Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε όλες τις εταιρείες σου ζητήτε ελάχιστη κατανάλωση ίση με την επιδότηση μέσα στους 6 πρώτους μήνες.

Η Cosmote το κάνει με αυτόν τον τρόπο. 9 ευρώ τον μήνα για 6 μήνες ώστε να πληρώσεις τα 54 ευρώ επιδότηση .Μετά τους 6 μήνες δεν υπάρχει πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εταιρείες σου ζητήτε ελάχιστη κατανάλωση ίση με την επιδότηση μέσα στους 6 πρώτους μήνες.

Η Cosmote το κάνει με αυτόν τον τρόπο. 9 ευρώ τον μήνα για 6 μήνες ώστε να πληρώσεις τα 54 ευρώ επιδότηση .Μετά τους 6 μήνες δεν υπάρχει πάγιο.

 

Εκτός από το Wind1 που δε ζητά ελάχιστη κατανάλωση, γιατί δε δίνει καμία επιδότηση, αλλά έχει εφάπαξ τέλος σύνδεσης.

Σε σχέση με τα υπόλοιπα προγράμματα μηδενικού παγίου όλων των εταιρειών και της Wind συμπεριλαμβανομένης είναι, πιστεύω, το πλέον συμφέρον για όποιον δε θέλει να εμπλακεί καθόλου με πάγιο.

 

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001351_WIND1_GR.pdf

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρεις κανείς να μου πει εάν ισχύουν τα 2 πάγια δώρο και για καρτοσυμβόλαιο ?? Ρώτησα σε 2 γερμανούς και πήρα 2 απαντήσεις :mad:
Link to comment
Share on other sites

προς tazio .

Άρα και αυτή σου ζητάει στους 6 πρώτους μήνες να καταναλώσεις την επιδότηση δηλαδή 0 ευρώ .

Μήπως η διατύπωση μου λέει άλλο πράγμα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρεις κανείς να μου πει εάν ισχύουν τα 2 πάγια δώρο και για καρτοσυμβόλαιο ?? Ρώτησα σε 2 γερμανούς και πήρα 2 απαντήσεις :mad:

 

Στην σελίδα της Cosmote λογικά θα το αναφέρει!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να έχουμε ενα καρτοσυμβόλαιο σε οικογενειακό πακέτο με άλλες 2 συνδέσεις;

 

Μόνο συνδέσεις και καρτοκινητά περιλαμβάνει. Τα καρτοσυμβόλαια δε μπορούν να μπουν στο οικογενειακό πακέτο. Ας ελπίσουμε ότι αυτό θ'αλλάξει κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν εδω και ποσες μερες που διαφημιζουν οτι δινουν 2 παγια δωρεαν δωρο ΣΕ ΟΛΟΥΣ .... ΞΕΚΑΘΑΡΑ και χωρις μικρα γραμματα στα διαφημιστικα σποτς.

 

ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ !!!! ΟΧΙ για ΟΛΟΥΣ ... μιας και μου το αρνηθηκαν για 5 συνδεσεις που ηθελα να κανω σε επαγγελματικο προγραμμα.

ΑΡΑ οχι για ΟΛΟΥΣ ... μονο σε ατομικα τελικα προγραμματα.

 

,,,και κακος που δεν το αναφερουν διοτι καθιστε να δειτε τι εχει να γινει... μιας και εγω ξερω 3 περιπτωσεις οι οποιες ακολουθοντας το σποτ αυτο κανανε τις συνδεσεις και οταν ερθει ο λογαριασμος τους πιστευω μεχρι και νομικα θα το κινησουν.

 

εν το μεταξυ σε 6 καταστηματα που ρωτησα oteshop και Γερμανος στα 5 απο αυτα οι υπαλληλοι να φανταστειτε μου αναφεραν οτι ΝΑΙ ισχυει τα 2 ΠΑΓΙΑ δωρεαν στα επαγγελματικα

\\\για να δουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρεις κανείς να μου πει εάν ισχύουν τα 2 πάγια δώρο και για καρτοσυμβόλαιο ?? Ρώτησα σε 2 γερμανούς και πήρα 2 απαντήσεις :mad:

 

Όχι, δεν ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν πάγια για τους δύο πρώτους μήνες σε όλους τους συνδρομητές COSMOTE που θα εγγραφούν σε όλα τα οικονομικά προγράμματα συμβολαίου της εταιρίας http://www.cosmote.gr/content/el/resources/images/spacer.gif http://www.cosmote.gr/content/el/resources/images/spacer.gif http://www.cosmote.gr/content/el/resources/images/spacer.gif http://www.cosmote.gr/content/el/resources/images/spacer.gif http://www.cosmote.gr/content/el/resources/images/spacer.gif Δωρεάν πάγια για τους δύο πρώτους μήνες προσφέρει η COSMOTE σε όλους τους συνδρομητές της που θα εγγραφούν σε όλα τα οικονομικά προγράμματα συμβολαίου COSMOTE. Η προσφορά ισχύει για όλες τις νέες ενεργοποιήσεις που θα πραγματοποιηθούν στα οικονομικά προγράμματα COSMOTE από σήμερα έως και τις 31/12/2007.

 

 

Με τη νέα προσφορά της COSMOTE, η οποία ενεργοποιείται αυτόματα με κάθε νέα εγγραφή σε όλα τα οικονομικά προγράμματα συμβολαίου, το όφελος για τον πελάτη είναι ιδιαίτερα σημαντικό, καθώς για τα δημοφιλή προγράμματα με δωρεάν χρόνο ομιλίας κυμαίνεται από 44€ (στο πρόγραμμα COSMOTE 120) έως και 250€ (στο πρόγραμμα COSMOTE 1000).

Πιστή στην πελατοκεντρική της φιλοσοφία, η COSMOTE για μία ακόμα φορά επιβραβεύει την εμπιστοσύνη των πελατών της με ποιοτικές προτάσεις επικοινωνίας, προσιτές και ξεκάθαρες χρεώσεις, με άμεσο και ξεκάθαρο όφελος.

 

 

 

Μας δουλεύουν; Η ΕΠΙΣΗΜΗ ανακοίνωση λεει άλλα... lol

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

αλλο τα προγραμματα συμβολαιου

και αλλο τα προγραμματα για ελευθερους επαγγελματιες.

απλα ελληνικα στο site της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

αλλο τα προγραμματα συμβολαιου

και αλλο τα προγραμματα για ελευθερους επαγγελματιες.

απλα ελληνικα στο site της cosmote.

 

 

 

μα θα τρελαθουμε .... θα ξεχασουμε και τα ελληνικα που ξερουμε....

το ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ σημαινει = ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

και γιατι τα προγραμματα για ελευθερους επαγγελματιες δεν ειναι προγραμμα με συμβολαιο ????? ή μηπως ειναι με συγχωροχαρτι απο τον παπα της ενοριας !!!!

δεν επιτρεπεται απο μια τετοια εταιρεια να παιζει με υπονοουμενα και με μικροτητες !!!

Link to comment
Share on other sites

Και για να έχουμε καλό ερώτημα, για πιό λόγω δεν θεωρείτε σύνδεση το καρτοσυμβόλαιο και δεν μπαίνει στην προσφορά των 2 παγίων δώρο ??

 

Πάγιο δεν έχει, έχει.

Επιδότηση την οποία εάν διακόψεις την σύνδεση (καρτοσυμβόλαιο) την επιστρέφεις όπως και ένα συμβόλαιο, έχει.

Συμβόλαιο για 12 μήνες υπογράφεις, υπογράφεις.

 

Δεν το καταλαβαίνω. Τι διαφορά έχει το Καρτοσυμβόλαιο 35 με το Cosmote 240.Εάν κάποιος είναι προσεκτικός μπορεί να πληρώνει ακριβώς τα ίδια χρήματα κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους...

 

Πήρα καινούρια σύνδεση cosmote από τον Γερμανό και διατήρηση και την παλιά που είχα.Πάλι cosmote...

 

Και οι 2 είναι με πάγιο.Μου είπαν για την κάρτα 2 σε 1 (2 αριθμοί σε μία συσκευή) αλλά θέλανε 17€.

 

Διαβάζω στο site της cosmote ότι με νέα σύνδεση η κάρτα αυτή δίνεται δωρεάν.

 

Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει ακριβώς?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε xalias23, εδώ είναι τόπικ της cosmote... ρίξε μια ματιά παρακάτω. :wink:

 

Όσον αφορά τα επαγγελματικά προγράμματα... συμβόλαιο είναι αυτό το χαρτί που υπογράφουμε, είτε είμαστε σε επαγγελματικό πρόγραμμα, είτε σε ατομικό, είτε ακόμη και σε καρτοσυμβόλαιο (εδώ συμπεριλαμβάνεται και μέσα στη λέξη !!! ).

Στην προκειμένη περίπτωση η cosmote κρύβεται πίσω από μικρότητες και χαζοδικαιολογίες, μόνο και μόνο για να αναφέρει το "όλους".

Δηλαδή τα ξεχωρίζει σε επαγγελματικά, οικονομικά και καρτοσυμβόλαια, με αποτέλεσμα στο site τους να αναφέρει μόνο τα οικονομικά... λες και τα υπόλοιπα δεν είναι οικονομικά και τα πληρώνουμε σε είδος !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα παιδια,μια ερωτηση!

Υπαρχει καποιο site που να λεει ακριβως τι επιδοτηση δινει η cosmote στα προγραμματα συμβολαιου?Δηλαδη εγω θελω να κανω ενα οικογενεικο με 2 νεες συνδεσεις πληρωμη λογαριασμου με πιστωτικη καρτα κτλπ το nokia n95 ποσο κοστιζει?Σας ρωταω γιατι εχω παει σε 2 διαφορετικα μαγαζια germanos και μου ειπαν αλλη τιμη ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

παρτο απο εκει που σου ειπαν φθηνοτερα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Cosmote: Νέα προγράμματα και υπηρεσίες

Την εμπορική διάθεση δύο νέων προγραμμάτων, του ”COSMOTE Business Plus 400” και του ”COSMOTE Business Plus 800”, ξεκινά η COSMOTE από τις 7 Ιανουαρίου 2008, εμπλουτίζοντας τη σειρά των επαγγελματικών της προγραμμάτων COSMOTE BUSINESS PLUS, με ακόμη περισσότερες επιλογές προγραμμάτων με δωρεάν χρόνο ομιλίας για την πλήρη κάλυψη των εξειδικευμένων αναγκών των εταιρικών της πελατών.Συγκεκριμένα, η εμπλουτισμένη σειρά επαγγελματικών προγραμμάτων της COSMOTE αποτελείται από ένα βασικό πρόγραμμα (COSMOTE BUSINESS PLUS) και επτά προγράμματα με δωρεάν χρόνο ομιλίας (COSMOTE BUSINESS PLUS 100, 200, 300, 400, 600, 800 και 1000). Τα δημοφιλή προγράμματα COSMOTE BUSINESS PLUS προσφέρονται με πραγματικά χαμηλά πάγια και παρέχουν μηνιαίες εκπτώσεις ανάλογα με τον αριθμό συνδέσεων που ανήκουν στην κάθε εταιρία.Η COSMOTE προσφέρει, επιπλέον, από τις 15/01/08, την υπηρεσία ”COSMOTE Business προς Σταθερά” στο βασικό πρόγραμμα COSMOTE BUSINESS PLUS, η οποία με χαμηλό μηνιαίο πάγιο 4,90 ευρώ, παρέχει 60 λεπτά δωρεάν χρόνο ομιλίας προς σταθερά και χαμηλή χρέωση, 0,0928 ευρώ/λεπτό, μετά την κατανάλωσή του. Υπενθυμίζεται, ότι η πρόσθετη υπηρεσία ”COSMOTE Business προς Σταθερά” διατίθεται και στους συνδρομητές των προγραμμάτων COSMOTE BUSINESS PLUS 100-1000, όπου με καταβολή μηνιαίου παγίου, μπορούν να αποκτήσουν δωρεάν χρόνο ομιλίας για κλήσεις προς σταθερά, αντίστοιχο με αυτό του επαγγελματικού προγράμματος που ανήκουν.Παράλληλα, από 15/01/08 για όλους τους συνδρομητές στο βασικό πρόγραμμα COSMOTE BUSINESS PLUS μεταβάλλονται οι χρεώσεις για εθνικές κλήσεις φωνής, οι οποίες διαμορφώνονται ως εξής: Ενδοεταιρικές Κλήσεις 0,0014 ευρώ/δευτ., Λοιπές κλήσεις προς Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας 0,0027 ευρώ/δευτ. και Κλήσεις προς OTE /Άλλα Σταθερά Δίκτυα 0,0023 ευρώ/δευτ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το cosmote 120 (προνομιακό) και η κοπέλα μου με έχει επιλέξει ως έναν από τους 2 αριθμούς που έχει στο αντίστοιχο πρόγραμμα της Cosmote (Απεριόριστα 2). Θέλω να κάνω μετατροπή του αριθμού μου σε cosmocarta. Οι απεριόριστες κλήσεις προς τον αριθμό μου θα συνεχίσουν να ισχύουν ή θα πρέπει να τους το διευκρινίσω κατά τη μετάβαση;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε και εμένα (για πρώτη φορά) μια σύνδεσή μου στο δίκτυο της cosmote. :)

Ξέρει κανείς από πότε εώς πότε μετράει ο προπληρωμένος χρόνος ομιλίας ??? Από πρώτη κάθε μήνα η από την ημερομηνία έκδοσης λογαριασμού ???

Για να ξέρω πότε να μηδενίζω το μετρητή... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε και εμένα (για πρώτη φορά) μια σύνδεσή μου στο δίκτυο της cosmote. :)

Ξέρει κανείς από πότε εώς πότε μετράει ο προπληρωμένος χρόνος ομιλίας ??? Από πρώτη κάθε μήνα η από την ημερομηνία έκδοσης λογαριασμού ???

Για να ξέρω πότε να μηδενίζω το μετρητή... :wink:

Κάθε φορά που εκδίδεται λογαριασμός θα μηδενίζεις!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...