Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, teopanta1 said:

Καλημέρα τον 1/2025 λήγει το καρτοσυμβολαιο μου, αυτήν την στιγμή έχω 10 gb 1600 λεπτά προς όλους και 6000μυνηματα με 12, 90 υπάρχει κάτι καλό αυτήν την περίοδο; 

Τώρα δεν υπάρχει κάτι Πέρα από το Neo

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2024 at 12:18 ΜΜ, djuan1988 said:

Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ. Έχουν περάσει 12 μέρες και καμία αλλαγή στις τιμές και στο one είναι μόνο το σταθερό.

Καλησπέρα, πως πάει; Λύθηκε το θέμα σου ή όχι ακόμα; 🤨

On 11/7/2024 at 1:22 ΜΜ, elkons said:

Δούλεψε η σελίδα διαχείρισης του Cosmote one με το update επιτέλους!

Πόσες ημέρες περίμενες να ενεργοποιηθεί το ΟΝΕ. Εγώ ακόμα περιμένω γιατί υπάρχει συστημικό πρόβλημα μου λένε. 

Link to comment
Share on other sites

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, cmvr said:

Και η 300αρα μου κάνει....

 

Το θέμα είναι θα ανεβάσουν την τιμή για την μεγαλύτερη ταχύτητα upload;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, pickup said:

Καλησπέρα, πως πάει; Λύθηκε το θέμα σου ή όχι ακόμα; 🤨

 

Όχι!

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από το 13888 για να μου πουν ότι λύθηκε το θέμα και η τελική τιμή είναι 34,83€ ανά νούμερο! Με έπιασαν τα γέλια!

Κατά τη διάρκεια της συνομιλίας μπαίνω στο mycosmote, βλέπω ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί το one και η τιμή παραμένει 37 κάτι €. Της το αναφέρω, το κοιτάει, λέει έχετε δίκιο!

Το έβαλε σε προτεραιότητα λέει, μέχρι αύριο θα το λύσουν μου είπε, το οποίο το θεωρώ απίθανο. Έκλεισαν το ticket και έβαλαν την κοπέλα να με πάρει τηλέφωνο χωρίς να έχουν κάνει τίποτα!

Γενικά πρέπει να έχουν μεγάλο πρόβλημα, όποιος κάνει συμβόλαιο αυτή την περίοδο θα αντιμετωπίσει τα ίδια.

 

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djuan1988 said:

Όχι!

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από το 13888 για να μου πουν ότι λύθηκε το θέμα και η τελική τιμή είναι 34,83€ ανά νούμερο! Με έπιασαν τα γέλια!

Κατά τη διάρκεια της συνομιλίας μπαίνω στο mycosmote, βλέπω ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί το one και η τιμή παραμένει 37 κάτι €. Της το αναφέρω, το κοιτάει, λέει έχετε δίκιο!

Το έβαλε σε προτεραιότητα λέει, μέχρι αύριο θα το λύσουν μου είπε, το οποίο το θεωρώ απίθανο. Έκλεισαν το ticket και έβαλαν την κοπέλα να με πάρει τηλέφωνο χωρίς να έχουν κάνει τίποτα!

Γενικά πρέπει να έχουν μεγάλο πρόβλημα, όποιος κάνει συμβόλαιο αυτή την περίοδο θα αντιμετωπίσει τα ίδια.

 

Αθάνατη cosmote, πιο μπουρδελο σύστημα δεν έχω ξανά δει.🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CaptainNickGR said:

Αθάνατη cosmote, πιο μπουρδελο σύστημα δεν έχω ξανά δει.🙂

Γενικά κατά τη δική μου άποψη μόνο με Vodafone βγάζεις άκρη σε αυτό το θέμα 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, CaptainNickGR said:

Αθάνατη cosmote, πιο μπουρδελο σύστημα δεν έχω ξανά δει.🙂

image.thumb.png.cdb2158c87d39a53d7f2e7796096cd8e.png

 

Εταιρεία με market cap 6 δις και δεν μπορούν να φτιάξουν/αγοράσουν ένα πρόγραμμα της προκοπής.

Την προτιμώ σε σχέση με τις άλλες, έχει το καλύτερο δίκτυο, αλλά σε εξυπηρέτηση έχει μείνει στα επίπεδα του 1990.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, djuan1988 said:

Κατά τη διάρκεια της συνομιλίας μπαίνω στο mycosmote, βλέπω ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί το one και η τιμή παραμένει 37 κάτι €. Της το αναφέρω, το κοιτάει, λέει έχετε δίκιο!

Εμένα πάντως εκεί δε μου εμφανίζει την έκπτωση του One. Η τιμή είναι χωρίς 

Link to comment
Share on other sites

Πήγε μήνυμα στο κινητό της συζύγου από COSMOTE ONE πως θα έχει στο καρτοσυμβόλαιο της 10% έκπτωση από το σχήμα, μπαίνω στο APP καμία αλλαγή στη τιμή.... 2η μέρα το ίδιο 

Η μεγαλύτερη εταιρεία τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα και ούτε αυτή η αλλαγή δεν έγινε επιτυχώς σε όλους μαζί πάλι με τα σάπια συστήματα που έχουν 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Αθάνατη cosmote, πιο μπουρδελο σύστημα δεν έχω ξανά δει.🙂

Μπα, με τη nova ταλαιπωρήθηκα για 10 μήνες με λάθος τιμή στο συμβόλαιο. Από Σεπτέμβριο 2023 μέχρι Ιούλιο 2024 όπου και διέκοψα

Link to comment
Share on other sites

άραγε αν και όταν λυθεί το ζήτημα, θα μας πιστώσουν τα χρήματα ή θα μας πιστολιάσουν; Εγώ φερ ειπείν πληρώνω 12 ευρώ παραπάνω από τα συμφωνηθέντα. Αν περάσουν 10 μήνες είναι ενα κατοστάρικο. Τι θα γίνει μετά αναδρομικά θα μου τα δώσουν; 

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υποχρεωθούν, μπορούν να τα δώσουν και αναδρομικά. Εάν όμως μείνεις 10 μήνες πληρώνοντας 12€ παραπάνω το μήνα, είναι σαν το ανέκδοτο "δεν έρχεσαι στο δάσος για κυνήγι" 😉

Εάν έχουν δείξει πρόθεση να κάνουν κάτι, 1-2 μήνες υπομονής έχει νόημα. Διαφορετικά, Συνήγορος του Καταναλωτή και ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Gv2008 said:

Μπα, με τη nova ταλαιπωρήθηκα για 10 μήνες με λάθος τιμή στο συμβόλαιο. Από Σεπτέμβριο 2023 μέχρι Ιούλιο 2024 όπου και διέκοψα

Η nova δεν έχει θέληση και οργάνωση. Η cosmote δεν έχει σύστημα. 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Λεει αν μεταβεις σε gigamax οποτε δινω μια πιθανοτητα οσοι ηδη εχουμε gigamax να μην μπει κοφτης μεχρι να ληξει το συμβολαιο μας. 

asdf.png.aae43fb2b45ec4af3c061be4693811c

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, king2009 said:

Ωχ. Λεει αν μεταβεις σε gigamax οποτε δινω μια πιθανοτητα οσοι ηδη εχουμε gigamax να μην μπει κοφτης μεχρι να ληξει το συμβολαιο μας. 

asdf.png.aae43fb2b45ec4af3c061be4693811c

Α καλαααα 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, king2009 said:

Ωχ. Λεει αν μεταβεις σε gigamax οποτε δινω μια πιθανοτητα οσοι ηδη εχουμε gigamax να μην μπει κοφτης μεχρι να ληξει το συμβολαιο μας. 

asdf.png.aae43fb2b45ec4af3c061be4693811c

Με αυτή τη τιμή κιόλας 💀 👇

maxresdefault.thumb.jpg.62a1476027f89a5847d31158afd95495.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, king2009 said:

Ωχ. Λεει αν μεταβεις σε gigamax οποτε δινω μια πιθανοτητα οσοι ηδη εχουμε gigamax να μην μπει κοφτης μεχρι να ληξει το συμβολαιο μας. 

asdf.png.aae43fb2b45ec4af3c061be4693811c

Αυτό που λέει κάπως περίεργα είναι ότι μέχρι στιγμής δεν αλλάζει κάτι,μόλις λήξει το συμβόλαιο και ανανεώσεις η υπάρχουσα extrasim θα έχει όριο τα 80 GB(προφανώς αν θέλεις χωρίς limit πληρώνεις τα 25 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αυτό που λέει κάπως περίεργα είναι ότι μέχρι στιγμής δεν αλλάζει κάτι,μόλις λήξει το συμβόλαιο και ανανεώσεις η υπάρχουσα extrasim θα έχει όριο τα 80 GB(προφανώς αν θέλεις χωρίς limit πληρώνεις τα 25 ευρώ)

Αυτό κατάλαβα και εγώ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MIKU said:

Αυτό κατάλαβα και εγώ.

 

45 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αυτό που λέει κάπως περίεργα είναι ότι μέχρι στιγμής δεν αλλάζει κάτι,μόλις λήξει το συμβόλαιο και ανανεώσεις η υπάρχουσα extrasim θα έχει όριο τα 80 GB(προφανώς αν θέλεις χωρίς limit πληρώνεις τα 25 ευρώ)

Ετσι ειναι ηταν επομενο στη ληξη του συμβολαιου να μπαινει οριο. Εχουμε ακομα μεχρι Μαρτιο 2025 μετα λογικα θα παω σε cosmote neo με πολυ αυξημενη τιμη αλλα δεν εχω αλλη επιλογη για το σπιτι. Εκτος αν πεσει το giga week απο τα 6.5 ευρω η παρω κανα frog αν υπαρχει ακομα με 10 ευρω το μηνα. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η γραμμή του καινούργιου CEO ειναι ξεκάθαρη από την μαμά...  η ποιότητα κοστίζει.Να δούμε πως θα εξελιχθεί η αγορά μέχρι τέλος του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zerokill said:

Νομίζω η γραμμή του καινούργιου CEO ειναι ξεκάθαρη από την μαμά...  η ποιότητα κοστίζει.Να δούμε πως θα εξελιχθεί η αγορά μέχρι τέλος του χρόνου.

Το θεμα ειναι πια ποιοτητα? Που πουλανε 99% 5G καλυψη και η πραγματικη ειναι ουτε 10%? Απο μονοι τους ονομασαν το 4G DSS 5G και μας πουλανε ψεμματα με τις ευλογιες της ΕΕΤΤ και του κρατους. Το πραγματικο 5G στην Ελλαδα ειναι καπου 7% με τη Ν78 σε ελαχιστα μερη και ας μην γραψω καλυτερα για το SA με την υποστηριξη 3-4 τηλεφωνων που εχουν μεχρι σημερα. Για πια ποιοτητα μιλαμε? Που παλευεις πολλες φορες με Ε 2G 900αρα στην επαρχια? Ουτε ο κοσμος μπορει να δινει 30αρια επαρχια γιατι το εχουν μονοπωλιο και μας δουλευουν με τις τραγικες VDSL για οπτικη ουτε λογος προφανως.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μου το κινητό μου είναι ενταγμένο σε σχήμα one και εκδίδεται κανονικά λογαριασμός με την έκπτωση, στο app δεν είναι πουθενά η διαχείριση του cosmote One και το πρωί που μίλησα μαζί τους μου είπαν οτι δεν φαίνομαι σε κάποιο σχήμα. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...