Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, elkons said:

24 μήνες 🥲

Ωραίος. Να μην είχαν χαλάσει και την υπηρεσία της έξτρα sim ως προς το κόστος θα σουν κύριος. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, djuan1988 said:

 

 

Και εγώ 1 gbps έχω.

Δεν έχω προσπαθήσει με φορητότητα, γιατί έχω φοιτητικό 10 χρόνια τώρα και δε θέλω να το χάσω, χωρίς να έχω κάτι στα χέρια μου.

Η αλήθεια είναι ότι πλέον το φοιτητικό δεν είναι και κάτι φοβερό..

Από την άλλη εκεί ποντάρουν αυτοί. Ότι δεν θέλεις να το χάσεις. Κι έτσι δεν σου κάνουν προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Το να πετυχεις καλη τιμη σε συμβολαια στην Ελλαδα του καρτελ η μονη λυση ειναι ο εκβιασμος αποχωρησης. Αν σε θεωρησουν δεδομενο πελατη θα σε χρεωνουν τιμες καταλογου και ακομα χειροτερα. Ιδια συμβολαια ακριβως και εχουμε κοσμο που πληρωνει 45 και αντιστοιχα αλλοι 13.50. 3+ φορες πανω τιμη. Γιατι γινεται αυτο? Γιατι ο πρωτος πελατης απλα κανει οτι του λενε απο το καταστημα δεν βλεπει προσφορες και γενικα δεν ξερει αλλη εταιρια εκτος αυτη που εχει. 

Απειλειστε και απαιτηστε σωστες τιμες μην αφηνετε τιποτα να πεσει κατω. Με το ωχ δεν βαριεσαι ουτε θα παμε ποτε μπροστα να μας αντιμετωπιζουν σας πελατες και οχι απλα σαν πορτοφολια ουτε θα αλλαξει κατι με τη μονιμη γκρινια. Τηλεφωνακι πριν τη ληξη συμβολαιου και αν δεν δωσουν αυτο που θεωρειται σωστη τιμη γεια σας και το μονο σιγουρο οτι την επομενη μερα θα σας παρουν και θα στρωσουν κοκκινο χαλι για παρτυ σας. Το κανω 15 χρονια ολο αυτο με εχει γλιτωσει απο αρκετες χιλιαδες ευρω και θα συνεχισω. Δοκιμαστε το και θα εκπλαγειτε. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, king2009 said:

Το να πετυχεις καλη τιμη σε συμβολαια στην Ελλαδα του καρτελ η μονη λυση ειναι ο εκβιασμος αποχωρησης. Αν σε θεωρησουν δεδομενο πελατη θα σε χρεωνουν τιμες καταλογου και ακομα χειροτερα. Ιδια συμβολαια ακριβως και εχουμε κοσμο που πληρωνει 45 και αντιστοιχα αλλοι 13.50. 3+ φορες πανω τιμη. Γιατι γινεται αυτο? Γιατι ο πρωτος πελατης απλα κανει οτι του λενε απο το καταστημα δεν βλεπει προσφορες και γενικα δεν ξερει αλλη εταιρια εκτος αυτη που εχει. 

Απειλειστε και απαιτηστε σωστες τιμες μην αφηνετε τιποτα να πεσει κατω. Με το ωχ δεν βαριεσαι ουτε θα παμε ποτε μπροστα να μας αντιμετωπιζουν σας πελατες και οχι απλα σαν πορτοφολια ουτε θα αλλαξει κατι με τη μονιμη γκρινια. Τηλεφωνακι πριν τη ληξη συμβολαιου και αν δεν δωσουν αυτο που θεωρειται σωστη τιμη γεια σας και το μονο σιγουρο οτι την επομενη μερα θα σας παρουν και θα στρωσουν κοκκινο χαλι για παρτυ σας. Το κανω 15 χρονια ολο αυτο με εχει γλιτωσει απο αρκετες χιλιαδες ευρω και θα συνεχισω. Δοκιμαστε το και θα εκπλαγειτε. 

Ευτυχώς υπάρχει και η καρτοκινητή και αν δεν σε καλύψει η προσφορά ανανέωσης συμβολαίου πας σε καρτοκινητή άλλης εταιρείας που δεν έχει και δέσμευση και έχεις και χρόνο και ποσοστό επιτυχίας για επίτευξη καλύτερης προσφοράς

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, king2009 said:

Το να πετυχεις καλη τιμη σε συμβολαια στην Ελλαδα του καρτελ η μονη λυση ειναι ο εκβιασμος αποχωρησης. Αν σε θεωρησουν δεδομενο πελατη θα σε χρεωνουν τιμες καταλογου και ακομα χειροτερα. Ιδια συμβολαια ακριβως και εχουμε κοσμο που πληρωνει 45 και αντιστοιχα αλλοι 13.50. 3+ φορες πανω τιμη. Γιατι γινεται αυτο? Γιατι ο πρωτος πελατης απλα κανει οτι του λενε απο το καταστημα δεν βλεπει προσφορες και γενικα δεν ξερει αλλη εταιρια εκτος αυτη που εχει. 

Απειλειστε και απαιτηστε σωστες τιμες μην αφηνετε τιποτα να πεσει κατω. Με το ωχ δεν βαριεσαι ουτε θα παμε ποτε μπροστα να μας αντιμετωπιζουν σας πελατες και οχι απλα σαν πορτοφολια ουτε θα αλλαξει κατι με τη μονιμη γκρινια. Τηλεφωνακι πριν τη ληξη συμβολαιου και αν δεν δωσουν αυτο που θεωρειται σωστη τιμη γεια σας και το μονο σιγουρο οτι την επομενη μερα θα σας παρουν και θα στρωσουν κοκκινο χαλι για παρτυ σας. Το κανω 15 χρονια ολο αυτο με εχει γλιτωσει απο αρκετες χιλιαδες ευρω και θα συνεχισω. Δοκιμαστε το και θα εκπλαγειτε. 

Και εγώ αυτό κάνω με απειλή πήρα τπ Giga max σε τιμή νορμάλ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ευτυχώς υπάρχει και η καρτοκινητή και αν δεν σε καλύψει η προσφορά ανανέωσης συμβολαίου πας σε καρτοκινητή άλλης εταιρείας που δεν έχει και δέσμευση και έχεις και χρόνο και ποσοστό επιτυχίας για επίτευξη καλύτερης προσφοράς

Ναι αν και αυτη την εχουν ξεσκισει. Στους 2 μηνες σε τρωνε τα λεφτα στους 3 φραγη. Σαν συμβολαιο ενα πραγμα. Υπαρχει καρτοκινητη που δεν σε τρωει τα λεφτα στους 2 μηνες?

 

18 minutes ago, elkons said:

Και εγώ αυτό κάνω με απειλή πήρα τπ Giga max σε τιμή νορμάλ 

Το καλυτερο εκανες ειδα το ποστ σου παρα πολυ καλη τιμη και εχεις τα παντα απεριοριστα. Ξεσκισε την να τη χαρεις στο επακρο. Μονο η απειλη πιανει τιποτα αλλο. Οσο σε θεωρουν κοροιδο[εεεε πιστο πελατη ηθελα να πω] θα σε χρεωνουν τιμη καταλογου και χειροτερα. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, king2009 said:

Ναι αν και αυτη την εχουν ξεσκισει. Στους 2 μηνες σε τρωνε τα λεφτα στους 3 φραγη. Σαν συμβολαιο ενα πραγμα. Υπαρχει καρτοκινητη που δεν σε τρωει τα λεφτα στους 2 μηνες?

Εννοώ δεν πληρώνεις ρήτρα αποχώρησης. Στα άλλα που λες συμφωνώ απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, king2009 said:

Το να πετυχεις καλη τιμη σε συμβολαια στην Ελλαδα του καρτελ η μονη λυση ειναι ο εκβιασμος αποχωρησης. Αν σε θεωρησουν δεδομενο πελατη θα σε χρεωνουν τιμες καταλογου και ακομα χειροτερα. Ιδια συμβολαια ακριβως και εχουμε κοσμο που πληρωνει 45 και αντιστοιχα αλλοι 13.50. 3+ φορες πανω τιμη. Γιατι γινεται αυτο? Γιατι ο πρωτος πελατης απλα κανει οτι του λενε απο το καταστημα δεν βλεπει προσφορες και γενικα δεν ξερει αλλη εταιρια εκτος αυτη που εχει. 

Απειλειστε και απαιτηστε σωστες τιμες μην αφηνετε τιποτα να πεσει κατω. Με το ωχ δεν βαριεσαι ουτε θα παμε ποτε μπροστα να μας αντιμετωπιζουν σας πελατες και οχι απλα σαν πορτοφολια ουτε θα αλλαξει κατι με τη μονιμη γκρινια. Τηλεφωνακι πριν τη ληξη συμβολαιου και αν δεν δωσουν αυτο που θεωρειται σωστη τιμη γεια σας και το μονο σιγουρο οτι την επομενη μερα θα σας παρουν και θα στρωσουν κοκκινο χαλι για παρτυ σας. Το κανω 15 χρονια ολο αυτο με εχει γλιτωσει απο αρκετες χιλιαδες ευρω και θα συνεχισω. Δοκιμαστε το και θα εκπλαγειτε. 

Έτσι έχω κλείσει πολύ καλές τιμές στα συμβόλαια που έχω και είχα κατά το παρελθόν. Τώρα βέβαια δεν ξέρω που να πάω…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρωτησε κανεις αλλο τι ισχυει για οσους εχουν ηδη extra sim με απεριοριστα data; 

Οταν ληξει το συμβολαιο θα πληρωνουμε 25 ευρω τη sim για απεριοριστα;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Steliossss said:

Τελικα ρωτησε κανεις αλλο τι ισχυει για οσους εχουν ηδη extra sim με απεριοριστα data; 

Οταν ληξει το συμβολαιο θα πληρωνουμε 25 ευρω τη sim για απεριοριστα;

Για την ωρα μονο το chat που μιλησα εχουμε και ειπαν ιδια τιμη με απεριοριστα μετα τη ληξη εφοσον δεν καταργησουμε τις καρτες ομως. Αν καταργηθουν εστω και για 1 μηνα μετα παει παμε στις νεες τιμες. Αλλα θα ξερουμε σιγουρα οταν ληξει καποιο συμβολαιο που εχει extra sim και τι θα του πουν σε ενδεχομενη αμεση ανανεωση. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Steliossss said:

Τελικα ρωτησε κανεις αλλο τι ισχυει για οσους εχουν ηδη extra sim με απεριοριστα data; 

Οταν ληξει το συμβολαιο θα πληρωνουμε 25 ευρω τη sim για απεριοριστα;

Όπως είσαι συνεχίζεις με 5€ αντί για 3€.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, MIKU said:

Όπως είσαι συνεχίζεις με 5€ αντί για 3€.

Αν μείνει όντως έτσι,και φυσικά χωρίς κανέναν περιορισμό και με 5 ευρώ είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zerokill said:

Αν μείνει όντως έτσι,και φυσικά χωρίς κανέναν περιορισμό και με 5 ευρώ είναι οκ.

Η ανακοίνωση αυτό λέει.

Τώρα για το μέλλον κανείς δεν μπορεί να πει.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Θέλω τη βοήθειά σας για δύο κρίσιμες αποφάσεις: 

1)  Έχω δύο whatsup και μία σύνδεση σταθερό κοσμοτε (με οπτικη ινα στα 100 νομίζω). Επίσης υπάρχει άλλο μία γραμμή σταθερού στη Νόβα που καταργείται και θέλω να την αντικαταστήσω με ιντερνετ από το κινητό. Σκέπτομαι λιοιπόν να πάω σε συμβόλαιο unlimited τουλάχιστον στο ένα η και στα δύο κινητά. Σε κατάστημα μου είπανε 31,90 για τη μία γραμμή και 58 ευρώ και για τις δύο (family). Επίσης μου είπαν ότι έχει καταργηθεί η εξτρα σιμ.  Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας προσφορών η άλλος τρόπος για καλύτερη προσφορά?

2) Αν προχωρήσω στα παραπάνω υπάρχει και κάρτα sim εξτρα?, αλλιώς πάω σε vodafone με 22,95. Πρέπει να βάλω ιντερνετ με κάρτα σε σπίτι που θα νοικιαστεί, η κοσμοτε πιάνει ιντερνετ κοντά στη μπαλκονόπορτα και όχι μέσα στο σπίτι, το ρούτερ θα μπει εκεί που πιάνει, ελπίζω δεν θα έχει πρόβλημα γιατί δεν ξέρω την διαφορά απόδοσης ρούτερ με κινητό σε λήψη.

Edited by Kosta2712
Link to comment
Share on other sites

εγω με φορητοτητα απο νοβα 2 γραμμες σταθερο και κινητο πηρα τιμη 25.83 ολα απεριοριστα δεδομενα κλησεις.πηγαινε σε μεγαλο καταστημα και πιεσε.εγω πηγα σε 3 διαφορετικα και ο καθενας μου εδινε οτι ηθελε.οσο για την εξτρα sim πιο πισω σελιδες ατομα γραφουν αναλυτικα τι παιζει.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Kosta2712 said:

Γεια σας παιδιά! Θέλω τη βοήθειά σας για δύο κρίσιμες αποφάσεις: 

1)  Έχω δύο whatsup και μία σύνδεση σταθερό κοσμοτε (με οπτικη ινα στα 100 νομίζω). Επίσης υπάρχει άλλο μία γραμμή σταθερού στη Νόβα που καταργείται και θέλω να την αντικαταστήσω με ιντερνετ από το κινητό. Σκέπτομαι λιοιπόν να πάω σε συμβόλαιο unlimited τουλάχιστον στο ένα η και στα δύο κινητά. Σε κατάστημα μου είπανε 31,90 για τη μία γραμμή και 58 ευρώ και για τις δύο (family). Επίσης μου είπαν ότι έχει καταργηθεί η εξτρα σιμ.  Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας προσφορών η άλλος τρόπος για καλύτερη προσφορά?

2) Αν προχωρήσω στα παραπάνω υπάρχει και κάρτα sim εξτρα?, αλλιώς πάω σε vodafone με 22,95. Πρέπει να βάλω ιντερνετ με κάρτα σε σπίτι που θα νοικιαστεί, η κοσμοτε πιάνει ιντερνετ κοντά στη μπαλκονόπορτα και όχι μέσα στο σπίτι, το ρούτερ θα μπει εκεί που πιάνει, ελπίζω δεν θα έχει πρόβλημα γιατί δεν ξέρω την διαφορά απόδοσης ρούτερ με κινητό σε λήψη.

Για τιμή μπορείς να πιέσεις σε κάποιο κατάστημα ή τηλεφωνικά όμως για την extrasim θα έχεις δυο επιλογές:

1)την extrasim με 5 ευρώ και όγκο 20 GB και μετά πάπαλα

2)την extrasim με 25 ευρώ και είναι πραγματικά απεριόριστη

Οι τιμές είναι μηνιαίες και προστίθενται στο πάγιο σου

Οι extrasim δεν κυκλοφορούν από 12 Φεβρουαρίου και θα ξανά κυκλοφορήσουν 22 Ιουλίου 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για τιμή μπορείς να πιέσεις σε κάποιο κατάστημα ή τηλεφωνικά όμως για την extrasim θα έχεις δυο επιλογές:

1)την extrasim με 5 ευρώ και όγκο 20 GB και μετά πάπαλα

2)την extrasim με 25 ευρώ και είναι πραγματικά απεριόριστη

Οι τιμές είναι μηνιαίες και προστίθενται στο πάγιο σου

Ευχαριστώ, να ρωτήσω μήπως ξέρεις η αν ξέρει και κάποιος άλλος φίλος, πόσο κοστίζει ένα ρούτερ για την εξτρα σιμ και αν θα έχει καλύτερη λήψη από το κινητό? (Γιατί με το κινητό είμαστε έτσι κι έτσι).

Edited by Kosta2712
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kosta2712 said:

Ευχαριστώ, να ρωτήσω μήπως ξέρεις η αν ξέρει και κάποιος άλλος φίλος, πόσο κοστίζει ένα ρούτερ για την εξτρα σιμ και αν θα έχει καλύτερη λήψη από το κινητό? (Γιατί με το κινητό είμαστε έτσι κι έτσι).

Ανάλογα το ρουτερ. Αν θέλεις 5G ανεβαίνει αρκετά το μπάτζετ. Για την κάλυψη δεν γνωρίζω. Πάντως εγώ θα έκανα επένδυση σε 5G

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ανάλογα το ρουτερ. Αν θέλεις 5G ανεβαίνει αρκετά το μπάτζετ. Για την κάλυψη δεν γνωρίζω. Πάντως εγώ θα έκανα επένδυση σε 5G

Πάντως και να μην έχεις 5g.. τα ρούτερ των 300+€ είναι φοβερά και στο 4g..

Και όταν με το καλό έρθει το 5g, θα φυσάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σε κατάστημα cosmote μου δώσανε προσφορά για 2 γραμμές με φορητότητα στο unlimited all 52,50. Αξίζει να προχωρήσω;

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, makisnet said:

Καλησπέρα παιδιά. Σε κατάστημα cosmote μου δώσανε προσφορά για 2 γραμμές με φορητότητα στο unlimited all 52,50. Αξίζει να προχωρήσω;

 

Η τιμή είναι σε συνδυασμό με σταθερό; Αν όχι, τότε είναι τέλεια. Αν ναι, παλεύεται. Και στις 2 περιπτώσεις αξίζει πολύ αλλά να έχεις κατά νου το έως 3€ αύξηση (όσο η μεταβολή στον ΔΤΚ) που θα σε πιάσει και τον Φλεβάρη του 25 και του 26. 

Link to comment
Share on other sites

Όπως σας έχω πει στην περιοχή μου υπάρχει θέμα σχεδιασμού όπως και στις γύρω αλλά κανένας δεν συγκινείται με όλη την κατάσταση εδώ και χρόνια.. 

Για πείτε μετά από αυτό τι θα κάνατε άραγε 

700964335_Screenshot_20240610_204022_WhatsUp.thumb.jpg.82b9bce671f1561cd570aff9574c5ea2.jpg215414135_Screenshot_20240610_204457_WhatsUp.thumb.jpg.438b230f4ccf20191b90020dbd0cca90.jpg1625713803_Screenshot_20240610_205002_WhatsUp.thumb.jpg.7659cc8df2b7e42669ba47707f3390ab.jpg1402329229_Screenshot_20240610_205429_WhatsUp.thumb.jpg.2ca0700e7f65c75d9a39d279536ca8c2.jpg

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Για τιμή μπορείς να πιέσεις σε κάποιο κατάστημα ή τηλεφωνικά όμως για την extrasim θα έχεις δυο επιλογές:

1)την extrasim με 5 ευρώ και όγκο 20 GB και μετά πάπαλα

2)την extrasim με 25 ευρώ και είναι πραγματικά απεριόριστη

Οι τιμές είναι μηνιαίες και προστίθενται στο πάγιο σου

Οι extrasim δεν κυκλοφορούν από 12 Φεβρουαρίου και θα ξανά κυκλοφορήσουν 22 Ιουλίου 

 

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Για τιμή μπορείς να πιέσεις σε κάποιο κατάστημα ή τηλεφωνικά όμως για την extrasim θα έχεις δυο επιλογές:

1)την extrasim με 5 ευρώ και όγκο 20 GB και μετά πάπαλα

2)την extrasim με 25 ευρώ και είναι πραγματικά απεριόριστη

Οι τιμές είναι μηνιαίες και προστίθενται στο πάγιο σου

Οι extrasim δεν κυκλοφορούν από 12 Φεβρουαρίου και θα ξανά κυκλοφορήσουν 22 Ιουλίου 

Αδελφέ με έσωσες. Πήγα σε ένα Γερμανό και ήδη έχω κάνει τα δύο whatsup απεριόριστα τα παντα όλα σε family πακέτο με 38,5 ευρώ και τα δύο, το οποίο κατεβαίνει στα 32 αν κάνω φορητότητα από σύνδεση που έχω σε άλλο πάροχο. Επίσης άυριο θα πάω να πάρω εξτρα κάρτα σιμ με απεριόριστα με 14 ευρώ και κάτι σεντ το μήνα. 

Ρούτερ παιδιά πείτε καμμιά γνώμη, είμαι άσχετος, να πάρω από Γερμανό, από σκρουτζ? Δεν έχω και το καλύτερο σήμα, δίνει ταχύτητα από 20-40 ανάλογα το σημείο στο σπίτι και upload 1,5. 

Θέλει σετάρισμα το ρούτερ?

2 ώρες πριν, makisnet said:

Καλησπέρα παιδιά. Σε κατάστημα cosmote μου δώσανε προσφορά για 2 γραμμές με φορητότητα στο unlimited all 52,50. Αξίζει να προχωρήσω;

 

Αδελφέ μόλις έκανα unlimited και για τις δύο γραμμές που είχα whatsup 38,5 ευρώ δηλαδή χωρίς φορητότητα στο Γερμανό. Έχω και σταθερό κοσμοτέ. Αν δεν είχα ήταν 41,5 μου είπαν. Με φορητότητα και ακόμη μια γραμμής σταθερού πέφτει στα 32 ευρώ. Μέχρι το Σάββατο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με 16 ευρώ σου δίνουν τα πάντα απεριόριστα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...