Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή απενεργοποίησα το spotify, δεν μπορώ να δω το υπόλοιπο μου...;;;;;;;;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω συμβολαιο το απεριοριστα 65 με 1500λεπτα προς ολους και sms καθως και 1,5gb. να διευκρινησω ομως οτι δεν πληρωνω τοσα αλλα πολυ παρακατω! 22-24ευρω το μηνα μου βγαινει λογω προσφορας. πριν κανα μηνα που αγορασα καινουριο κινητο διαλεξα το αυτοματο gsm/wcdma/lte αλλα ποτε δεν ειδα 4g παρα μονο 3g και H.

ηξερα οτι πρεπει να πληρωνεις 45 ευρω και πανω για να εχεις δωρεαν 4g οποτε και δεν το εψαξα.

Πριν λιγο μου ηρθε μυνημα απο την cosmote στο κινητο που μου λεει να στειλω τη λεξη 4g στο 1333 δωρεαν για να ενεργοποιησω το 4g. Εχει ερθει και σε κανεναν αλλο και δουλεψε χωρις να χρεωθει? Δεν εχω χρονο να παρω τηλεφωνο τωρα για να μου πουν γι'αυτο και ρωταω...

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα εννοείται ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πηρε κανεις επιδοτηση προσφατα?τι λογαριασμους μεσο ορο και τι σας εδωσαν?
Link to comment
Share on other sites

Πηρε κανεις επιδοτηση προσφατα?τι λογαριασμους μεσο ορο και τι σας εδωσαν?

 

Εγω εχω 2 νουμερα (απεριοριστα 45 και απεριοριστα 55) και πηρα τηλεφωνο στην Vodafone για να μου κανει προσφορα για το Red 1 και μου εδινε καθε νουμερο 47 Ευρω. Πριν 2-3 μηνες το εδιναν απο φορητοτητα πιο κατω απο τα μισα. Τον ρωτησα γιατι τοσο πολυ ενω πριν απο 2 μηνες οι τιμες ηταν πολυ πιο κατω και μου ειπε οτι αυτα αλλαζουν καθε μηνα και μπορει να ξαναπεσουν οι τιμες. Παντως για τωρα πανω απο 30 Ευρω το Red 1 δεν θα το εδινα.

Ετσι δεν ζητησα φορητοτητα γιατι δεν νομιζω οτι η Cosmote θα μου εκανε καλυτερη προσταση.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Αν ζητούσες φορητότητα προς wind, σίγουρα θα σου κάνανε καλή προσφορά.

 

Δε νομίζω.

Τη wind την έχουν στην ignore list και τα 2 δίκτυα.

Πιο πολυ μετράνε οι φορητοτητες προς Cosmote/Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω το κοσμοτε απεριοριστα 70 απο 5/13. Μπορω να παω σε χαμηλοτερο παγιο; η κοτε λεει οχι. Τι μπορω να κανω ωστε να παω σε χαμηλοτερο παγιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω το κοσμοτε απεριοριστα 70 απο 5/13. Μπορω να παω σε χαμηλοτερο παγιο; η κοτε λεει οχι. Τι μπορω να κανω ωστε να παω σε χαμηλοτερο παγιο;

 

Όλα μπορούν να γίνουν με το αντίστοιχο κόστος. Από κατάστημα δεν μπορούν να σου απαντήσουν σε αυτό που ρωτάς. Μόνο από την εξυπηρέτηση στο 13838.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παρατήρησα ότι η Cosmote ανέβασε λίγο τις τιμές των νέων προγραμμάτων internet on the go anyway....
Link to comment
Share on other sites

Δεν τις ανέβασε. Απλά όταν βγήκαν τα νέα προγράμματα δόθηκαν με καλύτερες προσφορές. Ήταν και περίοδος Χριστουγέννων. Πλέον είναι απλά με μικρότερες προσφορές. Η αρχική τιμή παραμένει ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Παράδειγμα...

Στην τιμή προσφοράς για το 2gb είχε 8,5 ευρώ τα Χριστούγεννα,μεχρι προχτές 15 ευρώ και χτες 17 ευρώ!Όντως η αρχική τιμή παραμένει 20 ευρώ...

Για όσους όμως θέλουν την προσφορά..η τιμή αυξάνει μέρα με τη μέρα και να γίνει ακριβώς ιδια σε όλα τα επίπεδα με τη Vodafone!

Ανταγωνισμός κατά τα άλλα...:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για σημαντική άνοδο.... Τα 20gb είχαν 25Ε μέχρι χθες και τώρα 35Ε (με έκπτωση στο πάγιο). :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έπαθε η κοσμοτέ και δεν θέλει νέες συνδέσεις φαίνεται! Η προσφορά του διπλάσιου χρόνου ομιλίας από αλλαγή καρτοκινητό σε σύνδεση ισχύει μέχρι το Σάββατο 8/2! Το ίδιο και τα 1000' προς όλους στο καρτοσυμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Παράδειγμα...

Στην τιμή προσφοράς για το 2gb είχε 8,5 ευρώ τα Χριστούγεννα,μεχρι προχτές 15 ευρώ και χτες 17 ευρώ!Όντως η αρχική τιμή παραμένει 20 ευρώ...

Για όσους όμως θέλουν την προσφορά..η τιμή αυξάνει μέρα με τη μέρα και να γίνει ακριβώς ιδια σε όλα τα επίπεδα με τη Vodafone!

Ανταγωνισμός κατά τα άλλα...:lol::lol::lol::lol:

 

Για εμάς που την αγοράσαμε την υπηρεσία με 8,5 ευρώ τα 2 γίγα υπάρχει ενδεχόμενο να αυξήσουν την τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που την αγοράσαμε την υπηρεσία με 8,5 ευρώ τα 2 γίγα υπάρχει ενδεχόμενο να αυξήσουν την τιμή;

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο! Άλλωστε έχεις υπογράψει συμβόλαιο που για 18 μήνες (υποθέτω) σου διασφαλίζει αυτή την τιμή! Οι τιμές που ανέφερα έχουν να κάνουν με νέα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση απο την COSMOTE : συγνώμη για τα κεφαλαία αλλά το κάνω copy απο το κινητο μου : ΔEΔOMENHΣ THΣ ΣYNEXIZOMENHΣ ΣOBAPHΣ KATAΣTAΣHΣ, ΠAPATEINOYME MEXPI 28/2/2014 TH ΔΩPEAN ΠAPOXH OΛΩN TΩN KΛHΣEΩN OMIΛIAΣ ΠPOΣ EΘNIKA ΔIKTYA ΣTAΘEPHΣ KAI KINHTHΣ. H ΠAPOXH AΦOPA ΣE 1500 ΛEΠTA KAΘE MEPA EΠIΠΛEON TOY ΠPOΓPAMMATOΣ, ΓIA TOYΣ KATOIKOYΣ KEΦAΛONIAΣ KAI IΘAKHΣ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αυτό από την κοσμοτε.

Κάνω αντιγραφή-επικόλληση το κείμενο:

H COSMOTE ΣE EXEI EΠIΛEΞEI NA EIΣAI AΠO TOYΣ ΠPΩTOYΣ ΣYNΔPOMHTEΣ ΠOY ΘA ΔOKIMAΣEIΣ MEΣA ΣTIΣ EΠOMENEΣ HMEPEΣ ENA NEO ONLINE KANAΛI EΠIKOINΩNIAΣ! KAΘΩΣ ΘA ΠΛOHΓEIΣAI ME TO KINHTO ΣOY ΣTO INTERNET, KATΩ ΔEΞIA ΣTHN OΘONH ΣOY ΘA ΔEIΣ TO ΣHMA THΣ COSMOTE NA ΣE "KAΛEI" NA TO "ΞEΔIΠΛΩΣEIΣ". ΔOKIMAΣE TO ΓIA NA ANAKAΛYΨEIΣ ENAN NEO TPOΠO EΠIKOINΩNIAΣ AΠO THN COSMOTE!

 

Τι ακριβώς είναι αυτό?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αυτό από την κοσμοτε.

Κάνω αντιγραφή-επικόλληση το κείμενο:

H COSMOTE ΣE EXEI EΠIΛEΞEI NA EIΣAI AΠO TOYΣ ΠPΩTOYΣ ΣYNΔPOMHTEΣ ΠOY ΘA ΔOKIMAΣEIΣ MEΣA ΣTIΣ EΠOMENEΣ HMEPEΣ ENA NEO ONLINE KANAΛI EΠIKOINΩNIAΣ! KAΘΩΣ ΘA ΠΛOHΓEIΣAI ME TO KINHTO ΣOY ΣTO INTERNET, KATΩ ΔEΞIA ΣTHN OΘONH ΣOY ΘA ΔEIΣ TO ΣHMA THΣ COSMOTE NA ΣE "KAΛEI" NA TO "ΞEΔIΠΛΩΣEIΣ". ΔOKIMAΣE TO ΓIA NA ANAKAΛYΨEIΣ ENAN NEO TPOΠO EΠIKOINΩNIAΣ AΠO THN COSMOTE!

 

Τι ακριβώς είναι αυτό?

 

Τυχερε..........

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Σκέφτομαι να κάνω αίτηση φορητότητας για να πάω Vodafone ( στην πραγματικότητα δεν θέλω να αλλάξω δίκτυο αλλά η COSMOTE αντί να ρίχνει τις τιμές τις ανεβάζει ).

Υπάρχει κάποιο tip που θα βοηθούσε να πάρω καλύτερη προσφορά, και αν είναι δυνατον αντιπροσφορά ;

Το πακέτο είναι οικογενειακό ,με δυο αριθμούς.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη ...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι τα συμβόλαια πεθαίνουν. Το γράφω σε εσενα και αφορά και εμένα. Λογω υψηλών ποσοστών απλήρωτων λογαριασμών, οι συνδεσεις τείνουν να γίνουν ασύμφορες για το καλο των εταιριών. Το μέλλον ειναι στις κάρτες. Κοίταξε τι σε εξυπηρετεί σε κάρτα, καθώς τα πακέτα ενεργοποίησης ειναι παρά πολλές φορές εξωπραγματικά καλά....
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι τα συμβόλαια πεθαίνουν. Το γράφω σε εσενα και αφορά και εμένα. Λογω υψηλών ποσοστών απλήρωτων λογαριασμών, οι συνδεσεις τείνουν να γίνουν ασύμφορες για το καλο των εταιριών. Το μέλλον ειναι στις κάρτες. Κοίταξε τι σε εξυπηρετεί σε κάρτα, καθώς τα πακέτα ενεργοποίησης ειναι παρά πολλές φορές εξωπραγματικά καλά....

 

Δεν ισχύει. Με τις κάρτες το κέρδος είναι πολύ πιο μειωμένο γιατί ας μην ξεχνάμε ότι ο λογαριασμός μπορεί να πάει όσο να 'ναι ενώ με την κάρτα δεν υπάρχουν περαιτέρω βλέψεις για κέρδος. Όποιος έχει σύνδεση και δεν μπορεί να την πληρώσει, σίγουρα θα έχει και δεύτερο νούμερο σαν καρτοκινητό ώστε να καλυφθεί όσο θα είναι ανενεργή η σύνδεση. Οπότε η εταιρία δεν ζημιώνεται γιατί ακόμα και οι πελάτες συμβολαίου στην κάρτα θα καταλήξουν όταν δεν θα πληρώσουν το λογαριασμό. Οι λογαριασμοί και απλήρωτοι να μένουν, για την κάθε εταιρία δεν είναι ζημιά. Δεν πούλησε κάτι και θα χάσει τα λεφτά της. Αέρα πούλησε και ρισκάρει αν θα της τον πληρώσουν ή όχι. Αν δεν της τον πληρώσουν, θα της πληρώσουν κάρτες (οι ίδιοι πελάτες). Οπότε...κανένα πρόβλημα. Ας υπάρχει το χρέος για να υπάρχει και η προοπτική ότι θα πληρωθεί.

 

Για μένα, όσο αφορά τις εταιρίες και το καλό τους αλλά και το καλό μας, το μέλλον είναι στα συμβόλαια με περισσότερη ομιλία προς όλους και χαμηλότερες τιμές. Είναι υπερβολή 70Ε το μήνα για 1500' προς όλους. Θα μπορούσε να δίνεται και στα 40Ε το πρόγραμμα. Επίσης έτσι όπως έγιναν πια τα καρτοκινητά, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης προγραμμάτων των 20 ή 25Ε με βάση αυτά τα λίγα που δίνουν. Καταντάει αστεία η αντίθεση με τα καρτοκινητά. Ή να ανεβάσουν αρκετά την ομιλία προς όλους ή να τα κόψουν τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...