Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πήραν από Vodafone και η έκπτωση που μου έκαναν ήταν ακριβώς η ίδια με της Κοσμοτέ: 36.40 τελική τιμή. Τους είπα ότι δεν μου κάνει αφού το ίδιο μου έχει δώσει και η Κοσμοτέ, μου είπαν ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και το κλείσαμε...

Δεν μου έδωσαν ούτε ευρώ λιγότερο!!! Ενώ εγώ το άφησα να υποννοηθεί πως με καλύτερη προσφορά κάθομαι, μάλιστα είπα πως "κάθε ευρώ μετράει", μπας και φιλοτιμηθεί και το κατεβάσει έστω λίγο.

Τίποτα, όμως.

Παίζει να ξαναπάρουν ή μπα;

 

(Σε όλους καλύτερη προσφορά και σε μένα τίποτα; Τόσο γκαντέμης; )

 

η προσφορα που μου κανανε χθες ηταν 25,03 για καθε μια γραμμη τελικη τιμη με φορους και εξτρα εκτπωση στα 2 σταθερα που διαθετω

Δεν εχω και εγω υπογραψει ακομα αφου θελω να πιεσω ακομα λιγο τις καταστασεις για να δω μεχρι που ειναι διαθετιμενοι να φτασουν οποτε φανταζομαι οτι εχουν και αλλα περιθωρια για να σου κανουν καλυτερη τιμη

 

Πιστεύεις δηλαδή ότι θα ξαναπάρουν για καλύτερη προσφορά; Γιατί εγώ όταν πάω κοσμοτέ πρέπει να αλλάξω και το όνομα του κατόχου του κινητού, να το βάλω στου πατέρα μου μιας και είναι στο όνομα του η γραμμή του ΟΤΕ απ' όπου και θα εκμεταλλευθώ την έκπτωση του double play, η οποία ισχύει μέχρι τέλος Ιούνη.

 

Αν δεν πάρουν μάλλον καλά τα λέω πως είμαι γκαντέμης...

Βέβαια έχω σταθερό ΟΤΕ και μου το έπαιξε στο στιλ ότι η έκπτωση που κάνει η Βόνταφον είναι μεγαλύτερη "αφού δεν έχετε σταθερό hol". Αλλά τι να το κάνεις;

Πάντως, μου κάνει εντύπωση που δεν επέμενε να το ρίξει λίγο περισσότερο... Δεν με έχασε ως πελάτη αμαχητί; Και πελάτη που πλήρωνε για έναν αριθμό 57€ εδώ και πάνω από 2 χρόνια, χωρίς να μου το κόψουν ούτε μία φορά (καθυστερούσα λίγο να πληρώσω αλλά όχι τόσο, συνήθως καμιά 15αριά μέρες μετά την λήξη του λογαριασμού).

 

(Άσχετο αλλά η υπάλληλος μου φαινόταν σαν να βαριόταν που μου μιλούσε κιόλας, σε φάση: "άντε να τελειώνουμε και μ' αυτό")

Edited by kainourgiazalh
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις δηλαδή ότι θα ξαναπάρουν για καλύτερη προσφορά; Γιατί εγώ όταν πάω κοσμοτέ πρέπει να αλλάξω και το όνομα του κατόχου του κινητού, να το βάλω στου πατέρα μου μιας και είναι στο όνομα του η γραμμή του ΟΤΕ απ' όπου και θα εκμεταλλευθώ την έκπτωση του double play, η οποία ισχύει μέχρι τέλος Ιούνη.

 

Αν δεν πάρουν μάλλον καλά τα λέω πως είμαι γκαντέμης...

Βέβαια έχω σταθερό ΟΤΕ και μου το έπαιξε στο στιλ ότι η έκπτωση που κάνει η Βόνταφον είναι μεγαλύτερη "αφού δεν έχετε σταθερό hol". Αλλά τι να το κάνεις;

Πάντως, μου κάνει εντύπωση που δεν επέμενε να το ρίξει λίγο περισσότερο... Δεν με έχασε ως πελάτη αμαχητί; Και πελάτη που πλήρωνε για έναν αριθμό 57€ εδώ και πάνω από 2 χρόνια, χωρίς να μου το κόψουν ούτε μία φορά (καθυστερούσα λίγο να πληρώσω αλλά όχι τόσο, συνήθως καμιά 15αριά μέρες μετά την λήξη του λογαριασμού).

 

(Άσχετο αλλά η υπάλληλος μου φαινόταν σαν να βαριόταν που μου μιλούσε κιόλας, σε φάση: "άντε να τελειώνουμε και μ' αυτό")

 

Γιατι δεν τους είπες οτι η κοσμοτε σου δίνει το πακέτο με 32 ευρω?Πήγαινε κοσμοτε.57 ευρώ που έδινες στην Vodafone είναι πολλά παρα πολλά. (Αν κατεβάζεις δεδομένα θα δείς οτι η κοσμοτε είναι ποιο γρήγορη).Όσο για το σταθερό παρτο στο ονομα σου να έχεις την έκπτωση ή αλλάξε το κινητό σου στο όνομα του πατέρα σου.Δεν έχει και τόσο σημασία αφου οτι υπηρεσια θές την ενεργοποιείς μεσω Internet. Αν δεν μπορείς μέσω Internet στέλνεις ένα φαξ με την ταυτότητα του πατέρα σου και θα γίνει η δουλεία σου.

 

Αν πάλι θες να μείνει vodafone κάλεσε τους εσύ, και ζήτησε τους καλύτερη προσφόρα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν τους είπες οτι η κοσμοτε σου δίνει το πακέτο με 32 ευρω?Πήγαινε κοσμοτε.57 ευρώ που έδινες στην Vodafone είναι πολλά παρα πολλά. (Αν κατεβάζεις δεδομένα θα δείς οτι η κοσμοτε είναι ποιο γρήγορη).Όσο για το σταθερό παρτο στο ονομα σου να έχεις την έκπτωση ή αλλάξε το κινητό σου στο όνομα του πατέρα σου.Δεν έχει και τόσο σημασία αφου οτι υπηρεσια θές την ενεργοποιείς μεσω Internet. Αν δεν μπορείς μέσω Internet στέλνεις ένα φαξ με την ταυτότητα του πατέρα σου και θα γίνει η δουλεία σου.

 

Αν πάλι θες να μείνει vodafone κάλεσε τους εσύ, και ζήτησε τους καλύτερη προσφόρα.

 

Δεν τους είπα ανέφερα πως μου πρότειναν μικρότερο πακέτο απ' ό,τι μου πρότειναν γιατί νόμιζα ότι είχαν τρόπο να βρουν πόσα μου έκαναν προσφορά. Δεν το ήξερα ότι μπορούσα να το παίξω μπλόφα.

 

Αυτό που θέλω είναι να πληρώνω όσο το δυνατόν λιγότερα. Παίζει να το κάνω αυτό που μου προτείνεις; Να τους ζητήσω καλύτερη προσφορά*; Και τι ακριβώς θα πω; "Έκανα φορητότητα Κοσμοτέ αλλά με καλύτερη δική σας προσφορά, θα μείνω"; Αυτό είπα και στην υπάλληλο που με κάλεσε.

 

* Υπάρχει κάποιο τηλεφωνικό νούμερο που γίνεται κάτι τέτοιο;

 

 

Όλα αυτά θα προλάβω να τα κάνω ή θα έχει πατηθεί ήδη το κουμπί και θα ανήκω στην Κοσμοτέ;

Edited by kainourgiazalh
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους είπα ανέφερα πως μου πρότειναν μικρότερο πακέτο απ' ό,τι μου πρότειναν γιατί νόμιζα ότι είχαν τρόπο να βρουν πόσα μου έκαναν προσφορά. Δεν το ήξερα ότι μπορούσα να το παίξω μπλόφα.

 

Αυτό που θέλω είναι να πληρώνω όσο το δυνατόν λιγότερα. Παίζει να το κάνω αυτό που μου προτείνεις; Να τους ζητήσω καλύτερη προσφορά*; Και τι ακριβώς θα πω; "Έκανα φορητότητα Κοσμοτέ αλλά με καλύτερη δική σας προσφορά, θα μείνω"; Αυτό είπα και στην υπάλληλο που με κάλεσε.

 

* Υπάρχει κάποιο τηλεφωνικό νούμερο που γίνεται κάτι τέτοιο;

 

 

Όλα αυτά θα προλάβω να τα κάνω ή θα έχει πατηθεί ήδη το κουμπί και θα ανήκω στην Κοσμοτέ;

 

Αντικειμενικά το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το γυρίσεις σε κάρτα. Εγώ έχω μείνει ακόμα με ένα από τα καλά συμβόλαια του προηγούμενου γύρου προσφορών, αλλά μόλις τελειώσει θα το κάνω κάρτα οποιασδήποτε εταιρείας συμφέρει εκείνη την περίοδο. Και τα άλλα παιδιά εδώ μέσα που το έχουν κάνει είναι ευχαριστημένα και δεν έχουν χάσει καθόλου ευχρηστία σε σχέση με το συμβόλαιο. Η διαφορά στα χρήματα είναι σημαντική...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θέλω καρτα, θέλω συμβόλαιο, τουλάχιστον για τον επόμενο 1.5 χρόνο.

 

Το θέμα είναι οι απορίες που έχω στο προηγούμενό μου ποστ: λέτε τελικά να πάρω την Βόντα και να ζητήσω καινούργια, βελτιωμένη προσφορά; Το έχει κανεί κάνεις ποτέ; Ή τσάμπα ο κόπος;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό πώς γίνεται; Μου στέλνει η COSMOTE μηνύματα:

 

1. Δεν έγινε αποστολή ρυθμίσεων internet στο κινητό σας.

2. Καλωσορίσατε στην Cosmote.

3. H προσφορά extra sim έχει ενεργοποιηθεί.

 

Όλα αυτά ενώ φοράω ακόμα την sim κάρτα της Vodafone...

 

Τι να κάνω τώρα εγώ; Να φορέσω τη sim της Κοσμοτέ; Κι αν επανέλθει με αντιπρόταση η Vodafone; Ή έχει ολοκληρωθεί πλέον η διαδικασία μεταφοράς μου στην Κοσμοτέ και πλέον δεν μπορώ να κάνω τίποτα;

Παιδιά, όποιος μπορεί ας με βοηθήσει λίγο, σας παρακαλώ.

 

Μάλιστα... Τώρα μόλις μου έστειλε η Vodafone πως ανανεώθηκε ο χρόνος ομιλίας, sms κλπ...

Τι γίνεται ρε;

Edited by kainourgiazalh
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό πώς γίνεται; Μου στέλνει η COSMOTE μηνύματα:

 

1. Δεν έγινε αποστολή ρυθμίσεων internet στο κινητό σας.

2. Καλωσορίσατε στην Cosmote.

3. H προσφορά extra sim έχει ενεργοποιηθεί.

 

Όλα αυτά ενώ φοράω ακόμα την sim κάρτα της Vodafone...

 

Τι να κάνω τώρα εγώ; Να φορέσω τη sim της Κοσμοτέ; Κι αν επανέλθει με αντιπρόταση η Vodafone; Ή έχει ολοκληρωθεί πλέον η διαδικασία μεταφοράς μου στην Κοσμοτέ και πλέον δεν μπορώ να κάνω τίποτα;

Παιδιά, όποιος μπορεί ας με βοηθήσει λίγο, σας παρακαλώ.

 

Μάλιστα... Τώρα μόλις μου έστειλε η Vodafone πως ανανεώθηκε ο χρόνος ομιλίας, sms κλπ...

Τι γίνεται ρε;

 

Το ίδιο ακριβως έγινε και σε μένα και άλλαξα αμέσως Sim , έβαλα της Cosmote και λειτουργούσε μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό πώς γίνεται; Μου στέλνει η COSMOTE μηνύματα:

 

1. Δεν έγινε αποστολή ρυθμίσεων internet στο κινητό σας.

2. Καλωσορίσατε στην Cosmote.

3. H προσφορά extra sim έχει ενεργοποιηθεί.

 

Όλα αυτά ενώ φοράω ακόμα την sim κάρτα της Vodafone...

 

Τι να κάνω τώρα εγώ; Να φορέσω τη sim της Κοσμοτέ; Κι αν επανέλθει με αντιπρόταση η Vodafone; Ή έχει ολοκληρωθεί πλέον η διαδικασία μεταφοράς μου στην Κοσμοτέ και πλέον δεν μπορώ να κάνω τίποτα;

Παιδιά, όποιος μπορεί ας με βοηθήσει λίγο, σας παρακαλώ.

 

Μάλιστα... Τώρα μόλις μου έστειλε η Vodafone πως ανανεώθηκε ο χρόνος ομιλίας, sms κλπ...

Τι γίνεται ρε;

αν ενεργοποιηθηκες στην cote σημαινει οτι η voda εδωσε την γραμμη σου αρα δεν ενδιαφερεται να κρατησει. η sim της cote κανει κλησεις?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβως έγινε και σε μένα και άλλαξα αμέσως Sim , έβαλα της Cosmote και λειτουργούσε μια χαρά...

 

αν ενεργοποιηθηκες στην cote σημαινει οτι η voda εδωσε την γραμμη σου αρα δεν ενδιαφερεται να κρατησει. η sim της cote κανει κλησεις?

 

Δεν την έχω μαζί μου τώρα, θα τη βάλω το μεσημεράκι.

Πάντως, πολύ εύκολα (αμαχητί) με έχασε από πελάτη η Vodafone - ακόμα και ένα ευρώ λιγότερο από την Cosmote να μου πρότεινε για συμβόλαιο, θα έμενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω μαζί μου τώρα, θα τη βάλω το μεσημεράκι.

Πάντως, πολύ εύκολα (αμαχητί) με έχασε από πελάτη η Vodafone - ακόμα και ένα ευρώ λιγότερο από την Cosmote να μου πρότεινε για συμβόλαιο, θα έμενα.

 

Αν κάνεις επαννεκινηση στο κινητό σου θα δεις οτι δεν θα εχεις σήμα, η αν προσπαθήσεις να κάνεις κλήση δεν θα μπορείς.

Καλωσήρθες στην Κοσμοτε.:lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν ενεργοποιηθηκες στην cote σημαινει οτι η voda εδωσε την γραμμη σου αρα δεν ενδιαφερεται να κρατησει. η sim της cote κανει κλησεις?

 

Απο την στιγμή που έχει υποβληθει η αίτηση φορητότητας η Vodafone δεν μπορεί να τον κρατήσει τον αριθμό, μετά απο 2 εργασίμες ο καινούργιος πάροχος σε ενεργοποιεί, ειναι τεχνικό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και χάρηκα πάρα πολύ όταν το ανακάλυψα καθώς μέχρι προτινος όλοι μου οι γνωστοί μου έλεγαν ότι είμαι υπερβολική στην ενασχόληση μου με την προσεκτική ανάλυση του κάθε πακετου και τη σύγκριση μεταξύ εταιρειών και το χρονο που αφιερώνω σε διαπραγματεύσεις για να βρω το οικονομικότερο πακέτο!

 

Χαίρομαι πάρα πολύ που ύπαρχει αυτή η κοινότητα γιατί αλλιώς θα είχα χάσει πάσα ιδέα για τον Ελληνα καταναλωτή! ;)

 

Να σας πω κι εγώ τωρα για την δικιά μου φάση..

 

Εχω 3 συνδέσεις στην κοσμοτέ σε οικογενειακό πακετο(2 στο απερ. 55 και 1 στο απεριοριστα 35)

Μέχρι περυσι που έληξε το συμβολαιο μου τέτοια εποχή πλήρωνα 135ευρώ(κανονικές τίμες δηλαδή -10% εκπτωση οικογ.)

Με πήρε πέρυσι η vodafone όταν έληγε το συμβόλαιο και μου έκανε πρόταση για να φυγω βάζοντας(προς όλους 700,προς όλους 400 και προς όλους 200 συν στάθερο hol απο οτε που είχα πριν) σε πάρα πολυ χαμηλότερη τιμή. Με ξαναπήρε η κοσμότε τους ειπα για την αντιπροσφορά και μου το έριξαν κι άλλο. Ξαναμίλησα με βόντα μου έκανε ακομα καλύτερη και υπέγραψα αίτηση φορητότητας. Τελικά με πήραν από Οτε και μου έκαναν και αυτόι μια προσφορά για το σταθερό περνόντας και έκπτωση 10% στα κινητα επιπλέον. Να μην σας τα πολυλογώ η τελική προσφορα που μου έκανε η κοσμοτε-την οποία και δέχθηκα ακυρώνοντας το αίτημα φορητότητας)ήταν και για τις 3 γραμμές (2 με απερ.55 και μια με απερ.35 στα 44,65 τελικη τιμή.

 

Φέτος όταν ήρθε η ώρα για ανανέωση με παίρνουν και μου λένε ότι για να παραμείνετε στα προγράμματα που έχετε η καλύτερη τιμή που μπορούμε να σας κάνουμε είναι στα 80ευρώ και κάτι...

 

Από την Wind που μίλησα μου είπαν ότι για τα αντίστοιχα πακέτα αν πάω και το σταθερό στη wind(που τωρα είναι στον οτε με 26 ευρω το μήνα) το καλύτερο που μπορούν να μου κάνουν ειναι 78ευρώ..

 

Τι λέτε?Να κάνω φορητότα μήπως και το ρίξει καθόλου η κοσμοτέ?

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε?Να κάνω φορητότα μήπως και το ρίξει καθόλου η κοσμοτέ?

 

Καλωσόρισες στο forum lostbody!:)

Μία λύση είναι να κάνεις φορητότητα αριθμών κινητών και σταθερού ταυτόχρονα (π.χ. στην wind ή σε vodafone/hol) και να περιμένεις αντιπροσφορά. Σε κάθε περίπτωση έχεις δυνατότητα ακύρωσης της φορητότητας πριν αυτή πραγματοποιηθεί.

Μία δεύτερη λύση είναι να κοιτάξεις χωριστά για τις συνδέσεις του κινητού και το σταθερό.

Επίσης, ψάξτο μήπως σε συμφέρει κάποια ή και όλες τις συνδέσεις του κινητού να τις μετατρέψεις σε καρτοκινητά που έχουν πλέον πολύ καλά πακέτα/bonus/προσφορές και δεν σε δεσμεύουν χρονικά.

Ρίξε μια ματιά σε αυτά τα θέματα: Cosmote, Frog, Vodafone, Wind, Q-card.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο forum lostbody!:)

Μία λύση είναι να κάνεις φορητότητα αριθμών κινητών και σταθερού ταυτόχρονα (π.χ. στην wind ή σε vodafone/hol) και να περιμένεις αντιπροσφορά. Σε κάθε περίπτωση έχεις δυνατότητα ακύρωσης της φορητότητας πριν αυτή πραγματοποιηθεί.

Καλώς σας βρήκα!:-)

Ναι αυτό έκανα τελικά-έκανα αίτηση φορητότητας στη Wind σταθερό και κινητά μαζί..H προσφορά ήταν:

Το 1 νουμερο που ήταν πριν στο απερ.55 στο W (αυτό κάνει και την πιο μεγάλη χρήση)και τα άλλα 2 στο wind to all 30 (300',30sms,300MB) & το σταθερό δωρεάν(απερ.αστ και υπεραστικά + 300'προς κινητα). Τελική τιμή 110,86€

 

H προσφορά της Cosmote ήταν για τα 2 νουμερα με απερ.55 και το τριτο απερ.35 τελική τιμή περίπου 80€.Αλλά το παγίο του σταθερού στον ΟΤΕ με το double-play economy είναι 32.70€ οπότε συνολικά είναι οριακά χαμηλότερη η προσφορά..

 

Φυσικά δεν θέλω να πάω στην Wind γιατι η Cosmote έχει την καλύτερη κάλυψη με διαφορά οπότε ελπίζω σε αντιπροσφορά..

 

Πάντως η πωλήτρια της cosmote ισχυριζόταν ότι τα 80 ευρώ για 2 γραμμές με απερ.55 και 1 απερ.35 είναι πολύ καλή γιατί τα 2 νούμερα στο απερ.55 έχουν 50% έκπτωση παγίου που είναι μεγαλύτερη από την επιδότηση που είχε αρχικά εγκριθεί κλπ.

Αλλά εγώ τους είπα"μα ρε παιδιά, μέχρι πρότινος πλήρωνα 44.50 και τώρα μου το διπλασιάζετε και μου λέτε να πω κι ευχαριστω;"

Και μου λένε "ήταν τεράστια η έκπτωση που σας είχα κάνει και η χρήση που κάνετε δεν δικαιολογεί να παραμείνετε σε αυτά τα προγράμματα πληρώνοντας αυτό το ποσό.."

 

Εσείς τι λέτε;Ήταν όντως πολύ ειδική προσφορά που μας έκαναν λόγω κακής εποχής ή έχει πάρει και κανείς άλλος αντίστοιχη;Υπάρχουν ελπίδες αν το πιέσω να συνεχίσω να πληρώνω τα ίδια ή να μαι ευχαριστημένη και με τα 80ευρώ για αυτά τα πακέτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!:-)

Ναι αυτό έκανα τελικά-έκανα αίτηση φορητότητας στη Wind σταθερό και κινητά μαζί..H προσφορά ήταν:

Το 1 νουμερο που ήταν πριν στο απερ.55 στο W (αυτό κάνει και την πιο μεγάλη χρήση)και τα άλλα 2 στο wind to all 30 (300',30sms,300MB) & το σταθερό δωρεάν(απερ.αστ και υπεραστικά + 300'προς κινητα). Τελική τιμή 110,86€

 

H προσφορά της Cosmote ήταν για τα 2 νουμερα με απερ.55 και το τριτο απερ.35 τελική τιμή περίπου 80€.Αλλά το παγίο του σταθερού στον ΟΤΕ με το double-play economy είναι 32.70€ οπότε συνολικά είναι οριακά χαμηλότερη η προσφορά..

 

Φυσικά δεν θέλω να πάω στην Wind γιατι η Cosmote έχει την καλύτερη κάλυψη με διαφορά οπότε ελπίζω σε αντιπροσφορά..

 

Πάντως η πωλήτρια της cosmote ισχυριζόταν ότι τα 80 ευρώ για 2 γραμμές με απερ.55 και 1 απερ.35 είναι πολύ καλή γιατί τα 2 νούμερα στο απερ.55 έχουν 50% έκπτωση παγίου που είναι μεγαλύτερη από την επιδότηση που είχε αρχικά εγκριθεί κλπ.

Αλλά εγώ τους είπα"μα ρε παιδιά, μέχρι πρότινος πλήρωνα 44.50 και τώρα μου το διπλασιάζετε και μου λέτε να πω κι ευχαριστω;"

Και μου λένε "ήταν τεράστια η έκπτωση που σας είχα κάνει και η χρήση που κάνετε δεν δικαιολογεί να παραμείνετε σε αυτά τα προγράμματα πληρώνοντας αυτό το ποσό.."

 

Εσείς τι λέτε;Ήταν όντως πολύ ειδική προσφορά που μας έκαναν λόγω κακής εποχής ή έχει πάρει και κανείς άλλος αντίστοιχη;Υπάρχουν ελπίδες αν το πιέσω να συνεχίσω να πληρώνω τα ίδια ή να μαι ευχαριστημένη και με τα 80ευρώ για αυτά τα πακέτα;

Κάνε αίτηση φορητότητας στην Vodafone και περίμενε να δεις... Τα red τα έχει στο 30€ εύκολα με παζάρια το βλέπεις..

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αίτηση φορητότητας στην Vodafone και περίμενε να δεις... Τα red τα έχει στο 30€ εύκολα με παζάρια το βλέπεις..

 

Έκανα ήδη αίτηση φορητότητας στη wind..Eτσι κι αλλιως τα 30€ μου φαίνονται πολλά αφού η κοσμοτέ μου έκανε προσφέρα το απερ55 με 27.50€ και στο περσινο μου συμβόλαιο ήταν 15€..

 

Τελικά με πήραν χτες από την κοσμοτέ και μου είπανε για 2 γραμμές στο cosmote plus 65 και την τρίτη στο plus 25 στα 58.50€ τελική τιμή....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο τηλ. Που μπορώ να πάρω για προσφορες συμβόλων cosmote? Είμαι με cosmokarta αυτή τη στιγμή αλλά ενδιαφέρομαι για συμβόλαιο! Με πήραν τηλ απο vodafone και μου πρότειναν το RED1 στα 27,50€ Για να πάω στο δίκτυό τους αλλά επειδή θέλω να μείνω cosmote είπα μπας και αν τους έπαιρνα τηλ. Μου άφηναν σε ανάλογη τιμή το PLUS 65!
Link to comment
Share on other sites

το cosmote 65plus ποσο στο δωσανε?

 

24.50€..Δεν είναι άσχημη προσφορά (2x plus 65 + 1 plus 25=58,50€) αλλά μου τη σπάει που δεν μπορώ να μείνω στο υπάρχον..(2 x απερ55+ 1 απερ35= 44,50€)

Δεν ξέρω..Μήπως είμαι άπληστη; :- p

Link to comment
Share on other sites

24.50€..Δεν είναι άσχημη προσφορά (2x plus 65 + 1 plus 25=58,50€) αλλά μου τη σπάει που δεν μπορώ να μείνω στο υπάρχον..(2 x απερ55+ 1 απερ35= 44,50€)

Δεν ξέρω..Μήπως είμαι άπληστη; :- p

ο καθενας παλευει για το καλυτερο αν τα ηθελες ολα με 10 ευρω θα η σουν απληστη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γενικά παιδιά πώς σας ακούγεται η παραπάνω προσφορά (2x plus 65 + 1 plus 25=58,50€) σε σχέση με άλλες που έχετε ακούσει να κυκλοφορούν αυτήν την περίοδο;
Link to comment
Share on other sites

Γενικά παιδιά πώς σας ακούγεται η παραπάνω προσφορά (2x plus 65 + 1 plus 25=58,50€) σε σχέση με άλλες που έχετε ακούσει να κυκλοφορούν αυτήν την περίοδο;

 

παρα πολυ ωραια...

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο δίκτυο της Κοσμοτέ εδώ και λιγότερο από 5 μέρες. Αν καταγγείλω την σύμβαση μέσα στην επόμενη βδομάδα, τι πληρώνω για να φύγω;
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο δίκτυο της Κοσμοτέ εδώ και λιγότερο από 5 μέρες. Αν καταγγείλω την σύμβαση μέσα στην επόμενη βδομάδα, τι πληρώνω για να φύγω;

 

Γιατι τόσο χάλια είναι η Cosmote? Λογικά τίποτα αν κάνεις αίτηση υπαναχώρησεις (αρκεί να είναι εντός 14 ημερών), αλλά θέλει τρέξιμο για να το πετύχεις. Προτείνω να την υποβάλλεις σε κατάστημα Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι είδατε όλοι τις επιβληθείσες από την ΕΕ μειώσεις στο roaming...

 

Με το νέο καθεστώς έχει κάνει κανείς σύγκριση Travel Pass / Travel & Surf / Απλά χρήση roaming / Χρήση καρτοκινητού στη χώρα περιαγωγής? Προσωπικά με ενδιαφέρει για Ιταλία για 1-2 τηλέφωνα τη μέρα και λίγα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...