Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, baiosss said:

Η Android 15 beta 4 που βγήκε εχθές, έχει WiFi calling στην Cosmote πλέον.

Επιτέλους!

Σε ποιο μοντέλο; Περιμένουμε κι άλλες αναφορές.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, baiosss said:

Η Android 15 beta 4 που βγήκε εχθές, έχει WiFi calling στην Cosmote πλέον.

Σούπερ νέα... Να ρωτήσω φίλε μου με την beta έχει; Θέμα σκέφτομαι να την βάλω σε pixel 8 pro που έχω για βασική συσκευή..τι λες;  Θα έχω θέμα;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lykourgos said:

Επιτέλους!

Σε ποιο μοντέλο; Περιμένουμε κι άλλες αναφορές.

Σε 8 Pro σίγουρα. Σε 7/7 Pro δεν ξέρω.

3 ώρες πριν, nikosz75013 said:

Σούπερ νέα... Να ρωτήσω φίλε μου με την beta έχει; Θέμα σκέφτομαι να την βάλω σε pixel 8 pro που έχω για βασική συσκευή..τι λες;  Θα έχω θέμα;

Εχει προσθέσει κανά δυο πραματακια στην beta. Αλλά όχι κάτι τρομερό. Το καινούριο που έβαλαν είναι υγεία μπαταρίας και κάποια τεστ για το touch της οθόνης.

Screenshot_20240719-175247.png

Screenshot_20240719-175244.png

Screenshot_20240719-175236.png

Σε γενικές γραμμές λειτουργεί καλά.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, baiosss said:

Σε 8 Pro σίγουρα. Σε 7/7 Pro δεν ξέρω.

Εχει προσθέσει κανά δυο πραματακια στην beta. Αλλά όχι κάτι τρομερό. Το καινούριο που έβαλαν είναι υγεία μπαταρίας και κάποια τεστ για το touch της οθόνης.

Screenshot_20240719-175247.png

Screenshot_20240719-175244.png

Screenshot_20240719-175236.png

Σε γενικές γραμμές λειτουργεί καλά.

Τέλεια..να ρωτήσω η κανονική ποτε βγαίνει;;αν και λέω να περάσω την beta 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα στην beta δεν ειχε χαθει το 5G της Cosmote σωστα? Αρα εχουμε ελπιδες με την 15 να εχουμε πια ολο το πακετο επιτελους...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dbal said:

Αν θυμαμαι καλα στην beta δεν ειχε χαθει το 5G της Cosmote σωστα? Αρα εχουμε ελπιδες με την 15 να εχουμε πια ολο το πακετο επιτελους...

Όχι στα 8αρια τουλάχιστον. 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την αργή φόρτιση στην βετα διορθώθηκε ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, baiosss said:

Σε 8 Pro σίγουρα. Σε 7/7 Pro δεν ξέρω.

Εχει προσθέσει κανά δυο πραματακια στην beta. Αλλά όχι κάτι τρομερό. Το καινούριο που έβαλαν είναι υγεία μπαταρίας και κάποια τεστ για το touch της οθόνης.

Screenshot_20240719-175247.png

Screenshot_20240719-175244.png

Screenshot_20240719-175236.png

Σε γενικές γραμμές λειτουργεί καλά.

100% μπαταρια σε τοσους μηνες; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, FoT1s said:

100% μπαταρια σε τοσους μηνες; 

Refurbished. Το πρώτο 8 Pro το brickαρα 😃

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, nikosz75013 said:

Από root ;

Ξεχάστηκα και πήγα να του κλειδώσω τον bootloader όντας root. Εντάξει μικρό το κακό. Η συσκευή είναι καινούρια στην ουσία με καινούρια οθόνη και μπαταρία. Κι επειδή το έστειλα σε φίλο στην Ολλανδία από όπου το πήρα, σε μιαμιση εβδομάδα είχα τελειώσει με τα πηγαινελα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν έχουμε καταλάβει σωστά, με την τελευταία beta έχουμε Volte, Vowifi και 5G σε nova και cosmote και volte, 5G σε vodafone. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, petrog said:

Οπότε αν έχουμε καταλάβει σωστά, με την τελευταία beta έχουμε Volte, Vowifi και 5G σε nova και cosmote και volte, 5G σε vodafone. 

WiFi calling έχει και η Vodafone απ' όσο ξέρω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baiosss said:

WiFi calling έχει και η Vodafone απ' όσο ξέρω.

Εγώ που είμαι σε Pixel 8a & latest 15 beta, δεν εμφανίζει WiFi calling

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, than0s7 said:

Εγώ που είμαι σε Pixel 8a & latest 15 beta, δεν εμφανίζει WiFi calling

Μακάρι να έρθει σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, than0s7 said:

Εγώ που είμαι σε Pixel 8a & latest 15 beta, δεν εμφανίζει WiFi calling

Σίγουρα είσαι στην τελευταία beta; Ρωτάω γιατί κι ένας φίλος έτσι νόμιζε, αλλά με το flash tool του πέρασε την προηγούμενη. Βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με τα P8a κιόλας.

On 19/7/2024 at 5:58 ΜΜ, nikosz75013 said:

Τέλεια..να ρωτήσω η κανονική ποτε βγαίνει;;αν και λέω να περάσω την beta 

Η σταθερή έκδοση είτε τέλος Αυγούστου που θα παρουσιαστούν τα νέα Pixel 9 series, είτε πιο μετά. Απλά να ξέρεις ότι αν περάσεις την beta και πριν την κυκλοφορία της stable θες να το γυρίσεις πάλι πίσω, θα χρειαστείς wipes (factory reset). Αν μείνεις στην beta μέχρι την σταθερή 15αρα, θα την περάσεις χωρίς τέτοιες διαδικασίες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε υπομονή 13 Αυγούστου είναι φέτος το pixel event νωρίτερα από κάθε άλλη χρονιά, άρα σχεδόν άμεσα θα ρολαρει και η 15 στα κινητά μας και θα ξέρουμε τι ισχύει 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, baiosss said:

Σίγουρα είσαι στην τελευταία beta; Ρωτάω γιατί κι ένας φίλος έτσι νόμιζε, αλλά με το flash tool του πέρασε την προηγούμενη. Βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με τα P8a κιόλας.

Η σταθερή έκδοση είτε τέλος Αυγούστου που θα παρουσιαστούν τα νέα Pixel 9 series, είτε πιο μετά. Απλά να ξέρεις ότι αν περάσεις την beta και πριν την κυκλοφορία της stable θες να το γυρίσεις πάλι πίσω, θα χρειαστείς wipes (factory reset). Αν μείνεις στην beta μέχρι την σταθερή 15αρα, θα την περάσεις χωρίς τέτοιες διαδικασίες.

Δηλαδή γραφομαι στο πρόγραμμα beta  έρχεται κανονικά η 15. Και αν ξε γραφτώ έρχεται ξανά ξανά η 14 αλλά κανει wipe και την περνάει; Η θέλει κάτι άλλο;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nikosz75013 said:

Δηλαδή γραφομαι στο πρόγραμμα beta  έρχεται κανονικά η 15. Και αν ξε γραφτώ έρχεται ξανά ξανά η 14 αλλά κανει wipe και την περνάει; Η θέλει κάτι άλλο;

Στην ουσία ναι. Απλά επειδή εμένα αυτά τα πισωγυρίσματα με φοβίζουν, αν ήταν να το γυρίσω από την beta 15 στην σταθερή 14αρα, θα έκανα ένα ξεκλείδωμα του bootloader πρώτα (που τα σβήνει όλα), για να είμαι σίγουρος ότι και κάτι να πάει στραβά, θα μπορέσω να το σώσω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, baiosss said:

Σίγουρα είσαι στην τελευταία beta; Ρωτάω γιατί κι ένας φίλος έτσι νόμιζε, αλλά με το flash tool του πέρασε την προηγούμενη. Βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με τα P8a κιόλας.

Έχεις δίκιο, τώρα μόλις διαπίστωσα ότι έκανα μία κλήση μέσω wifi. Προφανώς δεν είχα προσέξει καλά το μενού μέσα στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, than0s7 said:

Έχεις δίκιο, τώρα μόλις διαπίστωσα ότι έκανα μία κλήση μέσω wifi. Προφανώς δεν είχα προσέξει καλά το μενού μέσα στο δίκτυο.

Έβαλα μι εγώ την beta . Δουλεύουν τέλεια όλα ..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosz75013 said:

Έβαλα μι εγώ την beta . Δουλεύουν τέλεια όλα ..

Από θέμα μπαταρίας έχουμε καμία βελτίωση; Ξέρω είναι off topic, αλλά μιας και βάλατε τη beta 15 να μας πείτε. Εγώ με σταθερή 14αρα έκδοση στο pixel 7 Pro δύσκολα βλέπω sot πάνω από 5 ώρες με δεδομένα κτλ. Με wifi ίσως παίξει πιο πολυ. 

Link to comment
Share on other sites

Σε 6a με την τελευταία beta "χάλασε" το volte στη Vodafone. Οποιαδήποτε κλήση , εισερχόμενη/εξερχόμενη γίνει μετά από 5 δευτερόλεπτα δε σ' ακούει κανείς. Χωρίς volte , δουλεύει σωστά αλλά χάλια ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, geofak said:

Σε 6a με την τελευταία beta "χάλασε" το volte στη Vodafone. Οποιαδήποτε κλήση , εισερχόμενη/εξερχόμενη γίνει μετά από 5 δευτερόλεπτα δε σ' ακούει κανείς. Χωρίς volte , δουλεύει σωστά αλλά χάλια ποιότητα.

Ειναι γενικότερο τελικά στα 6αρια

http://www.reddit.com/r/android_beta/comments/1e74abg/beta_4_dropped_calls/

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...