Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι θέλω να κοπεί τελείως το πανηγυράκι με την απειλή φορητότητας και να δίνουν καλή έκπτωση σε καλούς πελάτες. Όχι να προσπαθεί ο καθένας με μέσο λογαριασμό 30 ευρώ το μήνα να πάρει επιδότηση 300 ευρώ... Μετά αναρωτιόμαστε γιατί ανεβαίνουν οι χρεώσεις... Για να παίρνουν μερικοί μερικοί τις... μεγάλες επιδοτήσεις χωρίς να τις αξίζουν...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θέλω να κοπεί τελείως το πανηγυράκι με την απειλή φορητότητας και να δίνουν καλή έκπτωση σε καλούς πελάτες. Όχι να προσπαθεί ο καθένας με μέσο λογαριασμό 30 ευρώ το μήνα να πάρει επιδότηση 300 ευρώ... Μετά αναρωτιόμαστε γιατί ανεβαίνουν οι χρεώσεις... Για να παίρνουν μερικοί μερικοί τις... μεγάλες επιδοτήσεις χωρίς να τις αξίζουν...

 

Εγώ από την άλλη θέλω να κοπούν τελείως οι επιδοτήσεις και να γίνουν τα πάγια και οι χρεώσεις πάρα πολύ φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θελω ο soublaki-3 να μη ζηταει πραγματα που δε γινονται.. (πλακα κανω). Εγω παντως ειμαι υπερ της εκπτωσης παγιου
Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάξουν οι εταιρείες να μην δίνουν τα δισεκατομμύρια για διαφημίσεις και να έχουν καλύτερες χρεώσεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=293745

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Εδώ βλέπω ότι έχεις "1500 Δωρεάν λεπτά προς COSMOTE".

Λίγο πιο κάτω λέει "Δωρεάν απεριόριστη επικοινωνία με τους περισσότερους συνδρομητές συμβολαίου και καρτοκινητής στην Ελλάδα"

Τι ισχύει τελικά;

Η σύνδεση για το ιντερνετ θα είναι τύπου 3G;

 

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_NEW_aperiorista_i_15/section/COSMOTE_Unlimited_Internet

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Εδώ βλέπω ότι έχεις "1500 Δωρεάν λεπτά προς COSMOTE".

Λίγο πιο κάτω λέει "Δωρεάν απεριόριστη επικοινωνία με τους περισσότερους συνδρομητές συμβολαίου και καρτοκινητής στην Ελλάδα"

Τι ισχύει τελικά;

Η σύνδεση για το ιντερνετ θα είναι τύπου 3G;

 

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_NEW_aperiorista_i_15/section/COSMOTE_Unlimited_Internet

 

αυτο εννουν απεριοριστα:mad:

ναι αν το υποστυριζει το κινητο σου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω τα 50ΜΒ σταματάει ή θα αρχίσω να χρεώνομαι κανονικά;

Μπορώ να προσθέσω κάποιο πρόγραμμα ιντερνετ πανω στο 15;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς είναι 3 εργάσιμες. Κατά δεύτερον πρέπει να υπογράψεις τη σύμβαση, οπότε αν κάνεις τηλεφωνική φορητότητα δεν έχεις πρόβλημα. ;)

 

Που παίρνουμε τηλ?? για κάντο λίγο πιο λιανά...:)

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση έχει ως εξής. Έχω συμβόλαιο στην Cosmote πολλά χρόνια τώρα(Cosmote προνομιακό 240) το οποίο είναι στο όνομα της μητέρας μου η οποία μένει στην Αθήνα.

Κοιτώντας τα προγράμματα της Cosmote νομίζω ότι με συμφέρει να αλλάξω σε απεριόριστα 55 μιας και έχει πάνω κάτω το ίδιο πάγιο, 1500 προς κοσμοτε αριθμούς, 220 προς υπολοίπους και 750mb για Internet (το οποίο θα μου χρειαστεί γιατί πάω για smartphone).

Θέλω να κάνω την αλλαγή ηλεκτρονικά (έχω λογαριασμό στο myaccount)γιατί εγώ σπουδάζω στο Ηράκλειο και η μητέρα μου δεν μπορεί να τρέχει στην κοσμοτέ.

Η ερωτήσεις μου είναι:

1)από τη στιγμή που είναι στο όνομα της θα μπορέσω μέσω internet να κάνω την αλλαγή;

 

2)Επίσης έχω δικαίωμα επιδότησης συσκευής στην μεταφορά απο συμβόλαιο σε συμβόλαιο;

 

3)Αν έχω θα μπορώ να παραλάβω εγώ την συσκευή στο Ηράκλειο ή θα πρέπει να παραδοθεί στην μητέρα μου;

 

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα! =Ρ

Link to comment
Share on other sites

Κερδίζεις έκπτωση 10% στον κάθε λογαριασμό.

 

Κερδίζεις 10% έκπτωση στο πάγιο κάθε συμβολαίου και όχι στο λογαριασμό. Αν υπάρχουν τέλη χρήσης αυτά δεν προσμετρώνται στην έκπτωση που θα σου γίνει

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση έχει ως εξής. Έχω συμβόλαιο στην Cosmote πολλά χρόνια τώρα(Cosmote προνομιακό 240) το οποίο είναι στο όνομα της μητέρας μου η οποία μένει στην Αθήνα.

Κοιτώντας τα προγράμματα της Cosmote νομίζω ότι με συμφέρει να αλλάξω σε απεριόριστα 55 μιας και έχει πάνω κάτω το ίδιο πάγιο, 1500 προς κοσμοτε αριθμούς, 220 προς υπολοίπους και 750mb για Internet (το οποίο θα μου χρειαστεί γιατί πάω για smartphone).

Θέλω να κάνω την αλλαγή ηλεκτρονικά (έχω λογαριασμό στο myaccount)γιατί εγώ σπουδάζω στο Ηράκλειο και η μητέρα μου δεν μπορεί να τρέχει στην κοσμοτέ.

Η ερωτήσεις μου είναι:

1)από τη στιγμή που είναι στο όνομα της θα μπορέσω μέσω internet να κάνω την αλλαγή;

 

2)Επίσης έχω δικαίωμα επιδότησης συσκευής στην μεταφορά απο συμβόλαιο σε συμβόλαιο;

 

3)Αν έχω θα μπορώ να παραλάβω εγώ την συσκευή στο Ηράκλειο ή θα πρέπει να παραδοθεί στην μητέρα μου;

 

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα! =Ρ

 

πολυ φοβαμαι οτι θα πρεπει τα περισσοτερα να τα κανει η μητερα σου εκτος αμα υπαρχει εξουσιοδοτηση.

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση έχει ως εξής. Έχω συμβόλαιο στην Cosmote πολλά χρόνια τώρα(Cosmote προνομιακό 240) το οποίο είναι στο όνομα της μητέρας μου η οποία μένει στην Αθήνα.

Κοιτώντας τα προγράμματα της Cosmote νομίζω ότι με συμφέρει να αλλάξω σε απεριόριστα 55 μιας και έχει πάνω κάτω το ίδιο πάγιο, 1500 προς κοσμοτε αριθμούς, 220 προς υπολοίπους και 750mb για Internet (το οποίο θα μου χρειαστεί γιατί πάω για smartphone).

Θέλω να κάνω την αλλαγή ηλεκτρονικά (έχω λογαριασμό στο myaccount)γιατί εγώ σπουδάζω στο Ηράκλειο και η μητέρα μου δεν μπορεί να τρέχει στην κοσμοτέ.

Η ερωτήσεις μου είναι:

1)από τη στιγμή που είναι στο όνομα της θα μπορέσω μέσω internet να κάνω την αλλαγή;

 

2)Επίσης έχω δικαίωμα επιδότησης συσκευής στην μεταφορά απο συμβόλαιο σε συμβόλαιο;

 

3)Αν έχω θα μπορώ να παραλάβω εγώ την συσκευή στο Ηράκλειο ή θα πρέπει να παραδοθεί στην μητέρα μου;

 

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα! =Ρ

 

Με καθε επιφυλαξη... νομιζω οτι ισχυει το εξης :

 

Με επιβεβαιωση/επαληθευση των στοιχειων της μητερας σου οπως στοιχεια ταυτοτητας, αφμ, ημ.γεννησης κλπ, μπορεις ηλεκτρονικα ή μεσω τηλεφωνου να αλλαξεις προγραμματα κλπ.

Αλλα για παραλαβη συσκευης/νεων sim ή οτιδηποτε αλλο, χρειαζεται η μητερα σου με την ταυτοτητα της. Ειτε απο καταστημα ειτε απο courier.

Εν ολιγοις νομιζω οτι στη πρωτη φαση της διαδικασιας δεν εχεις καποιο προβλημα απλα με ακριβης ταυτοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Stephen και sportguy για την βοήθεια! Μόλις βρω χρόνο θα το επιχειρήσω!Αν και θέλω να δω πρώτα αυτά τα απεριόριστα αν έχουν τίποτα έξτρα χρεώσεις.Δηλαδή μήπως είναι 55+ το μήνα. Τα φοβάμαι κάτι τέτοια! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι ο αριθμος για να κανω φορητοτητα στην κοσμοτε?

 

Η εκπτωση απο τη σελιδα της κοσμοτε δινεται και αν κανω τηλεφωνικα την φορητοτητα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι ο αριθμος για να κανω φορητοτητα στην κοσμοτε?

 

13897 ....................

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

13897 ....................

 

παιρνω και μου λεει πως ο αριθμος δεν αντιστοιχει σε συνδρομητη

 

edit: Ειναι σωστος ο αριθμος, απλα επρεπε να καλεσω απο κινητο.

Edited by Chris85
Link to comment
Share on other sites

παιρνω και μου λεει πως ο αριθμος δεν αντιστοιχει σε συνδρομητη

 

edit: Ειναι σωστος ο αριθμος, απλα επρεπε να καλεσω απο κινητο.

 

Ρε παιδες μας δουλευει η κοσμοτε? Μου λενε οτι για τη φορητοτητα, το πρωτο παγιο θα χρεωθει + 50% τα οποια δεν επιστρεφονται. ΕΙναι δυνατον??

 

Εν τω μεταξυ, 13838 δεν μπορω να το καλεσω απο κινητο βονταφον (εξυπηρετηση πελατων κοσμοτε), για να ρωτησω για την επιπλεον χρεωση. Οτι να ναι.

 

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει αμεσα σε σχεση με τα ερωτηματα μου θα ημουν ευγνώμων, καθως αν ειναι χαρατσι το οποιο δε γλιτωνουμε το 50% και ισχυει για ολες τις εταιριες, τοτε να κανω αμεσα την αιτηση φορητοτητας.

Edited by Chris85
Link to comment
Share on other sites

Καληπέρα και από μένα.Και εμένα το κινητο ειναι στο ονομα της μητερας μου και εχω κανει απειρεσ φορες αλλαγη συμβολαιο αλλα μεσω τηλεφωνου.Πως?Καλω κανονικα την cosmote τους λεω οτι θελω να κανω αλλαγη συμβολαιου,με ρωτανε αν ειμαι η ιδια απανταω φυσικα ναι μου λενε οκ πειτε μου αριθμο ταυτοτητας,αφμ και ημερομηνια γεννησης,τουσ τα λεω και γινεται κανονικα η αλλαγη.Εσυ ενα θελεις βαλε καποια φιλη σου να το κανει για να μην ακουσουν ανδρικη φωνη....Οσο για την συσκευη.εγω παρελαβα ολο το conn-x(router και εκτυπωτη) χωρις να ειναι η μητερα μου τηλεφωνικα και αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Θελω να κανω οικογενειακο προγραμμα.Εχουμε 3 συνδεσεις.Μια C150 ,Απεριοριστα 45 και ενα καρτοσυμβολαιο 15.Για να κανω οικογενειακο πρεπει να κανω καρτοσυμβολαιο 20.Σωστα?

Εχω και μια επιδοτηση 60 ευρω που δεν ειχα χρησιμοποιησει.Θα μου δωσουν τα 60 + κατι παραπανω για το οικογενειακο & αναβαθμιση απο Κ15 σε Κ20? Και ποσο πιστευετε θα ειναι αυτη συνολικα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...