Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει τύχει σε κανέναν να υπογράψει συμβόλαιο σε άλλον πάροχο να και να μην επικοινωνήσει η κοσμοτε για καλύτερη προσφορά; αύριο θα έρθουν τα συμβόλαια από βοντα μπας και φιλοτιμηθεί η κοσμοτέ για καμια προσφορά της προκοπής... ελπίζω να μη γίνει καμιά στραβή:blink:

 

Εγώ υπέγραψα και με πήραν μετά από 2-3 μέρες..Εχεις 14 ημέρες να ακυρώσεις τη φορητότητα αν δεν υπογράψεις σε κατάστημα γιατί θεωρείται πώληση από απόσταση

Link to comment
Share on other sites

Που στέλνουμε φαξ για ακύρωση συμβολαίου; Είχα κάνει φορητότητα από wind σε cosmote αλλά μου κάναν καλύτερη προσφορά απο wind και πρέπει να ακυρώσω την cosmote. Και επίσης θέλω να ρωτήσω εκτός από αφμ, ταυτότητα και νουμερο τηλεφώνου τι άλλο πρεπει να στείλω;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ υπέγραψα και με πήραν μετά από 2-3 μέρες..Εχεις 14 ημέρες να ακυρώσεις τη φορητότητα αν δεν υπογράψεις σε κατάστημα γιατί θεωρείται πώληση από απόσταση

 

όταν λες ότι υπέγραψες να υποθέσω ότι σου ήρθε courier, σου έδωσε φάκελο της "άλλης" εταιρείας υπέγραψες και του έδωσες αντίγραφο ταυτότητας και του λογαριασμού της cosmote? ρωτάω γιατί εγώ έτσι υπέγραψα το συμβόλαιο της βοντα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής. έχω καρτοσυμβόλαιο με μείωση παγίου από επιδότηση. το συμβόλαιο ήταν για 18 μήνες , και πρέπει να βρίσκομαι κάπου μετά τον χρόνο (14-15 μήνες). αν θέλω να το διακόψω τι διαδικασία ακολουθώ και αν γνωρίζετε τι ποσό θα πρέπει να πληρώσω.
Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε ένα κατάστημα cosmote ή Γερμανός ή άλλου συνεργάτη και θα ζητήσεις διακοπή συμβολαίου.

Με συμπληρωμένους του 13 μήνες θα πληρώσεις 5 μηνιαίες επιδοτήσεις

με 14 μήνες 4 μηνιαίες επισοτήσεις, με 15 μήνες συμπληρωμένους θα πληρώσεις 3.

Θα υπολογίσεις 30 ημέρες από την μέρα που θα κάνεις αίτηση διακοπής.

Αν θες να πας σε άλλη εταιρεία η διακοπή γίνεται σε 3 ημέρες.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να μαθουμε ποτε ληγει αριθμος συμβολαιου, χωρις αναμονες σε τηλεφωνικα κεντρα και ουρες στο Γερμανο. Θελω το πιο γρηγορο και αμεσο τροπο

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. θα ηθελα να κανω φορητικοτητα στην cosmote απο την vodafone που ειμαι αυτη τη στιγμή.

ζητησα να επικοινωνησει εκπροσωπος της cosmote μαζ μου ωστε να μου κανει μια προσφορα και αυτό μου έδωσε ηταν το cosmote plus 65 στην τιμη καταλογου 65 ευρω, αυτη τη στιγμη εχω το red1 της vodafone (1500 προς ολους , 1500 μην και 2 gb, στην τιμη των 39 ευρώ), και μαλιστα ανεφερα το προγραμμα που εχω. με ποιον πρεπει να επικοινωνησω ωστε να παρω μια καλυτερη προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να μαθουμε ποτε ληγει αριθμος συμβολαιου, χωρις αναμονες σε τηλεφωνικα κεντρα και ουρες στο Γερμανο. Θελω το πιο γρηγορο και αμεσο τροπο

 

Χωρίς αναμονές σε τηλεφωνικό κέντρο και χωρίς Ουρά στον Γερμανό , απλά ψάξε να βρείς το συμβόλαιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς αναμονές σε τηλεφωνικό κέντρο και χωρίς Ουρά στον Γερμανό , απλά ψάξε να βρείς το συμβόλαιο σου.

 

Σωστος ;)

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να μαθουμε ποτε ληγει αριθμος συμβολαιου, χωρις αναμονες σε τηλεφωνικα κεντρα και ουρες στο Γερμανο. Θελω το πιο γρηγορο και αμεσο τροπο

 

Κανε μια εγγραφή στο My Cosmote ,και θα δεις πολλές πληροφορίες για το συμβόλαιό σου.

https://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal

Στο πρώτο tab (Σύνοψη) βλέπεις το πότε ανανέωσες για τελευταία φορά το συμβόλαιό σου άρα μπορείς να υπολογίσεις το πότε λήγει.:wink:

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. θα ηθελα να κανω φορητικοτητα στην cosmote απο την vodafone που ειμαι αυτη τη στιγμή.

ζητησα να επικοινωνησει εκπροσωπος της cosmote μαζ μου ωστε να μου κανει μια προσφορα και αυτό μου έδωσε ηταν το cosmote plus 65 στην τιμη καταλογου 65 ευρω, αυτη τη στιγμη εχω το red1 της vodafone (1500 προς ολους , 1500 μην και 2 gb, στην τιμη των 39 ευρώ), και μαλιστα ανεφερα το προγραμμα που εχω. με ποιον πρεπει να επικοινωνησω ωστε να παρω μια καλυτερη προσφορα?

 

Αν θες να μεινεις vodafone με λιγοτερα λεφτα λογικα πρεπει να σου δωσει η wind καλυτερη προσφορα...να κανεις φορητοτητα κ.τ.λ..

 

Μα ειναι δυνατον να ειπες σε cosmote οτι θελεις καλυτερη προφορα απο το 39 ευρω και να σου πε 65?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μεινεις vodafone με λιγοτερα λεφτα λογικα πρεπει να σου δωσει η wind καλυτερη προσφορα...να κανεις φορητοτητα κ.τ.λ..

 

Μα ειναι δυνατον να ειπες σε cosmote οτι θελεις καλυτερη προφορα απο το 39 ευρω και να σου πε 65?

 

 

και όμως, μου είπαν ακριβώς την τιμή που έχει το πρόγραμμα, χωρίς καμιά προσφορά!!!

Link to comment
Share on other sites

και όμως, μου είπαν ακριβώς την τιμή που έχει το πρόγραμμα, χωρίς καμιά προσφορά!!!

 

Σου λεει η cosmote οτι και να πω π.χ 35 ευρω, οταν κανεις αιτηση φορητοτητας στην cosmote,θα σε κερδισει παλι η vodafone με 30..αρα δεν αξιζει...που να ξερει η cosmote οτι θελει να πας σε αυτην??

Link to comment
Share on other sites

Και φτανουμε που λετε παιδια στη φαση ληξης των συμβολαίων.Επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα το κανω θα ηθελα καποιες συμβουλες καθως προσφατα δεν εχω καλες εμπειριες απο φορητοτητα σε παροχο σταθερης. Εχουμε και λεμε..παιρνω τηλεφωνο στη vodafone παιρνω προσφορα τηλεφωνικα και συμφωνω.(Σε αυτη τη φαση ενημερώνεται η cosmote για αντιπρόταση?).Ερχεται ο courier υπογραφω...Παραλαμβανω sim η οχι?Μετα την υπογραφη ποσες μερες εχω ωστε να προβω στην ακυρωση ?Παιζει ρολο το αν παραλαβω σιμ η οχι ?Υπαρχει περιπτωση να μη γινει δεκτο αιτημα ακυρωσης φορητοτητας απο τη Vodafone? Θα με παρει αμεσα η cosmote τηλεφωνο ?Ευχαριστώ εκ των προτερων και περιμενω τα 'φωτα' σας!

Υ.γ εχει καποιος ευκαιρο τον αριθμο φαξ vodafone για την αποστολη του φαξ της ακυρωσης ?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σου λεει η cosmote οτι και να πω π.χ 35 ευρω, οταν κανεις αιτηση φορητοτητας στην cosmote,θα σε κερδισει παλι η vodafone με 30..αρα δεν αξιζει...που να ξερει η cosmote οτι θελει να πας σε αυτην??

 

 

ανεφερα στην κοπελα που με καλεσε οτι θελω να παω στην cosmote

Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα ισχύει το 6ωρο για φορητότητα και γίνεται αμέσως;;;;;;

Δε γνωρίζει κάποιος για το συγκεκριμένο; Και κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω αν πω στην cosmote ότι θέλω να γυρίσω δυο νούμερα σε κάρτα από συμβόλαιο θα μου κάνουν πρόταση για plus 65 στα 25 πχ ευρώ η δεν τους ενδιαφέρει ;

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι φιλοι μου.σημερα πηρα μια αγρια κρυαδα απο κοσμοτε.αλλαξα το συμβολαιο που ειχα απο 13-11 & πηρα το Cosmote προς ολους 25.

Ο λογαριασμος που καλουμαι να πληρωσω στις 23-12-14,εχει ως εξης-->Χρεωση παγιων=44 ευρω,Χρεωση για χρηση ΕΚΤΟΣ παγιου=26 ευρω.Τελος συνδρομητων κινητης τηλεφωνιας=11 ευρω.+ ΦΠΑ 23%[19 ευρω].ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ προς πληρωμη-->100,72.Τι γινεται εδω βρε παιδια;;;Ειπα να παω σε νεο πακετο[στα 25 ευρω με 200 λεπτα προς ολους & με πηδηξανε οι π%%%@@@δες;;;;;Αυριο θα παω για διακοπη & μεταφορα σε αλλη εταιρεια.Η κοσμοτε εγινε ανυποφορη.Γεια σας.

Υ.Γ Εσεις το βλεπεται νορμαλ αυτο;;;τη γνωμη σας θα ηθελα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι φιλοι μου.σημερα πηρα μια αγρια κρυαδα απο κοσμοτε.αλλαξα το συμβολαιο που ειχα απο 13-11 & πηρα το Cosmote προς ολους 25.

Ο λογαριασμος που καλουμαι να πληρωσω στις 23-12-14,εχει ως εξης-->Χρεωση παγιων=44 ευρω,Χρεωση για χρηση ΕΚΤΟΣ παγιου=26 ευρω.Τελος συνδρομητων κινητης τηλεφωνιας=11 ευρω.+ ΦΠΑ 23%[19 ευρω].ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ προς πληρωμη-->100,72.Τι γινεται εδω βρε παιδια;;;Ειπα να παω σε νεο πακετο[στα 25 ευρω με 200 λεπτα προς ολους & με πηδηξανε οι π%%%@@@δες;;;;;Αυριο θα παω για διακοπη & μεταφορα σε αλλη εταιρεια.Η κοσμοτε εγινε ανυποφορη.Γεια σας.

Υ.Γ Εσεις το βλεπεται νορμαλ αυτο;;;τη γνωμη σας θα ηθελα.

 

Χρέωση παγίων 44€? Πότε έληγε το συμβόλαιο που είχες και πότε έκανες την ανενέωση;Λόγικο ένα μέρος του λογαριασμού θα είναι με το παλιό πρόγραμμα και ένα μέρος με το προς όλους 25.. Δεν το γράφει αυτό πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Χρέωση παγίων 44€? Πότε έληγε το συμβόλαιο που είχες και πότε έκανες την ανενέωση;Λόγικο ένα μέρος του λογαριασμού θα είναι με το παλιό πρόγραμμα και ένα μέρος με το προς όλους 25.. Δεν το γράφει αυτό πάνω;

Αν θυμαμαι καλα,το προηγουμενο συμβολαιο εληγε τον 2ο/2015.Η κοπελα ομως,δεν μου ειπε τιποτα οτι θα μου χρεωσουν και 44 ευρω γι αυτο,,,αυτο ειδικα με τσαντιζει παρα πολυ,δεν θα αλλαζα το πακετο μεχρι τη ληξη,τουλαχιστον,,,τα 100 ευρω,τωρα,ειναι παρα πολλα,,,,

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι πως αναλύεται το σύνολο 53,10€ στα τρία συμβόλαια;

-plus 65 : 20.38€(με εκπτωση λογω ανανέωσης σταθερού στον ΟΤΕ)

-plus 65 : 21.84€

-plus 25 : 11.20€

Σύνολο : 53.42€

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει δοκιμάσει κάποιος στο τέλος των συμβολαίων να γυρίσει σε κάρτα ώστε να πάρει κάποια καλύτερη προσφορά σαν ανανέωση ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει δοκιμάσει κάποιος στο τέλος των συμβολαίων να γυρίσει σε κάρτα ώστε να πάρει κάποια καλύτερη προσφορά σαν ανανέωση ;

Έχει αναφερθεί στο παρελθόν. Συνήθως δεν είναι τόσο γενναιόδωροι σε αυτή την περίπτωση, ενώ κάποιους δεν τους πήραν καν για αντιπροσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω,ειχα παει για αλλη δουλεια σε καποιο Γερμανο,και εκει,μιλωντας με καποιο παιδι,και ενθυμουμενος αυτα που γραφετε εδω,του κλαφτηκα για τα πολλα λεφτα που δινω,και τοτε,αφου κοιταξε τον υπολογιστη,μου ειπε οτι μου εκανε μια εκπτωση 15% ακομη,δι' ό και σας ευχαριστω.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχει κάνει κανείς το φοιτητικό συμβόλαιο που έβγαλε πριν λίγο καιρό η cosmote?? Έχει καλές χρεώσεις ή είναι κόλπο μάρκετινγκ κι αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...