Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, waeo said:

Εσωτερικός ή εξωτερικός χώρος;;

Εσωτερικός με φουλ κόσμο 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παραλία Φλογητών Χαλκιδικής με ενεργοποιημένο 5G....
Στιγμιαία για δευτερόλεπτα έπιανε 5G με ταχύτητα το πολύ 2.5Mbps. Τις περισσότερες φορές με Edge.... τραγικό!
 

IMG_0454.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, doganos said:

Δράμα κέντρο.

Η Ν78 τους γιατί δεν πιάνει 1000αρια; Έχει πάνω από μήνα που μπήκε

IMG_0975.jpeg

N78 από ασυρματικό Και Σέρρες το ίδιο μέχρι 300-350 πάει 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, hercoulis said:

Μπορούμε να ξέρουμε server από τον οποίο "έτρεξε" το speedtest της Ookla (ολοκληρωμένο speedtest result), όπως επίσης και αν υπάρχει ενεργοποιημένο τίποτα κουλό vpn της apple στην συσκευή;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, memoriesradio said:

Μπορούμε να ξέρουμε server από τον οποίο "έτρεξε" το speedtest της Ookla (ολοκληρωμένο speedtest result), όπως επίσης και αν υπάρχει ενεργοποιημένο τίποτα κουλό vpn της apple στην συσκευή;

Ενταξει δεν γινεται να ειναι παντου πυραυλος η Βονταφοναρα ας βαλει και λιγο φρενο..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CamuCamu said:

Ενταξει δεν γινεται να ειναι παντου πυραυλος η Βονταφοναρα ας βαλει και λιγο φρενο..

Δεν μίλησε κανείς για πυραύλους, tomahawk, και συστήματα πέδησης. Λεπτομερή και αναλυτική εικόνα απλά θα ήθελα να δω (όπως πιθανόν και αρκετοί ακόμη) από το συγκεκριμένο "test"...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, memoriesradio said:

Δεν μίλησε κανείς για πυραύλους, tomahawk, και συστήματα πέδησης. Λεπτομερή και αναλυτική εικόνα απλά θα ήθελα να δω (όπως πιθανόν και αρκετοί ακόμη) από το συγκεκριμένο "test"...

Πλακα εκανα προφανως δεν αρεσε με βαση τα γραπτα σου γενικα εχουμε μια καλη διαφορα ηλικιας 🤣

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, CamuCamu said:

Πλακα εκανα προφανως δεν αρεσε με βαση τα γραπτα σου γενικα εχουμε μια καλη διαφορα ηλικιας 🤣

Όχι βρε! Κανένα πρόβλημα. Αλήθειες είπες εξάλλου.

Ποια διαφορά ηλικίας; Εγώ παιδάκι είμαι!

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι λογικό να σου προσφέρει χαμηλότερες επιδόσεις με ανοικτό private relay , αλλά ΔΕΒ μπορώ να καταλαβω γιατί τόσο μένος για μια τετεια υπηρεσία . Ούτε επίσης μπορούμε να κατηγορήσουμε το private relay για τα μονοψήφια της vodafonαρας

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgebad said:

Ναι είναι λογικό να σου προσφέρει χαμηλότερες επιδόσεις με ανοικτό private relay , αλλά ΔΕΒ μπορώ να καταλαβω γιατί τόσο μένος για μια τετεια υπηρεσία . Ούτε επίσης μπορούμε να κατηγορήσουμε το private relay για τα μονοψήφια της vodafonαρας

Να φανταστώ ότι κάνεις πλάκα.

Δηλαδή για το μονοψήφιο test με ενεργοποιημένη την υπηρεσία (πέρασε και δεν κόλλησε) "private relay" και ισχύει για tests σε όλα τα δίκτυα, ενώ χωρίς αυτή την υπηρεσία ή/και με άλλη συσκευή (βλέπε. Android), τα  "μονοψήφια" μεταμορφώνονται, ποιος φταίει;

Α. Ο Λουδοβίκος των Ανωγείων.

Β. Η ευθυγράμμιση του Ερμή με τον Υδροχόο.

Γ. Η υπηρεσία " Apple Private Relay ".

Δ. Η κοινωνία των Μακάο και η επίδραση στις τηλεπικοινωνίες.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, memoriesradio said:

Να φανταστώ ότι κάνεις πλάκα.

Δηλαδή για το μονοψήφιο test με ενεργοποιημένη την υπηρεσία (πέρασε και δεν κόλλησε) "private relay" και ισχύει για tests σε όλα τα δίκτυα, ενώ χωρίς αυτή την υπηρεσία ή/και με άλλη συσκευή (βλέπε. Android), τα  "μονοψήφια" μεταμορφώνονται, ποιος φταίει;

Α. Ο Λουδοβίκος των Ανωγείων.

Β. Η ευθυγράμμιση του Ερμή με τον Υδροχόο.

Γ. Η υπηρεσία " Apple Private Relay ".

Δ. Η κοινωνία των Μακάο και η επίδραση στις τηλεπικοινωνίες.

Ψηφίζω Β

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Ψηφίζω Β

Ήμουν σίγουρος...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

.Εγώ που έχω private relay γιατί δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ ; Ααα συγγνώμη λογικά τα 3Tb κίνηση σε Mac και iPhone τον μήνα  ΔΕΒ μου δίνουν καλή εικόνα για την υπηρεσία . 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, georgebad said:

.Εγώ που έχω private relay γιατί δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ ; Ααα συγγνώμη λογικά τα 3Tb κίνηση σε Mac και iPhone τον μήνα  ΔΕΒ μου δίνουν καλή εικόνα για την υπηρεσία . 

Επιμένεις βλέπω...

Πάμε για side by side on camera tests (πως τα μιλάω τα αμερικανικά) και για τα 3 δίκτυα σε αιφον συσκευή με και χωρίς αυτή (την πως τη λέτε) την υπηρεσία και τις επιπτώσεις στο bandwidth.

Τώρα αν κάποιος την "βρίσκει" με την χρήση της εν λόγω υπηρεσίας, πάω πάσο. Δεν θα μπούμε και στην προσωπική ζωή του καθενός. Άλλος με πλαστικές κούκλες, άλλος με vpn...

So simple.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, memoriesradio said:

Να φανταστώ ότι κάνεις πλάκα.

Δηλαδή για το μονοψήφιο test με ενεργοποιημένη την υπηρεσία (πέρασε και δεν κόλλησε) "private relay" και ισχύει για tests σε όλα τα δίκτυα, ενώ χωρίς αυτή την υπηρεσία ή/και με άλλη συσκευή (βλέπε. Android), τα  "μονοψήφια" μεταμορφώνονται, ποιος φταίει;

Α. Ο Λουδοβίκος των Ανωγείων.

Β. Η ευθυγράμμιση του Ερμή με τον Υδροχόο.

Γ. Η υπηρεσία " Apple Private Relay ".

Δ. Η κοινωνία των Μακάο και η επίδραση στις τηλεπικοινωνίες.

Για τα μονοψήφια της vf από δω και πέρα ευθύνεται ο θάνατος του μπισμπικη στο «αυτή η νύχτα μένει» 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos.k2 said:

Για τα μονοψήφια της vf από δω και πέρα ευθύνεται ο θάνατος του μπισμπικη στο «αυτή η νύχτα μένει» 

Άστα να πάνε. Πάνε όλοι τους. Ζωή σε μας;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, memoriesradio said:

Επιμένεις βλέπω...

Πάμε για side by side on camera tests (πως τα μιλάω τα αμερικανικά) και για τα 3 δίκτυα σε αιφον συσκευή με και χωρίς αυτή (την πως τη λέτε) την υπηρεσία και τις επιπτώσεις στο bandwidth.

Τώρα αν κάποιος την "βρίσκει" με την χρήση της εν λόγω υπηρεσίας, πάω πάσο. Δεν θα μπούμε και στην προσωπική ζωή του καθενός. Άλλος με πλαστικές κούκλες, άλλος με vpn...

So simple.

Ξεκινάω πρώτος 

IMG_6839.thumb.png.6adbfd8888cc1b796394ae6e4c26d6b8.pngIMG_6838.thumb.png.b124f1d164690230a89f5622e13d3cf1.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, georgebad said:

On camera είπαμε, όταν θα βρεθούμε για καφέ.

Το 2ο test (με vpn), γιατί όχι με Ookla ?

Αυτά τα διαφορετικά, δεν είναι και τόσο πολύ αξιόπιστη μεθοδολογία δοκιμών...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, memoriesradio said:

On camera είπαμε, όταν θα βρεθούμε για καφέ.

Το 2ο test (με vpn), γιατί όχι με Ookla ?

Αυτά τα διαφορετικά, δεν είναι και τόσο πολύ αξιόπιστη μεθοδολογία δοκιμών...

Με ookla είναι φίλε μου , το API του speed test χρησημοποιει . Το speedtest.net σε μπροουζερ τεστάρει μόνο download .

Και με ίδιο server IMG_6842.thumb.png.f906224bbdb1d300ee1513fa2315a14d.pngIMG_6843.thumb.png.396690738b49e6a238d0ff89802ebbcd.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgebad said:

Με ookla είναι φίλε μου , το API του speed test χρησημοποιει . Το speedtest.net σε μπροουζερ τεστάρει μόνο download .

Και με ίδιο server IMG_6842.thumb.png.f906224bbdb1d300ee1513fa2315a14d.pngIMG_6843.thumb.png.396690738b49e6a238d0ff89802ebbcd.png

Και γιατί δεν χρησιμοποιείς μόνο την εφαρμογή speedtest της Ookla που τα κάνει όλα και συμφέρει;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, memoriesradio said:

Και γιατί δεν χρησιμοποιείς μόνο την εφαρμογή speedtest της Ookla που τα κάνει όλα και συμφέρει;

Γιατι το private relay δουλεύει μονο στο safari . Όποτε ναι , τα 600 μπορεί να τα κάνει 500 αλλά το να κάνει τα 100 η 50 η 20 , 5 ΔΕΒ μπορεί 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...