Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεσσαλονίκη μέσα στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο.ea244dcbe0850dbd69ab81bddd552f6b.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, TTWN said:

Καλημέρα. Μέχρι τώρα ποιοι σταθμοί έχουν Ν78 στην Θεσσαλονίκη;

252 , 52 , 63,789,67,127,60,1337,10403(νομίζω), 61,68-88(νομίζω), και κάποια μέσα στο αεροδρόμιο 

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη, στην Εγνατία οδό, κοντά στο ξενοδοχείο Imperial Plus. 

Ίδια ταχύτητα με τον κωδικό της κεραίας. 🤣

Screenshot_2023-09-04-21-12-09-457_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-09-04-21-12-13-239_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MitsosDaBest13 said:

Θεσσαλονίκη, στην Εγνατία οδό, κοντά στο ξενοδοχείο Imperial Plus. 

Ίδια ταχύτητα με τον κωδικό της κεραίας. 🤣

Screenshot_2023-09-04-21-12-09-457_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-09-04-21-12-13-239_cz.mroczis.netmonster.jpg

Μια χαρά παίζει εκεί, σε εσωτερικό χώρο όμως όχι τόσο και σε στενά.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αλεξάνδρου Σβωλου  έξω από τον μασουτη για όσους ξέρουν , ακόμα τα χάλια τους δεν τα συμεζεψαν

IMG_8132.thumb.png.95feff78f317c2acca65a2db18c1a979.png

Πάνω στην Εγνατία στην ιασονιδου σήμερα με πεταξε σε ένα ωραιότατο EDGE . 
IMG_8131.thumb.png.ec7731014d1f089edb49c6d53daff682.png

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, georgebad said:

Αλεξάνδρου Σβωλου  έξω από τον μασουτη για όσους ξέρουν , ακόμα τα χάλια τους δεν τα συμεζεψαν

IMG_8132.thumb.png.95feff78f317c2acca65a2db18c1a979.png

Πάνω στην Εγνατία στην ιασονιδου σήμερα με πεταξε σε ένα ωραιότατο EDGE . 
IMG_8131.thumb.png.ec7731014d1f089edb49c6d53daff682.png

Power to you τζορτζ😍😍

Link to comment
Share on other sites

Πιο καρακεντρο δεν γίνεται. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, p_k said:

Πιο καρακεντρο δεν γίνεται. 

Δεν θα ξεχάσω ποτέ τα Χριστούγεννα που ήρθα τελευταία φορά στα μερη σας το ότι σε μαγαζί στην παραλια της Θεσσαλονίκης(kitchen bar ή kitchen lab το ελεγαν δεν θυμάμαι) σε εσωτερικό χώρο η vf είχε 1 μπάρα 5G το οποίο έπεφτε μόνιμα σε μη λειτουργικό 3G ενώ οι άλλες δυο έδιναν πολυ άνετα 1+ gbps. 

Εκεί κατω στην παραλια βελτιώθηκε καθόλου η vf; Τα Χριστούγεννα ήταν πραγματικά τραγική. Δεν εχω δει δίκτυο σε τόσο κακή κατάσταση μέσα σε κέντρο μεγαλης πόλης, όχι μόνο στην Ελλάδα, γενικά όπου εχω πάει. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου, ιδέα δεν έχω έχω τι κάνουν. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, panos.k2 said:

Δεν θα ξεχάσω ποτέ τα Χριστούγεννα που ήρθα τελευταία φορά στα μερη σας το ότι σε μαγαζί στην παραλια της Θεσσαλονίκης(kitchen bar ή kitchen lab το ελεγαν δεν θυμάμαι) σε εσωτερικό χώρο η vf είχε 1 μπάρα 5G το οποίο έπεφτε μόνιμα σε μη λειτουργικό 3G ενώ οι άλλες δυο έδιναν πολυ άνετα 1+ gbps. 

Εκεί κατω στην παραλια βελτιώθηκε καθόλου η vf; Τα Χριστούγεννα ήταν πραγματικά τραγική. Δεν εχω δει δίκτυο σε τόσο κακή κατάσταση μέσα σε κέντρο μεγαλης πόλης, όχι μόνο στην Ελλάδα, γενικά όπου εχω πάει. 

Γενικά υπάρχει τεράστια βελτίωση . Δεν σε περαει τόσο εύκολα σε EDGE . Αλλά και παλι καλά δεν τα λες . 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνω Αθήνα με κτελ και η εθνική είναι κλειστη στο κοματι Λάρισα -Βόλος , όποτε μας έστειλαν από Τρίπολη . Είπα να το παίξω δικαρτο για πλάκα . Τι ζόρια είναι είναι αυτά που τραβάει ρε σείς η voda Τρίκαλα - Καρδίτσα . Πάντα έτσι είναι ; Η κογο βροχής . Η cote κιχ δεν βγάζει με πολύ χειρότερο σημα άο ότι η voda 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, georgebad said:

Κατεβαίνω Αθήνα με κτελ και η εθνική είναι κλειστη στο κοματι Λάρισα -Βόλος , όποτε μας έστειλαν από Τρίπολη ....... 

Μεγάλη βόλτα! 

Συγνώμη αλλά δεν κρατήθηκα. 

Στο θέμα μας. Τελικά η vodafone μόνο στο χώρο εργασίας μου είναι ένα κλικ πάνω;

όταν λέμε ένα κλικ, είναι σε κρίσιμη κατάσταση  διασωληνωμένη με εντατική θεραπεία.

η μαύρη* σε κώμα και ευχόμαστε τα καλύτερα.

και με την πράσινη* να είναι κλινικά νεκρή. 

Υ. Γ. Ξέρω ότι έχω καταντήσει γραφικός, το δουλεύω ώστε να το ξεπεράσω κάποια στιγμή, ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος. 

* γιατί γράφουμε χρώματα και όχι ονόματα; αυτές έχουν τα χάλια τους (έστω και κατά τόπους) εμείς ντρεπόμαστε;

Υ. Γ. 2 Φυσικά και κατάλαβα ότι έκανε "σαρδάμ" στο γράψιμο της πόλης. 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, georgebad said:

Κατεβαίνω Αθήνα με κτελ και η εθνική είναι κλειστη στο κοματι Λάρισα -Βόλος , όποτε μας έστειλαν από Τρίπολη . Είπα να το παίξω δικαρτο για πλάκα . Τι ζόρια είναι είναι αυτά που τραβάει ρε σείς η voda Τρίκαλα - Καρδίτσα . Πάντα έτσι είναι ; Η κογο βροχής . Η cote κιχ δεν βγάζει με πολύ χειρότερο σημα άο ότι η voda 

Σιγά μην σας πήγαν και μέσω Καλαμάτας! Τρίκαλα ήθελε να γράψει ο ποιητής...

Λάρισα - Τρίκαλα πέρυσι είχε θέμα στην διαδρομή.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, memoriesradio said:

Σιγά μην σας πήγαν και μέσω Καλαμάτας! Τρίκαλα ήθελε να γράψει ο ποιητής...

Λάρισα - Τρίκαλα πέρυσι είχε θέμα στην διαδρομή.

Και ακόμα έχει θέμα 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στην Ιταλία η vf είναι τραγική. Σπανίως πιάνει 4G. Ακόμα πιο σπάνια 5G. Στο 4G+ ακόμα και κάτω από την κεραία φτάνει μέχρι 5 mbps. Σε 5g μέχρι 20. Με N78 κάτω από την κεραία έχω 19 mbps. Οι κλήσεις προς Ελλάδα αδύνατες. Η Nova έχει παντού 5G και πάντα πάνω από 50 mbps

Screenshot_2023-09-07-15-46-41-181_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-09-07-15-46-19-905_cz.mroczis.netmonster.jpg

IMG_20230907_154714.jpg

Screenshot_2023-09-07-15-45-09-980_cz.mroczis.netmonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gv2008 said:

Στην Ιταλία η vf είναι τραγική. Σπανίως πιάνει 4G. Ακόμα πιο σπάνια 5G.

Ο μητρικός σου πάροχος (Ελλάδα) είναι vf GR;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Gv2008 said:

Στην Ιταλία η vf είναι τραγική. Σπανίως πιάνει 4G. Ακόμα πιο σπάνια 5G. Στο 4G+ ακόμα και κάτω από την κεραία φτάνει μέχρι 5 mbps. Σε 5g μέχρι 20. Με N78 κάτω από την κεραία έχω 19 mbps. Οι κλήσεις προς Ελλάδα αδύνατες. Η Nova έχει παντού 5G και πάντα πάνω από 50 mbps

Screenshot_2023-09-07-15-46-41-181_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-09-07-15-46-19-905_cz.mroczis.netmonster.jpg

IMG_20230907_154714.jpg

Screenshot_2023-09-07-15-45-09-980_cz.mroczis.netmonster.jpg

εγώ για speed limit το κόβω παρά για πρόβλημα δικτύου της VF IT.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Gv2008 said:

Η Nova έχει παντού 5G και πάντα πάνω από 50 mbps

Η nova λογικά θα είναι στην WindTre που έχει με διαφορά την καλύτερη κάλυψη 5G στην Ιταλία. Πάνω από 95%. 

Αφου εχεις θέματα καλυψης και κλήσεων με την Vodafone να αλλάξεις δίκτυο χειροκίνητα. Έχει έως 4G από ΤΙΜ και WindTre. 

30 minutes ago, paanos said:

Ο μητρικός σου πάροχος (Ελλάδα) είναι vf GR;

Ναι έτσι φαινεται στο νετμανστερ

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, panos.k2 said:

Η nova λογικά θα είναι στην WindTre που έχει με διαφορά την καλύτερη κάλυψη 5G στην Ιταλία. Πάνω από 95%. 

Αφου εχεις θέματα καλυψης και κλήσεων με την Vodafone να αλλάξεις δίκτυο χειροκίνητα. Έχει έως 4G από ΤΙΜ και WindTre. 

Ναι έτσι φαινεται στο νετμανστερ

Δεν με αφήνει να μπω. Με τοπική vf IT έχει κανονικά 4G+ και 5G με ταχύτητες 100+. Χάνεται συνέχεια το 5G/4G και έχει απλά το R.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια εικόνα με το ταξίδι μου στην Ιταλία τον Απρίλιο.
Speed limiti ~10Mbps. Αν πας σε flight mode και επανέλθεις, ξεκολλάει μέχρι να ξανακάνεις speedtest και να σε κατεβάσει.
Δεν έβγαζε κλήσεις προς VoIP σταθερά (της Vodafone) στην Ελλάδα.
Δεν σε αφήνει να συνδεθείς με άλλο δίκτυο της Ιταλίας, εκτός με ένα από τα άλλα 2, και αυτό μετά από πολύ προσπάθεια ή με άλλη σύνδεση (με το κινητό δεν μπορούσα να συνδεθώ αλλού, αλλά με την μία shared sim (MiFi) μπόρεσα).
 

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, memoriesradio said:

Ίδια εικόνα με το ταξίδι μου στην Ιταλία τον Απρίλιο.
Speed limiti ~10Mbps. Αν πας σε flight mode και επανέλθεις, ξεκολλάει μέχρι να ξανακάνεις speedtest και να σε κατεβάσει.
Δεν έβγαζε κλήσεις προς VoIP σταθερά (της Vodafone) στην Ελλάδα.
Δεν σε αφήνει να συνδεθείς με άλλο δίκτυο της Ιταλίας, εκτός με ένα από τα άλλα 2, και αυτό μετά από πολύ προσπάθεια ή με άλλη σύνδεση (με το κινητό δεν μπορούσα να συνδεθώ αλλού, αλλά με την μία shared sim (MiFi) μπόρεσα).
 

Μα στο σάιτ γράφει πως έχει 4G από την ΤΙΜ και την WindTre. Λογικά θα έπρεπε να μπαινει κανονικά.

Δεν είναι πρέπον να μπαινει μόνο σε ένα δίκτυο και στα υπόλοιπα να μην σε αφήνει ενώ το σάιτ λεει αλλα. Έλεος…

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos.k2 said:

Μα στο σάιτ γράφει πως έχει 4G από την ΤΙΜ και την WindTre. Λογικά θα έπρεπε να μπαινει κανονικά.

Δεν είναι πρέπον να μπαινει μόνο σε ένα δίκτυο και στα υπόλοιπα να μην σε αφήνει ενώ το σάιτ λεει αλλα. Έλεος…

Όταν ήμουν Ιταλία, μίλησα με την εξυπηρέτηση περίπου 2 ώρες. Προσπαθούσα να τους εξηγήσω, ότι μέσα στο site τους, αναφέρει σε ποια δίκτυ μπορεί να συνδεθεί ανά υπηρεσία (4G, 5G) ανά χώρα. Τους εξήγησα ότι αναφέρονται και τα άλλα 2 δίκτυα της Ιταλίας, αλλά ΔΕΝ με αφήνει να συνδεθώ. Η απάντησή τους ήταν μα συνδεθείτε με την Vodafone IT για να έχετε και 5G. Τους λέω εγώ θέλω σε άλλο δίκτυο. Το σημειώσανε για να το δει το τεχνικό τμήμα, αλλά καμία απάντηση ή λύση από τότε.

Κρίμας πάντως αν το γ@μ@νε έτσι απλά το roaming σε "συνεργασίες" και περιορισμούς στην ταχύτητα. Νομίζω κάτι παρόμοιο έζησα και στην Βουλγαρία πρόσφατα. Δεν συνδεόταν σε όλα τα δίκτυα χειροκίνητα. Μόνο με Α1 και ένα ακόμα.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, memoriesradio said:

Όταν ήμουν Ιταλία, μίλησα με την εξυπηρέτηση περίπου 2 ώρες. Προσπαθούσα να τους εξηγήσω, ότι μέσα στο site τους, αναφέρει σε ποια δίκτυ μπορεί να συνδεθεί ανά υπηρεσία (4G, 5G) ανά χώρα. Τους εξήγησα ότι αναφέρονται και τα άλλα 2 δίκτυα της Ιταλίας, αλλά ΔΕΝ με αφήνει να συνδεθώ. Η απάντησή τους ήταν μα συνδεθείτε με την Vodafone IT για να έχετε και 5G. Τους λέω εγώ θέλω σε άλλο δίκτυο. Το σημειώσανε για να το δει το τεχνικό τμήμα, αλλά καμία απάντηση ή λύση από τότε.

Κρίμας πάντως αν το γ@μ@νε έτσι απλά το roaming σε "συνεργασίες" και περιορισμούς στην ταχύτητα. Νομίζω κάτι παρόμοιο έζησα και στην Βουλγαρία πρόσφατα. Δεν συνδεόταν σε όλα τα δίκτυα χειροκίνητα. Μόνο με Α1 και ένα ακόμα.

Αν είναι να έχουμε χαμηλές ταχύτητες τι να το κάνουμε το απεριόριστο roaming;Σε λίγες μέρες πάω Αγγλία και θα σας πω και εκεί τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...