Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πως μπορω να μαθω το ποσο που ειχα παρει επιδοτηση τον περασμενο ιουλιο; απο το 1212 μου λενε πως πρεπει να περιμενω μεχρι τη δευτερα αλλα εγω το χρειαζομαι σημερα. κανενας αλλος τροπος; πρεπει να διακοψω το συμβολαιο και θελω να υπολογισω το ποσο που πρεπει να πληρωσω γιατι δεν εχουν περασει 12 μηνες.. ευχαριστω!

στο συμβόλαιο της ανανέωσης της σύνδεσης το γράφει (αν το έχεις κρατήσει)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το εχω χασει... θα παριμενω μεχρι αυριο δυστυχως.. ευχαριστω

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω συμβολαιο cosmote και εχει περασει το 12μηνο οποτε δικαιουμε επιδοτηση.Πως μπορω να κανω καινουρια συνδεση κρατωντας το νουμερο μου και χωρις να παρω την επιδοτηση???Ουσιαστικα θελω να την διακοψω και να κανω καινουρια κρατωντας το νουμερο μου.Γινεται???

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω συμβολαιο cosmote και εχει περασει το 12μηνο οποτε δικαιουμε επιδοτηση.Πως μπορω να κανω καινουρια συνδεση κρατωντας το νουμερο μου και χωρις να παρω την επιδοτηση???Ουσιαστικα θελω να την διακοψω και να κανω καινουρια κρατωντας το νουμερο μου.Γινεται???

 

thanks!

Θα το κάνεις καρτοκινητό και μετά θα το κάνεις πάλι σύνδεση.Αν θες όμως να πας σε υψηλότερο πρόγραμμα ή χαμηλότερο απ'ότι είσαι μπορείς να το κάνεις και τώρα χωρίς να κάνεις καινούργια σύνδεση.:)

Link to comment
Share on other sites

Να το κανω καρτοκινητο και μετα παλι συμβολαιο γινεται αμεσα?Σε μεγαλυτερο προγραμμα θελω να παω αλλα αν δεν κανω νεα συνδεση ουσιαστικα δεν ειναι σαν να παιρνω την επιδοτηση??
Link to comment
Share on other sites

Να το κανω καρτοκινητο και μετα παλι συμβολαιο γινεται αμεσα?Σε μεγαλυτερο προγραμμα θελω να παω αλλα αν δεν κανω νεα συνδεση ουσιαστικα δεν ειναι σαν να παιρνω την επιδοτηση??

 

Κάνεις αίτημα για διακοπή και μετατροπή σε καρτοκινητό (ώστε να μη χάσεις τον αριθμό). Η διαδικασία παίρνει περίπου 1 μήνα (δηλαδή θα γίνει καρτοκινητό σε περίπου ένα μήνα. Από την ημερομηνία που θα γίνει καρτοκινητό, πρέπει να περάσει ένα μήνας για να ξαναγίνει σύνδεση. Αρα, έχεις φάει έτσι 2 μήνες, με ποιο όφελος? (πέρα από ταλαιπωρία, 1 μήνα χρεώσεις καρτοκινητής, χρεοπιστώσεις στο λογαριασμό που δεν θα καταλαβαίνεις και κάποιος ταλαίπωρος υπάλληλος της Cosmote ή του Γερμανού θα προσπαθεί να σου εξηγήσει πως δεν σε έκλεψαν)

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια δεν γινεται να κρατησω τον αριθμο μου και να κανω καινουρια συνδεση γρηγορα.....Μονο με φορητοτητα σε αλλη εταιρια??
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια δεν γινεται να κρατησω τον αριθμο μου και να κανω καινουρια συνδεση γρηγορα.....Μονο με φορητοτητα σε αλλη εταιρια??

 

Εκεί η διαδικασία κρατά 14 μέρες

Link to comment
Share on other sites

H φορητοτητα θελει 14 μερες???!Νομιζα 3-4 μερες οτι ηθελε.Στο μεταξυ ομως θα μου κανουν καμια προσφορα απο cosmote λογικα για να μεινω οποτε μπορει να επωφελειθω απο αυτο..Θ α δειξει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω συμβολαιο cosmote και εχει περασει το 12μηνο οποτε δικαιουμε επιδοτηση.Πως μπορω να κανω καινουρια συνδεση κρατωντας το νουμερο μου και χωρις να παρω την επιδοτηση???Ουσιαστικα θελω να την διακοψω και να κανω καινουρια κρατωντας το νουμερο μου.Γινεται???

 

thanks!

Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θέλεις να το κάνεις αυτό που λες... Για την επιδότηση? Ζήτα στην ψύχρα αναπροσαρμογή της. Κάτι θα πάρεις. Αν είναι για λίγα ευρώ να μπαίνεις σε διαδικασία φορητότητας ή μετατροπής σε καρτοκινητό δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

Απο εκεί και μετά, όταν κάνεις διακοπή απ' όσο ξέρω, κρατάνε το νούμερό για 6 μήνες. Δεν το δίνουν αλλού αμέσως. Αν όντως ισχύει αυτό, δεν ξέρω μήπως υπάρχει τρόπος να το ζητήσεις και να σου το δώσουν άμεσα ξανά σε νέα σύνδεση επικαλούμενος ότι ήταν και πριν δικό σου και το θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

εχω οικογενειακο με 4 νουμερα και πληρωνουμε κανα 200 το μηνα

τα δυο νουμερα με συμβολαιο 300 και 180 αντιστοιχα εχουν επιδοτηση το δεκεμβρη

το υπολοιπα δυο με συμβολαιο 120 και 300 αντιστοιχα εχουν επιδοτηση τωρα

πηρα το 1212 και μου ειπαν οτι εχω 45 και 90 ευρω αντιστοιχα, δεν ειναι κοροιδια...

 

πριν απο δυο χρονια εδιναν στο κοσμοτε 180 επιδοτηση 90ευρω και τωρα δινουν 90 στο 300 δεν ειναι εμπαιγμος

 

πηρα και ζητησα αυξηση στην ψυχρα.... καμια αλλη μεθοδο πιεσης?????

 

υγ

να σας αναφερω προσφατο περριστατικο με βονταφον

οπου γνωστη μου πηγε να αλλαξει εταιρια το καρτοκινητο της και την επαιρναν τηλεφωνο καθε δευτερη μερα για να μην φυγει και μαζι υποσχεσεις για επιδοτησεις δωρεαν κινητα κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Nα τους πεις οτι ο ανταγωνισμος σου προσφερει πολυ μεγαλυτερη επιδοτηση κι οτι αν δεν στην αυξησουνε θα πας τα νουμερα σε άλλη εταιρεια παραυτα

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι θα απαντησουν σε μια εβδομαδα...

 

εχω ακουσει το πολυ 20ευρω παραπανω απο οτι μου δινουν κανονικα

αλλα ρε παιδια ακουω συνεχεια τους φιλους που παιρνουν ολο κατι 400αρες και απορω δηλαδη...

 

 

σας ευχαριστω

ΥΓ.σορρυ για το ρε

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει πόσο κοστίζει να βγάλω μια δεύτερη sim με τον ίδιο αριθμό και αν η διαδικασία γίνεται άμεσα ή θα πρέπει να περιμένω κάποιο διάστημα για να την παραλάβω;;;

Ευχαριστώ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

νομιζω γυρω στα 18 ευρω. το μονο σιγουρο ειναι οτι γινεται αμεσως.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει πόσο κοστίζει να βγάλω μια δεύτερη sim με τον ίδιο αριθμό και αν η διαδικασία γίνεται άμεσα ή θα πρέπει να περιμένω κάποιο διάστημα για να την παραλάβω;;;

Ευχαριστώ.

 

Κάνει 28 ευρώ, βγαίνει αμέσως εφόσον είναι σύνδεση (και στο καρτοκινητό βγαίνει αμέσως εφόσον έχεις τον 5ψήφιο αριθμό χρήστη), και λέγεται twinsim, έτσι θα τη ζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει 28 ευρώ, βγαίνει αμέσως εφόσον είναι σύνδεση (και στο καρτοκινητό βγαίνει αμέσως εφόσον έχεις τον 5ψήφιο αριθμό χρήστη), και λέγεται twinsim, έτσι θα τη ζητήσεις.

 

Οκ,guys ! Ευχαριστώ.. τις έχω κιόλας!!! :D

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Εχω ατομικό επαγγελματικό 240 με απεριόριστες δωρεάν κλήσεις σε 2 κινητά COSMOTE. Οι κλήσεις αυτές είναι πραγματικά απεριόριστες ή μετά από κάποιο χρονικό διάστημα με χρεώνουν?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα απεριοριστες..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κι εγώ κάτι..

στο συμβόλαιο για ελεύθερους επαγγελματίες που δίνει απεριόριστα προς δύο Cosmote μπορούν αυτά να είναι Frog? ξέρει κανείς?

ευχαριστώ

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ. στο Πλαισιο, μιας και εκει ειχα κανει περυσι τετοια εποχες 2 νεες συνδεσεις, για να ρωτησω αν μπορω να χρησιμοποιησω το ποσον της επιδοτησης (+ κατι ακομα φυσικα) για να αγορασω απο αυτους το iPhone 3G.

Ο υπαλληλος μου ειπε οτι με Cosmote δεν μπορει να γινει απο το καταστημα τους παρα μονο αν αλλαξω σε Vodafone.

 

Τεσπα, μπορω να προμηθευτω τη συγκεκριμενη συσκευη απο καποιο καταστημα της Cosmote, και αν ναι, θα πρεπει ν'αλλαξω το προγραμμα μου σε ενα απο αυτα:

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=iphone_tariff&breadcrumbTitle=Apple+iPhone+3G

 

??

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ. στο Πλαισιο, μιας και εκει ειχα κανει περυσι τετοια εποχες 2 νεες συνδεσεις, για να ρωτησω αν μπορω να χρησιμοποιησω το ποσον της επιδοτησης (+ κατι ακομα φυσικα) για να αγορασω απο αυτους το iPhone 3G.

Ο υπαλληλος μου ειπε οτι με Cosmote δεν μπορει να γινει απο το καταστημα τους παρα μονο αν αλλαξω σε Vodafone.

 

Τεσπα, μπορω να προμηθευτω τη συγκεκριμενη συσκευη απο καποιο καταστημα της Cosmote, και αν ναι, θα πρεπει ν'αλλαξω το προγραμμα μου σε ενα απο αυτα:

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=iphone_tariff&breadcrumbTitle=Apple+iPhone+3G

 

??

Μπορείς να πάρεις το iPhone 3G από κάποιο κατάστημα Cosmote ή από κάποιο κατάστημα "Γερμανός".Τώρα,αν σε βολεύουν στο πρόγραμμα που είναι τώρα οι συνδέσεις σου μπορείς να τις κρατήσεις όπως είναι.Μπορείς να πάρεις το iPhone 3G και χωρίς να αλλάξεις πρόγραμμα συμβολαίου και να πας στα i προγράμματα της Cosmote.:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις το iPhone 3G από κάποιο κατάστημα Cosmote ή από κάποιο κατάστημα "Γερμανός".Τώρα,αν σε βολεύουν στο πρόγραμμα που είναι τώρα οι συνδέσεις σου μπορείς να τις κρατήσεις όπως είναι.Μπορείς να πάρεις το iPhone 3G και χωρίς να αλλάξεις πρόγραμμα συμβολαίου και να πας στα i προγράμματα της Cosmote.:)

 

Σ'ευχαριστω!

 

Μια διευκρινιση: Στις 2 αυτες γραμμες μου εχω τα εξης:

- Απεριοριστη επικοινωνια μεταξυ τους

- Απεριοριστη επικοινωνια με εναν σταθερο αριθμο ΟΤΕ και απο τις 2

- Στη μια το Cosmote 120

- Στην αλλη (αυτη που μπορει να αλλαξω το προγραμμα) το Cosmote 150

 

Μπορω δηλαδη να κρατησω τα 3 πρωτα οπως ειναι και ν'αλλαξω το Cosmote 150 σε π.χ. i-35 ??

 

Βλεπω επισης οτι μπορει να προπληρωνεις 500MB internet το μηνα (στο i-35)αλλα με την προσφορα τους (που ληγει 30/6) μπορω για ενα χρονο να εχω 1.5GB/μήνα. Πολυ ελκυστικο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...