Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά γενικά κρατάτε μικρό καλάθι. Ακόμα και στα 7αρια η στα 8αρια που έδωσε VoLTE και 5G σε κάποιους παρόχους, δεν σημαίνει πως θα τα δώσει και στο σταθερό κανάλι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι ειναι....αν η χωρα μας δεν εμφανιστει στο χαρτη εδω https://pixel.withgoogle.com/5G/?p=networkinfo&visit_id=637783868139634553-2345501656&rd=1 τιποτα δεν ειναι σιγουρο και παλι οχι για ολα τα μοντελα....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dbal said:

Δυστυχως ετσι ειναι....αν η χωρα μας δεν εμφανιστει στο χαρτη εδω https://pixel.withgoogle.com/5G/?p=networkinfo&visit_id=637783868139634553-2345501656&rd=1 τιποτα δεν ειναι σιγουρο και παλι οχι για ολα τα μοντελα....

Αν προσέξετε έχει μέσα σχεδόν όλη την Ευρώπη εκτός από εμάς και μερικές άλλες 

για Ευρώπη εννοώ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dbal said:

Δυστυχως ετσι ειναι....αν η χωρα μας δεν εμφανιστει στο χαρτη εδω https://pixel.withgoogle.com/5G/?p=networkinfo&visit_id=637783868139634553-2345501656&rd=1 τιποτα δεν ειναι σιγουρο και παλι οχι για ολα τα μοντελα....

Θα εμφανιστεί όταν η beta γίνει stable 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν προσέξετε έχει μέσα σχεδόν όλη την Ευρώπη εκτός από εμάς και μερικές άλλες 
για Ευρώπη εννοώ
Τα Βαλκάνια γενικά τα έχει απ'έξω, δυστυχώς...

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Σορρυ αν εχει απαντηθει ηδη, αλλα σε pixel 8 pro, cosmote, υπαρχει τροπος να ενεργοπιησω vowifi? 

Volte και 5g με beta δουλευει χωρις καμια ρυθμιση.

Διαβαζω για shizuku και apn αλλα υπάρχει κάπου οδηγός?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω ενα φιλαράκι μου που δεν ξερει, εγω το εψαξα του εβαλα το qrp1 beta 2 (μαλιστα υπήρχαν 3 builds ,όλα ηταν 230922,   U1B2.230922.006 ,  U1B2.230922.010 , U1B2.230922.013 ) έβαλα το 013.. ( εμαθα απ ενα skroutz comment , για το qpr1 beta 2, γ αυτό) δεν επιανε 5g, εν τελει του εβαλα και το qpr2 beta 1.1 που είναι τωρα.. παλι τιποτα. Έχω βρει και αλλού αναφορές ότι έπαιζε, αλλα δεν το κατάφερα ποτε. Pixel 7 pro.

Το ρωτησα στο reddit , ενα παλικαρι μου ειπε να ρωτησω εδω, μου ειπε παιζει ρολο η χωρα προεύλεσης;; Πως το τσεκαρω; Και ποιες ειναι αυτες που , και ποιες δεν;

επισης το 5G στο 1333 μηπως πρπεει να σταλθει απο αλλο κινητό διοτι προφανώς απ το ιδιο κινητο (cosmote , pixel 7 pro) ερχεται απαντηση (μη υποστηριζομενη συσκευή κτλ κτλ..) 

τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μυνημα για 5g στο 1333 από υποστηριζόμενη συσκευή πρέπει να σταλθεί πριν μπει σε πιξελ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikolasn80 said:

Μυνημα για 5g στο 1333 από υποστηριζόμενη συσκευή πρέπει να σταλθεί πριν μπει σε πιξελ

Κάντε τον σποτ αυτόν τον κύριο!!

 σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ πραγματικά δεν το είχα σκεφτεί ποτέ!!!

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, vagvalas said:

 σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ πραγματικά δεν το είχα σκεφτεί ποτέ!!!

Και όμως...το είχες σκεφτεί...ένα ποστ πιο πάνω 😄

Quote

επισης το 5G στο 1333 μηπως πρπεει να σταλθει απο αλλο κινητό διοτι προφανώς απ το ιδιο κινητο (cosmote , pixel 7 pro) ερχεται απαντηση (μη υποστηριζομενη συσκευή κτλ κτλ..) 

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2023 at 2:20 ΜΜ, tfd1978 said:

Τα Βαλκάνια γενικά τα έχει απ'έξω, δυστυχώς...

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τη Ρουμανια δεν την βλεπεις? 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

Και όμως...το είχες σκεφτεί...ένα ποστ πιο πάνω 😄

 

Χαχαχα μ εκανες και γελασα.. Το σκέφτηκα.. αλλα ηθελα την επιβεβαιωση απο σας😂 ειπα τι στο διαολο, μηπως ειναι μονο κ μονο αυτο απο αλλη συσκευη;; anyway. Τελος το κατάφερα! 

Link to comment
Share on other sites

Η σταθερή ενημέρωση QPR1 έχει έρθει; 

Το 5g, volte, vowifi δουλεύουν κανονικά ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά είδα το 5G στο Pixel 8 Pro (όχι beta) στην Ελλάδα σήμερα με SIM της EE από Αγγλία που κάνει roaming σε NOVA 🎉

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2023 at 8:32 ΠΜ, geofak said:

Νέα έκδοση ρυθμίσεων κινητής για Vodafone στο beta update Δεκεμβρίου. Για δοκιμάστε όσοι έχετε σειρά 6 για το 5g

Σε pixel 6 pro όχι 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρακολουθώ καιρό το νήμα αλλά δεν έχω γράψει ποτέ. Έχω pixel 7 με Vodafone. Έκανε update σήμερα και έχω volte σίγουρα . 5g το γράφει αλλά νομίζω είναι πλασματικό γιατί δεν έχω κάνει κάτι για ενεργοποίηση 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, mankasm said:

Καλησπέρα. Παρακολουθώ καιρό το νήμα αλλά δεν έχω γράψει ποτέ. Έχω pixel 7 με Vodafone. Έκανε update σήμερα και έχω volte σίγουρα . 5g το γράφει αλλά νομίζω είναι πλασματικό γιατί δεν έχω κάνει κάτι για ενεργοποίηση 

 

Η vodafone το έχει ενεργοποιημενο από μόνη της στη γραμμή. 

Link to comment
Share on other sites

σε Pixel 7 με το σημερινό update εμφανίστηκαν τα VoLTE / VoWiFi μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής, χωρίς πια την ανάγκη ενεργοποίησης με Shizuku και Pixel IMS

χωρίς να έχω κάνει κάποια άλλη ενέργεια εμφανίστηκε για λίγα δευτερόλεπτα η ένδειξη 5G πάνω δεξιά, ενώ τώρα δείχνει LTE (ίσως να έχει να κάνει με το χώρο που βρίσκομαι)

όλα αυτά σε δίκτυο Nova

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alelo said:

Σε pixel 8 pro με update Δεκεμβρίου και cosmote δεν βλέπω κατι 

στο δικό μου 7άρι βρισκονται στο μενού

ρυθμίσεις -> δίκτυο και διαδίκτυο -> κάρτες sim -> nova (λογικά cosmote σε εσένα)

Screenshot_20231214-125255.jpg

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, kakofonixx said:

στο δικό μου 7άρι βρισκονται στο μενού

ρυθμίσεις -> δίκτυο και διαδίκτυο -> κάρτες sim -> nova (λογικά cosmote σε εσένα)

Screenshot_20231214-125255.jpg

Δεν έχω την επιλογή. Πρέπει να την ενεργοποιήσω όπως το 5g με κάποιο μήνυμα ή πάνε πακέτο αυτά?

Screenshot_20231214-155849.png

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις η Nova, VoWifi σε Pixel 7 και η Cosmote οχι σε 8αρι pro...!
Σε εμένα πάντως σε pixel 7 pro σε nova ούτε vowifi μου έβγαλε ούτε volte. Μόνο 5g

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 γραφτηκε οτι οσοι εχουν παρει εκδοση ρυθμισεων κινητησ τηξλεφωνιας 2023-12-06 εχει ανοιξει το wifi calling

6 ώρες πριν, kakofonixx said:

σε Pixel 7 με το σημερινό update εμφανίστηκαν τα VoLTE / VoWiFi μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής, χωρίς πια την ανάγκη ενεργοποίησης με Shizuku και Pixel IMS

χωρίς να έχω κάνει κάποια άλλη ενέργεια εμφανίστηκε για λίγα δευτερόλεπτα η ένδειξη 5G πάνω δεξιά, ενώ τώρα δείχνει LTE (ίσως να έχει να κάνει με το χώρο που βρίσκομαι)

όλα αυτά σε δίκτυο Nova

ειχες ενεργοποιησει ποτε παλιοτερα  shizuku?

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...