Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω θα βαλω τετοιο συστημα και σχετικα σε καλη τιμη.

το βρηκα στη θεσσαλονικη απο φιλο που το φερνει απο ιαπωνια και δειχνει ταυτοχρονα σρ ολες τι ροδες ασυρματα θερμοκρασια και πιεση. μονο 180ευρω το δινει

 

Το είχα βρεί πάντως 200 στο εβάυ. Μέσα μπαίνει? (απίθανο ε?) Έξω? κλέβεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανα με αλοιφη της 3Μ αλλα τπτ.και στον παζαροπουλο ειπαν ενα ξερο δεν γινεται τπτ οποτε ο αλοιφαδορος μαλλον μενει

 

Μήπως καμία αλοιφή για οθόνη κινητού?

Υπάρχουν μερικές που "αφανίζουν" χαρακιές.

(never tried one)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως καμία αλοιφή για οθόνη κινητού?

Υπάρχουν μερικές που "αφανίζουν" χαρακιές.

(never tried one)

 

xaxaaa αν φανταστω οτι θα γινει με τετοια αλοιφη θα γινω χαζος.....

 

και κατι ασχετο με τα υπολοιπα πηρα σημερα την ποδια απο το GTI για το πισω μερος αφου θελω να βαλω εξατμιση αλλα δεν ειχε ενα πλαστικο-κουμπωμα(μαλλον ειναι για τον κοτσαδορο δεν ξερω για να πω τη ν αληεθια).

Αυτο το παραγγελνω εξτρα?δεν ειναι τα λεφτα η ταλαιπωρια ειναι και το χασιμο χρονου πηγενε-ελα στην αντιπροσωπεια

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι λίγο κουφό αλλά υπάρχει μια πιθανότητα..

Δεν ξέρουμε βέβαια αν οι αλοιφές αυτές κάνουν καν τη δουλειά τους σε κινητα.

Link to comment
Share on other sites

xaxaaa αν φανταστω οτι θα γινει με τετοια αλοιφη θα γινω χαζος.....

 

και κατι ασχετο με τα υπολοιπα πηρα σημερα την ποδια απο το GTI για το πισω μερος αφου θελω να βαλω εξατμιση αλλα δεν ειχε ενα πλαστικο-κουμπωμα(μαλλον ειναι για τον κοτσαδορο δεν ξερω για να πω τη ν αληεθια).

Αυτο το παραγγελνω εξτρα?δεν ειναι τα λεφτα η ταλαιπωρια ειναι και το χασιμο χρονου πηγενε-ελα στην αντιπροσωπεια

 

Εξτρα ειναι (3 ευρω) αλλα αν ειχες δει προηγουμενα ποστς θα ηξερες να το

παραγγειλεις και να μην μπεις στη ταλαιπωρια.

Α, ταπα για το γαντζο ρυμουλκησης ειναι.

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιο εκανα. πηγαινεται να τις δειτε

 

An mporeis na mou peis kai mena file mou se poion akrivws piges.

Kai egw apo thessaloniki eimai kai me endiaferei auto to sistimataki se auti tin timi panw katw.Euxaristw

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

kalispera paides!!!eimai fanatikos opados ton golf!!!mexri tora eixame oikogeniakos pro 10etias ena golf 3 gti..opou tou ekana kai ena tromero crash test sta 16mou!!!kai isos tou xrostao tin zoimou!!!opote katalabenetai pou ofeiletai i sumpathiamou..pera apo auto einai ena ekpliktiko amaksi...auto pou ithela na rotiso einai :

1)sto site tis vw to gt me 140 kai to gt me 170 parousiazontai idia eksoterika...

isxuei auto??

2)stous epomenous 1 me 2 mines tha paro car me leasing...kai...aksizei na paro to gt???i na perimeno kana 6mino na paro to neo golf??

3)afou bgei to neo, poso polu xanetai i aksia tou palaiou??

 

epeiseis epeidi meno sto eksoteriko..blepo oti to gt me to gti exoun 1000euro diafora!!!dil entelos diaforetikes times apo ellada...

kai pali..alli mia erotisi...ti lete gia metaxeirismeno????

px exo brei gti me 60.000km 19.000euro...ti lete gia auto??

Link to comment
Share on other sites

charlie_GR συμβαδίζουμε σε κάποια από τα ερωτήματα μου. Πόσο πήρες την πίσω ποδιά του GTI? τοποθέτηση θα κάνεισ μόνος σου?

θα εκτιμούσα αν μας έλεγες πως μπορεί να διορθωθεί ο τριγμός του κεντρικού αεραγωγού. έχω ένα τριγμό που προέρχεται από το ηχείο του οδηγού και μόνο όταν η ηλιοροφή είναι ανοιχτή. μυστήριο...έχει χρησιμοποιήσει κανείς κάποιο σπρέι σιλικόνης ή κάτι παρεμφερές??

Link to comment
Share on other sites

 

epeiseis epeidi meno sto eksoteriko..blepo oti to gt me to gti exoun 1000euro diafora!!!dil entelos diaforetikes times apo ellada...

kai pali..alli mia erotisi...ti lete gia metaxeirismeno????

px exo brei gti me 60.000km 19.000euro...ti lete gia auto??

se pia xwra exei mono 1.000e diafora?uk?

gti 5arh me 20xil gr xlwmo!!!

Link to comment
Share on other sites

loipon....meno austria...i diafora sto epeisimo site vw austrias einai

 

Golf GT Sport TSI

170hp

1.400

6 Gang

EUR 27.733,-

 

kai

 

Golf GTI

200hp

2.000

6 Gang

EUR 28.866,-

 

oriste kai to link http://www.volkswagen.at/modelle/golf/golf/zahlen_fakten/preise/?ausstattung=1745

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο Ελληνικό και βρήκα την ευκαιρία να κάνω 1-2 πάνω-κάτω στο διάδρομο..

 

Εντάξει, με το gps performance μέτρησα 7.9 και 8.2 για το 0-100, χωρίς LC, που είναι προφανώς λάθος.

 

Απέτυχα στο Launch Control! Επιλογέας στο P, πατάω ESP_OFF (δεν το κρατάω πατημένο) ανάβει το λαμπάκι, φρένο με το αριστερό, επιλογέας στο S, Γκάζι, και ένιωθα σα να μην είχε αλλάξει κάτι, δηλαδή σαν να πατούσα γκάζι με φρένο!

 

Αρχισε να γέρνει (νομίζω μπροστά) το αυτοκίνητο οπότε το άφησα.. Δεν υπήρχε περίπτωση να φτάσω στις 3200 έτσι, θα έκαιγα το DSG...

 

Τί έκανα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

παντως η τιμη του gt ειναι πιο ακριβη απο Ελλαδα κ εντελως ηλιθια.για ποιο λογο να παρει καποιος gt αντι για gti με 1000ε διαφορα,βεβαια δεν ειδα μηπως ειναι κ τιποτα φουλ εξτρα..

αν μενεις μονιμα εξω ή εχεις κατι εκει φερε κανα αυτοκ.της προκοπης απο κει με ξενα νουμερα εκτος κ αν το gr leasing ειναι για εξοδα εταιριας...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο Ελληνικό και βρήκα την ευκαιρία να κάνω 1-2 πάνω-κάτω στο διάδρομο..

 

Εντάξει, με το gps performance μέτρησα 7.9 και 8.2 για το 0-100, χωρίς LC, που είναι προφανώς λάθος.

 

Απέτυχα στο Launch Control! Επιλογέας στο P, πατάω ESP_OFF (δεν το κρατάω πατημένο) ανάβει το λαμπάκι, φρένο με το αριστερό, επιλογέας στο S, Γκάζι, και ένιωθα σα να μην είχε αλλάξει κάτι, δηλαδή σαν να πατούσα γκάζι με φρένο!

 

Αρχισε να γέρνει (νομίζω μπροστά) το αυτοκίνητο οπότε το άφησα.. Δεν υπήρχε περίπτωση να φτάσω στις 3200 έτσι, θα έκαιγα το DSG...

 

Τί έκανα λάθος?

Δεν εκανες τιποτα λαθος, απλα δεν το εχεις συνηθίσει. Βαλε P, πατα το ESP για 3 δευτερολεπτα. Βαλε S η Tiptronic. Με το αριστερο πατα το φρενο τερμα. Πατα γκαζι, ανεβασε πανω απο 2000, σταθεροποιησε το εκει που θελεις και αφησε το φρενο. Εγω το σταθεροποιω στις 2000 περιπου για να μη μου σπινιαρει πολυ. Εχω κανει ομως πανω απο 50 δοκιμες για να μαθω να το δουλευω σωστα.;)

Δες τα σχετικα Video που εχω ανεβασει στο youtube

Και κανα rating ειναι παντα welcome!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

παντως η τιμη του gt ειναι πιο ακριβη απο Ελλαδα κ εντελως ηλιθια.για ποιο λογο να παρει καποιος gt αντι για gti με 1000ε διαφορα,βεβαια δεν ειδα μηπως ειναι κ τιποτα φουλ εξτρα..

αν μενεις μονιμα εξω ή εχεις κατι εκει φερε κανα αυτοκ.της προκοπης απο κει με ξενα νουμερα εκτος κ αν το gr leasing ειναι για εξοδα εταιριας...

 

Ο λογος που μπορει να θελει να παρει ενας GT αντι για GTI ειναι ο λογος που και εγω πηρα το GT αντι για το GTI αν και ειχα τα λεφτα να παρω GTI.

 

Για λογους οικονομιας στην χρηση του αυτοκινητου που θα φας στη μαπα για χρονια. Εχεις πανω κατω ιδιες επιδοσεις αλλα γλιτωνεις σε οικονομια καυσιμου, συντηρηση, τελη, ασφαλειες. Ολα αυτα ειναι παραμετροι που καποιος αξιολογει, καποιος αλλος οχι.

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που μπορει να θελει να παρει ενας GT αντι για GTI ειναι ο λογος που και εγω πηρα το GT αντι για το GTI αν και ειχα τα λεφτα να παρω GTI.

 

Για λογους οικονομιας στην χρηση του αυτοκινητου που θα φας στη μαπα για χρονια. Εχεις πανω κατω ιδιες επιδοσεις αλλα γλιτωνεις σε οικονομια καυσιμου, συντηρηση, τελη, ασφαλειες. Ολα αυτα ειναι παραμετροι που καποιος αξιολογει, καποιος αλλος οχι.

 

MAΖΙ ΣΟΥ:up::up:

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που μπορει να θελει να παρει ενας GT αντι για GTI ειναι ο λογος που και εγω πηρα το GT αντι για το GTI αν και ειχα τα λεφτα να παρω GTI.

 

Για λογους οικονομιας στην χρηση του αυτοκινητου που θα φας στη μαπα για χρονια. Εχεις πανω κατω ιδιες επιδοσεις αλλα γλιτωνεις σε οικονομια καυσιμου, συντηρηση, τελη, ασφαλειες. Ολα αυτα ειναι παραμετροι που καποιος αξιολογει, καποιος αλλος οχι.

 

MAΖΙ ΣΟΥ:up::up:

Μονο προς τα κατω εχεις τις ιδιες επιδοσεις. Και εχω βαρεθει να λετε οτι αν και ειχατε τα χρηματα πηρατε το GT απο το GTi. Εχετε βαλει €5000 extras στο GT? Αν ναι τοτε συμφωνω αντι να παρετε γυμνο αμαξι περνετε ενα κατωτερο, εξοπλισμενο με τις αναγκες σας. Αλλα ρε παιδια το GT ΔΕΝ εχει ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση με το GTi.

Link to comment
Share on other sites

loipon....meno austria...i diafora sto epeisimo site vw austrias einai

 

Golf GT Sport TSI

170hp

1.400

6 Gang

EUR 27.733,-

 

kai

 

Golf GTI

200hp

2.000

6 Gang

EUR 28.866,-

 

oriste kai to link http://www.volkswagen.at/modelle/golf/golf/zahlen_fakten/preise/?ausstattung=1745

 

H μικρότερη διαφορά στη τιμή σε σχέση με την Ελλάδα μάλλον οφείλεται σ' αυτό

 

Χώρα - Κριτήρια - Επιβάρυνση στα 2.000 κ.εκ.

Αυστρία - Κατανάλωση καυσίμου - 30%

Ελλάδα - Κυβισμός - 59%

 

http://www.autotriti.gr/news/preview_news.asp?CATEGORY_id=72&NEWS_DATA_ID=68841

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν γνωριζει κανεις.αν σπασει το παρμπριζ απο αντικειμενο ενω οδηγας και ερχεται καταπανω σου τα θραυσματα μπαινουν στην καμπινα η οχι?τι ακριβως προβλεπεται για την ασφαλεια των επιβατων?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν γνωριζει κανεις.αν σπασει το παρμπριζ απο αντικειμενο ενω οδηγας και ερχεται καταπανω σου τα θραυσματα μπαινουν στην καμπινα η οχι?τι ακριβως προβλεπεται για την ασφαλεια των επιβατων?

 

http://auto.howstuffworks.com/question508.htm

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση.κατι επεσε στο παμπριζ ενω πηγαινα με 130 το τζαμι εγινε ετσι:

http://www.imageshack.gr/files/z2zyrr9nxn8p8zcokyy8_thumb.jpg

http://www.imageshack.gr/files/w8wedipt10lpev77ulkb_thumb.jpg

και το εωτερικο γεμισε θραυσματα.το κακο ηταν οτι κοπηκε λιγο στο λαιμο ο συνοδηγος.να πω την αληθεια απογοητευτηκα λιγο.

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση.κατι επεσε στο παμπριζ ενω πηγαινα με 130 το τζαμι εγινε ετσι:

http://www.imageshack.gr/files/z2zyrr9nxn8p8zcokyy8_thumb.jpg

http://www.imageshack.gr/files/w8wedipt10lpev77ulkb_thumb.jpg

και το εωτερικο γεμισε θραυσματα.το κακο ηταν οτι κοπηκε λιγο στο λαιμο ο συνοδηγος.να πω την αληθεια απογοητευτηκα λιγο.

 

που θα πας για να βαλεις καινουργιο τζαμι?ρωταω γιατι κ εγω θεσσ ειμαι κ με ενδιαφερει το θεμα αν δεν νπορεσω να αφαιρεσω-σβησω μια γρατζουνια

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ή ετεα ή μανδυλα αλλα το πιο πιθανο ετεα.η ασφαλιστικη μου συναργαζεται με autoglass νομιζω λεγεται που σβηνουν κατι γρατζουνιες.αλλα δε θελω να διακινδυνευσω και θα παω επισημη εντιπροσωπεια.διαβασε και αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61868&highlight=glass

Link to comment
Share on other sites

charlie_GR συμβαδίζουμε σε κάποια από τα ερωτήματα μου. Πόσο πήρες την πίσω ποδιά του GTI? τοποθέτηση θα κάνεισ μόνος σου?

θα εκτιμούσα αν μας έλεγες πως μπορεί να διορθωθεί ο τριγμός του κεντρικού αεραγωγού. έχω ένα τριγμό που προέρχεται από το ηχείο του οδηγού και μόνο όταν η ηλιοροφή είναι ανοιχτή. μυστήριο...έχει χρησιμοποιήσει κανείς κάποιο σπρέι σιλικόνης ή κάτι παρεμφερές??

 

η ποδια κανει 72 αλλα πρεπει να παρεις κ ταπα για τον γαντζο ρυμουλκησης που δεν συμπεριλαμβανεται !ειναι 3 εξτρα.θα την τοποθετηση ο εξατμισας που θα παω να βαλω 2μπουρια-αποληξεις τις οποιες μαλλον θα τις κολλησει στα υπαρχοντα.ο τριγμος στον αεραγωγο γινεται με μονωση που θα σου βαλουν σε μια αντιπροσωπεια.εμενα τριζει το ντουλαπακι του συνοδηγου!οτι νανε προβληματα.τεσπα αυτα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανες τιποτα λαθος, απλα δεν το εχεις συνηθίσει. Βαλε P, πατα το ESP για 3 δευτερολεπτα. Βαλε S η Tiptronic. Με το αριστερο πατα το φρενο τερμα. Πατα γκαζι, ανεβασε πανω απο 2000, σταθεροποιησε το εκει που θελεις και αφησε το φρενο. Εγω το σταθεροποιω στις 2000 περιπου για να μη μου σπινιαρει πολυ. Εχω κανει ομως πανω απο 50 δοκιμες για να μαθω να το δουλευω σωστα.;)

Δες τα σχετικα Video που εχω ανεβασει στο youtube

Και κανα rating ειναι παντα welcome!!!!:D

 

elias, το βίντεο σου το έχω μελετήσει καιρό τώρα!

Απλά δε φαινόταν ότι "ζορίζεται" το αυτοκίνητο, οπότε φαντάστικα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά.

 

Πάντως δεν καταλαβαίνω αν το κουμπί του ESP έχει 2 modes. Άλλο πράμα κάνει αν το πατήσω απλά, και άλλο αν το κρατήσω πατημένο 3-5 δευτερόλεπτα? Και στις δύο περιπτώσεις απλά ανάβει το κίτρινο λαμπάκι..

 

Το manual λέει για το LC, απλά πατάς το esp_off...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δείτε λίγο σε αυτές τις φωτογραφίες, μήπως κάποιο/α λάστιχο/α μου δεν είναι σωστό/ά?

 

http://www.flickr.com/photos/25816614@N05/sets/72157604647180697/

 

Ξέρω, δεν είναι και ό,τι καλύτερες οι φωτο..

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...