Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο απο πού προκυπτει;

Κάνε ό,τι πραγματικά συμφέρει την επικοινωνία και την τσέπη σου. Μην επηρεάζεσαι από κανέναν.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και οι τρεις εταιρίες πλέον έχουν συμβιβαστεί με τα ποσοστά τους και έχουν στήσει ένα πολύ ωραίο καρτελάκι και την πληρώνει φυσικά όπως πάντα ο καταναλωτής. Αναρωτιέμαι η γενική γραμματεία καταναλωτή τι κάνει;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση

Αν διακόψω το συμβόλαιο μου (18 μηνες με επιδότηση 240 ευρω) τέσσερις μηνες νωρίτερα τι γινεται ;

Νομίζω οτι εχει απαντηθεί κατι παρόμοιο αλλα δεν το βρίσκω ....

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έγινε το εξής:

 

Έχω 3 γραμμές σε ένα εταιρικό συμβόλαιο στη Vodafone. Πριν λίγο καιρό με παίρνουν από Cosmote να τις μεταφέρω σε αυτούς.

Μου κάνουν πρόταση 200 Ευρώ +ΦΠΑ. Τους λέω ότι θα ήθελα κάτι καλύτερο και μου λένε θα το κοιτάξουν και θα μου στείλουν email.

2 μέρες μετά μου έρχεται mail με προσφορά 300 Ευρώ+ΦΠΑ. Παίρνω τηλέφωνο τη συγκεκριμένη υπάλληλο επιβεβαιώνω το νέο ποσό και λέμε ότι αποδέχομαι την προσφορά και ότι με το που βγει το κινητό που επιθυμώ προχωράμε. Μου είπε ότι η προσφορά θα είναι διαθέσιμη σε όποιο κατάστημα επιλέξω (Οτε και Γερμανός).

 

Την προηγούμενη βδομάδα ξεκίνησα διαδικασία φορητότητας απο Vodafone->Cosmote. Απέρριψα αντιστοιχη προσφορά από Vodafone να παραμείνω εκεί, και πήγα να υπογράψω στο Γερμανό. Μου είπαν ότι το ποσό ήταν 200 Ευρώ. Τους λέω έχω έγγραφη προσφορά για 300 και είπα θα μιλήσω με τη συγκεκριμένη υπάλληλο που έχω γραπτή προσφορά και θα ξαναπάω.

 

Σήμερα επικοινώνησα με την υπάλληλο και μου λέει το εξωφρενικό ότι έγινε λάθος στην προσφορά. Μα της λέω την έχω γραπτώς και αναλυτικά και την επιβεβαίωσαμε και τηλεφωνικά μετά. Έγινε λάθος ξαναλέει.

 

Θεωρώ το ανωτέρω καθαρά απάτη και εμπαιγμό και με δεδομένο ότι έχω έγγραφη προσφορά θα ήθελα τη γνώμη σας πως να κινηθώ. Επίσης όποιος έχει email της cosmote για καταγγελίες-παράπονα ή απευθείας σε ποιο υψηλούς προισταμένους κλπ ένα pm παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση στα γρηγορα..

θα ταξιδεψω ιταλια για 4 μερες αυριο ..

υπαρχει τροπος οσο θα ειμαι εκει να κανω χρηση το πακετο ιντερνετ που εχω στο κινητο μου?

γνωριζει κανεις?

και αν ναι κοστιζει πολλα κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τους κωδικούς διακοπής για τις δύο γραμμές που έχω σε οικογενεικό συμβόλαιο ( unlimited 60 και unlimited 35). Ο λογαριασμός μου βγαίνει στις 15 κάθε μήνα. Σήμερα πήγα στο κατάστημα Γερμανός και έκανα διακοπή. Μου είπαν ότι μεθαύριο στις 14 θα γίνει η μετατροπή σε καρτοκινητό. Νόμιζα ότι ήθελε περίπου 20 μέρες. Φαίνεται οι διαδικασίες έχουν επιταχυνθεί. Με τέτοιες πρακτικές και τακτικές ( 3 ευρώ έκπτωση στη μία γραμμή και 2,5 στην άλλη) εμένα η cosmote δεν πρόκειται να με ξαναδεί.

edit: Ξέρει κανένας από τη στιγμή που θα γίνει κάρτα μέσα σε πόσο καιρό μπορώ να κάνω φορητότητα;

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

δεν έχω και πολύ σχέσει για αυτό θέλω την βοήθεια σας,αν γίνεται.

 

στην οικογένεια μου έχουν όλοι κοσμοτέ,αλλα ο καθένας έχει το δικό του λογαργιασμό.

και οι 3ς έχουν "καρτοσυμβολαιο"

 

και μου λένε, να μπούνε όλοι μαζί σαν οικογενειακό,ώστε να πάρουν το 10% έκπτωση,αλλα ο ένας θα πρέπει να γίνει συμβόλαιο. (οποθ ο πρωτος λογαργιασμος θα ειναι +25ε ,νομιζω παγιο η δεν ξερω τι.την πρωτη φορα μονο)

 

να το κάνω αυτό το οικογενειακό?

και λένε αν είναι ένας άνεργος παίρνει +15% για ενα χρόνο ,οποτε πάει 10+15%?

 

ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

Edited by Misamisa
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έγινε το εξής:

 

Έχω 3 γραμμές σε ένα εταιρικό συμβόλαιο στη Vodafone. Πριν λίγο καιρό με παίρνουν από Cosmote να τις μεταφέρω σε αυτούς.

Μου κάνουν πρόταση 200 Ευρώ +ΦΠΑ. Τους λέω ότι θα ήθελα κάτι καλύτερο και μου λένε θα το κοιτάξουν και θα μου στείλουν email.

2 μέρες μετά μου έρχεται mail με προσφορά 300 Ευρώ+ΦΠΑ. Παίρνω τηλέφωνο τη συγκεκριμένη υπάλληλο επιβεβαιώνω το νέο ποσό και λέμε ότι αποδέχομαι την προσφορά και ότι με το που βγει το κινητό που επιθυμώ προχωράμε. Μου είπε ότι η προσφορά θα είναι διαθέσιμη σε όποιο κατάστημα επιλέξω (Οτε και Γερμανός).

 

Την προηγούμενη βδομάδα ξεκίνησα διαδικασία φορητότητας απο Vodafone->Cosmote. Απέρριψα αντιστοιχη προσφορά από Vodafone να παραμείνω εκεί, και πήγα να υπογράψω στο Γερμανό. Μου είπαν ότι το ποσό ήταν 200 Ευρώ. Τους λέω έχω έγγραφη προσφορά για 300 και είπα θα μιλήσω με τη συγκεκριμένη υπάλληλο που έχω γραπτή προσφορά και θα ξαναπάω.

 

Σήμερα επικοινώνησα με την υπάλληλο και μου λέει το εξωφρενικό ότι έγινε λάθος στην προσφορά. Μα της λέω την έχω γραπτώς και αναλυτικά και την επιβεβαίωσαμε και τηλεφωνικά μετά. Έγινε λάθος ξαναλέει.

 

Θεωρώ το ανωτέρω καθαρά απάτη και εμπαιγμό και με δεδομένο ότι έχω έγγραφη προσφορά θα ήθελα τη γνώμη σας πως να κινηθώ. Επίσης όποιος έχει email της cosmote για καταγγελίες-παράπονα ή απευθείας σε ποιο υψηλούς προισταμένους κλπ ένα pm παρακαλώ

 

Φοβάμαι πως δεν σου έκανε την πρόταση η ίδια η Cosmote αλλά κάποια ιδιωτική εταιρεία με την οποία συνεργάζεται, από αυτές που κυνηγούν νέα συμβόλαια ή φορητότητες και παίρνουν ποσοστά. Δεν νομίζω ότι τέτοιες πρακτικές είναι αποδεκτές από την κάθε εταιρεία κινητής. Ένα μικρό παραθυράκι: μήπως η επιδότηση αφορούσε συγκεκριμένη συσκευή; Το iphone για παράδειγμα μπορεί να στο επιδοτήσουν και 400€ σε 18μηνο σε μεγάλο πρόγραμμα (50-60€)...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

δεν έχω και πολύ σχέσει για αυτό θέλω την βοήθεια σας,αν γίνεται.

 

στην οικογένεια μου έχουν όλοι κοσμοτέ,αλλα ο καθένας έχει το δικό του λογαργιασμό.

και οι 3ς έχουν "καρτοσυμβολαιο"

 

και μου λένε, να μπούνε όλοι μαζί σαν οικογενειακό,ώστε να πάρουν το 10% έκπτωση,αλλα ο ένας θα πρέπει να γίνει συμβόλαιο. (οποθ ο πρωτος λογαργιασμος θα ειναι +25ε ,νομιζω παγιο η δεν ξερω τι.την πρωτη φορα μονο)

 

να το κάνω αυτό το οικογενειακό?

και λένε αν είναι ένας άνεργος παίρνει +15% για ενα χρόνο ,οποτε πάει 10+15%?

 

ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

 

αν είναι άνεργος και το οικογενεικο είναι στο όνομα του ατόμου που είναι άνεργος θα είναι 10% +15%. Αυτλην την περίοδο έχει και έξτρα δωροεπιταγή 50 ευρώ για οικογενειακό συμβόλαιο. Θα σου έρχεται ένας συγκεντρωτικός λογαριασμός πληρωμής και για τις γραμμές ( δεν θα μπορεί δηλαδή να πληρώνει ο καθένας το δικό του) και ένας αναλυτικός όπου θα λέει κάθε γραμμή τι έχει χρεωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως δεν σου έκανε την πρόταση η ίδια η Cosmote αλλά κάποια ιδιωτική εταιρεία με την οποία συνεργάζεται, από αυτές που κυνηγούν νέα συμβόλαια ή φορητότητες και παίρνουν ποσοστά. Δεν νομίζω ότι τέτοιες πρακτικές είναι αποδεκτές από την κάθε εταιρεία κινητής. Ένα μικρό παραθυράκι: μήπως η επιδότηση αφορούσε συγκεκριμένη συσκευή; Το iphone για παράδειγμα μπορεί να στο επιδοτήσουν και 400€ σε 18μηνο σε μεγάλο πρόγραμμα (50-60€)...

 

Όχι η προσφορά δεν έγινε από άλλη ιδιωτική εταιρεία, αλλά από τα κεντρικά της Cosmote. Και η επιδότηση δεν αφορούσε συγκεκριμένη συσκευή. Στην γραπτή προσφορά μάλιστα αναφερόταν ότι μπορεί το ποσό να αφαιρεθεί από τους λογαριασμούς σε 12 ισόποσες δόσεις.

 

Για να σας ενημερώσω τι έγινε, έκανα την αναφορά-καταγγελία την Τρίτη στην Cosmote και έως σήμερα με παίρνουν σχεδόν κάθε μέρα για διευκρινήσεις λέγοντας ότι ερευνούν το θέμα και το μεταβίβασαν στο κατάλληλο τμήμα. Θα σας πω τι έγινε τελικά μόλις μου απαντήσουν οριστικά και επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ύστερα από μια 10ετια στην Vodafone σκεφτόμαστε να πάμε οικογενειακώς σε cosmote μιας και η 3G κάλυψη της Vodafone είναι πολύ κακή. Έχουμε τρεις συνδέσεις και κάθε μήνα κάνουμε χρήση γύρω στα 160ευρώ.

1)Αν κάνω αίτηση τώρα, θα χρεωθούμε όλο τον υπόλοιπο μήνα στην vodafone ή μόνο όσες μέρες είμαστε ακόμα εκεί;

2)Για πόσες ώρες θα είμαστε χωρίς τηλέφωνο; Μου είπαν πως δεν ξεπερνά τα 30 λεπτά-είναι αλήθεια;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ύστερα από μια 10ετια στην Vodafone σκεφτόμαστε να πάμε οικογενειακώς σε cosmote μιας και η 3G κάλυψη της Vodafone είναι πολύ κακή. Έχουμε τρεις συνδέσεις και κάθε μήνα κάνουμε χρήση γύρω στα 160ευρώ.

1)Αν κάνω αίτηση τώρα, θα χρεωθούμε όλο τον υπόλοιπο μήνα στην vodafone ή μόνο όσες μέρες είμαστε ακόμα εκεί;

2)Για πόσες ώρες θα είμαστε χωρίς τηλέφωνο; Μου είπαν πως δεν ξεπερνά τα 30 λεπτά-είναι αλήθεια;

Ευχαριστώ!

 

1) εαν εχεις παρει επιδοτηση, θα πρεπει να περιμενεις 1 μηνα πριν ληξει το συμβολαιο σου, για να μη χρειαστει να επιστρεψεις μερος επιδοτησης, ή το ποσό εκπτωσης στο παγιο σου.

2) θα σου δωσει η κοσμοτε καρτα σιμ με τον ιδιο αριθμο. Μολις δεις οτι η καρτα σιμ της vodafone δεν εχει σημα, βαζεις στη συσκευη τη νεα σιμ της κοσμοτε και τελειωσες. Εαν το δεις εγκαιρα, ουτε 1 λεπτο δε μεινεις απο τηλεφωνο.

 

Δικη μου συμβουλη, πριν κανεις οτιδηποτε, παρε και δοκιμασε πρωτα ενα καρτοκινητο της κοσμοτε στα μερη που συχναζεις και στο σπιτι σου, για να εισαι σιγουρος οτι πραγματι η κοσμοτε σε καλυπτει στο 3g. Επισης, καλο θα ειναι να δοκιμασεις και απλες κλησεις φωνης (2g), διοτι η υπερφορτωση της κοσμοτε ειναι τραγικη. Εαν δεις οτι και εκει εισαι οκ, τοτε προχωρησε στη φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

αν είναι άνεργος και το οικογενεικο είναι στο όνομα του ατόμου που είναι άνεργος θα είναι 10% +15%. Αυτλην την περίοδο έχει και έξτρα δωροεπιταγή 50 ευρώ για οικογενειακό συμβόλαιο. Θα σου έρχεται ένας συγκεντρωτικός λογαριασμός πληρωμής και για τις γραμμές ( δεν θα μπορεί δηλαδή να πληρώνει ο καθένας το δικό του) και ένας αναλυτικός όπου θα λέει κάθε γραμμή τι έχει χρεωθεί.

 

ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

κοιταξα λιγο το Οικογενειακό Πακέτο cosmote,δ βρηκα πουθενα να λεει για έξτρα δωροεπιταγή 50 ευρώ :( .

οχι δεν ειναι στο ονομα του ανέργου,αλλα απο οτι καταλαβαινω,συμφερει να μπει στο δικο του ωστε να γινει 25% εκπτωση.σωστα? :rolleyes:

πρεπει κατι να προσεξω? η κατι να μου πεις να κοιταξω? :D

+ ενα πρεπει να γινει συμβολαιο,γτ ειναι ολα καρτοκινητα.

 

τα μέλη του Οικογενειακού Πακέτου :

Κερδίζουν έκπτωση έως 20€ σε κάθε μηνιαίο πάγιο ,οπως λεει στο site,αλλα αμα κανεις το συνολο του λογαργιασμου - 20Ε βγαινει αλλο τελικο ποσο,κ αμα κανεις με το 10% βγαινει παραπανω.τι γινεται εδω? τι ισχυει??γτ δ νομιζω να σου δινουν κ το -20Ε κ το 10% .εκτοσ κ αν τα εχω μπερδεψει. :)

so plz help someone :)

Edited by Misamisa
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

κοιταξα λιγο το Οικογενειακό Πακέτο cosmote,δ βρηκα πουθενα να λεει για έξτρα δωροεπιταγή 50 ευρώ :( .

οχι δεν ειναι στο ονομα του ανέργου,αλλα απο οτι καταλαβαινω,συμφερει να μπει στο δικο του ωστε να γινει 25% εκπτωση.σωστα? :rolleyes:

πρεπει κατι να προσεξω? η κατι να μου πεις να κοιταξω? :D

+ ενα πρεπει να γινει συμβολαιο,γτ ειναι ολα καρτοκινητα.

 

τα μέλη του Οικογενειακού Πακέτου :

Κερδίζουν έκπτωση έως 20€ σε κάθε μηνιαίο πάγιο ,οπως λεει στο site,αλλα αμα κανεις το συνολο του λογαργιασμου - 20Ε βγαινει αλλο τελικο ποσο,κ αμα κανεις με το 10% βγαινει παραπανω.τι γινεται εδω? τι ισχυει??γτ δ νομιζω να σου δινουν κ το -20Ε κ το 10% .εκτοσ κ αν τα εχω μπερδεψει. :)

so plz help someone :)

10% είναι χοντρικά η έκπτωση σε κάθε γραμμή, 20 ευρώ θα είναι η έκπτωση αν είχες το unlimited 150. :)

Δες τις τιμές εδώ:

http://cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=FAMILYPACK

Για τα 50 ευρώ δωροεπιταγή αν πας στο Γερμανό θα δεις και την διαφήμιση εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μας κοροϊδεύουν μέσα στα μούτρα. Τελειώνει το Απεριόριστα 35 της κοπελιάς μου και βγαίνει επιδότηση... κρατηθείτε: 50 ολόκληρα ευρώ! Εντωμεταξύ της είχαν κλέψει ένα παλιό Ericsson K660i που είχε και την έβγαζε για μήνες με ένα αρχαίο Nokia περιμένοντας πώς και πώς την επιδότηση για καινούρια συσκευή. Και μας λένε 50 ευρώ...:mad:

Τι προτείνετε; Πού θα βρούμε καλύτερη επιδότηση έστω για νέα σύνδεση σε άλλη εταιρία με παρόμοιο πάγιο;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μας κοροϊδεύουν μέσα στα μούτρα. Τελειώνει το Απεριόριστα 35 της κοπελιάς μου και βγαίνει επιδότηση... κρατηθείτε: 50 ολόκληρα ευρώ! Εντωμεταξύ της είχαν κλέψει ένα παλιό Ericsson K660i που είχε και την έβγαζε για μήνες με ένα αρχαίο Nokia περιμένοντας πώς και πώς την επιδότηση για καινούρια συσκευή. Και μας λένε 50 ευρώ...:mad:

Τι προτείνετε; Πού θα βρούμε καλύτερη επιδότηση έστω για νέα σύνδεση σε άλλη εταιρία με παρόμοιο πάγιο;

Γενικα στην κοσμοτε ειναι χαμηλες οι επιδοτησεις φετος

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος υπογράψει συμβόλαιο σε κατάστημα Γερμανό μπορεί έχει δικαίωμα να κάνει δήλωση υπαναχώρησης ή αυτό γίνεται μόνο σε παραγγελία από internet;

Επίσης αν σπάσει κάποιος το συμβόλαιο ενώ παίρνει επιδότηση με τη μορφή έκπτωσης παγίου (πχ η επιδότηση είναι 90 ευρώ για 18 μήνες δηλαδή 5 ευρώ ανά μήνα), θα πλήρώσει όλο το ποσό ή την επιδότηση που έχει πάρει; Δηλαδή αν φύγει στον 5 μήνα θα πληρώσει 90 ή 5*5=25 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο δεν ξερω να σου πω, το βλεπω λιγο δυσκολο.

Για το δευτερο, προσφατα εκανα συμβολαιο vodafone (φανταζομαι θα ακολουθουν την ιδια πολιτικη) και εβαλα την επιδοτηση σαν εκπτωση στο παγιο. Σε ένα σημειο γραφει τι γινεται σε περιπτωση που το σπασεις, τι ποσο πρεπει να πληρωσεις κλπ, αλλα λεει ποσο επιδοτησης 0 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μου δίνει η cosmote μια υπερεπιδότηση 155 ευρώ (την ανέβασαν απο 75) για 18μηνο + 10% Έκπτωση στους λογαριασμούς.

 

Η γκαντεμιά φυσικά είναι πως με υποχρεώνουν να αγοράσω απο μαγαζί cosmote/germanos και όλα τα κινητά που δίνει η cosmote στο site της κοστίζουν κάποιες φορές υπερβολικά ακριβά, μέχρι και 210 ευρώ διαφορά έχω δεί σε σχέση με τις τιμές που κυκλοφορούν στο skroutz. Είναι σαν να πάνε τα λεφτά που μου δίνουν χαμένα.

 

Μπορώ να τα βάλω σαν έκπτωση στον λογαριασμό και να πάρω το τηλέφωνο που θέλω απο σκρουτζομάγαζο???

(Εννοείται ότι μπορώ να τους ρωτήσω, απλά είπα να ακούσω αν ξέρει κανείς πρώτα).

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω την επιδότησή σου την κάνεις ότι θέλεις... Είτε έκπτωση στον πάγιο λογαριασμό κάθε μήνα, είτε συσκευή. Οπότε αν την κάνεις έκπτωση δεν σου απαγορεύει κανένας να πάρεις όποια συσκευή θέλεις απ' όπου θέλεις...

 

Απλά κάνε ένα κόπο και δες στην σελίδα της cosmote το πρόγραμμα συμβολαίου που έχεις... Λέει στο τέλος αν μπορείς ή όχι να βάλεις την επιδότηση σαν έκπτωση ή όχι. Αν και απ' ότι θυμάμαι μόνο σ' ένα ή δύο καρτοσυμβόλαια δεν μπορείς να κάνεις έκπτωση παγίου.

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μου δίνει η cosmote μια υπερεπιδότηση 155 ευρώ (την ανέβασαν απο 75) για 18μηνο + 10% Έκπτωση στους λογαριασμούς.

 

Η γκαντεμιά φυσικά είναι πως με υποχρεώνουν να αγοράσω απο μαγαζί cosmote/germanos και όλα τα κινητά που δίνει η cosmote στο site της κοστίζουν κάποιες φορές υπερβολικά ακριβά, μέχρι και 210 ευρώ διαφορά έχω δεί σε σχέση με τις τιμές που κυκλοφορούν στο skroutz. Είναι σαν να πάνε τα λεφτά που μου δίνουν χαμένα.

 

Μπορώ να τα βάλω σαν έκπτωση στον λογαριασμό και να πάρω το τηλέφωνο που θέλω απο σκρουτζομάγαζο???

(Εννοείται ότι μπορώ να τους ρωτήσω, απλά είπα να ακούσω αν ξέρει κανείς πρώτα).

 

Κατά 99% δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την υπερεπιδότηση για έκπτωση του λογαριασμό σου. Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις είναι να διαπραγματευτείς μεγαλύτερη μείωση (π.χ. 30%) αντί για επιδότηση συσκευής αλλά αυτό γίνεται μόνο απευθείας στο τμήμα φορητότητας που σε πήρε και σου πρότεινε την υπερεπιδότηση. Αν κράτησες το όνομα του υπαλλήλου που σου έκανε την προσφορά πάρε και ζήτα το μήπως το πετύχεις!

 

Αν θυμάμαι καλά ένα φίλος εδώ είχε πει ότι κατάφερε να πάρει τελικό πάγιο (με φόρους κλπ) 32€ από 42€ και δώρο internet που δεν έχει το πακέτο που φαντάζομαι πως έχει (παλιο απερ. 35?)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... απο κοσμήσετε-συμβολαιο πηγα βονταφον-συμβολαιο

Σημερα μου ηρθε [προφανως] ο τελευταιος λογαριασμος στην κοσμοτε και ειναι 0 μηδενικος...

θα πρεπει να κανω κατι-να τους παρω τηλ. ή να παω απο κανενα καταστημα???

ή τον κραταω για ενθυμιο?:D

Keep The Scene UP...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς με τι sms απενεργοποιούμε τα πακέτα sms?

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_SMS_all/section/PacksSMS_MMS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...