Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παλικάρια μια ερώτηση κυριώς για αυτούς που πήραν αυτοκίνητο από Pazaropoulo.

 

Έχω πρόβλημα με το συναργεμό που έδιναν μαζί με το αυτοκίνητο. Είμαι σίγουρος οτι κάτι δεν πάει καλά.

Όταν ο κινητήρας είναι σβηστός και πατάω τα alarm και μετά τα ξανακλείσω είναι σαν να μπαίνει ο συναργεμός. Δεν θυμάμαι αν είχα τα κλειδιά στην μηχανή.

 

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πεί αν όντως παίζει αυτό.

 

Επίσης έκανα το εξής test. Κλείδωσα ένα φίλο μου μέσα και μπήκε και ο συναργεμός. Μόλις κουνιόταν μπροστά απο τους αισθητήρες ακουγόντουσαν κάτι σφυρίγματα αλλά πιο πολύ μέσα παρά έξω. Οπότε κάτι δεν πάει καλά.

Όταν κλειδώνω ή ξεκλειδώνω τα beep ακούγονται κανονικά αλλά όταν υποτίθεται πως ξεκινάει ο συναργεμός δεν ακούς τπτ απ'εξω, ενώ θα έπρεπε να χαλάει το κόσμο. Λέω εγώ τώρα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παλικάρια μια ερώτηση κυριώς για αυτούς που πήραν αυτοκίνητο από Pazaropoulo.

 

Έχω πρόβλημα με το συναργεμό που έδιναν μαζί με το αυτοκίνητο. Είμαι σίγουρος οτι κάτι δεν πάει καλά.

Όταν ο κινητήρας είναι σβηστός και πατάω τα alarm και μετά τα ξανακλείσω είναι σαν να μπαίνει ο συναργεμός. Δεν θυμάμαι αν είχα τα κλειδιά στην μηχανή.

 

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πεί αν όντως παίζει αυτό.

 

Επίσης έκανα το εξής test. Κλείδωσα ένα φίλο μου μέσα και μπήκε και ο συναργεμός. Μόλις κουνιόταν μπροστά απο τους αισθητήρες ακουγόντουσαν κάτι σφυρίγματα αλλά πιο πολύ μέσα παρά έξω. Οπότε κάτι δεν πάει καλά.

Όταν κλειδώνω ή ξεκλειδώνω τα beep ακούγονται κανονικά αλλά όταν υποτίθεται πως ξεκινάει ο συναργεμός δεν ακούς τπτ απ'εξω, ενώ θα έπρεπε να χαλάει το κόσμο. Λέω εγώ τώρα...:rolleyes:

Τι μαρκα συναγερμο σου εβαλαν απο την αντιπροσωπια?Εμενα μου εχουν βαλει μαρκα ''med'' κ ειναι ιταλικος αλλα δεν πηρα το GT απο τον Παζαροπουλο.Παντως αυτο με τα alarm που λες δεν το κανει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινετε τωρα που θα παραλαβω το καινουριο αυτοκινητο οσο αναφορα το σηματακι που πληρωνου καθε χρονο?Στο αυτοκινητο το παλιο ειναι πληρωμενο και ειναι 1.6 ,αυτο που ειναι 1.4?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινετε τωρα που θα παραλαβω το καινουριο αυτοκινητο οσο αναφορα το σηματακι που πληρωνου καθε χρονο?Στο αυτοκινητο το παλιο ειναι πληρωμενο και ειναι 1.6 ,αυτο που ειναι 1.4?

 

Το κάθε αυτοκίνητο έχει το δικό του σήμα. Στο καινούριο θα πληρώσεις για νέο σήμα (για όλο τον χρόνο 2007 ανεξάρτητα του μήνα που το αγόρασες). Το παλιό σήμα θα μείνει στο παλίο αυτοκίνητο, ακόμη και αν το πουλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ισως ακουγομαι κουραστικος , αλλα θα επιμεινω λιγο στο θεμα της καταναλωσης. Περα απο το τι γραφει το trip computer παρατηρω οτι η βελονα πεφτει πολυ ευκολα ακομα και με συντηριτικη οδηγηση (3500 στροφες). Αν παρατηρησετε την ενδειξη της βενζινης θα δειτε οτι εχει 17 γραμμουλες. Χτες κανοντας γυρω στα 20 χλμ μεσα στην πολη και οδηγωντας πολυ πολυ απαλα κ κανοντας χρηση του νεκρου πολλες φορες επεσε μιαμιση βελονα! Ξερει κανεις να μου πει ποσο μπορει να εκαψα? Δηλαδη καθε γραμμουλα ποσο ειναι? Γιατι απο οτι βλεπω ο υπολογιστης ταξιδιου τελικα δεν ειναι πολυ αξιοπιστος και δεν τον εμπιστευομαι. Απο την αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι η καταναλωση θα πεσει και οτι ακομα το αμαξι ειναι σφικτο γι αυτο καιει παραπανω. Δεν ξερω ομως αν λενε μπουρδες απλα κ προσπαθουν να δικαιολογησουν την διαφημηση για μικρη καταναλωση. Παντος πλακα πλακα η ενδειξη της στιγμιαιας καταναλωσης ειναι πολυ ψυχοφθορος γιατι ειδικα στο ξεκινημα και στις αλλαγς διχνει κατι τρελες ενδειξεις της ταξης 60λτ/100 χλμ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Konin

etsi akrivos....8ymamai pantos arketa xronia prin otna epsaxna k ego gia car...pu merikes antiprosopeies...gia logu stoxon ktl....eixan ektelonisei autokinita to 2003 k to poulagan to 2004 me shmataki 04 alla sthn ousia htna amaxi hdh 1 xronou h ligotero....fysika eixan kapies ''ekptoseis'' h diafora dora gia na boresun na to sproxun.....

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν η καταναλωση ειναι στα επιπεδα που γραφτηκαν στο φορουμ(απο 8.8-9.5) πρεπει να ειστε υπερικανοποιημενοι.

Μετα απο πολλες μερες μετρησεις εβγαλα 10,1lt/100km με τον 1.8Τ και με 170χλμ απο τα περιπου 800 να ειναι εκτος πολης(αλλα με στανταρτ 140χλμ και πανω).

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ισως ακουγομαι κουραστικος , αλλα θα επιμεινω λιγο στο θεμα της καταναλωσης. Περα απο το τι γραφει το trip computer παρατηρω οτι η βελονα πεφτει πολυ ευκολα ακομα και με συντηριτικη οδηγηση (3500 στροφες). Αν παρατηρησετε την ενδειξη της βενζινης θα δειτε οτι εχει 17 γραμμουλες. Χτες κανοντας γυρω στα 20 χλμ μεσα στην πολη και οδηγωντας πολυ πολυ απαλα κ κανοντας χρηση του νεκρου πολλες φορες επεσε μιαμιση βελονα! Ξερει κανεις να μου πει ποσο μπορει να εκαψα? Δηλαδη καθε γραμμουλα ποσο ειναι? Γιατι απο οτι βλεπω ο υπολογιστης ταξιδιου τελικα δεν ειναι πολυ αξιοπιστος και δεν τον εμπιστευομαι. Απο την αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι η καταναλωση θα πεσει και οτι ακομα το αμαξι ειναι σφικτο γι αυτο καιει παραπανω. Δεν ξερω ομως αν λενε μπουρδες απλα κ προσπαθουν να δικαιολογησουν την διαφημηση για μικρη καταναλωση. Παντος πλακα πλακα η ενδειξη της στιγμιαιας καταναλωσης ειναι πολυ ψυχοφθορος γιατι ειδικα στο ξεκινημα και στις αλλαγς διχνει κατι τρελες ενδειξεις της ταξης 60λτ/100 χλμ

 

jonnylokis καλημερα κι απο μενα ! Έχω το GT 2 μήνες, έχω κανει 3500 κμ με μεση κατανάλωση 8.1 l/100km ! Μην ανησυχεις! Μήπως η οδήγηση σου δεν είναι τόοσο οικονομικη οσο περιγράφεις ? Για παραδειγμα η χρήση νεκρού που ανέφερες είναι λάθος καθώς ο κινητηρας προσπαθεί να κρατήσει ρελαντι οπότε κατι καιει... Πηγαίνοντας με 80km/h σε ισιο-κατηφορικο δρόμο και 4η στο σαζμαν μην πατας καθολου γκαζι και δες το τριπ: 0 l/100 km ! Αν κανεις το ιδιο αφηνοντας νεκρο στο σαζμαν θα δεις περιπου 2 l/100 km ;)

Δοκιμασε διαφορετικα στυλ οδηγησης κοιτωντας το τριπ (και τη μεση και τη στιγμιαια) και θα δεις! Επισης μη βυθιζεις το ποδι στο γκαζι ...

ΠΡΟΣΟΧΗ: τα παραπάνω ισχυουν για οικονομικη οδηγηση - για μεγιστη απολαυση ακολουθεις τα ακριβως αντιθετα :p

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ισως ακουγομαι κουραστικος , αλλα θα επιμεινω λιγο στο θεμα της καταναλωσης. Περα απο το τι γραφει το trip computer παρατηρω οτι η βελονα πεφτει πολυ ευκολα ακομα και με συντηριτικη οδηγηση (3500 στροφες). Αν παρατηρησετε την ενδειξη της βενζινης θα δειτε οτι εχει 17 γραμμουλες. Χτες κανοντας γυρω στα 20 χλμ μεσα στην πολη και οδηγωντας πολυ πολυ απαλα κ κανοντας χρηση του νεκρου πολλες φορες επεσε μιαμιση βελονα! Ξερει κανεις να μου πει ποσο μπορει να εκαψα? Δηλαδη καθε γραμμουλα ποσο ειναι? Γιατι απο οτι βλεπω ο υπολογιστης ταξιδιου τελικα δεν ειναι πολυ αξιοπιστος και δεν τον εμπιστευομαι. Απο την αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι η καταναλωση θα πεσει και οτι ακομα το αμαξι ειναι σφικτο γι αυτο καιει παραπανω. Δεν ξερω ομως αν λενε μπουρδες απλα κ προσπαθουν να δικαιολογησουν την διαφημηση για μικρη καταναλωση. Παντος πλακα πλακα η ενδειξη της στιγμιαιας καταναλωσης ειναι πολυ ψυχοφθορος γιατι ειδικα στο ξεκινημα και στις αλλαγς διχνει κατι τρελες ενδειξεις της ταξης 60λτ/100 χλμ

Αυτό που λες για τα 60lt/100km δεν είναι παράλογη ένδειξη, φαντάσου να πας 100χμ με 1η σε κατάσταση επιτάχυνσης πχ σε ανηφόρα, αυτό σου δείχνει! Πιστεύω ότι ο αλάνθαστος τρόπος είναι ένας (αν και θεωρώ αδύνατο το trip computer να κάνει λάθος μιας και είναι αποτελέσματα από τους αισθητήρες του εγκεφάλου...): Γέμισε του ρεζερβουάρ και μέτρησε πόσα χιλιόμετρα σε έβγαλε, ειδικά αν το κάνεις αυτό 2-3 φορές τότε θα έχεις αλάνθαστα στοιχεία. Και δεν είναι και ανάγκη να το γεμίσεις κιόλας απλά να κάνεις τον υπολογισμό με όσα λεφτά του βάζεις.

 

Εγώ με το TSI είναι νωρίς ακόμα να πω κατανάλωση, περιμένω τουλάχιστον να αδειάζει το πρώτο γέμισμα ή να περάσει η περίοδος στρωσίματος! Πάντως έως τώρα είμαι γύρω στα 7,5lt/100km.

Link to comment
Share on other sites

jonnylokis καλημερα κι απο μενα ! Έχω το GT 2 μήνες, έχω κανει 3500 κμ με μεση κατανάλωση 8.1 l/100km ! Μην ανησυχεις! Μήπως η οδήγηση σου δεν είναι τόοσο οικονομικη οσο περιγράφεις ? Για παραδειγμα η χρήση νεκρού που ανέφερες είναι λάθος καθώς ο κινητηρας προσπαθεί να κρατήσει ρελαντι οπότε κατι καιει... Πηγαίνοντας με 80km/h σε ισιο-κατηφορικο δρόμο και 4η στο σαζμαν μην πατας καθολου γκαζι και δες το τριπ: 0 l/100 km ! Αν κανεις το ιδιο αφηνοντας νεκρο στο σαζμαν θα δεις περιπου 2 l/100 km ;)

Δοκιμασε διαφορετικα στυλ οδηγησης κοιτωντας το τριπ (και τη μεση και τη στιγμιαια) και θα δεις! Επισης μη βυθιζεις το ποδι στο γκαζι ...

ΠΡΟΣΟΧΗ: τα παραπάνω ισχυουν για οικονομικη οδηγηση - για μεγισταπολαυση ακολουθεις τα ακριβως αντιθετα :p

για δωσε μου τα φωτα σου γιατι εγω εχω συνηθησει οταν αναφερομαι σε οικονομικη οδηγηση να οδηγαω οπως με το αστρα που ειχα, δηλαδη μεγιστες αλλαγες στις 3500 στροφες, οδηγηση οπου μπορω με νεκρα.Και κατι ακομα. Εμπιστευεσαι το trip computer? Δηλαδη εχεις τσεκαρει ποσα χιλιομετρα βγαζεις με ενα φουλαρισμα? Ειναι αυτα συμβατα με τα 8,1 λιτρα/100χλμ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ενα αλλο ασχετο ερωτημα

εκτος απο αυτες τις ενδειξεις υπαρχουν και αλλες κρυμενες ποου γινονται με συνδιασμους κουμπιων και δεν αναφερονται στο μανουαλ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ενα αλλο ασχετο ερωτημα

εκτος απο αυτες τις ενδειξεις υπαρχουν και αλλες κρυμενες ποου γινονται με συνδιασμους κουμπιων και δεν αναφερονται στο μανουαλ?

 

Υπάρχουν οι κρυφές ενδείξεις του climatronic που δείχνουν διάφορα (θερμοκρασια νερου, λαδιού, ταχύτητα -αληθή- αυτ/του, στροφές μηχανης και άλλα 70 περίπου που δεν ξέρω ακριβώς)

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται να βγαζει ενδειξη θερμοκρασιας νερου στο ταμπλο? Το βλεπω αδυνατο... Γιατι να μην μας το ελεγαν τοτε στην αντιπροσωπια?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οι κρυφές ενδείξεις του climatronic που δείχνουν διάφορα (θερμοκρασια νερου, λαδιού, ταχύτητα -αληθή- αυτ/του, στροφές μηχανης και άλλα 70 περίπου που δεν ξέρω ακριβώς)

 

file pos to ema8es auto????se ti syndiasmo kumpion ktl...gia dose kana paradeigma...giait 1h fora to akouo auto se golf....

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

file pos to ema8es auto????se ti syndiasmo kumpion ktl...gia dose kana paradeigma...giait 1h fora to akouo auto se golf....

 

Για ρίξε μια ματιά λίγο παραπίσω στο συγκεκριμένο topic εδώ συγκεκριμένα! ;)

Είναι ένα κρυφό μενού στην έκδοση με το climatronic του οποίου τα υπομενού δεν τα έχουμε αποκρυπτογραφήσει δυστυχώς όλα! Και γω που έψαξα λίγο στο internet δεν βρήκα κάτι παραπάνω από αυτά που αναφέρονται εδώ... Άμα τύχει κανείς και πάει σε αντιπροσωπεία ας ρωτήσει μήπως γνωρίζουν τπτ παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

για δωσε μου τα φωτα σου γιατι εγω εχω συνηθησει οταν αναφερομαι σε οικονομικη οδηγηση να οδηγαω οπως με το αστρα που ειχα, δηλαδη μεγιστες αλλαγες στις 3500 στροφες, οδηγηση οπου μπορω με νεκρα.Και κατι ακομα. Εμπιστευεσαι το trip computer? Δηλαδη εχεις τσεκαρει ποσα χιλιομετρα βγαζεις με ενα φουλαρισμα? Ειναι αυτα συμβατα με τα 8,1 λιτρα/100χλμ?

 

κοίτα να δεις jonnylokis όπως σου είχα πει και παλαιότερα το trip computer είναι αρκετά αξιόπιστο Διαφορά μεταξύ trip computer και βενζινά ~6% αλλά πιος σου λέει ότι η αντλία του βενζινά λέει την αλήθεια;; συνοπτικά να σου πω η κατανάλωση μου είναι 8.6lt/100km (με 8,800km στο οδόμετρο εκ των οποίων τα περισσότερα εντός πόλης... το να κατεβαίνεις το ποτάμι τα πρωινά δεν είναι κίνηση σε ανοιχτό δρόμο...).

 

Όσο για το τι είναι οικονομική οδήγηση είναι μεγάλο θέμα... σίγουρα η κίνηση με νεκρά δεν είναι οικονομική... (όπως σου έχουν πει και άλλα παιδιά.) και κάτι ακόμα (που πρόσεξα σήμερα το πρωί... κινούμενος με 60km/h η κατανάλωση είναι μικρότερη με 5η παρά με 6η κατά περίπου εν lt/100km άρα το χαμηλές στροφές δεν συνεπάγεται και χαμηλή καταναλωση...

 

τέλος αυτό που σου είπαν από την αντιπροσωπεία (ότι είναι "σφιχτός" ο κινητήρας και καίει πιο πολύ) είναι αλήθεια και το επιβεβαιώνω (όχι από το golf αλλά από τα άλλα αυτοκίνητα της οικογενείας)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη σε οσους γραφουν συνεχεια για τη καταναλωση, αλλα δινεται €20000-€28000 και σκεφτεσται ποσο καιει? Ελεος πια με τη καταναλωση:!: Ας περνατε κατι αλλο, εφοσον το προβλημα σας ειναι αν καιει, και αν οι Γερμανοι λενε την αληθεια οτι καιει 7lt/klm. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη σε οσους γραφουν συνεχεια για τη καταναλωση, αλλα δινεται €20000-€28000 και σκεφτεσται ποσο καιει? Ελεος πια με τη καταναλωση:!: Ας περνατε κατι αλλο, εφοσον το προβλημα σας ειναι αν καιει, και αν οι Γερμανοι λενε την αληθεια οτι καιει 7lt/klm. :mad:

 

sorry αλλά..

έτερον εκάτερον...

 

με αυτή τη λογική αυτοκίνητα του τύπου Lexus GS 450h, RX 400h που κοστίζουν περί τα 60k euros δε θα έπρεπε να υπάρχουν.. γιατί τα αυτοκίνητα αυτού το κόστους καίνε 20lt/100km...

 

με το κόστος της βενζίνης να είναι περίπου στο 1.10 για ορισμένους μπορεί να είναι και λογαριασμός αν ήμασταν στο Dubai βέβαια δε το συζητούσαμε καν....

δες το και έτσι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sorry αλλά..

έτερον εκάτερον...

 

με αυτή τη λογική αυτοκίνητα του τύπου Lexus GS 450h, RX 400h που κοστίζουν περί τα 60k euros δε θα έπρεπε να υπάρχουν.. γιατί τα αυτοκίνητα αυτού το κόστους καίνε 20lt/100km...

 

με το κόστος της βενζίνης να είναι περίπου στο 1.10 για ορισμένους μπορεί να είναι και λογαριασμός αν ήμασταν στο Dubai βέβαια δε το συζητούσαμε καν....

δες το και έτσι..

 

sostos!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τέλος αυτό που σου είπαν από την αντιπροσωπεία (ότι είναι "σφιχτός" ο κινητήρας και καίει πιο πολύ) είναι αλήθεια και το επιβεβαιώνω (όχι από το golf αλλά από τα άλλα αυτοκίνητα της οικογενείας)

nai alla apo tous katoxous toy gt den exo akousei kati tetoio, oti diladi tha pesei i katanalosi meta to strosimo kai to lisimo tou kinitira!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έλεος πια με αυτή την κατανάλωση...Δεν πηραμε κανένα τανκσ για να αδειάζει η τσέπη μας.ΜΟυ φαίνεται δεν εχουμε με τη να ασχοληθούμε....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sorry αλλά..

έτερον εκάτερον...

 

με αυτή τη λογική αυτοκίνητα του τύπου Lexus GS 450h, RX 400h που κοστίζουν περί τα 60k euros δε θα έπρεπε να υπάρχουν.. γιατί τα αυτοκίνητα αυτού το κόστους καίνε 20lt/100km...

 

με το κόστος της βενζίνης να είναι περίπου στο 1.10 για ορισμένους μπορεί να είναι και λογαριασμός αν ήμασταν στο Dubai βέβαια δε το συζητούσαμε καν....

δες το και έτσι..

Μαλλον δε καταλαβες τι εγραψα:!: Φυσικα πρεπει να υπαρχουν. Αυτο που εχει καταντησει πολυ κουραστικο ειναι να μιλατε για τη καταναλωση συνεχεια. Εφοσον δε βγαινετε οικονομικα να μη το παιρνατε. Απλα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε καταλαβες τι εγραψα:!: Φυσικα πρεπει να υπαρχουν. Αυτο που εχει καταντησει πολυ κουραστικο ειναι να μιλατε για τη καταναλωση συνεχεια. Εφοσον δε βγαινετε οικονομικα να μη το παιρνατε. Απλα τα πραγματα

 

ok i got your point!!!...

απλα μιας και κάποιος ρωταει κατι, στο οποίο μπορω να απαντησω, προσωπικα το θεωρω "ακομψο" να τον αγνοησω...

 

Το θέμα της κατανάλωσης δε το συσχετίζω με το "βγαινω δε βγαινω" προσωπικα πάντος βγαινω μια χαρα....:D

παντος εχείς δικαιο το κουρασαμε.... το gt καιει ~8.5lt/100km που ειναι μια χαρα για ενα καρο 1300kg με 170ps... και σε αυτο συμφωνουμε ολοι νομιζω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε καταλαβες τι εγραψα:!: Φυσικα πρεπει να υπαρχουν. Αυτο που εχει καταντησει πολυ κουραστικο ειναι να μιλατε για τη καταναλωση συνεχεια. Εφοσον δε βγαινετε οικονομικα να μη το παιρνατε. Απλα τα πραγματα

Den einai swsto auto pou les eliasj. Opws kai na exei to forum uparxei gia na ginontai suzhthseis gia 8emata pou aforoun to GOLF GT/TSI.Ena apo auta einai kai h katanalwsh. Kai gia mena einai sumantiko 8ema, oxi gia to an exw na plhrwsw th beninh opws les, alla den dexomai etsi apla oti ena autokinhto to opoio diafimizotan gia thn mikrh tou katanalwsh meta apo 3.500 km na exw mikto kuklo 11,5/12 l/100 km eno 8a eprepe na einai katw apo 10.Profanos den to ftanw se ka8umerinh bash sto kofth gia na paw sth douleia mou.Opote den exw thn apethsh oute na einai 7,5 alla oute kai 12.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...