Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

22 ώρες πριν, MIKU said:

Σισμανόγλειο.

Που και που δίνει 5G αλλά δεν το κρατάει 

Screenshot_20240819_192919_Speedtest.jpg

Αξιοπρεπής η Vodafone πάντως… 

 

Υ.Γ. @p_k η Nova στο νοσοκομείο σύμφωνα με τον @MIKU αν δεν κάνω λάθος έχει στο μισό κτήριο Edge… 

 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Αξιοπρεπής η Vodafone πάντως… 

 

Υ.Γ. @p_k η Nova στο νοσοκομείο σύμφωνα με τον @MIKU αν δεν κάνω λάθος έχει στο μισό κτήριο Edge… 

 

Και εκτός δικτύου...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone Αργαλαστή Πηλίου.

Διπλασια ταχύτητα από τη συνεργάτιδα για αυτούς που λένε ότι «όλοι ίδιοι είναι» 

 

IMG_1906.png

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mixtri said:

Vodafone Αργαλαστή Πηλίου.

Διπλασια ταχύτητα από τη συνεργάτιδα για αυτούς που λένε ότι «όλοι ίδιοι είναι» 

 

IMG_1906.png

Μα γιατί το κάνεις αυτό πρωί πρωί;; Να χαλάσει τώρα κανένας τις διακοπές του 😛🤣. Πάντως Αργολικό Κόλπο στα χωριά γύρω γύρω η βοντα έχε ανέβει επίπεδο. Δεν είναι πάντα λειτουργική, ίσως τα βράδια μπορεί και να τα παίζει αναλόγως το σημείο, αλλά σίγουρα είναι ανώτερη από την άλλη ή παίζει στα ίδια οπωσδήποτε. Έχω αφήσει και αδιάβαστο το νήμα της Cosmote, θα έχεις ανεβάσει και κει φαντάζομαι άμα έχεις κατέβει καιρό. Θα επέλθει εξονυχιστικη μελέτη 😛

Link to comment
Share on other sites

Μετανοείτε άπιστοι!
Μετά τους Σέρβους, έρχονται οι Άραβες!
Θα γίνει (και πάλι) της κακομοίρας!
Λιγάκι υπομονή ζητάμε μόνο (μέχρι τις αρχές του 2033). όπου θα έχουν ενοποιηθεί και τα συστήματα μεταξύ τους...
 

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mixtri said:

Vodafone Αργαλαστή Πηλίου.

Διπλασια ταχύτητα από τη συνεργάτιδα για αυτούς που λένε ότι «όλοι ίδιοι είναι» 

 

IMG_1906.png

Τελικά που συνεργάζονται δεν ξέρω μάλλον μόνο στους τεχνικούς.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, zerokill said:

Τελικά που συνεργάζονται δεν ξέρω μάλλον μόνο στους τεχνικούς.

Στον οικίσκο, στην παροχή ρεύματος, στις καθόδους και στα panel...

Ανεξάρτητα radios και αρκετά combiners...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, zerokill said:

Τελικά που συνεργάζονται δεν ξέρω μάλλον μόνο στους τεχνικούς.

Πλάκα πλάκα όλες τις κεραίες κινητής τις έχουν αναλάβει τουρκικές εταιρείες ως υπεργολάβοι.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, dimitroula10 said:

Πλάκα πλάκα όλες τις κεραίες κινητής τις έχουν αναλάβει τουρκικές εταιρείες ως υπεργολάβοι.

Εμείς έχουμε αναλάβει τους απέναντι ως εργολάβοι και αυτοί εμάς (σε διάφορα έργα). Rafale και F35 μη ξεχάσουμε να πάρουμε μόνο να τους δείρουμε. Όλοι έχουμε από ένα νεφρό για αυτό το σκοπό... 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mixtri said:

Vodafone Αργαλαστή Πηλίου.

Διπλασια ταχύτητα από τη συνεργάτιδα για αυτούς που λένε ότι «όλοι ίδιοι είναι» 

 

IMG_1906.png

114 ping δεν το λες και λίγο είναι αρκετό 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Harry636 said:

114 ping δεν το λες και λίγο είναι αρκετό 

Αφού είναι με roaming λογικό είναι να έχει μεγάλο ping

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Harry636 said:

114 ping δεν το λες και λίγο είναι αρκετό 

Roaming.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Πλάκα πλάκα όλες τις κεραίες κινητής τις έχουν αναλάβει τουρκικές εταιρείες ως υπεργολάβοι.

Το έχω αναφέρει εδώ και πολύ καιρό, την συγκεκριμένη (επιβεβαιωμένη) πληροφορία...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα ένα ταξίδι Θήβα-Θεσσαλονίκη. Σε σχέση με το Θήβα-Σκοτίνα υπήρχαν κάποια κενά στο κομμάτι με τον Πλαταμώνα και Σκοτίνα προς Θεσσαλονίκη όπου στιγμιαία το 5G με μια μπάρα γίνονταν EDGE,αλλά ούτε δύο δευτερόλεπτα σε φάση που δεν προλάβαινε να κοπεί το διαδικτυακό ραδιόφωνο. Η ταχύτητα στην εθνική ήταν ικανοποιητική με τριψήφια νούμερα στην πλειοψηφία(στο σημείο όπου ήταν έντονα τα διψήφια όπου έκανες δουλειά ήταν λίγο μετά τον Κορινό Πιερίας όπου ήταν γύρω στα 60 Mbps. Καλά για κέντρο Θεσσαλονίκη δεν το συζητώ γκάζωνε,για Λευκό Πύργο επίσης πολύ καλή ενώ στην είσοδο προς Νέα Μουδανιά έπιανε από 400+ Mbps με συχνότερη ταχύτητα τα 650 Mbps. Τα τεστ έγιναν με το Samsung A34 5G και για πιο πλήρη εικόνα με το IPhone 12 της κοπέλας μου(το οποίο έχει κάνα τετράμηνο που η μπαταρία μετά το 20 τοις εκατό καταρρέει). Στην Νέα Ραδαιστο ενώ ήταν 2-3 στις 4 μπάρες οι ταχύτητες δεν ήταν ικανοποιητικές για 5G με 20-30 Mbps. Γενικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις το δίκτυο που δεν θα έχεις πρόβλημα ότι δεν θα πιάνει κλπ

Θα βάλω τις δύο μετρήσεις που μου κίνησαν το ενδιαφέρον η Μια απο την είσοδο προς Νέα Μουδανιά:

20240822_211503.thumb.jpg.ac63ca9745304650e3942086f1c23ee9.jpg

Και η άλλη από λίγο πιο κοντά στον οικισμό όπου το jitter ping είναι μηδενικό(να βρεθεί παρακαλώ κάποιος με μικρότερο 😅😅😅😅):

20240822_211512.thumb.jpg.f5c97040b7dd2891ed0369cd8cbbcb1c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πλάκωσαν οι παραθεριστές στο Δασκαλειό Κερατέας, η Vodafone απλά κατέρρευσε...

Επιτέλους πρέπει να κάνουν κάτι.

Screenshot_20240822_230705_Speedtest.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο υπόγειο parking Σκλαβενίτης στο Κερατσίνι 5G 1 γραμμη. Τράβαγα εκείνη την ώρα screenshot για να δείξω ότι πρόκειται για έγκυρο στιγμιότυπο. Οι άλλες 2 EDGE

 

IMG_8290.png

IMG_8289.png

IMG_8288.png

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2024 at 9:18 ΜΜ, aektzhs 1 said:

Σήμερα έκανα ένα ταξίδι Θήβα-Θεσσαλονίκη. Σε σχέση με το Θήβα-Σκοτίνα υπήρχαν κάποια κενά στο κομμάτι με τον Πλαταμώνα και Σκοτίνα προς Θεσσαλονίκη όπου στιγμιαία το 5G με μια μπάρα γίνονταν EDGE,αλλά ούτε δύο δευτερόλεπτα σε φάση που δεν προλάβαινε να κοπεί το διαδικτυακό ραδιόφωνο. Η ταχύτητα στην εθνική ήταν ικανοποιητική με τριψήφια νούμερα στην πλειοψηφία(στο σημείο όπου ήταν έντονα τα διψήφια όπου έκανες δουλειά ήταν λίγο μετά τον Κορινό Πιερίας όπου ήταν γύρω στα 60 Mbps. Καλά για κέντρο Θεσσαλονίκη δεν το συζητώ γκάζωνε,για Λευκό Πύργο επίσης πολύ καλή ενώ στην είσοδο προς Νέα Μουδανιά έπιανε από 400+ Mbps με συχνότερη ταχύτητα τα 650 Mbps. Τα τεστ έγιναν με το Samsung A34 5G και για πιο πλήρη εικόνα με το IPhone 12 της κοπέλας μου(το οποίο έχει κάνα τετράμηνο που η μπαταρία μετά το 20 τοις εκατό καταρρέει). Στην Νέα Ραδαιστο ενώ ήταν 2-3 στις 4 μπάρες οι ταχύτητες δεν ήταν ικανοποιητικές για 5G με 20-30 Mbps. Γενικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις το δίκτυο που δεν θα έχεις πρόβλημα ότι δεν θα πιάνει κλπ

Θα βάλω τις δύο μετρήσεις που μου κίνησαν το ενδιαφέρον η Μια απο την είσοδο προς Νέα Μουδανιά:

20240822_211503.thumb.jpg.ac63ca9745304650e3942086f1c23ee9.jpg

Και η άλλη από λίγο πιο κοντά στον οικισμό όπου το jitter ping είναι μηδενικό(να βρεθεί παρακαλώ κάποιος με μικρότερο 😅😅😅😅😞

20240822_211512.thumb.jpg.f5c97040b7dd2891ed0369cd8cbbcb1c.jpg

Πολύ ωραία αυτά που διαβάζω. 
Οσο για το iPhone 12, ευκαιρία να αλλάξει μπαταρία στην iStorm η κάτοχος με γνήσιο ανταλλακτικό. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2024 at 7:57 ΠΜ, mixtri said:

Vodafone Αργαλαστή Πηλίου.

Διπλασια ταχύτητα από τη συνεργάτιδα για αυτούς που λένε ότι «όλοι ίδιοι είναι» 

 

IMG_1906.png

Μπαινει αυτοματα στη Vodafone με 5G η Telenor SE; 
Νόμιζα έμπαινε ακόμα στην πράσινη κι αυτή, έτσι είχα δει πριν 2 χρόνια περίπου

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, panos.k2 said:

Μπαινει αυτοματα στη Vodafone με 5G η Telenor SE; 
Νόμιζα έμπαινε ακόμα στην πράσινη κι αυτή, έτσι είχα δει πριν 2 χρόνια περίπου

Vodafone number 1 priority.

Κανένα σουηδικό δίκτυο δεν έχει την κοσμοτε πρώτη.

Με nova δε γίνεται να λάβεις κλήσεις στην 3 και είναι prio 1. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην Θήβα τις προάλλες που είχε την Ασλανιδου και τον Νικολοπουλο το 4G σε μετρήσεις ήταν ένα κλικ ανώτερο από το αντίστοιχο της πράσινης στις μετρήσεις(από 2 Mbps έως 30 Mbps στην καλύτερη),αλλά στην εμπειρία χρήσης ήταν το ίδιο δηλαδή στην ουσία ελάχιστα λειτουργικό. Το 5G από τα 200 Mbps που δίνει στο σημείο είχε πέσει,αλλά εντάξει γινόταν καλύτερη δουλειά από ότι με Cosmote. Η κίνηση ήταν πάρα πολύ από-12 έως-14(ενώ στην πράσινη ήταν στάνταρ κολλημένη στο -14)

Link to comment
Share on other sites

Μετά τον μεγάλο σεισμό Vf και nova στο σπίτι μου έχουν βγει off. Εχω συνέχεια μεταπτώσεις σε EDGE, κυρίως από nova αλλά και από Vf. Η cosmote έχει 100 Mbps από τα 1000 που έχει συνήθως. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Gv2008 said:

Μετά τον μεγάλο σεισμό Vf και nova στο σπίτι μου έχουν βγει off. Εχω συνέχεια μεταπτώσεις σε EDGE, κυρίως από nova αλλά και από Vf. Η cosmote έχει 100 Mbps από τα 1000 που έχει συνήθως. 

Αυτόν στην Εύβοια λες;;;;Είμαι Θήβα και κούνησε αρκετά 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...