Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, sonakiasfun said:

Κάντε υπομονή βρε...έρχεται η αναβάθμιση της United. 🙂

Πότε; Αν πω στους τουρίστες ότι περιμένουμε αναβάθμιση της United θα με πάρουν με τις πέτρες😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Just now, sonakiasfun said:

Όχι πολύ...2-3 χρόνια 🙂

Μέχρι τότε θα παίρνουν κάρτες της Πράσινης. Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν φτιάχνουν την κεραία που χάλασε. 

5G Πειραιάς! 

67781054-F32A-47E3-8B56-F1D57D87D81C.jpeg

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, VS002 said:

Πότε; Αν πω στους τουρίστες ότι περιμένουμε αναβάθμιση της United θα με πάρουν με τις πέτρες😂😂😂

Στους τουρίστες θα πεις να κλειδώνουν το κινητό τους στην Cosmote να μην μας κλέβουν την ταχύτητα.. 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Στους τουρίστες θα πεις να κλειδώνουν το κινητό τους στην Cosmote να μην μας κλέβουν την ταχύτητα.. 🤣🤣

Αμ δεν υπάρχει ταχύτητα. Αυτό είναι το κακό😂 Το παλιό καλό GRPS ακόμα μας συντροφεύει 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VS002 said:

Μου είπαν ότι δεν έχουν εικόνα για τις κεραίες της περιοχής και πως πάντα υπήρχε πρόβλημα αλλά μόνο στους εσωτερικούς χώρους. Έξω έχει κανονικά   4G. Για να καταφέρω να μιλήσω με το σωστό τμήμα μίλησα συνολικά με 19 ανθρώπους. Τραγική εξυπηρέτηση η WIND

Ο λόγος που έφυγα, με 3 λέξεις. 
Στη Κεφαλονια πάντως το σήμα τους δεν υπάρχει, σέρνεται με 5-10Mbps. 
Κατά βάση όσοι έχουν Wind είναι εταιρικά, κάτι Q καρτοκινητά και επισκέπτες+roaming. 
Οι περισσότεροι ντόπιοι έχουν φύγει στις άλλες δυο διότι δεν έχει φυσικό σημείο εξυπηρέτησης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikolas14 said:

Ο λόγος που έφυγα, με 3 λέξεις. 
Στη Κεφαλονια πάντως το σήμα τους δεν υπάρχει, σέρνεται με 5-10Mbps. 
Κατά βάση όσοι έχουν Wind είναι εταιρικά, κάτι Q καρτοκινητά και επισκέπτες+roaming. 
Οι περισσότεροι ντόπιοι έχουν φύγει στις άλλες δυο διότι δεν έχει φυσικό σημείο εξυπηρέτησης.

Σε λίγο καιρό θα έχει και επίσημα! Τα κατάστημα Nova θα εξυπηρετούν. Όσο αφορά το δίκτυο θα αναβαθμιστεί κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikolas14 said:

Ο λόγος που έφυγα, με 3 λέξεις. 
Στη Κεφαλονια πάντως το σήμα τους δεν υπάρχει, σέρνεται με 5-10Mbps. 
Κατά βάση όσοι έχουν Wind είναι εταιρικά, κάτι Q καρτοκινητά και επισκέπτες+roaming. 
Οι περισσότεροι ντόπιοι έχουν φύγει στις άλλες δυο διότι δεν έχει φυσικό σημείο εξυπηρέτησης.

Είναι απαράδεκτοι. Δεν θα μείνει κανένας έτσι όπως το πάνε. Σιγά μην περιμένω τρία χρόνια για τις αναβαθμίσεις που μπορεί και να μη γίνουν. Καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. και έφυγα για πράσινη. 

Just now, Chrischal1908 said:

Σε λίγο καιρό θα έχει και επίσημα! Τα κατάστημα Nova θα εξυπηρετούν. Όσο αφορά το δίκτυο θα αναβαθμιστεί κάποια στιγμή.

Ποια στιγμή; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, VS002 said:

Είναι απαράδεκτοι. Δεν θα μείνει κανένας έτσι όπως το πάνε. Σιγά μην περιμένω τρία χρόνια για τις αναβαθμίσεις που μπορεί και να μη γίνουν. Καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. και έφυγα για πράσινη. 

Καλή τύχη, εγώ με χίλια ζόρια κατάφερα να το σπάσω λόγω κάλυψης και ζητούσαν 320€ ποινή. Δεν ξανακάνω συμβολαιο με Wind για κανένα λόγο. Μόνο η Σταθερή τους αξίζει διότι η αμέσως επόμενη επιλογή της πράσινης ήταν ακριβή.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikolas14 said:

Καλή τύχη, εγώ με χίλια ζόρια κατάφερα να το σπάσω λόγω κάλυψης και ζητούσαν 320€ ποινή. Δεν ξανακάνω συμβολαιο με Wind για κανένα λόγο. Μόνο η Σταθερή τους αξίζει διότι η αμέσως επόμενη επιλογή της πράσινης ήταν ακριβή.

Εγώ έχω στη WIND 3 κινητά και ένα σταθερό με WIND ONE. Το ένα κινητό και το σταθερό λήγουν τον Σεπτέμβριο του 2022. Αυτά θα φύγουν τον Αύγουστο. Τα αλλά 2 συμβόλαια λήγουν το καλοκαίρι του 2023. Το ένα έχει και επιδότηση. Μακάρι να τα καταφέρω και να χρειαστεί να πληρώσω μόνο την επιδότηση 

Link to comment
Share on other sites

Στις ημέρες που ζούμε δεν χρειάζεται να υπάρχει φυσικό σημείο εξυπηρέτησης. Κσλό θα ήταν βέβαια, όμως δεν είναι και ο λόγος να επιλέξεις μία εταιρεία ή όχι. Επίσης, πολύ σωστά παρατήρησε ο συμφορουμίτης παραπάνω ότι τα φυσικά σημεία εξυπηρέτησης θα πολλαπλασιαστούν, καθώς θα συνυπολογίζονται και τα καταστήματα nova.

Για κάθε αρνητική εμπειρία με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, θα μπορούσα να αναφέρω εγώ πολλαπλάσιες θετικές εμπειρίες.

Άνθρωποι δουλεύουν σε αυτά τα τμήματα και είναι λογικό να γίνονται και λάθη και αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Στις ημέρες που ζούμε δεν χρειάζεται να υπάρχει φυσικό σημείο εξυπηρέτησης. Κσλό θα ήταν βέβαια, όμως δεν είναι και ο λόγος να επιλέξεις μία εταιρεία ή όχι. Επίσης, πολύ σωστά παρατήρησε ο συμφορουμίτης παραπάνω ότι τα φυσικά σημεία εξυπηρέτησης θα πολλαπλασιαστούν, καθώς θα συνυπολογίζονται και τα καταστήματα nova.

Για κάθε αρνητική εμπειρία με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, θα μπορούσα να αναφέρω εγώ πολλαπλάσιες θετικές εμπειρίες.

Άνθρωποι δουλεύουν σε αυτά τα τμήματα και είναι λογικό να γίνονται και λάθη και αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες.

Κι εγώ μπορώ να αναφέρω πολλές θετικές εμπειρίες. Αυτό που ζητάω είναι να μην χρειάζεται να μιλήσω με 19 ανθρώπους για να έχω σήμα. Έπειτα ζήτησα να έχω έκπτωση στο πάγιο. Μια αγενέστατη εκπρόσωπος μου είπε ότι γίνεται μόνο μέσω υποβολής μιας φόρμας. Αλλά για να μπω σε αυτή τη φόρμα πρέπει να έχω internet, αλλά δεν έχω γιατί η WIND φρόντισε να μας αφήσει χωρίς. Η απάντησή της ήταν εγώ τι φταίω και τι θέλετε να κάνω; Δεν έχετε δικαίωμα να κάνετε παράπονα 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, p_k said:

Στις ημέρες που ζούμε δεν χρειάζεται να υπάρχει φυσικό σημείο εξυπηρέτησης. Κσλό θα ήταν βέβαια, όμως δεν είναι και ο λόγος να επιλέξεις μία εταιρεία ή όχι. Επίσης, πολύ σωστά παρατήρησε ο συμφορουμίτης παραπάνω ότι τα φυσικά σημεία εξυπηρέτησης θα πολλαπλασιαστούν, καθώς θα συνυπολογίζονται και τα καταστήματα nova.

Για κάθε αρνητική εμπειρία με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, θα μπορούσα να αναφέρω εγώ πολλαπλάσιες θετικές εμπειρίες.

Άνθρωποι δουλεύουν σε αυτά τα τμήματα και είναι λογικό να γίνονται και λάθη και αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες.

Δεν γίνεται αγαπητέ σε ένα νησί 40.000 κατοίκων να μην έχεις κατάστημα. Γιατί εξυπηρετεί και την Ιθάκη απέναντι. Δεν μπορείς να πηγαίνεις Ζάκυνθο ή Λευκάδα για να αλλάξεις μια κάρτα sim ή στην Πάτρα. Περιμένω να δω πράξεις πρώτα , μακάρι η Nova να αναλάβει και τη Wind να εξυπηρετήσει. Είναι σε κεντρικό σημείο εξίσου, θα βόλευε πολύ. 
Από εκεί και πέρα η εξυπηρέτηση πελατών είναι στο επίπεδο της πράσινης. Μέτρια έως αδιάφορη να το πω. 

Επισης όσο για την ποιότητα δικτύου, θέλει χθες αναβάθμιση η περιοχή. Είναι παρατημένο το δίκτυο κυριολεκτικά και αν έπιασα ποτέ στο σπίτι μου 100+Mbps ήταν θέμα τύχης ή άδειο τελείως το δίκτυο. Κατά τα αλλά εκτός Αργοστολίου αρχίζει το show. 
Ότι πιάσει, από μακρινή 800αρα σε αρκετά σημεία δύσκολα και χαμηλές ταχύτητες. Σε εσωτερικό χώρο φίλος με το Edge θα γίνεις ακόμα και μέσα στο Αργοστολι. 

3 minutes ago, VS002 said:

Κι εγώ μπορώ να αναφέρω πολλές θετικές εμπειρίες. Αυτό που ζητάω είναι να μην χρειάζεται να μιλήσω με 19 ανθρώπους για να έχω σήμα. Έπειτα ζήτησα να έχω έκπτωση στο πάγιο. Μια αγενέστατη εκπρόσωπος μου είπε ότι γίνεται μόνο μέσω υποβολής μιας φόρμας. Αλλά για να μπω σε αυτή τη φόρμα πρέπει να έχω internet, αλλά δεν έχω γιατί η WIND φρόντισε να μας αφήσει χωρίς. Η απάντησή της ήταν εγώ τι φταίω και τι θέλετε να κάνω; Δεν έχετε δικαίωμα να κάνετε παράπονα 

Πέτυχα και εγώ τέτοιες περιπτώσεις…αλήθεια χαλάνε την εικόνα της εταιρείας. Σε όλους βέβαια συμβαίνει αλλά τέλος πάντων.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VS002 said:

Μου είπαν ότι δεν έχουν εικόνα για τις κεραίες της περιοχής και πως πάντα υπήρχε πρόβλημα αλλά μόνο στους εσωτερικούς χώρους. Έξω έχει κανονικά   4G. Για να καταφέρω να μιλήσω με το σωστό τμήμα μίλησα συνολικά με 19 ανθρώπους. Τραγική εξυπηρέτηση η WIND

Αυτό. Στους 5 που θα μιλήσεις, ζήτημα αν ξέρει 1 τι του γίνεται. Οι υπόλοιποι απλά ακολουθούν ό,τι γράφει το εγχειρίδιο (αν το έχουν διαβάσει κιόλας). 

Εμένα μου έτυχε στο 13700 τυπάς, που προσπαθούσαμε να φτιάξουμε το 5G στην νέα Q κάρτα μου και δεν ήξερε τι είναι το NR... 🤣

Link to comment
Share on other sites

Πλαζ Αρετσούς, σε συναυλία

 

Screenshot_2022-07-04-20-14-42-078_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-07-04-20-13-45-470_cz.mroczis.netmonster.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Αυτό. Στους 5 που θα μιλήσεις, ζήτημα αν ξέρει 1 τι του γίνεται. Οι υπόλοιποι απλά ακολουθούν ό,τι γράφει το εγχειρίδιο (αν το έχουν διαβάσει κιόλας). 

Εμένα μου έτυχε στο 13700 τυπάς, που προσπαθούσαμε να φτιάξουμε το 5G στην νέα Q κάρτα μου και δεν ήξερε τι είναι το NR... 🤣

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω. Αυτή τη στιγμή είμαι στην αναμονή. Η κοπέλα το ψάχνει εδώ και 15 λεπτά μάλλον και τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσια γιατί έχουν αφήσει πάνω από 500 άτομα χωρίς υπηρεσίες και πολλά σπίτια, γιατί πολλοί έχουν το simplefi όπου η πράσινη δεν έχει VDSL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Δυστυχώς επιφυλάσσομαι για την όποια καλυτέρευση του δικτύου κινητής, τώρα παρέα πλέον με την Nova (και αναφέρομαι στην κάκιστη νοοτροπία της Nova, όσο καιρό συνεργάστηκα μαζί τους ωσάν τεχνικός).

Προτεραιότητα τους ήταν και θα είναι η τηλεόραση, ο αριθμός των νέων συνδέσεων επί πτωμάτων, και η πολύ κακή εξυπηρέτηση πελατών, πιστεύω.

Όσο για το τωρινό δίκτυο κινητής διακρίνω ένα βήμα εμπρός (αναβάθμιση + αύξηση χωρητικότητας/ταχύτητας), αλλά 2 βήματα πίσω (δυστυχώς πτώση ταχύτητας σε γνωστά σημεία σε σχέση με παλαιότερα).

Φανατικός παλιός πελάτης με 5 γραμμές στην Wind, αλλά πλέον σκέφτομαι σοβαρά την αλλαγή παρόχου.

Ίδωμεν...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, memoriesradio said:

Καλησπέρα σας!

Δυστυχώς επιφυλάσσομαι για την όποια καλυτέρευση του δικτύου κινητής, τώρα παρέα πλέον με την Nova (και αναφέρομαι στην κάκιστη νοοτροπία της Nova, όσο καιρό συνεργάστηκα μαζί τους ωσάν τεχνικός).

Προτεραιότητα τους ήταν και θα είναι η τηλεόραση, ο αριθμός των νέων συνδέσεων επί πτωμάτων, και η πολύ κακή εξυπηρέτηση πελατών, πιστεύω.

Όσο για το τωρινό δίκτυο κινητής διακρίνω ένα βήμα εμπρός (αναβάθμιση + αύξηση χωρητικότητας/ταχύτητας), αλλά 2 βήματα πίσω (δυστυχώς πτώση ταχύτητας σε γνωστά σημεία σε σχέση με παλαιότερα).

Φανατικός παλιός πελάτης με 5 γραμμές στην Wind, αλλά πλέον σκέφτομαι σοβαρά την αλλαγή παρόχου.

Ίδωμεν...

Προφανώς και στη Nova/WIND, δε θα παραμείνουν τα ίδια άτομα στις ανώτερες θέσεις. Ίσως αλλάξει κάτι με τη νέα διοίκηση. 

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα προεξοφλεί κανείς την εξέλιξη σε περιπτώσεις όπως αυτή η συγχώνευση, αλλά νομίζω η φιλοδοξία είναι να κρατήσουν τα καλά του κάθε παρόχου, όχι τα κακά 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nikolas14 said:

Για εμένα Wind μόνο καρτοκινητή, συμβόλαιο δεν κάνω και 10€ πάγιο να δίνω. Σταθερή σίγουρα θα κρατήσω,είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές από ταχύτητα και απόκριση. 

 

Αυτό. Προσωπικά, δε θα με πείραζε αν το 5G παίζει με 150-200 Mbps στις μισές περιοχές της χώρας, εάν πληρώνω φθηνό unlimited (ας πούμε 20€). Αλλά, μιλάμε υπάρχουν ακόμα περιοχές (και στην Αττική) που η WIND δεν έχει καν 4G... Συν το ότι αν υπάρξει πρόβλημα, θα αργήσει να επιλυθεί ή με τα χίλια ζόρια. 

Ας ελπίσουμε μετά από κάνα χρόνο υπό τη διαχείριση της United, να βελτιωθεί η κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Αλλά, μιλάμε υπάρχουν ακόμα περιοχές (και στην Αττική) που η WIND δεν έχει καν 4G... Συν το ότι αν υπάρξει πρόβλημα, θα αργήσει να επιλυθεί ή με τα χίλια ζόρια. 

ΣΥΝ κάποια ελάχιστα αλλά υπαρκτά σημεία ακόμα και μέσα στην Αττική ή ακόμα και μέσα στην Αθήνα που σε γυρνάει από 5g σε 3g και 2g. Όχι για 50 μέτρα αλλά για κανένα χιλιόμετρο περιοχή. Να έχει όντως 100-200 Mbps αλλά να μην έχεις καν δίκτυο επειδή αποφάσισε να σε γυρίσει σε 2g και 3g, σε μερικά λεπτά πιάνει ξανά 5g αλλά διαρκεί κάτω από 1 λεπτό, πάλι ξανά σε 3g και 2g.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Αυτό. Προσωπικά, δε θα με πείραζε αν το 5G παίζει με 150-200 Mbps στις μισές περιοχές της χώρας, εάν πληρώνω φθηνό unlimited (ας πούμε 20€). Αλλά, μιλάμε υπάρχουν ακόμα περιοχές (και στην Αττική) που η WIND δεν έχει καν 4G... Συν το ότι αν υπάρξει πρόβλημα, θα αργήσει να επιλυθεί ή με τα χίλια ζόρια. 

Ας ελπίσουμε μετά από κάνα χρόνο υπό τη διαχείριση της United, να βελτιωθεί η κατάσταση. 

Ποιές περιοχές είναι αυτές που δεν έχουν 4G;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, VS002 said:

Το 90% της Ανατολικής Αττικής 

Ούτε μια γραμμή;; Δεν μπορεί να την άφησαν έτσι τόσα χρόνια; Από την εξυπηρέτηση τι λένε;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to NOVA 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...