Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κέρκυρα, Παραλία Δασιά (enb 4506 στο ξενοδοχείο ikos) . Το λες και τραγικό
IMG_4154.thumb.png.f2e03d7e0b13666a181075267779a81d.png
Κρίμα. Καινούρια κεραία και παίζει έτσι. Θα ανέβω να δω τι παίζει με Νόβα κάποια στιγμή

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοζανη εξαιρετική η Vodafone μετά και την προσθήκη Ν78 στην κεντρική κεραία 617 της πόλης. 5bcd64a965a0ce45447336843d6c67c3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θηβών στο ύψος που είναι η ταμπέλα καλωσήρθατε στο δήμο Νίκαιας Ρέντη 

Screenshot_2023-08-14-13-28-23-038_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-08-14-13-30-19-277_cz.mroczis.netmonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νότια Κρήτη στην παραλία του Κριού νότια από το Ελαφονήσι.(ουσιαστικά το νοτιοδυτικότερο σημείο του νησιού)
Η μάξιμουμ ταχύτητα που έπιασα.
Κανενα πρόβλημα με κλήσεις κτλ.

82358e5fa2c81c8a758d1c5a8e3e2690.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, zerokill said:

Νότια Κρήτη στην παραλία του Κριού νότια από το Ελαφονήσι.(ουσιαστικά το νοτιοδυτικότερο σημείο του νησιού)
Η μάξιμουμ ταχύτητα που έπιασα.
Κανενα πρόβλημα με κλήσεις κτλ.

82358e5fa2c81c8a758d1c5a8e3e2690.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μήπως έχεις εμπειρία από την πρώην μπλέ στο νησί;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις εμπειρία από την πρώην μπλέ στο νησί;

Όχι δυστηχώς καθόλου εικόνα απο Nova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Vodafone Pita Network 5G στον Γαλατά με -18 dB RSRQ. Συνήθως είναι γύρω στα 120

Screenshot_2023-08-15-21-07-44-185_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-08-15-21-07-47-780_cz.mroczis.netmonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κέρκυρα παιδιά μιλάμε για ένα συνολικό χάλι. Κυριολεκτικά... Η ένδειξη 5g δεν έχει κανένα νόημα, καθώς σε πολλά σημεία δεν υπάρχει καν δίκτυο, παρά την ένδειξη και όταν προσπαθείς να μπεις σε κάποια εφαρμογή ή να ανοίξεις ιστοσελίδα σε πετάει σε edge ή απλώς δεν ανταποκρίνεται. Δίπλα η πράσινη (ίδιο κινητό με ίδια rom και έκδοση android) της συζύγου δεν μασάει πουθενά. Και μιλάμε για δοκιμές τόσο στην πόλη όσο και σε διάφορα σημεία του νησιού και μάλιστα κοσμοπολίτικα (Μπαρμπάτι, Παλαιοκαστρίτσα κλπ). Απογοήτευση.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2023 at 1:29 ΠΜ, Dimitris_w said:

Όχι δεν τον καταλαβαίνω υπόγραψα ένα συμβόλαιο δεν μπορείς να το αλλάζεις με το έτσι θέλω . Πάρε μια διακοπή και δρόμο . Άσε που με πήρε τηλέφωνο η Γελοία για ανανέωση και πρώτον δεν ήξερε τι πάγιο πληρώνω μου έλεγε ντε και καλά ότι πλήρωνα 34 μετά το είδε , και μου λέει δίνει 35€ το μήνα διαφορετικά με επιδότηση 280€ με  πάγιο 45 της λέω τι επιδότηση είναι αυτή ; Αφού θα την πληρώσω με δουλεύεις ; 

Δίκιο έχεις. Για αυτό άλλωστε ο περιορισμός ισχύει για τις extra sim στα ΝΕΑ συμβολαια. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, TakeOverNet said:

Δίκιο έχεις. Για αυτό άλλωστε ο περιορισμός ισχύει για τις extra sim στα ΝΕΑ συμβολαια. 

Αυτό ισχύει. Μόνο για νέα συμβόλαια ισχύει ο περιορισμός. Εγώ για πολύ λίγο  πρόλαβα συμβόλαιο χωρίς περιορισμό 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikosChandolias said:

Κέρκυρα παιδιά μιλάμε για ένα συνολικό χάλι. Κυριολεκτικά... Η ένδειξη 5g δεν έχει κανένα νόημα, καθώς σε πολλά σημεία δεν υπάρχει καν δίκτυο, παρά την ένδειξη και όταν προσπαθείς να μπεις σε κάποια εφαρμογή ή να ανοίξεις ιστοσελίδα σε πετάει σε edge ή απλώς δεν ανταποκρίνεται. Δίπλα η πράσινη (ίδιο κινητό με ίδια rom και έκδοση android) της συζύγου δεν μασάει πουθενά. Και μιλάμε για δοκιμές τόσο στην πόλη όσο και σε διάφορα σημεία του νησιού και μάλιστα κοσμοπολίτικα (Μπαρμπάτι, Παλαιοκαστρίτσα κλπ). Απογοήτευση.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Στο μεταξύ σε θυμάμαι που έλεγες για τα κινητά σας και κάπου στην Αλεξανδρούπολη! Πρέπει κάποια στιγμή να ανταλλάξετε κινητά (νούμερα) με τη γυναίκα σου. Δεν είναι κατάσταση αυτή.. 😉😂😂😂

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Άσε.. έχω μετανιώσει την ώρα και τη στιγμή που έφυγα από κοσμοτε... Τουλάχιστον εκεί ήταν ελάχιστα τα σημεία που είχα πρόβλημα.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikosChandolias said:

Άσε.. έχω μετανιώσει την ώρα και τη στιγμή που έφυγα από κοσμοτε... Τουλάχιστον εκεί ήταν ελάχιστα τα σημεία που είχα πρόβλημα.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Να φανταστώ έχεις μπλέξει με συμβόλαια γι' αυτό δυσκολεύεσαι να πας πάλι Cosmote.. εγώ πήγα Vodafone για το liquid πριν κάνα 3μηνο, και σήμερα καλώς ήρθα και πάλι στην πράσινη! 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Gv2008 said:

Αυτό ισχύει. Μόνο για νέα συμβόλαια ισχύει ο περιορισμός. Εγώ για πολύ λίγο  πρόλαβα συμβόλαιο χωρίς περιορισμό 

Για ποσο νεα συμβολαια μιλαμε;;; Εγω το εκανα τον Μαϊο αλλα ακομα δεν ασχοληθηκα με extra sim Κλπ. Να μπω στην διαδικασια η θα φαω τα 300giga στην μαπα;;

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες τρεις ημέρες και από ώρα 7:00 το απόγευμα έως περίπου 01 τα μεσάνυχτα σε τυχαία χρονικά διαστήματα το δίκτυο της Vodafone χάνει εντελώς το 5g και 4G Και φυσικά δεν μπορείς να μπεις καθόλου στο ίντερνετ με το 2G που απομένει. Μετά από κάποια ώρα επανέρχεται κανονικά σαν να μην τρέχει τίποτε.. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος να συμβαίνει? Αυτό συνέβη σε εμένα εντός της πόλεως της Κοζάνης αλλά και ένας φίλος που ήτανε στον Πλαταμώνα μου είπε ακριβώς το ίδιο.





Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, bbbb said:

Τις τελευταίες τρεις ημέρες και από ώρα 7:00 το απόγευμα έως περίπου 01 τα μεσάνυχτα σε τυχαία χρονικά διαστήματα το δίκτυο της Vodafone χάνει εντελώς το 5g και 4G Και φυσικά δεν μπορείς να μπεις καθόλου στο ίντερνετ με το 2G που απομένει. Μετά από κάποια ώρα επανέρχεται κανονικά σαν να μην τρέχει τίποτε.. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος να συμβαίνει? Αυτό συνέβη σε εμένα εντός της πόλεως της Κοζάνης αλλά και ένας φίλος που ήτανε στον Πλαταμώνα μου είπε ακριβώς το ίδιο.




 

Μένει σε Edge το δίκτυο και ξεκολλάει μετά από ώρα. Το ίδιο και με Nova σε Πλάκα Λιτοχώρου & Λεπτοκαρυά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, bbbb said:

Τις τελευταίες τρεις ημέρες και από ώρα 7:00 το απόγευμα έως περίπου 01 τα μεσάνυχτα σε τυχαία χρονικά διαστήματα το δίκτυο της Vodafone χάνει εντελώς το 5g και 4G Και φυσικά δεν μπορείς να μπεις καθόλου στο ίντερνετ με το 2G που απομένει. Μετά από κάποια ώρα επανέρχεται κανονικά σαν να μην τρέχει τίποτε.. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος να συμβαίνει? Αυτό συνέβη σε εμένα εντός της πόλεως της Κοζάνης αλλά και ένας φίλος που ήτανε στον Πλαταμώνα μου είπε ακριβώς το ίδιο.




 

Εγώ βλέπω πολύ μειωμένες ταχύτητες. Δεν είχες και nova εσύ; Αν έχεις ακόμα δοκίμασε να δεις αν δουλεύει η μαύρη 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω πολύ μειωμένες ταχύτητες. Δεν είχες και nova εσύ; Αν έχεις ακόμα δοκίμασε να δεις αν δουλεύει η μαύρη 
Δεν ασχολούμαι με losers Vodafone και Cosmote Μία χαρά με καλύπτουν
Μένει σε Edge το δίκτυο και ξεκολλάει μετά από ώρα. Το ίδιο και με Nova σε Πλάκα Λιτοχώρου & Λεπτοκαρυά.
Τους έστειλα μήνυμα στο Facebook στο chat και μου ζητήσανε κινητό για να επικοινωνήσει μαζί μου από το τεχνικό τμήμα μου είπε ο τεχνικός Ότι αυτές τις δύο μέρες βλέπει και αυτός ότι υπήρξαν κάποιες διακοπές αυτές τις ώρες και ότι είναι λόγω εργασιών και δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. τώρα Αν είναι έτσι ή αν είναι λόγω υπερβολικής κίνησης Δεν ξέρω Πάντως η γραμμή τους είναι να λένε λόγω εργασιών
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

Δεν ασχολούμαι με losers Vodafone και Cosmote Μία χαρά με καλύπτουνΤους έστειλα μήνυμα στο Facebook στο chat και μου ζητήσανε κινητό για να επικοινωνήσει μαζί μου από το τεχνικό τμήμα μου είπε ο τεχνικός Ότι αυτές τις δύο μέρες βλέπει και αυτός ότι υπήρξαν κάποιες διακοπές αυτές τις ώρες και ότι είναι λόγω εργασιών και δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. τώρα Αν είναι έτσι ή αν είναι λόγω υπερβολικής κίνησης Δεν ξέρω Πάντως η γραμμή τους είναι να λένε λόγω εργασιών

Μλκιες λένε 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bbbb said:

Δεν ασχολούμαι με losers Vodafone και Cosmote Μία χαρά με καλύπτουνΤους έστειλα μήνυμα στο Facebook στο chat και μου ζητήσανε κινητό για να επικοινωνήσει μαζί μου από το τεχνικό τμήμα μου είπε ο τεχνικός Ότι αυτές τις δύο μέρες βλέπει και αυτός ότι υπήρξαν κάποιες διακοπές αυτές τις ώρες και ότι είναι λόγω εργασιών και δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. τώρα Αν είναι έτσι ή αν είναι λόγω υπερβολικής κίνησης Δεν ξέρω Πάντως η γραμμή τους είναι να λένε λόγω εργασιών

Να ξέρεις έχει τρελη κίνηση, είμαστε 2 εβδομάδες Λεπτοκαρυά με την οικογένεια και μια πιάνει η Nova μια η Cosmote. 
Φορτωμενα τα δίκτυα σε βαθμό που έρχονται εισερχόμενες κλήσεις σε μήνυμα ή δεν χτυπάνε καθόλου όταν κανείς εξερχόμενη.

Επιπλέον σε βγάζει από το δίκτυο και επανέρχεται μόνο του…το ίδιο φαινόμενο με Vodafone & Nova βλέπω εγώ. Cosmote όμως οχι.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bbbb said:

Δεν ασχολούμαι με losers Vodafone και Cosmote Μία χαρά με καλύπτουνΤους έστειλα μήνυμα στο Facebook στο chat και μου ζητήσανε κινητό για να επικοινωνήσει μαζί μου από το τεχνικό τμήμα μου είπε ο τεχνικός Ότι αυτές τις δύο μέρες βλέπει και αυτός ότι υπήρξαν κάποιες διακοπές αυτές τις ώρες και ότι είναι λόγω εργασιών και δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. τώρα Αν είναι έτσι ή αν είναι λόγω υπερβολικής κίνησης Δεν ξέρω Πάντως η γραμμή τους είναι να λένε λόγω εργασιών

Πιο looser εταιρεία από την κόκκινη δεν υπάρχει σε όλο το ορατό και αόρατο σύμπαν. Παράδειγμα το λικουιντ, τρελή πατάτα όσο για το δίκτυο τα λες και μόνος σου. Επόμενο στάδιο τα σήματα μορς

Edited by olympios1
Link to comment
Share on other sites

Το Customer Care  έχει γνώσεις ψυχολογίας καλες.

Τι να το κάνεις όμως εαν δεν έχεις  σωστό δίκτυο ?? !!

 Με άριστο σημα 5 γραμμές ...4G 2G 5G 2G 4G 2G

Screenshot_20230816_150515_NetMonster.thumb.jpg.0454c3bd2f5d838483dfd4708ffc0ac5.jpg

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις έχει τρελη κίνηση, είμαστε 2 εβδομάδες Λεπτοκαρυά με την οικογένεια και μια πιάνει η Nova μια η Cosmote. 
Φορτωμενα τα δίκτυα σε βαθμό που έρχονται εισερχόμενες κλήσεις σε μήνυμα ή δεν χτυπάνε καθόλου όταν κανείς εξερχόμενη.
Επιπλέον σε βγάζει από το δίκτυο και επανέρχεται μόνο του…το ίδιο φαινόμενο με Vodafone & Nova βλέπω εγώ. Cosmote όμως οχι.
@olympios1 όπως βλέπεις το ίδιο χάλι αναφέρεται και για Nova..
Πιο looser εταιρεία από την κόκκινη δεν υπάρχει σε όλο το ορατό και αόρατο σύμπαν. Παράδειγμα το λικουιντ, τρελή πατάτα όσο για το δίκτυο τα λες και μόνος σου. Επόμενο στάδιο τα σήματα μορς
Πώς το εξηγείς ότι υπάρχει ίδια συμπεριφορά και στο δίκτυο των χαμένων?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...