Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον Βαπτίσαμε. Ας περιμένουμε μέχρι την Δευτέρα για να τα δούμε, πριν αρχίσουμε τα σχόλια.
Ναι Vasileios δίκιο έχεις.

 

αλλά έχουμε δει δείγμα πιο πριν.

 

 

Εδώ θα είμαστε μακάρι να βγω λάθος.

 

 

Και μετατραπούν από μπακάλικα σε εταιρείες τηλεπικοινωνιων

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ναι Vasileios δίκιο έχεις.

 

αλλά έχουμε δει δείγμα πιο πριν.

 

 

Εδώ θα είμαστε μακάρι να βγω λάθος.

 

 

Και μετατραπούν από μπακάλικα σε εταιρείες τηλεπικοινωνιων

 

Μου άρεσε η ατάκα πραγματικά από μπακάλικα χαχαχαχααχχα

 

Πραγματικά είμαι δύσπιστος ότι θα είναι τύπου Ευρώπης. Άντε να πάνε να χτυπήσουν το και καλά απεριόριστο της wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερχονται καινουργια προγραμματα απο Δευτερα...

 

Που το έμαθες ; Μακάρι

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε η ατάκα πραγματικά από μπακάλικα χαχαχαχααχχα

 

Πραγματικά είμαι δύσπιστος ότι θα είναι τύπου Ευρώπης. Άντε να πάνε να χτυπήσουν το και καλά απεριόριστο της wind.

Δεν είναι ατάκα. αλήθεια είναι αντί να τιμήσουν υπάρχων συνδρομητές βαράνε στα αυτιά και όποιον πάρει ο χαρις

 

(όλες)

 

 

Εεεε ο μπακάλης τι κάνει ανεβάζει μέρα την μέρα της τιμές για να βγάλει παραπάνω

 

 

Ίδια τακτική ίδιο αποτέλεσμα

 

 

Ο μπακάλης μένει μπουκάλα και αυτοί αρκούνται στο δεκάρικο του καρτοκινητου και άν

 

 

 

τους χαλούσε το 25€ και ήθελαν παραπάνω όπως ενα παράδειγμα με το παιδί παραπάνω και όχι μονο

 

 

ΠΡΈΠΕΙ να είμαστε η μοναδική χώρα που έχει περισσότερους συνδρομητές καρτοκινητής από τα συμβόλαια γιατί συμβαίνει αυτό.... Γιατί η τιμολογιακή πολιτική είναι στα πρότυπα του μπακάλη (ότι αρπάξουμε)

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ατάκα. αλήθεια είναι αντί να τιμήσουν υπάρχων συνδρομητές βαράνε στα αυτιά και όποιον πάρει ο χαρις

 

(όλες)

 

 

Εεεε ο μπακάλης τι κάνει ανεβάζει μέρα την μέρα της τιμές για να βγάλει παραπάνω

 

 

Ίδια τακτική ίδιο αποτέλεσμα

 

 

Ο μπακάλης μένει μπουκάλα και αυτοί αρκούνται στο δεκάρικο του καρτοκινητου και άν

 

 

 

τους χαλούσε το 25€ και ήθελαν παραπάνω όπως ενα παράδειγμα με το παιδί παραπάνω και όχι μονο

 

 

ΠΡΈΠΕΙ να είμαστε η μοναδική χώρα που έχει περισσότερους συνδρομητές καρτοκινητής από τα συμβόλαια γιατί συμβαίνει αυτό.... Γιατί η τιμολογιακή πολιτική είναι στα πρότυπα του μπακάλη (ότι αρπάξουμε)

Η χώρα με μονο συνδρομητές καρτοκινητής είναι η Γεωργία. Εκεί συμβόλαια γιοκ.

 

 

Τελικά ξέρεις τίποτα για τα νέα συμβόλαια ;

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταλάβει ότι δεν τους ενδιαφέρουν οι υπάρχοντες συνδρομητές. Αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να βρουν νέους. Δεν ξέρω τι τακτική marketing είναι αυτή. Να μου ζητήσουν μια λογική αύξηση να το δεχτώ. Αλλά όταν ζητάνε 70%-80% παραπάνω αυτό ξεπερνάει τα όρια της λογικής.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η χώρα με μονο συνδρομητές καρτοκινητής είναι η Γεωργία. Εκεί συμβόλαια γιοκ.

 

 

Τελικά ξέρεις τίποτα για τα νέα συμβόλαια ;

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Τι να ξερω... Δεν το είπα εγώ... Περιμένω την Δευτέρα αυτό που δεν περιμένω είναι θαύματα

 

 

Διάβασε σωστά ρε cmvr δεν είπα ότι έχουμε μόνο καρτοκινητα αυτό που είπα είναι ότι έχουν περισσότερους συνδρομητές τα καρτοκινητα πάρα τα συμβόλαια... Αυτό είναι αλήθεια

 

 

Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό αλλά με λογιστική μπακάλικου δεν μπορεί να έχεις καλύτερα αποτελέσματα

 

 

Εγώ έχω καταλάβει ότι δεν τους ενδιαφέρουν οι υπάρχοντες συνδρομητές. Αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να βρουν νέους. Δεν ξέρω τι τακτική marketing είναι αυτή. Να μου ζητήσουν μια λογική αύξηση να το δεχτώ. Αλλά όταν ζητάνε 70%-80% παραπάνω αυτό ξεπερνάει τα όρια της λογικής.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Για αυτό το λόγο χάνουν πελάτες από τα συμβόλαια τα θέλουν όλα για όλα.

 

marketing by zikos

 

https://m.youtube.com/watch?v=hfGHkMcKi_A

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τι να ξερω... Δεν το είπα εγώ... Περιμένω την Δευτέρα αυτό που δεν περιμένω είναι θαύματα

 

 

Διάβασε σωστά ρε cmvr δεν είπα ότι έχουμε μόνο καρτοκινητα αυτό που είπα είναι ότι έχουν περισσότερους συνδρομητές τα καρτοκινητα πάρα τα συμβόλαια... Αυτό είναι αλήθεια

 

 

Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό αλλά με λογιστική μπακάλικου δεν μπορεί να έχεις καλύτερα αποτελέσματα

 

 

 

Για αυτό το λόγο χάνουν πελάτες από τα συμβόλαια τα θέλουν όλα για όλα.

 

marketing by zikos

 

https://m.youtube.com/watch?v=hfGHkMcKi_A

 

 

Πράγματι Oxxy έτσι είναι. Οι συνδρομητές καρτοκινητής στην Ελλάδα, είναι περισσότεροι από αυτούς με συμβόλαια.

 

Και όντως έχουμε πρωτιά σε αυτό. Στη Γερμανία που ζούσα, οι χρήστες καρτοκινητής ήταν ελάχιστοι... όχι πως δεν έχει, άλλα είναι πιο λίγοι. Και αυτό διότι με λίγα χρήματα μηνιαίος, παίρνουν καλές παροχές και καλή συσκευή.

 

Προσωπικά δεν έχω θέμα με το καρτοκινητό. Διότι δεν μου αρέσει η δέσμευση, είναι και πιο συμφέρον.

 

Οπότε επιλέγω κάρτα (πλην ελαχίστων καλών προτάσεων καρτοσυμβολαίου που μπορεί να τύχει σε κάποιον).

 

Βέβαια αν οι παροχές ήτανε καλύτερες και υπήρχανε και "δώρο" αξιόλογες συσκευές όπως στη Γερμανία, λογικά θα έκανα συμβόλαιο.

 

Θυμάμαι είχα συμβόλαιο στην πράσινη, για δύο χρόνια, "δώρο" το iPhone4, 1500' προς Cosmote και 1500 sms, 50€ με 55€/μήνα. Προς όλους από όσο θυμάμαι δεν είχε λεπτά. Πολλά χρόνια πριν... τώρα δεν γνωρίζω τι παίρνεις με τέτοια τιμή.

 

Αν ποτέ γυρίσουμε στις παλιές δυνατές παροχές πχ του What's Up, ούτε αυτό θα με χαλούσε.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταλάβει ότι δεν τους ενδιαφέρουν οι υπάρχοντες συνδρομητές. Αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να βρουν νέους. Δεν ξέρω τι τακτική marketing είναι αυτή. Να μου ζητήσουν μια λογική αύξηση να το δεχτώ. Αλλά όταν ζητάνε 70%-80% παραπάνω αυτό ξεπερνάει τα όρια της λογικής.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί εκνευρίζεσαι.... Ο σκοπός της εταιρείας είναι να σε πάρει συνδρομητή προσφέροντας σου ένα συμβόλαιο όσο μεγαλύτερο σε χρόνο γίνεται που θα πληρώνεις ψίχουλα, και μετά το πέρας να σε πάει στις τιμές καταλόγου. Εσύ τι πίστευες δηλαδή ότι μια ζωή θα πληρώνεις το 1/3 του καταλόγου;

Μέσα σε αυτή τη χρονική διάρκεια θα κοιτάξει να σε διπλαρώσει και με άλλες υπηρεσίες, όπως τηλεόραση, internet, ή/και μαζί με άλλα πακέτα υπηρεσιών, ώστε να είναι πολύ δύσκολο να φύγεις γιατί θα τα έχεις όλα στην εταιρεία.

Απλά πράγματα.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα που στελνουμε για να σταματησουν να μας στελνουν από πενταψήφιους αριθμούς και ποια είναι η διαδικασια για να παρουμε τα χρηματα μας πισω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα που στελνουμε για να σταματησουν να μας στελνουν από πενταψήφιους αριθμούς και ποια είναι η διαδικασια για να παρουμε τα χρηματα μας πισω?

 

Καλησπέρα,

 

Κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών και ζήτα να γίνει φραγή.

 

Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος, κάνε μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Είναι το βασικό. Τα άλλα βήματα ή άλλες κινήσεις, θα σου πουν παθόντες από εδώ, μιας και την πάτησαν αρκετοί.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα που στελνουμε για να σταματησουν να μας στελνουν από πενταψήφιους αριθμούς και ποια είναι η διαδικασια για να παρουμε τα χρηματα μας πισω?
Χθες έκανα και γω ολική (μηνύματα και κλήσεις) φραγή των πενταψηφιων αριθμών γιατί άρχισαν πάλι οι απάτες μέσω SMS που λαμβάνεις και τραβάει χρήματα χωρίς να έχεις κάνει εσύ εγγραφή καπου!! Ευτυχώς δεν μου έτυχε αλλά φύλαγε τα ρούχα σου... Είδα πολλά παράπονα σε γειτονικό φόρουμ και τρόμαξα λίγο.

Τους έστειλα μήνυμα στο messenger και έκαναν φραγή όλους τους πενταψηφιους αριθμούς εκτός της υπηρεσίας deals for you που την χρειάζομαι.

 

Πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών η στείλε μήνυμα στο messenger. Απαντάνε σχεδόν αμέσως

 

Να ξέρεις ότι αν κάνεις φραγή και τους πεις να εξαιρεθεί κάποιος αριθμός θα σου έρθει το ακόλουθο μήνυμα που θα γράφει ΆΡΣΗ ΦΡΑΓΗΣ επειδή ζήτησες να εξαιρεθεί ένας αριθμός.

cdd646b80ee4c2467d6ab4743651a3f0.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φράση αλλά δεν μου ήρθε μήνυμα. Η κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών μέσω chat μου είπε ότι ήταν επιτυχεις. Από αύριο ξεκινάω νακανω τα χρήματα μου πίσω. Ο
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φράση αλλά δεν μου ήρθε μήνυμα. Η κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών μέσω chat μου είπε ότι ήταν επιτυχεις. Από αύριο ξεκινάω νακανω τα χρήματα μου πίσω. Ο
Σε 24 ώρες θα σου έρθει το μήνυμα. Ίσως και λίγο παραπάνω. Και από τότε και μετά ισχύει η φραγή. Δεν γίνεται επιτόπου.

Όταν ενεργοποιηθεί στην γραμμή σου θα έρθει ενημερωτικό μήνυμα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το πρωί.ευτυχως δεν είχα άλλο μήνυμα από 5ψηφίο στο ενδιάμεσο.
Λογικά δεν θα έχεις ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν προχωρήσετε ελέγξτε με τις τράπεζες που συνεργάζεστε μήπως χρησιμοποιούν 5ψήφια για αποστολή OTP (one time passwords) για συναλλαγές στο Web / Mobile Banking.

 

Δεν νομίζω οτι γίνεται αλλά ας είμαστε σίγουροι...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον Βαπτίσαμε. Ας περιμένουμε μέχρι την Δευτέρα για να τα δούμε, πριν αρχίσουμε τα σχόλια.

 

Για ποια Δευτέρα λέμε ;

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο για σήμερα..

 

Εκτός αν φοβούνται οτι με τα νέα σούπερ-ντούπερ πακέτα θα γίνει πάταγος στο χρηματιστήριο και περιμένουν το κλείσιμο της αγοράς για να μην δημιουργηθεί θέμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Που είναι τα νέα πακέτα ρε παιδιά... Να δούμε τι θαύματα θα κάνουν πάλι.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν τα S/M/L προγραμματα. Τα νεα δινουν περισσοτερα λεπτα και μβ. Τα παγια αρχιζουν απο 35 ευρω (απο το 29 στο παλαιο S)... εγιναν και αλλαγες στα family αλλα δεν ξερω ακριβως ποιες ειναι αυτες. Ελπιζω σημερα να βγει ανακοινωση, αλλιως απο αυριο
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν τα S/M/L προγραμματα. Τα νεα δινουν περισσοτερα λεπτα και μβ. Τα παγια αρχιζουν απο 35 ευρω (απο το 29 στο παλαιο S)... εγιναν και αλλαγες στα family αλλα δεν ξερω ακριβως ποιες ειναι αυτες. Ελπιζω σημερα να βγει ανακοινωση, αλλιως απο αυριο
link και συγκεκριμένα τι είχαν τα παλιά τι έχουν τα νέα τι είχαν παλιά σε τιμές και παροχές όπως και τα νέα σε τιμές και παροχές... Έτσι γενικά τι να καταλάβουμε Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

link και συγκεκριμένα τι είχαν τα παλιά τι έχουν τα νέα τι είχαν παλιά σε τιμές και παροχές όπως και τα νέα σε τιμές και παροχές... Έτσι γενικά τι να καταλάβουμε

 

link δεν υπαρχει ακομα. Τα παλαια μπορεις να τα δεις στο σαιτ της κοσμοτε. Δεν ειναι δυσκολο ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά τα νέα πακέτα που είναι να δούμε τα μαργαριτάρια τους ;

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά τα νέα πακέτα που είναι να δούμε τα μαργαριτάρια τους ;

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

 

Απο σημερα ειναι διαθεσιμα σε καταστηματα, αλλα ανακοινωση ποτε θα βγει δεν γνωριζω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...