Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μενω σε αγροτικη περιοχη και δεν εχω ικανοποιητικο σημα απο τους εναλλακτικους (πρεπει να βγω εκτος σπιτιου για να μπω στο δικτυο τους).Απο την αλλη και ενω ημουν ετοιμος να αποδεχθω την προσφορα τους με στεναχωρησε η αναφορα σε ποινη για προωρη διακοπη και πλεον σκεφτομαι να προβω σε ερωτημα στην ΕΕΤΤ.

 

Οσο για την χρηση τα 200' προς ολους ηταν καλα για τις αναγκες μου, τα 1500' Cosmote να εκανα 150' βια το μηνα, τα δε data ουδεποτε τα ξεπερναγα.Το τηλεφωνο ειναι ιδιωτικης χρησης.Σκεφτομαι και το σεναριο της καρτοκινητης Cosmote με 5€ / 200' και αλλα 5€ τα 500ΜΒ (συνολο 10€) και ξεμπερδευω απλα με προβληματιζει η αλλαγη αριθμου (τον εχω 7 χρονια :worry:).

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

 

Η αλλαγή αριθμού είναι παιχνίδι και πανεύκολο. Αν σε πάνε σε κοσμοκάρτα δεν χάνεις τον αριθμό.

Διάβασε εδώ να ξέρεις τι θα πεις.

Σε περίπτωση τροποποίησης των συμβατικών όρων μονομερώς από τα πρόσωπα (παρόχους) που παρέχουν Δίκτυα ή/και Υπηρεσίες Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών, οι συνδρομητές έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης, είτε είναι ορισμένου είτε αορίστου χρόνου, αζημίως εντός ενός (1) μηνός από τη σχετική κοινοποίηση. Ο πάροχος υποχρεούται να ενημερώνει τους συνδρομητές σχετικά με τις τροποποιήσεις των συμβατικών όρων τουλάχιστον ένα (1) μήνα πριν από την έναρξη ισχύος τους καθώς και για το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης. Ειδικά για την περίπτωση τροποποίησης τιμολογίων ισχύουν τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.1.8 σημείο v.

 

Σε κάθε περίπτωση, οι όροι και οι διαδικασίες καταγγελίας της σύμβασης δεν επιτρέπεται να λειτουργούν αποτρεπτικά για την αλλαγή παρόχου υπηρεσίας.

Ευκαιρία να πιέσεις να σου δώσουν κοσμοκάρτα γιατί δεν χρειάζεσαι περισσότερα. Βάλε και 2 αριθμούς με 1ct/1' και είσαι άρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ήταν για φορητότητα. Πάντως προχτές έκανε ένας φίλος μου αίτηση μετατροπής σε καρτοκινητό και του το δώσανε (vodafone). Ίδες προσφορές κάνουν.

 

Την συγκεκριμενη προσφορα μου την εκαναν πριν 2 εβδομαδες (αν ψαξεις τα post θα το δεις) και γνωριζω οτι σιγουρα ισχυε και την Παρασκευη που περασε.

 

Εγώ που θέλω να κάνω φορητότητα από VODAFONE σε COSMOTE, λέτε να παίξει καμιά καλή προσφορά; Ατομικό είμαι, όχι οικογενειακό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω να κάνω φορητότητα από VODAFONE σε COSMOTE, λέτε να παίξει καμιά καλή προσφορά; Ατομικό είμαι, όχι οικογενειακό.

Και μετατροπή σε κάρτα να κάνεις, κάτι θα παίξει :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το 65 το έδιναν 19.90 δεν το λες και σούπερ προσφορά.
την επομενη φορα θα το παλεψω καλυτερα:rolleyes:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Όταν το 65 το έδιναν 19.90 δεν το λες και σούπερ προσφορά.

 

Είναι τελείως διαφορετικά πακέτα. Το ενα έχει μόνο ομιλία και το άλλο επιπρόσθετα μηνύματα και data.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τελείως διαφορετικά πακέτα. Το ενα έχει μόνο ομιλία και το άλλο επιπρόσθετα μηνύματα και data.

 

Μάλλον μπερδεύεσαι ή δεν το έγραψα καλά. Βέβαια όλοι το ξέραμε ;)

http://www.cosmote.com/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_NEW_aperiorista_i_65/section/CIOTP_Unlimited_prs#

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να κάνω διακοπή συμβολαιων... ειναι οικογενειακό... θέλω απο τους 5 αριθμούς να κρατηθεί ο ένας... αυτο γίνεται έτσι; και δευτερη ερώτηση στο κατάστημα μόλις κάνω τα χαρτιά σε πόσες μέρες καταργούνται τα νούμερα; αμέσως ή θέλει μέρες;

 

να πω πως τα συμβόλαια έχουν λήξει...

Link to comment
Share on other sites

Σε 30 ημέρες γίνεται η διακοπή συμβολαίου και αλλαγή σε κάρτα. Αν βιάζεσαι περισσότερο κάνε μία επίσκεψη στην WIND ή στην Vodafone. Η φορητότητα απαιτεί 3 εργάσιμες . Αν το κάνεις σήμερα, τρίτη του Πάσχα θα έχεις φύγει. ( Μεγάλη Παρασκευή είναι Αργία )
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω οικογενειακο στην κοσμοτε με 3 συμβολαια που ληγουν μαιο και ενα καρτοσυμβολαιο που ληγει το σεπτεμβρη.το τελευταιο δεν μας ενδιαφερει.τα 2 ειναι στο απεριοριστο 55 και το ενα στο 45 με 140 € παγιο περιπου τον μηνα.πριν 15 μερες με πηραν για να μου δωσουν η το galaxy to s4 h to lg to g2 για αυτα που ειναι στο 55 και μειωση παγιου στο 45.αυτην την προσφορα τη βρηκα τραγικη να μου δωσουν κινητο περσινο 2 μηνες πριν ληξει το συμβολαιο για να με δεσουν για αλλα 2 χρονια.τελος παντων την αρνηθηκα και θα ηθελα να ρωτησω πως να κινηθω πριν τον μαιο για να παρω καλυτερη επιδοτηση μιας και δε θελω να φυγω απο kosmote.
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου καλή προσφορά.

Αλλα ας τα πάρουμε αλλιώς.

Χρειάζεσαι συσκευή;; Πραγματικά εαν χρειάζεσαι;; :)

 

Αν οχι, θα πρεπει να δεις να πάρεις και έκπτωση πάνω στο πάγιο, αλλα φίλε μου απο αυτα που εγραψες, ΠΟΛΛΑ πληρώνεις. ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.τι χρηση κάνεις;;

 

Φιλικά παντα..

Μην παρεξηγηθώ... :)

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου καλή προσφορά.

Αλλα ας τα πάρουμε αλλιώς.

Χρειάζεσαι συσκευή;; Πραγματικά εαν χρειάζεσαι;; :)

 

Αν οχι, θα πρεπει να δεις να πάρεις και έκπτωση πάνω στο πάγιο, αλλα φίλε μου απο αυτα που εγραψες, ΠΟΛΛΑ πληρώνεις. ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.τι χρηση κάνεις;;

 

Φιλικά παντα..

Μην παρεξηγηθώ... :)

 

καμια παρεξηγηση (χωσε αφοβα):)

βασικα γιαυτο μπηκα και ρωτησα εδω μεσα γιατι ακομα δεν το εχω ψαξει καθολου.συσκευη δε χρειαζομαι,ενα ταμπλετακι το χρειαζομαι ομως.περα απο αυτο η χρηση που γινεται καποιους μηνες και στους 3 αριθμους ειναι οριακη.στα 55 καποιες φορες περναει και το παγιο.εχεις κατι να μου προτεινεις παντα σε συμβολαιο?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,

Συγκεκριμένα, θα σου απαντήσουν με λύσεις οι υπόλοιποι φιλοι.

Απλα στα γραφόμενα σου, είδα εμένα πριν ενα χρόνο περίπου. Τώρα, ενα χρόνο μετά, πίστεψε με, εχω δει μεγάλη διαφορά στη τσέπη μου ( προς το καλυτερο) και χωρις "εκπτώσεις" στην επικοινωνία μου. Εχω γυρίσει σε κάρτα και δεν το μετάνιωσα. Εγώ που ήμουν συμβολαιακιας. ! Που ΝΟΜΙΖΑ οτι θα ήμουν ανασφαλής χωρίς σύνδεση. Πόσο μαλλον τωρα που ανανεωνεις χρόνο ομιλίας με παρά πολλούς τρόπους... Τι να σου λέω τωρα.... Χαχαχα...!!

Νομιζω οτι πρεπει θα δεις το θέμα απο αλλη οπτική.

 

Απλα, κανε λιγάκι υπομονή,να σου πούνε οι φιλοι μας εδώ....

 

Καλή Ανάσταση... :)

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,

Συγκεκριμένα, θα σου απαντήσουν με λύσεις οι υπόλοιποι φιλοι.

Απλα στα γραφόμενα σου, είδα εμένα πριν ενα χρόνο περίπου. Τώρα, ενα χρόνο μετά, πίστεψε με, εχω δει μεγάλη διαφορά στη τσέπη μου ( προς το καλυτερο) και χωρις "εκπτώσεις" στην επικοινωνία μου. Εχω γυρίσει σε κάρτα και δεν το μετάνιωσα. Εγώ που ήμουν συμβολαιακιας. ! Που ΝΟΜΙΖΑ οτι θα ήμουν ανασφαλής χωρίς σύνδεση. Πόσο μαλλον τωρα που ανανεωνεις χρόνο ομιλίας με παρά πολλούς τρόπους... Τι να σου λέω τωρα.... Χαχαχα...!!

Νομιζω οτι πρεπει θα δεις το θέμα απο αλλη οπτική.

 

Απλα, κανε λιγάκι υπομονή,να σου πούνε οι φιλοι μας εδώ....

 

Καλή Ανάσταση... :)

 

 

καλα αν εχεις χρονο και δε βαριεσαι πες μου τι προγραμμα συμβολαιου ειχες πριν και τι προνομια εχεις τωρα με καρτα και αν συμφερει αλλαζω.ειμαι του συμβολαιου γενικα αλλα αν ειναι να γλιτωσουμε λεφτα οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα αν εχεις χρονο και δε βαριεσαι πες μου τι προγραμμα συμβολαιου ειχες πριν και τι προνομια εχεις τωρα με καρτα και αν συμφερει αλλαζω.ειμαι του συμβολαιου γενικα αλλα αν ειναι να γλιτωσουμε λεφτα οκ!!!

 

εγώ πάντως είχα οικογενειακό προγραμμα 5 αριθμους (όχι μεγαλα προγραμματα 25)... και πλήρωνα 120 και φυσικα δεν με καλυπταν... θα τα διακοψω την πέμπτη... πήρα καρτοκινητο αλλης εταιρειας και πλεον θα μου βγαινει 30 ευρώ για όλα... αντε το πολυ πολυ να μου βγουν 50 αν καποιοι δεν καλυπτονται... και παλι θα ειμαι ή στο 1/4 ή στο 1/2 αυτου που πληρωνα... αν δεν κολας στο να αλλαξεις και νουμερα ακομη καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ξεκινα πρωτα με μια αιτηση φορητοτητας προς μια αλλη εταιρια και δες τι προσφορα θα σου κανουν.για μενα παρε εκπτωση παγιου αντι για επιδοτηση.αν δεν σε ικανοποιησει η προσφορα τους καν'το καρτα.

εγω με τρια νουμερα σε οικογενειακο (απεριοριστα 65-1500 ομιλια/sms/gb) με 25ε/μηνα (προσφατη ανανεωση) για δυο νουμερα και το αλλο με 23ε/μηνα,σπανια ξεπερναμε τον χρονο ομιλιας και τα sms.και με εκπτωση για ανω τβν 65 συνταξιουχους και ανεργους βαλε ενα -15% στο ενα νουμερο μας βγαινει ενα 70 και τα τρια νουμερα...συγκρινε με τα 140ε/μηνα που δινεις.για καρτα δεν μπορω να σου πω δεν το εχω ψαξει.

tablet μπορεις να βρεις ανετα μεταχειρισμενο επωνυμο σε καλη τιμη.

οσο σκεφτομαι ποσα εχω δωσει για να παρω επιδοτηση παθαινω εγκεφαλικο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ξεκινα πρωτα με μια αιτηση φορητοτητας προς μια αλλη εταιρια και δες τι προσφορα θα σου κανουν.για μενα παρε εκπτωση παγιου αντι για επιδοτηση.αν δεν σε ικανοποιησει η προσφορα τους καν'το καρτα.

εγω με τρια νουμερα σε οικογενειακο (απεριοριστα 65-1500 ομιλια/sms/gb) με 25ε/μηνα (προσφατη ανανεωση) για δυο νουμερα και το αλλο με 23ε/μηνα,σπανια ξεπερναμε τον χρονο ομιλιας και τα sms.και με εκπτωση για ανω τβν 65 συνταξιουχους και ανεργους βαλε ενα -15% στο ενα νουμερο μας βγαινει ενα 70 και τα τρια νουμερα...συγκρινε με τα 140ε/μηνα που δινεις.για καρτα δεν μπορω να σου πω δεν το εχω ψαξει.

tablet μπορεις να βρεις ανετα μεταχειρισμενο επωνυμο σε καλη τιμη.

οσο σκεφτομαι ποσα εχω δωσει για να παρω επιδοτηση παθαινω εγκεφαλικο.

 

 

κατσε για να καταλαβω μου λες πως δινεις 25 για το απεριοριστο 65 τη στιγμη που εγω δινω 40 για 1500 προς κοσμοτε 180 προς αλλους και 300 mb???και τα αλλα 2 νουμερα που εχουν το προγραμμα σου πληρωνουν με την εκπτωση 50 το καθενα.καλα εχω καταλαβει???

Link to comment
Share on other sites

κατσε για να καταλαβω μου λες πως δινεις 25 για το απεριοριστο 65 τη στιγμη που εγω δινω 40 για 1500 προς κοσμοτε 180 προς αλλους και 300 mb???και τα αλλα 2 νουμερα που εχουν το προγραμμα σου πληρωνουν με την εκπτωση 50 το καθενα.καλα εχω καταλαβει???

 

Αν ρίξεις μια ματιά στο θέμα θα δεις ότι δεν είναι πολύ ασυνήθιστη τιμή τα 25€ και λιγότερα για απεριόριστα 65.

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση: Η έκπτωση για ανέργους σε προγράμματα συμβολαίου παίζει; Και πόσο τοις εκατό είναι;

 

10% για 18 μήνες.

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_anergoi/section/Contractplans_Offers_Prs

Link to comment
Share on other sites

κατσε για να καταλαβω μου λες πως δινεις 25 για το απεριοριστο 65 τη στιγμη που εγω δινω 40 για 1500 προς κοσμοτε 180 προς αλλους και 300 mb???και τα αλλα 2 νουμερα που εχουν το προγραμμα σου πληρωνουν με την εκπτωση 50 το καθενα.καλα εχω καταλαβει???

 

23ε/μηνα το ενα νουμερο-25ε/μηνα το δευτερο-25ε/μηνα το τριτο με εκπτωση 15% επειδη ο πατερας μου ειναι συνταξιοουχος ανω των 65ετων.στρογγυλα πληρωνουμε 70ε/μηνα και δεν ξεπερναμε ποτε το παγιο.αν ειχαμε και οτε double play υπολογισε ακομα ενα -20% σε ενα νουμερο.

υπαρχουν και αλλοι που εχουν παρει το απεριοριστα 65 με πολυ καλυτερες τιμες δες λιγο πιο πισω στο thread.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι στο 55 απερ κ μου προσφερουν 10% εκπτωση για 12 μηνες .

Παω στην Vodafone και δινουν για 18 μηνες το RED1 me 1,5 Gb στα 33€ + εκπτωση στο σταθερο με HOL που εχω.

Αλλα εχω υπολοιπο λογω χρήσης της πιστωτικης Cosmote καμια 300€ .

Τι γίνεται αν φύγω για Vodafone;Τα λεφτα τα πάιρνω στο χέρι ή θα γινει καμια στραβη και θα τα χάσω;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας 4 ώρες μετά από υπογραφή συμβολαίου με Vodafone στο Red 1 με πήραν απο Cosmote να μου προσφέρουν το Cosmote 65 στα 25 ευρώ τελική. Τι να κάνω; Έχω συμβόλαιο Cosmote που λήγει τον Μάιο. Απλώς με είπε ο υπάλληλος της Vodafone ότι οτι προσφορά και αν σου κάνουν μην δεχτεις γιατί ακυρώνεται η δικιά μας προσφορά και μένεις ξεκρέμαστος.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας 4 ώρες μετά από υπογραφή συμβολαίου με Vodafone στο Red 1 με πήραν απο Cosmote να μου προσφέρουν το Cosmote 65 στα 25 ευρώ τελική. Τι να κάνω; Έχω συμβόλαιο Cosmote που λήγει τον Μάιο. Απλώς με είπε ο υπάλληλος της Vodafone ότι οτι προσφορά και αν σου κάνουν μην δεχτεις γιατί ακυρώνεται η δικιά μας προσφορά και μένεις ξεκρέμαστος.

 

Μην πιστεύεις τον υπάλληλο και εγώ έκανα ακριβώς το ίδιο που έκανες και εσύ και μια χαρα υπέγραψα στο 65άρι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...