύ μας δωρεάν.Αυτα που διαφημίζονται έχουν απεριόριστο χρόνο ομιλίας μεταξύ τους ή υπάεχουν τιποτε ψιλά γράμματα που εριορίζουν το απεριόριστο σε 60 λεπτά ή κατι άλλο?

ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση:)

 

 

δεν κάνει τίποτα :)

 

 

καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες,

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Θελουμε να κανουμε ένα οικογενιακό πακέτο για να μιλάμε μεταξύ μας δωρεάν.Αυτα που διαφημίζονται έχουν απεριόριστο χρόνο ομιλίας μεταξύ τους ή υπάεχουν τιποτε ψιλά γράμματα που εριορίζουν το απεριόριστο σε 60 λεπτά ή κατι άλλο?

ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων

 

 

 

Λοιπόν φιλέ μου στο οικογενειακό πακέτο έχει ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ ανάλογα με τον αριθμό των συμβολαίων και δωρεάν λεπτά (απαιτούνται τουλάχιστον 2 )

 

Δηλαδή έχεις 2 συμβόλαια τότε

2 Χ 60 λεπτά = 120 λεπτά

Εάν έχεις 3 συμβόλαια τότε

3 Χ 60 = 180 λεπτά

 

Τα παραπάνω λεπτά μπορούν να μοιραστούν οι κάτοχοι συμβολαίων με οποιοδήποτε τρόπο για κλήσεις μεταξύ του οικογενειακού προγράμματος

(πχ ο ένας να μιλήσει 80 λεπτά και ο άλλος 40 λεπτά κ ο κ )

 

Να μη ξεχάσετε να προσθέσετε τον αριθμό του σταθερού σας στο πακέτο .

Δεν υπάρχει καμία επιβάρυνση

Τέλος εάν βάλετε κάποιο καρτοκινητο τότε έχετε αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μηνά με 15 ευρω (που τα χρεώνεται η σύνδεση ) και αλλά 3 ευρω δώρο bonus από τη cosmote.

 

 

 

Βεβαία υπάρχει και η δυνατότητα με κάποιο extra πάγιο να μιλάτε πραγματικά απεριόριστα . Το πάγιο αυτό διαμορφώνεται ανάλογα με τον αριθμό των μελών του προγράμματος ! Να σου τονίσω ότι το δωρεάν είναι μονό από τους χρήστες συμβολαίων και όχι καρτοκινητών μελών του προγράμματος . Βεβαία μπορούν να μιλούν δωρεάν και προς τα καρτοκινητα του πακέτου

 

Ελπίζω να σε κάλυψα !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Είμαι cosmote 180 και έκανα ''καλούς'' λογαριασμούς....Συνήθως γύρω στα 100 ευρώ...Μια - δυο φορές πηγα και 170-180...Σε 15 μέρες ερχεται επιδότηση...υπολογίζει κανεις πόσο περίπου θα είναι?
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΓΚΑΜΑ ΚΙΝΗΤΩΝ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙΣ... ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΤΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ 1212 ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΟΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΕΙΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνει τίποτα :)

 

 

 

 

 

 

Λοιπόν φιλέ μου στο οικογενειακό πακέτο έχει ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ ανάλογα με τον αριθμό των συμβολαίων και δωρεάν λεπτά (απαιτούνται τουλάχιστον 2 )

 

Δηλαδή έχεις 2 συμβόλαια τότε

2 Χ 60 λεπτά = 120 λεπτά

Εάν έχεις 3 συμβόλαια τότε

3 Χ 60 = 180 λεπτά

 

Τα παραπάνω λεπτά μπορούν να μοιραστούν οι κάτοχοι συμβολαίων με οποιοδήποτε τρόπο για κλήσεις μεταξύ του οικογενειακού προγράμματος

(πχ ο ένας να μιλήσει 80 λεπτά και ο άλλος 40 λεπτά κ ο κ )

 

Να μη ξεχάσετε να προσθέσετε τον αριθμό του σταθερού σας στο πακέτο .

Δεν υπάρχει καμία επιβάρυνση

Τέλος εάν βάλετε κάποιο καρτοκινητο τότε έχετε αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μηνά με 15 ευρω (που τα χρεώνεται η σύνδεση ) και αλλά 3 ευρω δώρο bonus από τη cosmote.

 

 

 

Βεβαία υπάρχει και η δυνατότητα με κάποιο extra πάγιο να μιλάτε πραγματικά απεριόριστα . Το πάγιο αυτό διαμορφώνεται ανάλογα με τον αριθμό των μελών του προγράμματος ! Να σου τονίσω ότι το δωρεάν είναι μονό από τους χρήστες συμβολαίων και όχι καρτοκινητών μελών του προγράμματος . Βεβαία μπορούν να μιλούν δωρεάν και προς τα καρτοκινητα του πακέτου

 

Ελπίζω να σε κάλυψα !

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πλήρη απάντηση φίλε μου!

Λοιπόν, τα πράγματα έχουν ως εξής.Έχουμε:

1) 2 συνδέσεις

2) 1 καρτοσυμβόλαιο

3) 1 καρτοκινητό της κοπελιάς μου που θέλω νε είναι μέσα για ευννόητους λόγους.

Πως μπορώ να τα συνδιάσω μεταξύ τους ώστε να μιλάω απεριόριστα με τους δικούς μου αλλά και με την κοπελιά μου?Όπως καταλαβαίνεις δεν με καλύπτει η παρούσα λύση και με τα νον στοπ έχω βαρεθεί..

Ποιό είναι αυτό το πάγιο που μπορούμε να μιλάμε πραγματικά απεριόριστα μεταξύ μας?Υπάρχει μήπως κάποια άλλη λύση έστω και άν χρειαστεί να βαλω 2 σιμ σε ένα κινητό?

Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την απάντησή σου!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την πλήρη απάντηση φίλε μου!

Λοιπόν, τα πράγματα έχουν ως εξής.Έχουμε:

1) 2 συνδέσεις

2) 1 καρτοσυμβόλαιο

3) 1 καρτοκινητό της κοπελιάς μου που θέλω νε είναι μέσα για ευννόητους λόγους.

Πως μπορώ να τα συνδιάσω μεταξύ τους ώστε να μιλάω απεριόριστα με τους δικούς μου αλλά και με την κοπελιά μου?Όπως καταλαβαίνεις δεν με καλύπτει η παρούσα λύση και με τα νον στοπ έχω βαρεθεί..

Ποιό είναι αυτό το πάγιο που μπορούμε να μιλάμε πραγματικά απεριόριστα μεταξύ μας?Υπάρχει μήπως κάποια άλλη λύση έστω και άν χρειαστεί να βαλω 2 σιμ σε ένα κινητό?

Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την απάντησή σου!

 

Αφού είστε 2 μελή του οικογενειακού με συμβόλαιο το πάγιο θα είναι 16 ευρω (στο πακέτο –όχι στον καθένα )

Νομίζω ότι το καρτοσυμβολαιο θεωρείται ως πρόγραμμα καρτοκινητής και όχι ως συμβόλαιο αλλά καλύτερα να το ρωτήσεις αυτό .

 

Τέλος αν εντάξεις το καρτοκινητο της κοπέλας σου θα έχεις ακόμα 15 ευρω κάθε μηνά ανανέωση που θα χρεώνονται στο λογαριασμό του πακέτου σου .

 

οποτε με τη λυση του απεριοριστου (μονο ομος οταν καλεις εσυ)

ειστε Καλυμμένοι .. :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

 

οποτε με τη λυση του απεριοριστου (μονο ομος οταν καλεις εσυ)

ειστε Καλυμμένοι .. :)

 

υπάρχει κάποια λύση ωστε να μπορεί να με καλεί και η κοπελιά μου?Σκέφτηκα αν μπορώ να κάνω το εξής: να συνδιάσω στο καρτοσυμβόλαιό μου 2 σε 1 σιμ ώστε να μπορεί να με καλεί και η κοπελιά μου?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

θα ηθελα να ρωτησω τα εξής.

 

Εχω μια καρτα 2ιν1 με 2 συμβολαια. Αποφασισα να κανω το ενα καρτοκινητο (το δευτερευον) ειναι ενα βασικο χωρις επιδοτηση ή δωρεαν χρονο ομιλίας. Μπορει να γινει καρτοκινητο αυτοματα χωρις να αλλαξω καρτα sim?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αφού είστε 2 μελή του οικογενειακού με συμβόλαιο το πάγιο θα είναι 16 ευρω (στο πακέτο –όχι στον καθένα )

Νομίζω ότι το καρτοσυμβολαιο θεωρείται ως πρόγραμμα καρτοκινητής και όχι ως συμβόλαιο αλλά καλύτερα να το ρωτήσεις αυτό .

 

Τέλος αν εντάξεις το καρτοκινητο της κοπέλας σου θα έχεις ακόμα 15 ευρω κάθε μηνά ανανέωση που θα χρεώνονται στο λογαριασμό του πακέτου σου .

 

οποτε με τη λυση του απεριοριστου (μονο ομος οταν καλεις εσυ)

ειστε Καλυμμένοι .. :)

 

Το καρτοσυμβόλαιο δεν μπορεί να ενταχθεί σε οικογενειακό πακέτο. Πήγαινε σε ένα κατάστημα να σε ενημερώσουν υπεύθυνα και αναλυτικά

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει από τις 3-2-07 συμβόλαιο cosmote180.Στις 15-2 έκλεισε ο πρώτος λογαριασμός.Έστειλα μήνυμα στο 1256 και μου λέει υπόλοιπο λογαριασμού 94,05 ευρώ.Πως γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Πληρωσες τα παγια 3/2-15/2 και 16/2-16/3 + οποιαδηποτε αλλη χρεωσιμη κινηση εκανες. Προφανως τα παγια 1.5 μηνα δεν ειναι 94 Ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...