Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω. Αν θυμηθείς δες το και πες μας. Λογικά την 1059 εννοείς στη Γράμμου. Αυτή πρέπει να ναι. Το χωριό είναι οι λιγκιαδες. 

Η Cosmote είναι πολυ χάλια στην περιοχή. Εγω εμενα 4ο όροφο και δεν λειτουργούσε τίποτα από δεδομένα, κλησεις με πολυ ζόρι. Στα διαμερίσματα των κατω ορόφων, δεν την έβγαζε καν σαν δίκτυο για να την επιλέξεις…

Προς Χατζηκώστα κάτι κάνει γιατί αναβάθμισε πρόσφατα, αλλά γενικά στους Αμπελοκήπους είναι κακή. 
Για τους Λιγκιάδες λέω, απλά το ανέφερα, εκεί μου δείχνει το Netmonster το τελευταίο δίμηνο ότι πιάνει.
Λοιπόν η 4004 είναι που πιάνω 5G στο σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, katsiletra said:

Για τους Λιγκιάδες λέω, απλά το ανέφερα, εκεί μου δείχνει το Netmonster το τελευταίο δίμηνο ότι πιάνει.
Λοιπόν η 4004 είναι που πιάνω 5G στο σπίτι.

Λιγκιαδες. Εχεις και οπτική επαφή αν είσαι σε ψηλό όροφο. Από ταχύτητες τι δίνει; 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Λιγκιαδες. Εχεις και οπτική επαφή αν είσαι σε ψηλό όροφο. Από ταχύτητες τι δίνει; 
Δεύτερο είμαι και δεν έχω καλή οπτική επαφή. Θα κάνω τεστ και θα ανεβάσω.


Η 993 κατά που πέφτει; Τώρα είναι σε οικονομία μπαταρίας το τηλ και πιάνει 4G+.
Και ένα τεστ με 4G.
bd79aa1d2f934feb33db397ac7cacc73.jpg
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, katsiletra said:

Η 993 κατά που πέφτει; Τώρα είναι σε οικονομία μπαταρίας το τηλ και πιάνει 4G+.

Πάνω από το Χατζηκώστα. Δεν έχει 5G. B3+B20. Λογικά στο σύντομο μέλλον θα αναβαθμιστεί, έχει δηλωθεί στην ΕΕΤΤ απο τον Ιούλιο ότι θα προστεθούν και άλλες μπάντες. 
Παντως για να μην σε συνδέει καθόλου στην 1059 σημαίνει πως είναι όντως κλειστή και για τις δυο συνεργάτιδες. Κάτι πειράζουν. Ελπίζω να μην είναι βλάβη. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από το Χατζηκώστα. Δεν έχει 5G. B3+B20. Λογικά στο σύντομο μέλλον θα αναβαθμιστεί, έχει δηλωθεί στην ΕΕΤΤ απο τον Ιούλιο ότι θα προστεθούν και άλλες μπάντες. 
Παντως για να μην σε συνδέει καθόλου στην 1059 σημαίνει πως είναι όντως κλειστή και για τις δυο συνεργάτιδες. Κάτι πειράζουν. Ελπίζω να μην είναι βλάβη. 
Την 1059 έχω να την δω δύο μήνες. Εκτός αν την αναβαθμίσουν κάποια στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, katsiletra said:
9 minutes ago, panos.k2 said:
Πάνω από το Χατζηκώστα. Δεν έχει 5G. B3+B20. Λογικά στο σύντομο μέλλον θα αναβαθμιστεί, έχει δηλωθεί στην ΕΕΤΤ απο τον Ιούλιο ότι θα προστεθούν και άλλες μπάντες. 
Παντως για να μην σε συνδέει καθόλου στην 1059 σημαίνει πως είναι όντως κλειστή και για τις δυο συνεργάτιδες. Κάτι πειράζουν. Ελπίζω να μην είναι βλάβη. 

Την 1059 έχω να την δω δύο μήνες. Εκτός αν την αναβαθμίσουν κάποια στιγμή.

Είναι αναβαθμισμένη εδώ και 2 χρόνια.
Εγώ τελευταία φορά που πηγα Γιάννενα τον Οκτώβριο την ειδα κανονικά από nova. 
Ο φιλος μου στο σπίτι του σε αυτή συνδεόταν μέχρι προχθές που σταμάτησε να εκπέμπει. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Λάθος θέμα οτι έγραψα…
Φιλος που ήταν χρόνια στη Nova και κινείται δυτικά άλλαξε σε Vodafone γιατί δεν έπιανε καλά. Περιφερειακό πάνω και κάτω παίζει μια χαρά. Μόνη Λαζαριστων επίσης προς τα εκεί και Ηλιουπολη. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Nikolas14 said:

Καλησπέρα σας, σήμερα με τη βροχή χρειάστηκε να παω από περιφερειακό στον Εύοσμο. Νέα πολιτεία κάτω και πάνω από περιφερειακό, στο Polyroute το δίκτυο πάει σφαίρα. Και περιοχή Ηλιουπολης είναι αξιοπρεπώς. Κατεβαίνω στην πλατεία Ρόδων, πάνω από τη Μόνη Λαζαριστων στην Σταυρούπολη και παω να ανοίξω κάτι στο κινητο. Η Nova για άλλη μια φορά ανύπαρκτη. 4G οριακό σε εσωτερικό χώρο, πρέπει να είσαι έξω στο δρόμο για να έχεις δεδομένα. Από την τελευταία φορά που πήγα στη συνάντηση του φόρουμ στο My Habit δεν άλλαξε τίποτα. Μόνο που χειμώνιασε ο καιρός. 
Φιλος που ήταν χρόνια στη Nova και κινείται δυτικά άλλαξε σε Vodafone γιατί δεν έπιανε καλά.

Σε 1 χρόνο θα μπορεί να επιστρέψει εάν το επιθυμεί!

Link to comment
Share on other sites

Σε 1 χρόνο, 12 μέρες, 4 ώρες και κάτι ψιλά για την ακρίβεια...

Μπρίκια κολλάμε;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Σε 1 χρόνο θα μπορεί να επιστρέψει εάν το επιθυμεί!

Τα κενά καλύπτονται. 

Αυτό διαπιστωνεται κάθε φορά που επισκεπτομαστε, μετά από καιρό, μια περιοχή. 

Η συγκεκριμένη θέλει ενίσχυση. 

Είναι και ο συναυλιακός χώρος δίπλα. 

Συμμερίζομαι την αισιοδοξία σου. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι αναβαθμισμένη εδώ και 2 χρόνια.
Εγώ τελευταία φορά που πηγα Γιάννενα τον Οκτώβριο την ειδα κανονικά από nova. 
Ο φιλος μου στο σπίτι του σε αυτή συνδεόταν μέχρι προχθές που σταμάτησε να εκπέμπει. 
Μια πρωινή μέτρηση από την χιονισμένη 4004.a538f17826df82cac903287c5dfa05d3.jpg
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, aektzhs 1 said:

Που φίλε;;;;

από την Ν78 του γηπέδου της Τούμπας. Το ανέβασα για να δείτε ότι δεν υπάρχει κανένα απολύτως cap προς netflix. Περίπου 1.0-1.1 gbps έδινε σε Parallels connections με min και max 1.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας η vodafone υποστηριζει κλησεις 5g NR ; γενικα μου ειπανε οχι . Ισχυει οτι ολες οι συσκευες 5g θα υποστηριξουνε με νεα αναβαθμιση 5g nr ;. 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

όταν με το καλό ενεργοποιηθεί το NR θα δωθεί και από την VF το VoNR.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια Μια ερωτηση μου κανανε μια καλη προταση απο vodafone.Μπορειτε να μου πειτε απο σημα 5G Κατερινη και γενικα βορεια ελλαδα πως ειναι??Ευχαριστω αν μπορει καποιος να βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Aggelos41 said:

Καλησπερα παιδια Μια ερωτηση μου κανανε μια καλη προταση απο vodafone.Μπορειτε να μου πειτε απο σημα 5G Κατερινη και γενικα βορεια ελλαδα πως ειναι??Ευχαριστω αν μπορει καποιος να βοηθησει??

Πρόταση μου. 

Βάζεις μια κάρτα vodafone και δοκιμάζεις όπου κυκλοφορείς! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Aggelos41 said:

Καλησπερα παιδια Μια ερωτηση μου κανανε μια καλη προταση απο vodafone.Μπορειτε να μου πειτε απο σημα 5G Κατερινη και γενικα βορεια ελλαδα πως ειναι??Ευχαριστω αν μπορει καποιος να βοηθησει??

Γενικά βόρεια προτείνεται η συνεργάτιδα αλλά κάνε μια δοκιμή με μια cu και τσέκαρε εάν σε καλύπτει. Πράσινη και μαύρη στα βόρεια της χώρας βάσει αναφορών.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Aggelos41 said:

Καλησπερα παιδια Μια ερωτηση μου κανανε μια καλη προταση απο vodafone.Μπορειτε να μου πειτε απο σημα 5G Κατερινη και γενικα βορεια ελλαδα πως ειναι??Ευχαριστω αν μπορει καποιος να βοηθησει??

Πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα,αλλά καλού κακού πάρε μια κάρτα Vodafone CU και δες

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Chrischal1908 said:

Γενικά βόρεια προτείνεται η συνεργάτιδα αλλά κάνε μια δοκιμή με μια cu και τσέκαρε εάν σε καλύπτει. Πράσινη και μαύρη στα βόρεια της χώρας βάσει αναφορών.

Αρχίσατε πάλι πια μαύρη στα βόρεια βάση αναφορών ; Τα 10 σημεία που  μέτρησε ο Παντελής 🤣  🤣  🤣 

Εντελώς παραπληροφόρηση 🤣   🤣   🤣   🤣   🤣 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχει η ολοκληρωμένη πληροφόρηση. 

Είμεθα ευγνώμονες. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσατε πάλι πια μαύρη στα βόρεια βάση αναφορών ; Τα 10 σημεία που  μέτρησε ο Παντελής      
Εντελώς παραπληροφόρηση              
Πραγματικά δεν κατάλαβα γιατί κάποιος να επιλέξει ως καλύτερη την nova από την vodafone, ούτε και γω . Που έχει ανακηρυχθεί στα βόρεια ως καλύτερη;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, cmvr said:

Αρχίσατε πάλι πια μαύρη στα βόρεια βάση αναφορών ; Τα 10 σημεία που  μέτρησε ο Παντελής 🤣  🤣  🤣 

Εντελώς παραπληροφόρηση 🤣   🤣   🤣   🤣   🤣 

Πες στον Παντελή, να μετρήσει στην πλατεία Ναυαρίνου στην Θεσσαλονίκη...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στη Σοφούλη να γίνουν μετρήσεις, πολύ ωραία περιοχή. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...