Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, Gv2008 said:

Έχω και τοπική και Ελληνική. Δεν έχουν μεγάλες διαφορές. 
 

καρακεντρο Τιρανων με πάρα πάρα πολύ κόσμο και όλα τα μαγαζιά γεμάτα με κόσμο 

 

Με 4G+
IMG_5123.thumb.png.919bdef1b6969d60ab20c4205fadbf87.png

IMG_5124.thumb.png.a385c061d0c5a04872b09e0f01de6ba8.png

IMG_5125.thumb.jpeg.432808ebd19f9e31108c6cb35a659229.jpeg

-17dB

 

Μέτρηση με ελληνική sim roaming 

IMG_5121.thumb.png.645f8424ac6914356ef9512a7abdaaa7.png
μέτρηση με τοπική στο ίδιο σημείο 

IMG_5117.thumb.png.88aba0e9f088d9795070011f96e7d0af.png

 

ping και download βελτιώνονται με τοπική 

Καλή διαμονή!!!!Πολύ καλά φαίνεται ότι πάει. 5G από ότι ξέρω έχουν μόνο σε πολύ κεντρικά σημεία όπως η Τουρκία 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Καλή διαμονή!!!!Πολύ καλά φαίνεται ότι πάει. 5G από ότι ξέρω έχουν μόνο σε πολύ κεντρικά σημεία όπως η Τουρκία 

Ευχαριστώ πολύ!!! Πάει πάρα πολύ καλά. Κεντρικά πολύ υπάρχει 5G και αυτό περιορισμένο, πράγματι. Στο κέντρο που το 4G+ δεν ξεκινάει καν το τεστ με την τρομερή κίνηση για τα δεδομένα της Αλβανίας -17dB, το 5G με dB -16 έχει 20 Mbps down

Σε άλλη κεραια, νομίζω από τα καλύτερα που έχω δει μέχρι τώρα 

 

IMG_5134.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μετρήσεις με Η+ να θυμηθώ τα παλιά τα χρόνια στο εξοχικό με το στικάκι της Cosmote με όριο τα 7,2Mbps 😂

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις παρατηρήσει οτι εδω και πολύ καιρό υπάρχει Bug στην ελληνική Vodafone που ΠΑΡΆΝΟΜΩΣ ΗΧΟΓΡΑΦΕΊ ολες τις ' redirected VoLTE ' κλήσεις σας χωρίς ειδοποίηση και χωρίς συναίνεση ??

ΝΑΙ , ηχογραφεί ΤΗΝ ΣΥΝΟΜΙΛΊΑ ΣΑΣ εαν καππιος καλέσει τον αριθμό σας  υπο συγκεκριμένες συνθήκες ' VoLTE '

  Η απόδειξη εδω : 

( μια απο τις πολλές εισερχόμενες κλήσεις που ο προσωπικός τηλεφωνητής Vodafone ηχογραφεί και μπορώ να δώσω δημόσια διότι είναι με συναίνεση του καλούντος .

 Is it a feature or a bug?

  Πως το κάνουν και ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΆΝΟΥΝ ?

https://youtu.be/j_vvpleyAHg?feature=shared

 

 

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, HORGRAP said:

Έχει κάνεις παρατηρήσει οτι εδω και πολύ καιρό υπάρχει Bug στην ελληνική Vodafone που ΠΑΡΆΝΟΜΩΣ ΗΧΟΓΡΑΦΕΊ ολες τις ' redirected VoLTE ' κλήσεις σας χωρίς ειδοποίηση και χωρίς συναίνεση ??

ΝΑΙ , ηχογραφεί ΤΗΝ ΣΥΝΟΜΙΛΊΑ ΣΑΣ εαν καππιος καλέσει τον αριθμό σας  υπο συγκεκριμένες συνθήκες ' VoLTE '

  Η απόδειξη εδω : 

( μια απο τις πολλές εισερχόμενες κλήσεις που ο προσωπικός τηλεφωνητής Vodafone ηχογραφεί και μπορώ να δώσω δημόσια διότι είναι με συναίνεση του καλούντος .

 Is it a feature or a bug?

  Πως το κάνουν και ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΆΝΟΥΝ ?

https://youtu.be/j_vvpleyAHg?feature=shared

 

 

Χωρίς VoLTE,δηλαδή κλήση χωρίς 4G καταγράφεται ή όχι;

12 ώρες πριν, MIKU said:

Θέλω μετρήσεις με Η+ να θυμηθώ τα παλιά τα χρόνια στο εξοχικό με το στικάκι της Cosmote με όριο τα 7,2Mbps 😂

COSMOTE-Internet-On-The-Go-karta.jpg.8577aff365b430221df2b49218eeab98.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, HORGRAP said:

Έχει κάνεις παρατηρήσει οτι εδω και πολύ καιρό υπάρχει Bug στην ελληνική Vodafone που ΠΑΡΆΝΟΜΩΣ ΗΧΟΓΡΑΦΕΊ ολες τις ' redirected VoLTE ' κλήσεις σας χωρίς ειδοποίηση και χωρίς συναίνεση ??

Δηλαδή αυτό εμφανίζεται όταν η κλήση που λαμβάνεις προέρχεται από προώθηση κλήσεων; Η είμαι εκτός τόπου και χρόνου;

Έχοντας καταφέρει να το κάνεις recreate, έχεις σκοπό να κινηθείς κάπως;

Πρόσφατα μάλιστα κυκλοφόρησε πάλι ότι η Vodafone έχει σκάνδαλο υποκλοπών με την υπόθεση του δημοσιογράφου Καραιβαζ. Εκεί βέβαια εγινε ηθελημένα 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, HORGRAP said:

Έχει κάνεις παρατηρήσει οτι εδω και πολύ καιρό υπάρχει Bug στην ελληνική Vodafone που ΠΑΡΆΝΟΜΩΣ ΗΧΟΓΡΑΦΕΊ ολες τις ' redirected VoLTE ' κλήσεις σας χωρίς ειδοποίηση και χωρίς συναίνεση ??

ΝΑΙ , ηχογραφεί ΤΗΝ ΣΥΝΟΜΙΛΊΑ ΣΑΣ εαν καππιος καλέσει τον αριθμό σας  υπο συγκεκριμένες συνθήκες ' VoLTE '

  Η απόδειξη εδω : 

( μια απο τις πολλές εισερχόμενες κλήσεις που ο προσωπικός τηλεφωνητής Vodafone ηχογραφεί και μπορώ να δώσω δημόσια διότι είναι με συναίνεση του καλούντος .

 Is it a feature or a bug?

  Πως το κάνουν και ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΆΝΟΥΝ ?

https://youtu.be/j_vvpleyAHg?feature=shared

 

 

Τι εστί redirected VoLTE Κληση; 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Δηλαδή αυτό εμφανίζεται όταν η κλήση που λαμβάνεις προέρχεται από προώθηση κλήσεων; Η είμαι εκτός τόπου και χρόνου;

Έχοντας καταφέρει να το κάνεις recreate, έχεις σκοπό να κινηθείς κάπως;

Πρόσφατα μάλιστα κυκλοφόρησε πάλι ότι η Vodafone έχει σκάνδαλο υποκλοπών με την υπόθεση του δημοσιογράφου Καραιβαζ. Εκεί βέβαια εγινε ηθελημένα 

Είσαι ωραίος 😉

 Πολλές φορές στην πληροφορική και στις τηλεπικοινωνιες με αφορμή ενα τυχαίο γεγονός κάνεις triggered ενα ' ενεργοποιημένο ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ '  feature / option που ο Vendor τους έδωσε ομως ΔΕΝ θα έπρεπε κανένας υπάλληλος να ' ανοιγει ' χωρίς άδεια.

 Το ανακαλυψα τυχαία οταν αποφάσισα να ταξιδέψω στο εξωτερικό για λιγες ημέρες και επαιξε Roaming με VoLTE.

 Τότε κατάλαβα ποτε ' ανοίγει ' το Feature για εμας τους ' θνητούς ' .

Συμβαίνει και απο Ελλάδα χωρίς Roaming VoLTE με ...local VoLTE υπο ' συνθήκες προώθησης ' 

 

Χρήσιμες πληροφορίες :

 

Εχω δώσει '  ηχογράφηση καλοσωρισματος διαρκειας κατω απο ένα δευτερόλεπτο

.. πατώντας # πολυ γρήγορα 

 

Εχω κανει προώθηση ...με συγκεκριμένο τρόπο.

 

Απλα απέδειξα πως το έχουν ....

ενεργοποιήσει 😉

 

 κάνουν την τυπική Mass ηχογράφηση κλήσεων για μήνες οπως απαιτούν οι Regulators ΕΕΥΥΠΠΠ ..και καλως το κάνουν . 

 ΟΜΩΣ απο οτι φαίνεται κάνουν και ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ σε πολλαπλά Platforms και Levels.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να πάω το κινητό προς vodafone αλλά όσο πάει χάνω την εμπιστοσύνη μου. Κάτι οι υποκλοπές, κάτι οι ηχογραφήσεις στον προσωπικό τηλεφωνητή.... Όχι ότι είμαι τόσο χαζός ώστε να πιστεύω ότι αυτά δε γίνονται στους άλλους παρόχους, τουλάχιστον όμως δεν είναι τόσο προφανής.

Άμα είμασταν σωστή χώρα θα έπρεπε να ξεκινούσαν τα πρόστιμα βροχή απ' την ΕΕΤΤ. Δυστυχώς όμως υποψιάζομαι ότι τίποτα τέτοιο δε θα συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, marios239 said:

Έλεγα να πάω το κινητό προς vodafone αλλά όσο πάει χάνω την εμπιστοσύνη μου. Κάτι οι υποκλοπές, κάτι οι ηχογραφήσεις στον προσωπικό τηλεφωνητή.... Όχι ότι είμαι τόσο χαζός ώστε να πιστεύω ότι αυτά δε γίνονται στους άλλους παρόχους, τουλάχιστον όμως δεν είναι τόσο προφανής.

Άμα είμασταν σωστή χώρα θα έπρεπε να ξεκινούσαν τα πρόστιμα βροχή απ' την ΕΕΤΤ. Δυστυχώς όμως υποψιάζομαι ότι τίποτα τέτοιο δε θα συμβεί.

Εγώ θεωρώ ότι δεν υπάρχει κίνδυνος. Παρακολουθούν μόνο όσους τους ενδιαφέρουν και φυσικά δεν εξαιρείται κανένας πάροχος. Νομίζω ο Ανδρουλάκης είχε μαύρη όταν τον παρακολουθούσε η ΕΥΠ

Link to comment
Share on other sites

https://www.euro2day.gr/news/world/article/2255931/h-vodafone-poyla-akomh-ena-10-ths-vantage-towers.html

Ξανά πωλείται το 10% της Vantage towers,από τη Vodafone

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Εγώ θεωρώ ότι δεν υπάρχει κίνδυνος. Παρακολουθούν μόνο όσους τους ενδιαφέρουν και φυσικά δεν εξαιρείται κανένας πάροχος. Νομίζω ο Ανδρουλάκης είχε μαύρη όταν τον παρακολουθούσε η ΕΥΠ

Αυτο ακριβως θα χασουμε τα λογικα μας με ορισμενα πραγματα που λεγονται εδω μεσα τα οποια αφορουν μονο υψηλοβαθμα προσωπα..

19 ώρες πριν, Gv2008 said:

Ευχαριστώ πολύ!!! Πάει πάρα πολύ καλά. Κεντρικά πολύ υπάρχει 5G και αυτό περιορισμένο, πράγματι. Στο κέντρο που το 4G+ δεν ξεκινάει καν το τεστ με την τρομερή κίνηση για τα δεδομένα της Αλβανίας -17dB, το 5G με dB -16 έχει 20 Mbps down

Σε άλλη κεραια, νομίζω από τα καλύτερα που έχω δει μέχρι τώρα 

 

IMG_5134.png

Στην ONE μπορεις να μπεις η εχεις δεδομενα μονο για την αντιστοιχη VF της Αλβανιας? 

Παντως πολυ καλη αλλα ο ανταγωνισμος εκει ειναι πολυ μικρος πλεον και λογικο με κινηση να κλαταρει ευκολα. 

Πανε οι εποχες που υπηρχαν 4 παροχοι στην Αλβανια.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, CamuCamu said:

Αυτο ακριβως θα χασουμε τα λογικα μας με ορισμενα πραγματα που λεγονται εδω μεσα τα οποια αφορουν μονο υψηλοβαθμα προσωπα..

Αυτό θέλω να πιστεύω κι εγώ.

Να θυμηθώ μετά τη φορητότητα να απενεργοποιήσω τον τηλεφωνητή. Θα ήθελα να τους αναφέρω το θέμα στην εξυπηρέτηση αλλά έως τώρα δεν έχω καταφέρει να το αναπαράγω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

https://www.euro2day.gr/news/world/article/2255931/h-vodafone-poyla-akomh-ena-10-ths-vantage-towers.html

Ξανά πωλείται το 10% της Vantage towers,από τη Vodafone

Δεν μαζευόμαστε να πάρουμε καμία μετοχή;; 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος προς το λιμάνι Κύθνου πως είναι η Vodafone; Γενικά και προς τα ξενοδοχεία προς τζαμαρο; και οι υπόλοιποι πάροχοι αν ξέρετε το εκτιμώ 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, elkons said:

Γνωρίζει κάποιος προς το λιμάνι Κύθνου πως είναι η Vodafone; Γενικά και προς τα ξενοδοχεία προς τζαμαρο; και οι υπόλοιποι πάροχοι αν ξέρετε το εκτιμώ 

Όταν είχα πάει εγώ πάντως είχε EDGE σε όλο το νησί, όλα αυτά το 2019 βέβαια 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CamuCamu said:

Αυτο ακριβως θα χασουμε τα λογικα μας με ορισμενα πραγματα που λεγονται εδω μεσα τα οποια αφορουν μονο υψηλοβαθμα προσωπα..

Στην ONE μπορεις να μπεις η εχεις δεδομενα μονο για την αντιστοιχη VF της Αλβανιας? 

Παντως πολυ καλη αλλα ο ανταγωνισμος εκει ειναι πολυ μικρος πλεον και λογικο με κινηση να κλαταρει ευκολα. 

Πανε οι εποχες που υπηρχαν 4 παροχοι στην Αλβανια.

Επί Χότζα υπήρχε κάποιος πάροχος;;

46 minutes ago, elkons said:

Γνωρίζει κάποιος προς το λιμάνι Κύθνου πως είναι η Vodafone; Γενικά και προς τα ξενοδοχεία προς τζαμαρο; και οι υπόλοιποι πάροχοι αν ξέρετε το εκτιμώ 

Είναι καλά σε όλο το νησί! Έχει αναβαθμισμένο δίκτυο εκεί! Αν και η Cosmote έχει αρκετά micro στο νησί!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Όταν είχα πάει εγώ πάντως είχε EDGE σε όλο το νησί, όλα αυτά το 2019 βέβαια 

Η vdf ; οι ανταγωνιστές γνωρίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Η vdf ; οι ανταγωνιστές γνωρίζεις;

Στο νησί τότε η καλύτερη ήταν η WIND. Ειχε 4G B20 στα σοκάκια θυμάμαι 10 Mbps ενώ οι άλλοι δύο είχαν EDGE. Χώρα Κύθνου 2019

4 minutes ago, Chrischal1908 said:

Επί Χότζα υπήρχε κάποιος πάροχος;;

Είναι καλά σε όλο το νησί! Έχει αναβαθμισμένο δίκτυο εκεί! Αν και η Cosmote έχει αρκετά micro στο νησί!

Το ότι είναι αναβαθμισμένες οι κεραίες δεν σημαίνει ότι πιάνει κιόλας παντού 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gv2008 said:

Στο νησί τότε η καλύτερη ήταν η WIND. Ειχε 4G B20 στα σοκάκια θυμάμαι 10 Mbps ενώ οι άλλοι δύο είχαν EDGE. Χώρα Κύθνου 2019

Λιμάνι πως ήταν κυρίως με ενδιαφέρει, τώρα είδα στο CellMapper η πράσινη είναι τίγκα σε κεραίες η μαύρη προς Λιμάνι μια Β3 και η vf 2 πολύ μακριά 

Είδα στους σταθμούς στη Κύθνο το όνομα σου στο CellMapper μήπως γνωρίζεις; @MitsosDaBest13

11 minutes ago, Chrischal1908 said:

Είναι καλά σε όλο το νησί! Έχει αναβαθμισμένο δίκτυο εκεί! Αν και η Cosmote έχει αρκετά micro στο νησί!

Η Vodafone πιάνει καλά δηλαδή;

Γενικά τι πάροχο καλύτερα πιάνει εκεί; με ποια σειρά πχ Cosmote <nova <Vodafone;

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, elkons said:

Λιμάνι πως ήταν κυρίως με ενδιαφέρει, τώρα είδα στο CellMapper η πράσινη είναι τίγκα σε κεραίες η μαύρη προς Λιμάνι μια Β3 και η vf 2 πολύ μακριά 

Είδα στους σταθμούς στη Κύθνο το όνομα σου στο CellMapper μήπως γνωρίζεις; @MitsosDaBest13

Η Vodafone πιάνει καλά δηλαδή;

Γενικά τι πάροχο καλύτερα πιάνει εκεί; με ποια σειρά πχ Cosmote <nova <Vodafone;

Έτσι πιστεύω . Cosmote<nova<vf. Τότε πάντως ήταν απογοήτευση σκέτη 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, elkons said:

Χωρίς VoLTE,δηλαδή κλήση χωρίς 4G καταγράφεται ή όχι;

COSMOTE-Internet-On-The-Go-karta.jpg.8577aff365b430221df2b49218eeab98.jpg

Είχα της ΤΙΜ με 3.6mbps όριο. Πήγαινε μπάλα εκεί που εμένα με Nokia 3G σταθμό βάσης. Εποχές 2006.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mixtri said:

Είχα της ΤΙΜ με 3.6mbps όριο. Πήγαινε μπάλα εκεί που εμένα με Nokia 3G σταθμό βάσης. Εποχές 2006.

Εμείς αγαπητέ είχαμε και την pcmcia έκδοση της Wind και με αξεσουάρ μικρή εξωτερική κεραία...

Μικροί μεγάλοι στα καφενεία...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, memoriesradio said:

Εμείς αγαπητέ είχαμε και την pcmcia έκδοση της Wind και με αξεσουάρ μικρή εξωτερική κεραία...

Μικροί μεγάλοι στα καφενεία...

Εγώ το κρεμούσα στο παράθυρο με usb. Σαν κισσός ήταν, αναρριχώμενο…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Επί Χότζα υπήρχε κάποιος πάροχος;;

Είναι καλά σε όλο το νησί! Έχει αναβαθμισμένο δίκτυο εκεί! Αν και η Cosmote έχει αρκετά micro στο νησί!

Προς την ερωτηση σου με πολιτικη σκοπιμοτητα ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ της Βορειου Ηπειρου αυτο ομως δεν παει να πει οτι δεν γνωριζω καποια πραγματα ενδοτερα. 

Φροντισε να βγαλεις την μιζερια απο την ζωη σου.😉IMG_20240725_122721.thumb.jpg.06a9b6bd3e0e4ec9b8e9fc8940e6e4f6.jpg

Καλο σου καλοκαιρι! 

 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...