Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελει αλλαγη ολος ο προφυλαχτηρας και τα φαναρια σου μιας και τα φαναρια του GT sport ειναι μαυρα απο μεσα...

Μεγαλο κοστος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω οθονη Plus και έχει επιλογή στο "convenience" (αν θυμάμε καλά) και το ρυθμίζεις.

 

Το Coming Home είναι στο πακέτο P20 του εξτρα εξοπλησμου (Jetta TSI Highline) μαζί με άλλα και κανει 290€

 

Δεν είναι μαζι με την οθονη plus !!! άρα κάποιος που δεν την έχει θα μπορούσε να το ρυθμίσει ??? !!!

VW Jetta 1.4 TSI :happy: ΜΙΟ Α501

 

Looking into the future . . . You can see your self !

 

George M.

Link to comment
Share on other sites

exei valei kaneis sto GT maska apo to GTi??? Allazoun mono oi grilies?? Kostos?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να εκφρασω την βαθυτατη θλιψη μου για τα οσα συμβαινουν στην Ελλαδα. Λυπαμαι και ελπιζω σε συντομη αποκατασταση. Επισης, συληπητηρια σε ολες τις οικογενειες και συγγενεις των θυματων.
http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να εκφρασω την βαθυτατη θλιψη μου για τα οσα συμβαινουν στην Ελλαδα. Λυπαμαι και ελπιζω σε συντομη αποκατασταση. Επισης, συληπητηρια σε ολες τις οικογενειες και συγγενεις των θυματων.

 

Φίλε Kyprios,

 

Ευχαριστούμε για την βοήθεια των Κυπρίων.

 

Εύχομαι γρήγορα να τελειώσει αυτό το μαρτύριο και να ανακουφιστούν οι πληγέντες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού ευχαριστήσω κι εγώ τον φίλο Kyprios επιτρέψτε μου να πω κάτι κι εγώ για το θέμα και ζητώ να με συγχωρήσετε για τον τόνο αλλά πραγματικά η θλίψη μου είναι ανείπωτη.

Αυτή ήταν η "επανίδρυση" του κράτους άσχετα λαμόγια, άχρηστοι, καρεκλοκένταυροι και παντώς είδους χαρτογιακάδες του κερατά?????????

Που είναι οι υποδομές που όλες οι κυβερνήσεις έπρεπε να έχουν οργανώσει τόσα χρόνια?????

Πότε θα γίνουμε άνθρωποι σε αυτή τη χώρα δεν ξέρω και πραγματικά λυπάμαι για το επίπεδο της πατρίδας μας που την υπεραγαπώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να εκφρασω την βαθυτατη θλιψη μου για τα οσα συμβαινουν στην Ελλαδα. Λυπαμαι και ελπιζω σε συντομη αποκατασταση. Επισης, συληπητηρια σε ολες τις οικογενειες και συγγενεις των θυματων.

 

Να 'σαι καλα...

 

θα ηθελα να γραψω παρα πολλα αλλα οι λεξεις που θελω να πω μαλλον δεν ειναι καταλληλες... για ενα δημοσιο forum... οποτε αρκουμαι στο πιο κατω...

 

τα εργα των νεοελληνων μπορει κανεις να τα θαυμασει κανεις απο πολυ μακρια...

http://athens.indymedia.org/local/webcast/uploads/metafiles/august_2007_greek_fires.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και γω με τη σειρά μου να εκφράσω τη θλίψη μου για τα όσα συνέβησαν και συμβαίνουν στην Ελλάδα από την Παρασκεύη. Θέλω επίσης να εκφράσω την οργή μου για όλους αυτούς που θέλουν να μας κυβερνάνε αλλά όταν έρχεται η ώρα να κάνουν την δουλεία τους είναι ΠΑΝΤΑ απών. Θέλω τέλος να ευχαριστήσω όλους τους πυροσβέστες, όλους τους εθελοντές και γενικά όλους όσους βοήθησαν και βοηθάνε να αντιμετωπιστούν οι φωτιές.
Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

GT sport 140:22.350e με extra ηλιοροφη και υποβραχιονιο,αλλα υπαρχουν και πιο προσιτες εκδοσεις απο περιπου 19500e TSI Trendline ,20500 Highline...

 

 

ξερει κανεις αν μπορεις να βαλεις esp σε αυτοκινητο που εχεις ηδη για (golf tsi gt sport) η αν πρεπει να το ζητησεις στην παραγγελια σου γιατι αυτο που εχω ψηθει να παρω το εχουν ετοιμοπαραδοτο κ δεν μπορω να περιμενω 2.5 μηνες επισης εκεινο το διπλο τελικο της εξατμισης ξερει τελικα κανεις αν το παιρνει και αν αξιζει τον κοπο αλλα και το κοστος η ειναι ΄καλυτερα να βαλεις aftermarket τελικο αντι για το αυθεντικο ...αυτα

akalisal
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορεις να βαλεις esp σε αυτοκινητο που εχεις ηδη για (golf tsi gt sport) η αν πρεπει να το ζητησεις στην παραγγελια σου γιατι αυτο που εχω ψηθει να παρω το εχουν ετοιμοπαραδοτο κ δεν μπορω να περιμενω 2.5 μηνες επισης εκεινο το διπλο τελικο της εξατμισης ξερει τελικα κανεις αν το παιρνει και αν αξιζει τον κοπο αλλα και το κοστος η ειναι ΄καλυτερα να βαλεις aftermarket τελικο αντι για το αυθεντικο ...αυτα

Οχι. Η μπαινει στο εργοστασιο η δεν εχεις ESP. Αλλα. Το αμαξι δεν ειναι και τοοοσο δυνατο, επομενως εγω προσωπικα δεν θεωρω το ESP -must have-. Αν ξερεις να οδηγεις και δεν κανεις ********, θα εισαι μια χαρα .:)

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Η μπαινει στο εργοστασιο η δεν εχεις ESP. Αλλα. Το αμαξι δεν ειναι και τοοοσο δυνατο, επομενως εγω προσωπικα δεν θεωρω το ESP -must have-. Αν ξερεις να οδηγεις και δεν κανεις ********, θα εισαι μια χαρα .:)

koita thewrw oti kserw na odhgw, twra gia tis m......s den eimai sigouros stis 15/7 katestrepsa ena 206 gti apo to pouthena ...bebaia htan atyxhma alla epeidh espasa kai enan spondylo ksereis ...safety fisrt... twra gia ta telika ths eksatmishs kseoume tipota??

akalisal
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ

 

παίδες έχω ένα πρόβλημα, στις υψηλές στροφες 5-6-7 χιλιάδες το αμαξι

κομπιάζει δεν δίνει γκάζια μάλιστα μια φορά μου αναβόσβησε το σημα του κινιτήρα μαζί με το EPC για 10 δευτερολεπτα απο τότε δεν τοχω δώσει κ περιμένω να πληρωθώ για να το πάω για το γενικό service 30.000km, το manual λέει οτι είναι ατελείς καύση στο θάλαμο κ μην το πατας άλλο, στα 15000 άλλαξα μονο λάδια κ φίλτρο, αν ξέρει κανείς κάτι παρόμοιο ας μου πεί γιατί νομίζω είναι μπουζι!!ελπίζω....:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ

 

παίδες έχω ένα πρόβλημα, στις υψηλές στροφες 5-6-7 χιλιάδες το αμαξι

κομπιάζει δεν δίνει γκάζια μάλιστα μια φορά μου αναβόσβησε το σημα του κινιτήρα μαζί με το EPC για 10 δευτερολεπτα απο τότε δεν τοχω δώσει κ περιμένω να πληρωθώ για να το πάω για το γενικό service 30.000km, το manual λέει οτι είναι ατελείς καύση στο θάλαμο κ μην το πατας άλλο, στα 15000 άλλαξα μονο λάδια κ φίλτρο, αν ξέρει κανείς κάτι παρόμοιο ας μου πεί γιατί νομίζω είναι μπουζι!!ελπίζω....:(

 

Τι κόφτη έχει παιδιά το GT??Πάει μέχρι 7.000rpm?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι κόφτη έχει παιδιά το GT??Πάει μέχρι 7.000rpm?

 

6.800 - 6.900

 

Από που το βγάζεις αυτό;;; 7400 δοκιμασμένο καθημερινά... Εξάλλου σε κάθε videaki 0-100 στο youtube μπορεί επιβεβαιωθεί αυτό...

Link to comment
Share on other sites

...safety fisrt... twra gia ta telika ths eksatmishs kseoume tipota??

 

...Καταρχην very sorry για το 206 σου-ειναι αλλωστε ενα απο τα αυτοκινητα που μου αρεσουν πολυ,ιδιως στις πλουσιες sport εκδοσεις του XS,GTI,RC-αλλα το σημαντικο ειναι που εισαι καλα...Τωρα για το διπλο διακοσμητικο της εξατμισης εχω διαβασει και εδω και σε αλλο forum οτι μπαινει after market και ειναι μια χαρα!Επισης δεν χρειαζεται να αλλαξεις το κατω μερος του προφυλακτηρα (το οποιο κοστιζει 70ευρω) με αυτο των GT/GTsport 170.Αρκετοι πηγαν στον Ζαπ...να και εμειναν πολυ ευχαριστημενοι απο τη δουλεια και τις τιμες! (Γενικως 80-110ευρω,αναλογα το "μαγαζι").Οποτε το διακοσμητικο μη σε απασχολει,μπαινει και μετα αφου το τελικο καζανακι των TSI/GTsport 140 ειναι διπλο ετσι και αλλιως ...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

οκ thnx for the info οσο για το 206 το αυτοκινητο ηταν φοβερο και αν σκεφτεις οτι σηκωθηκε στον αερα και σταματησε σε κολονα με 120+ χλμ και εγω βγηκα αγρατζουνιστος... τελος παντων οτι αυτοκινητο κι αν εχετε παντα μα παντα ζωνη (αυτη με γλυτωσε) και οδηγειτε προσεκτικα!! οχι τιποτα αλλο ηταν θαυμα που δεν πηρα κανεναν στο λαιμο μου
akalisal
Link to comment
Share on other sites

φιλικες συμβουλες

 

Για να μην γινει το αυτοκινητο σας ...καπως ετσι ...τον νου σας!Μην πινετε και οδηγειτε. μην αλλαζετε cd την με 140+χλμ... μην δοκιμαζετε τα ορια σας και του αυτοκινητου σας...

akalisal
Link to comment
Share on other sites

οκ thnx for the info οσο για το 206 το αυτοκινητο ηταν φοβερο και αν σκεφτεις οτι σηκωθηκε στον αερα και σταματησε σε κολονα με 120+ χλμ και εγω βγηκα αγρατζουνιστος... τελος παντων οτι αυτοκινητο κι αν εχετε παντα μα παντα ζωνη (αυτη με γλυτωσε) και οδηγειτε προσεκτικα!! οχι τιποτα αλλο ηταν θαυμα που δεν πηρα κανεναν στο λαιμο μου

Εχω σωθει και`γω απο "στουκα" μεσα σε ενα απο τα δυο 206 της παρεας μου (περιπου 70 χλμ/ωρα,που δεν ειναι λιγα,πανω σε φραχτη με καγκελα σε εξοδο στροφης) και αφου ευχαριστησα το Θεο καταρχην και μετα τον Δια ,τον Βουδα και τον Αλλαχ, λυσαμε τις ζωνες μας και βγηκαμε αγρατζουνιστοι απο το αυτοκινητο. Μπορω να πω οτι μου εκανε φοβερη εντυπωση το σασσι και η παθητικη ασφαλεια του αυτοκινητου...Συμπερασμα:ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Η ΖΩΝΗ ΕΣΩΣΕ ΖΩΕΣ !!! ...Υ.Γ : Ασχετο,μηπως πρεπει πλεον εδω στην Ελλαδα να κοιταμε δυστυχως,εκτος απο την ενεργητικη/παθητικη ασφαλεια ενος αυτοκινητου και την ΑΝΤΙΠΥΡΙΚΗ??? Sorry για το off-topic...αλλα μολις επιασε φωτια για αλλη μια φορα στον Μαραθωνα και ειμαστε σχετικα κοντα ετσι οπως τρεχουν σημερα οι φωτιες ...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για ενημέρωση...Οι διαφορες που εχουν τα καινουρια tsi kai gt einai oi εξης.

Στο tsi 140hp αλλαξε η μασκα και εχει του gt επισης εχει στο πισω μερος το λογοτυπο tsi me to i κοκκινο,μπροστα εχει λογοτυπο γτ σπορτ και απο μεσα παιζει Mp3

Sto gt οι διαφορες ειναι στο πισω μεος δεν γραφει gt alla tsi με το si τωρα κοκκινο kai μπροστα κανονικα gt apo mesa pali Mp3 και εχει φιμε τζαμια απο την κολονα του οδηγου και πισω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sto gt οι διαφορες ειναι στο πισω μερος δεν γραφει gt alla tsi με το si τωρα κοκκινο kai μπροστα κανονικα gt apo mesa pali Mp3 και εχει φιμε τζαμια απο την κολονα του οδηγου και πισω.

 

Μπροστα GT Sport οχι GT για την ακριβεια.

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

The turbocharger is chain cam driven. The unit is water cooled, as against air cooling, so that there is no need to run the car at idle speed before shutting the engine down as the cooling continues.

 

Εσας ρε παιδια ποια η γνωμη σας?

 

 

απο το πιο κατω link:

 

http://www.galwayindependent.com/motoring/12956.html

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για ενημέρωση...Οι διαφορες που εχουν τα καινουρια tsi kai gt einai oi εξης.

Στο tsi 140hp αλλαξε η μασκα και εχει του gt επισης εχει στο πισω μερος το λογοτυπο tsi me to i κοκκινο,μπροστα εχει λογοτυπο γτ σπορτ και απο μεσα παιζει Mp3

Sto gt οι διαφορες ειναι στο πισω μεος δεν γραφει gt alla tsi με το si τωρα κοκκινο kai μπροστα κανονικα gt apo mesa pali Mp3 και εχει φιμε τζαμια απο την κολονα του οδηγου και πισω.

...Επισης το GTsport 140 εχει πλεον το εσωτερικο του GT,(διακοσμητικο σημα GT στο τιμονι,επενδυση Black onyx,καθισματα).Με αυτη την κινηση η VW δημιουργει μια νεα κοινη ονομασια για τους compressor-turbo TSI (Τwincharger Stratified Injection) κινητηρες,εν`οψη της παρουσιασης της νεας εκδοσης του 1.4 ΤFSI των 122 ιππων (μονου Turbo),που καταργει ολες τις εκδοσεις 1.6 FSI και πιθανον των αλλων εκδοσεων του TSI οπως το ξεραμε εως τωρα...Ο νεος κινητηρας θα ονομαζεται και αυτος TSI για λογους marketing και τα αρχικα του θα σημαινουν: (Τurbo Stratified Injection) .Τα αρχικα αυτα,τα συνανταμε ηδη στο Leon 1.8 TSI του οποιου ο κινητηρας δεν ειναι αλλος απο τον 1.8 TFSI...Τωρα οσον αφορα το υδροψυκτο Turbo που εχουμε,σιγουρα οι απαιτησεις ψυξης ειναι λιγοτερες απο τα παλαιοτερα air/oil-cooled,ομως μερικα "χαλαρα" χλμ πριν το σβησουμε,κακο δεν κανουν!!!

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...