Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ποσο ειναι η επιδοτηση συσκευης στο cosmote Aπεριοριστα 35?

Στον Γερμανό που ρώτησα είναι 180Ε και 60στο 25. Απορία τώρα τα 10Ε διαφορά που έχει το 15 με το 25 δικαιολογεί τη μισή ώρα ομιλίας που δίνει προς όλους? 30λεπτά ομιλίας κοστίζουν 10Ε?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό που ρώτησα είναι 180Ε και 60στο 25. Απορία τώρα τα 10Ε διαφορά που έχει το 15 με το 25 δικαιολογεί τη μισή ώρα ομιλίας που δίνει προς όλους? 30λεπτά ομιλίας κοστίζουν 10Ε?
δηλαδη εγω που ειμαι σε οικογενειακο με τον αδερφο μου που εχει και αυτος το 35 θα εχουμε 360 ευρω επιδοτηση?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό που ρώτησα είναι 180Ε και 60στο 25. Απορία τώρα τα 10Ε διαφορά που έχει το 15 με το 25 δικαιολογεί τη μισή ώρα ομιλίας που δίνει προς όλους? 30λεπτά ομιλίας κοστίζουν 10Ε?

 

Όπως δικαιολογούνται και τα 8,76€ για το βασικό πρόγραμμα χωρίς χρόνο ομιλίας, αλλά παρέχοντας συσκευή.

 

δηλαδη εγω που ειμαι σε οικογενειακο με τον αδερφο μου που εχει και αυτος το 35 θα εχουμε 360 ευρω επιδοτηση?

 

Μάλλον μιλούν για επιδότηση νέας σύνδεσης...

Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό που ρώτησα είναι 180Ε και 60στο 25. Απορία τώρα τα 10Ε διαφορά που έχει το 15 με το 25 δικαιολογεί τη μισή ώρα ομιλίας που δίνει προς όλους? 30λεπτά ομιλίας κοστίζουν 10Ε?

Όχι , δεν την δικαιολογεί

στο πρόγραμμα απεριόριστα 15 τα λεπτά χρήσης χρεώνονται με 0,33 το λεπτό.

Άρα τα 30 λεπτά θα στοιχίσουν μόνο ....9.90 .

Αλλά με το 25 θά πάρεις περισσότερη επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να συνδιάσω με κάποιο τρόπο το Καρτοσυμβολαιο 25 με internet μαζι;

Υπάρχει κάτι τετοιο;

Μ'εχει βολεψει πολυ το Καρτοσυμβολαιο αλλα θελω να εχω και ιντερνετ χωρις να χρεωνομαι τρελα...

Η εστω να αγοράζω ενα πακέτο όπως πχ τα 500 λεπτα προς Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοσυμβόλαιο έχει μόνο το wapa που σου δίνει τα 40mb αν ενεργοποιήσεις το μηνιαίο πάσο του myview, με κόστος 4€. Η χρέωση όμως μετά τα 40mb ή χωρίς το πάσο είναι "τρελή": 0,0119€/kb = κάτι παραπάνω απο 12€ το mb. Έχεις κοιτάξει τα προγράμματα myway?
Link to comment
Share on other sites

γνωριζουμε ποσο επιδοτησης χωρις να ειναι νεα συνδεση. Cosmote Απεριοριστα 35
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Τα ποσά επιδότησης κατά την αρχική ενεργοποίηση διαφέρουν απο αυτά της ανανέωσης σύμβασης. Άρα, με τυπική χρήση των τηλεφώνων μη περιμένεις 180€ σε κάθε σύνδεση. Πάρε στο 1212 να σου πουν.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα στο 1212 για να ρωτήσω γιατί δεν μπορεί η υπάλληλος στο κατάστημα του ΟΤΕ να "κατεβάσει" το πρόγραμμα στο κινητό της μητέρας μου (από C120 σε C60) και με έκπληξη διαπίστωσα ότι αν γίνει διακοπή του αριθμού και εκ νέου ενεργοποίηση θα πρέπει να περάσουν 6 μήνες για να γίνει αλλαγή πακέτου. :blink: Όταν ρώτησα την υπάλληλο αν ισχύει κανονικά η επιδότηση της μητέρας μου (αρχές Δεκέμβρη) μου είπε ότι δεν ισχύει και ότι η επόμενη επιδότηση θα "βγει" στις 9 Νοεμβρίου 2010.. :( Φαίνεται, όμως, ότι κατάλαβε ότι αυτό με πείραξε αρνητικά και μου είπε να ρωτήσει αν μπορώ να πάρω επιδότηση κανονικά.. Το συμπέρασμα; Μέχρι το τέλος της βδομάδας θα ξέρω το ποσό της επιδότησης (αν το αίτημα εγκριθεί) και θα παραγγείλω τη συσκευή που θέλω μέσω courier.. :D Σας έχει τύχει ποτέ αυτό εσάς; Λάβατε ποτέ συσκευή μέσω courier (από την Cosmote);

 

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα..:O

Link to comment
Share on other sites

Ναι το στείλανε στη κοπέλα μου όχι σπίτι της όμως την πήρε από τα γραφεία του courier που ήταν κοντά της.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ναι το στείλανε στη κοπέλα μου όχι σπίτι της όμως την πήρε από τα γραφεία του courier που ήταν κοντά της.

Και την λίστα με τις διαθέσιμες συσκευές από που τις έμαθε η κοπέλα σου; Στέλνουν τις συσκευές μέσω κάποιου καταστήματος "Γερμανός" ή Cosmote Corner και οι διαθέσιμες συσκευές είναι αυτές που υπάρχουν στα φυλλάδια της Cosmote;

 

Συγνώμη αν βγαίνω off-topic, αλλά είναι η πρώτη μου φορά.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Και την λίστα με τις διαθέσιμες συσκευές από που τις έμαθε η κοπέλα σου; Στέλνουν τις συσκευές μέσω κάποιου καταστήματος "Γερμανός" ή Cosmote Corner και οι διαθέσιμες συσκευές είναι αυτές που υπάρχουν στα φυλλάδια της Cosmote;

 

Συγνώμη αν βγαίνω off-topic, αλλά είναι η πρώτη μου φορά.. :happy:

 

Είχε πάρει τηλέφωνο να τους παραπονεθεί για την χαμηλή επιδότηση, την ρώτησαν για ποιο κινητό ενδιαφέρεται και μετά από λίγο καιρό της είπαν ότι η επιδότηση διπλασιάστηκε +κάτι λίγα ακόμα από 60Ε που ήταν την πήγαν 130 και αν θέλει να της στείλουν τη συσκευή και το συμβόλαιο μέσω courier. Φαντάζομαι ότι αν πας στο on-line shop της cosmote ότι έχει εκεί μπορείς να το παραγγείλεις .

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστώ πολύ.. Θα περιμένω να δω αν θα εγκρίνουν την επιδότηση και μετά θα τους πάρω τηλέφωνο να τους ρωτήσω πως και πότε θα λάβω τη συσκευή που θέλω.. :)
Link to comment
Share on other sites

επισης οι περισσοτερες συσκευες εχουν το μενου myview.και το χαζο της υποθεσης ειναι οτι τα πολυ φθηνα τηλεφωνα ειναι συσκευες κανονικες και απο 150 μεχρι 320 ευρο που εψαξα οι συσκευες ερχονται "κλειδωμενες"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάθε πότε κάποιος δικαιούται επιδότηση?

καθε χρονο.αναλογως βεβαια και την συμβαση με το συμβολαιο που εχεις κανει,μερικα ειναι και για 18 μηνες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση για φορητότητα από wind σε cosmote myway 20. Θέλω επιδότηση σαν έκπτωση από τα πάγια. Πόση θα ειναι;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση για φορητότητα από wind σε cosmote myway 20. Θέλω επιδότηση σαν έκπτωση από τα πάγια. Πόση θα ειναι;

Πόση επιδότηση δίνει το Cosmote My Way 20; Θα βρεις το ποσό της επιδότησης και θα το διαιρέσεις με 12 μήνες.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ρωτάω αν ξέρετε πόση περίπου είναι η επιδότηση μιας και έκανα μόνο αίτηση φορητότητας και το συμβόλαιο θα γίνει την εβδομάδα που έρχεται οπότε δεν ξέρω το ποσό ακόμα.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η έκπτωση είναι συγκεκριμένη και δεν έχει να κάνει με το ποσό επιδότησης διαιρεμένο ισόποσα!Δεν είναι όμως σίγουρος 100%
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το απεριόριστα και μου ήρθε μήνυμα πως ο λογαριασμός θα εκδοθεί 10 του μηνός και θα περιέχει αναλογία παγίου και δωρεάν χρήσης, αλλά στέλνοντας μήνυμα στο 1256 ΕΥ μου λέει πόσος χρόνος μου απομένει απο τα 1500. Τελικά τι ισχύει ότι το μήνυμα απο το 1256 που λέει ότι έχω 1500λεπτά ή το μήνυμα της cosmote που μιλάει για αναλογία χρόνου?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό είναι ότι ισχύει η αναλογία χρόνου. Μέχρι την έκδοση του λογαριασμού θα έχεις τα λεπτά που αντιστοιχούν στις μέρες μέχρι τότε από την ενεργοποίηση του πακέτου σου. Με απλά μαθηματικά αυτό το βρίσκεις. Μέχρι και την έκδοση του πρώτου λογαριασμού μην έχεις εμπιστοσύνη στο μήνυμα ενημέρωσης υπολοίπου. Από τότε και μετά θα λειτουργεί η υπηρεσία κανονικά.

Επίσης αν έχεις κάνει νέο συμβόλαιο, να γνωρίζεις ότι ο πρώτος λογαριασμός θα είναι το άθροισμα ενός ολοκληρου μηνιαίου παγίου συν το ανάλογο πάγιο για τις ημέρες από την ενεργοποίησή σου μέχρι την έκδοση του λογαριασμού. Αν είχες συμβόλαιο και απλά άλλαξες πακέτο, ο λογαριασμός θα περιέχει αναλογίες παγίων για το κάθε πρόγραμα για τις ημέρες του μήνα που χρησιμοποίησες αυτά.

Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό είναι ότι ισχύει η αναλογία χρόνου. Μέχρι την έκδοση του λογαριασμού θα έχεις τα λεπτά που αντιστοιχούν στις μέρες μέχρι τότε από την ενεργοποίηση του πακέτου σου. Με απλά μαθηματικά αυτό το βρίσκεις. Μέχρι και την έκδοση του πρώτου λογαριασμού μην έχεις εμπιστοσύνη στο μήνυμα ενημέρωσης υπολοίπου. Από τότε και μετά θα λειτουργεί η υπηρεσία κανονικά.

Επίσης αν έχεις κάνει νέο συμβόλαιο, να γνωρίζεις ότι ο πρώτος λογαριασμός θα είναι το άθροισμα ενός ολοκληρου μηνιαίου παγίου συν το ανάλογο πάγιο για τις ημέρες από την ενεργοποίησή σου μέχρι την έκδοση του λογαριασμού. Αν είχες συμβόλαιο και απλά άλλαξες πακέτο, ο λογαριασμός θα περιέχει αναλογίες παγίων για το κάθε πρόγραμα για τις ημέρες του μήνα που χρησιμοποίησες αυτά.

Ελπίζω να βοήθησα...

 

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν πως στα προγράμματα απεριόριστα δεν ισχύει το αναλογικό, το μήνυμα που μου ήρθε από το 1256 ισχύει, δηλαδή από την ημέρα ενεργοποίησης του προγράμματος έχεις 1500λεπτά και sms

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...