Jump to content

Μετάβαση / Επιστροφή στο οικοσύστημα της Apple με πολλές απορίες


michaelp900
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα.

 

Είμαι κάτοχος ενός Galaxy S7. Η μητέρα μου πρόσφατα θέλησε να αγοράσει κάποιο smartphone. Σκέφτηκα να της δώσω το S7 και να πάρω το iPhone 7 plus. Ο λόγος του plus για την μπαταρία και επιλογή μοντέλου λόγο ότι έχω ένα macbook Pro και iPod touch 6th και θα συνεργαζονται καλύτερα μεταξύ τους . Να πω πως δεν με απασχολεί ούτε το κλειδωμένο Bluetooth , ούτε ότι δεν θα μπορώ να βάζω κάποιο αρχείο apk σπασμένο κατευθείαν. Επίσης δεν τίθεται χρηματικό πόσο.

 

Ρωτάω ΜΌΝΟ από άποψη μπαταρίας αν γνωρίζει κανείς πόσο κρατάει και με τι χρήση.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην ομάδα.

 

Είμαι κάτοχος ενός Galaxy S7. Η μητέρα μου πρόσφατα θέλησε να αγοράσει κάποιο smartphone. Σκέφτηκα να της δώσω το S7 και να πάρω το iPhone 7 plus. Ο λόγος του plus για την μπαταρία και επιλογή μοντέλου λόγο ότι έχω ένα macbook Pro και iPod touch 6th και θα συνεργαζονται καλύτερα μεταξύ τους . Να πω πως δεν με απασχολεί ούτε το κλειδωμένο Bluetooth , ούτε ότι δεν θα μπορώ να βάζω κάποιο αρχείο apk σπασμένο κατευθείαν. Επίσης δεν τίθεται χρηματικό πόσο.

 

Ρωτάω ΜΌΝΟ από άποψη μπαταρίας αν γνωρίζει κανείς πόσο κρατάει και με τι χρήση.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Τα iPhone plus γενικά είναι ηγέτες στην αυτονομία.

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Θα έχει σίγουρα καλύτερη από αυτο που έχεις τώρα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρωτάω ΜΌΝΟ από άποψη μπαταρίας αν γνωρίζει κανείς πόσο κρατάει και με τι χρήση.

 

Σε αυτό τον τομέα θα δεις αξιοσημείωτη διαφορά (προς το καλύτερο).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα!

Λοιπόν 7 vs 8.

H διαφορά τιμής είναι 220e. Eίναι προφανώς τα τελευταία "παλαιάς κοπής".

Σε ποιο θα πηγαίνατε και γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Λοιπόν 7 vs 8.

H διαφορά τιμής είναι 220e. Eίναι προφανώς τα τελευταία "παλαιάς κοπής".

Σε ποιο θα πηγαίνατε και γιατί.

 

Περίμενε λίγο καιρό και πάρε το 8

Αν είσαι χρήστης που κανείς τα βασικά σε καλύπτει και το 7

Προσωπικά το θεωρώ και πιο ωραίο σαν αλουμινένιο και δεν έχει διάφορες με το 8 σαν ταχύτητα και ομαλότητα στην καθημερινή χρήση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα παιδιά...Αυτη τη στιγμή έχω το Meizu m6 note,το χειμώνα είχα για λίγο το Huawei P20 pro το οποίο είναι ότι καλύτερο έχω πάρει αλλά δυστυχώς έπρεπε να το δώσω (δυστυχώς λόγω τρομερής κάμερας) και τώρα εχω ένα Budget γύρω στα 750€ και πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσω μια βασική συσκευή!Νιώθω όμως ότι αν δώσω τόσα χρήματα για android σε 1-2 χρόνια δεν θα παίρνει αναβαθμίσεις το κινητό μου και θα σταματήσουν κάτι που δεν θα ήθελα και σκέφτομαι πολύ σοβαρά για πρώτη φορά στη ζωή μου να δοκιμάσω την Apple.Και θέλω την γνώμη σας...Εφοσον Xs και Max δεν τα φτάνω,τι προτείνετε εσείς;Το XR,το Χ,Το 8 plus ή κάτι άλλο;Θέλω μια πολύ ωραία κάμερα και μπαταρία να μου βγάζει την μέρα.Τωρα οθόνες κλπ θα ήθελα να είναι όσο πιο καλά γίνεται.Ισως στα iPhone να είναι αυτονόητα αλλά εγώ με Android πρέπει να τα κοιτάω όλα...Σκέφτομαι από την άλλη ότι με τέτοιο budget μπορώ να πάρω Mate 20 pro,S10,Note 9 κλπ αλλά δεν θέλω μετά από 1-1,5 χρόνο να αρχίσει να αφήνεται στην μοιρα του..Please Save me :)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι θέλεις από την συσκευή σου αρχικά.

 

Αν θες οθονάρα αλλά τα χρήματα δεν φτάνουν για το xs max θα πας σε s9 note9 s10.

Αν το κύριο μέλημα είναι οι αναβαθμίσεις πάρε το x (amoled) η 8plus αν δεν σε ενοχλεί ο σχεδιασμός.

 

Προσωπικά επειδή και εγώ σε φάση αλλαγής είμαι θα κοιτάξω είτε xs max είτε s10plus.

Link to comment
Share on other sites

XR χωρίς πολλη σκέψη.

Κάμερα και cpu ίδια με το XS, καλύτερη μπαταρία και γλυτωνεις ένα 250αρι περίπου.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2.Το απόγευμα πήγα σε ένα κατάστημα να τα δω από κοντά,ρε παιδί αυτό που ακούω για κακή οθόνη για το XR δεν το βλέπω σε καμία περίπτωση.Οκ δεν ειναι Samsung που είναι πιο φωτεινή οθόνη κλπ αλλά αυτό το χάλι που γράφεται από μερικούς δεν το είδα,ήταν πολύ καλή.Ισως είναι και τι κινητό έχω εγώ αυτή τι στιγμή,Αν είχα κανένα Note 9 θα μου ξινιζε.Οποτε είτε X είτε XR,στο 8 plus δεν θα ήθελα το χει ένας φίλος και νομίζω ότι η σειρά Χ είναι καλύτερη.Protsimer,XR με απλά λόγια;Τελευταίος επεξεργαστής,ωραία κάμερα και φύγαμε;

 

Edit:Βλέπω το XS στο D-klik με τιμολόγιο στα 698€.Πως μπορώ να βγάλω με τιμολόγιο και τι μειονέκτημα έχει για τον άνθρωπο που το βγάζει?

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2.Το απόγευμα πήγα σε ένα κατάστημα να τα δω από κοντά,ρε παιδί αυτό που ακούω για κακή οθόνη για το XR δεν το βλέπω σε καμία περίπτωση.Οκ δεν ειναι Samsung που είναι πιο φωτεινή οθόνη κλπ αλλά αυτό το χάλι που γράφεται από μερικούς δεν το είδα,ήταν πολύ καλή.Ισως είναι και τι κινητό έχω εγώ αυτή τι στιγμή,Αν είχα κανένα Note 9 θα μου ξινιζε.Οποτε είτε X είτε XR,στο 8 plus δεν θα ήθελα το χει ένας φίλος και νομίζω ότι η σειρά Χ είναι καλύτερη.Protsimer,XR με απλά λόγια;Τελευταίος επεξεργαστής,ωραία κάμερα και φύγαμε;

 

Edit:Βλέπω το XS στο D-klik με τιμολόγιο στα 698€.Πως μπορώ να βγάλω με τιμολόγιο και τι μειονέκτημα έχει για τον άνθρωπο που το βγάζει?

 

Όπως έγραψες, αν κανεις real life test ένα XR με οποιοδήποτε άλλο με σούπερ ντουπερ ανάλυση, δεν θα διακρίνεις ούτε ένα πιξελ.

Είναι όλα στα χαρτιά και τίποτε περισσότερο. Τεχνητά «πλεονεκτήματα» για να σκάσουμε το χιλιάρικο.

Εγώ θα πήγαινα (και θα πάω μάλλον) σε αυτό ή στο επόμενο XR.

 

Όσο τις το τιμολόγιο που ρωτάς, πρέπει να έχεις ΑΦΜ επιχειρηματικό (να είσαι δλδ έμπορος ή ελεύθερος επαγγελματίας) και να το πάρεις με απαλλαγή ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2.Το απόγευμα πήγα σε ένα κατάστημα να τα δω από κοντά,ρε παιδί αυτό που ακούω για κακή οθόνη για το XR δεν το βλέπω σε καμία περίπτωση.Οκ δεν ειναι Samsung που είναι πιο φωτεινή οθόνη κλπ αλλά αυτό το χάλι που γράφεται από μερικούς δεν το είδα,ήταν πολύ καλή.Ισως είναι και τι κινητό έχω εγώ αυτή τι στιγμή,Αν είχα κανένα Note 9 θα μου ξινιζε.Οποτε είτε X είτε XR,στο 8 plus δεν θα ήθελα το χει ένας φίλος και νομίζω ότι η σειρά Χ είναι καλύτερη.Protsimer,XR με απλά λόγια;Τελευταίος επεξεργαστής,ωραία κάμερα και φύγαμε;

 

Edit:Βλέπω το XS στο D-klik με τιμολόγιο στα 698€.Πως μπορώ να βγάλω με τιμολόγιο και τι μειονέκτημα έχει για τον άνθρωπο που το βγάζει?

 

Τις οθόνες των κινητών να τις συγκρίνετε από συσκευές φίλων

Οι demo συσκευές στα καταστήματα έχει αναφερθεί ότι δεν είναι ίδιες με αυτές που πουλάνε μετά στην αγορά οπότε και τα συμπεράσματα δεν θα είναι σωστά

Το XR έχει μια πολύ καλή ips οθόνη

Σε καμία περίπτωση δεν είναι η οθόνη του X/Xs

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να γλιτωσεις τα σκρουτζομάγαζα τρέχει μέχρι της 15 του μηνός 20% έκπτωση με επιστροφή πόντων μέσω εθνικής.

 

Για XR σε κόβω μεταξύ μας.

 

9275385193c2a0aae3c7b72182ca42ab.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,αφού καταλήξαμε σε XR ως το πιο καλό για την χρήση μου ήθελα να ρωτήσω την διαφορά που μπορεί να έχει από μεγάλη αλυσίδα από ότι σε σκρουτζ.Αυτο με την εθνική δεν το κατάλαβα τι κερδίζω άμεσα γιατί έχω τράπεζα Πειραιώς.Το βρήκα όμως στον Κωτσοβολο της περιοχής μου στα 745€ σαν προσφορά και σκεφτόμουν ανά αξίζει το +60€ από το Skroutz
Link to comment
Share on other sites

Ωραία,αφού καταλήξαμε σε XR ως το πιο καλό για την χρήση μου ήθελα να ρωτήσω την διαφορά που μπορεί να έχει από μεγάλη αλυσίδα από ότι σε σκρουτζ.Αυτο με την εθνική δεν το κατάλαβα τι κερδίζω άμεσα γιατί έχω τράπεζα Πειραιώς.Το βρήκα όμως στον Κωτσοβολο της περιοχής μου στα 745€ σαν προσφορά και σκεφτόμουν ανά αξίζει το +60€ από το Skroutz

 

Το βρήκες σε 128 γιγα στα 745 στον Κωτσόβολο;

Σφραγισμένο έτσι; Όχι κανένα εκθεσιακό.

Αν ειναι έτσι, χτύπα το από εκεί.

Τα 60€ διαφορά τα αξίζει λόγω ύπαρξης DOA και καλύτερης αντιμετώπισης στην εγγύηση σε σχέση με σκρουτζ. Μιλώ για το 2ο έτος εγγύησης που καλύπτει ο πωλητής, καθώς το 1ο είναι εργοστασιακό της Apple και σου αντικαθιστά τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκες σε 128 γιγα στα 745 στον Κωτσόβολο;

Σφραγισμένο έτσι; Όχι κανένα εκθεσιακό.

Αν ειναι έτσι, χτύπα το από εκεί.

Τα 60€ διαφορά τα αξίζει λόγω ύπαρξης DOA και καλύτερης αντιμετώπισης στην εγγύηση σε σχέση με σκρουτζ. Μιλώ για το 2ο έτος εγγύησης που καλύπτει ο πωλητής, καθώς το 1ο είναι εργοστασιακό της Apple και σου αντικαθιστά τη συσκευή.

 

Κατάλαβα.Θα περάσω να ρωτήσω αν και για το 64αρι πρέπει να είναι όπως και γενικά το 64αρι σκέφτομαι από όπου το πάρω.Δεν είμαι Heavy user,32αρι πχ δεν έχω καταφέρει να γεμίσω ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.Θα περάσω να ρωτήσω αν και για το 64αρι πρέπει να είναι όπως και γενικά το 64αρι σκέφτομαι από όπου το πάρω.Δεν είμαι Heavy user,32αρι πχ δεν έχω καταφέρει να γεμίσω ποτέ.

 

A είπα κι εγώ.

Μου φάνηκε πολύ χαμηλή η τιμή για 128.

Ναι, αν δεν σου χρειάζεται ο χώρος, πάρε το 64αρι.

Link to comment
Share on other sites

A είπα κι εγώ.

Μου φάνηκε πολύ χαμηλή η τιμή για 128.

Ναι, αν δεν σου χρειάζεται ο χώρος, πάρε το 64αρι.

 

Άκυρο τελικά ήταν το εκθεσιακό κομμάτι σε αυτή την τιμή..Μου είπε όμως να περιμένω λιγάκι βγαίνουν προσφορές.Ενταξει και να βγει δεν νομίζω ότι θα πάει τόσο κάτω οπότε πάμε για Skroutz αναγκαστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Χαιρετώ την παρέα!

μετά από χρόνια με android συσκευές αποφάσισα να το γυρίσω σε iphone...

γιατί θα μου πείτε... έτσι για αλλαγή! επειδή θέλω να δω πως λειτουργούν και αυτά και γιατί έχουν τόσο φανατικό κοινό...

 

Η τωρινή συσκευή μου είναι το ΝΟΚΙΑ 8... και σκέφτομαι να πάρω το iphone 11.

Επειδή όμως είμαι άσχετος από iphone χρειάζομαι κάποιες πληροφορίες...

 

1) τι πρέπει να προσέξω σε αγορά από σκρουτζομάγαζο? να γράφει EU? (αν και τώρα που έπεσε 100€ λογικά θα το αγοράσω από γνωστή αλυσίδα)

2) η εγγύηση είναι 1 ή 2 χρόνια?

3) τις επαφές μου μπορώ να τις μεταφέρω μέσω google account ή δεν συνεργάζεται καθόλου? και αν όχι υπάρχει άλλος τρόπος να τις μεταφέρω?

4) με συσκευές που συνδέονται με Bluetooth όπως ασύρματο ακουστικό και το ρολόι μου (Huawei GT) θα συνεργάζεται ή πρέπει να αγοράσω αποκλειστικά προϊόντα της apple?

5) αν υπάρχει κάτι άλλο που πιστεύεται οτι θα με δυσκολέψει στην μετάβαση.

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους συσκευών iphone ποιοι είναι οι βασικοί λόγοι που το προτιμούν σε σχέση με συσκευές android...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας...

 

 

Υ.Γ. προς τους διαχειριστές...

"μετέφερα" το θέμα εδώ γιατί στην ενότητα επιλογή συσκευής δεν υπήρχε ανταπόκριση... οπότε αν θέλετε μπορείτε να το διαγράψετε από εκεί... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484966

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

μετά από χρόνια με android συσκευές αποφάσισα να το γυρίσω σε iphone...

γιατί θα μου πείτε... έτσι για αλλαγή! επειδή θέλω να δω πως λειτουργούν και αυτά και γιατί έχουν τόσο φανατικό κοινό...

 

Η τωρινή συσκευή μου είναι το ΝΟΚΙΑ 8... και σκέφτομαι να πάρω το iphone 11.

Επειδή όμως είμαι άσχετος από iphone χρειάζομαι κάποιες πληροφορίες...

 

1) τι πρέπει να προσέξω σε αγορά από σκρουτζομάγαζο? να γράφει EU? (αν και τώρα που έπεσε 100€ λογικά θα το αγοράσω από γνωστή αλυσίδα)

2) η εγγύηση είναι 1 ή 2 χρόνια?

3) τις επαφές μου μπορώ να τις μεταφέρω μέσω google account ή δεν συνεργάζεται καθόλου? και αν όχι υπάρχει άλλος τρόπος να τις μεταφέρω?

4) με συσκευές που συνδέονται με Bluetooth όπως ασύρματο ακουστικό και το ρολόι μου (Huawei GT) θα συνεργάζεται ή πρέπει να αγοράσω αποκλειστικά προϊόντα της apple?

5) αν υπάρχει κάτι άλλο που πιστεύεται οτι θα με δυσκολέψει στην μετάβαση.

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους συσκευών iphone ποιοι είναι οι βασικοί λόγοι που το προτιμούν σε σχέση με συσκευές android...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας...

 

 

Υ.Γ. προς τους διαχειριστές...

"μετέφερα" το θέμα εδώ γιατί στην ενότητα επιλογή συσκευής δεν υπήρχε ανταπόκριση... οπότε αν θέλετε μπορείτε να το διαγράψετε από εκεί... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484966

 

Καλημέρα,αρχικά θα ήθελα να σου ευχηθώ καλή μετάβαση.Είναι μια απόφαση που δεν θα τη μετανιώσεις καθόλου και ειδικά με το iOS 14 που έρχεται σε λίγο καιρό θα σου λείψουν ελάχιστα πράγματα από το Android (αν δεν ήσουν hardcore user μπορεί να μην σου λείψει και τίποτα).

1)Από τα skroutzομάγαζα δεν έχεις να προσέχεις κάτι συγκεκριμένο καθώς το μεγαλύτερο ποσοστό είναι μοντέλα που είναι προορισμένα για ευρωπαϊκές αγορές και έχουν έρθει στην χώρα μας μέσω παραεισαγωγής (αν υπάρξει κάποια διαφορετική προέλευση της συσκευής (πχ ΗΠΑ) θα γίνεται ξεκάθαρο στην περιγραφή του προϊόντος)

2)Η εγγύηση είναι 2 χρόνια (αν μιλάμε για ευρωπαϊκό μοντέλο) με τον πρώτο χρόνο να σου προσφέρει παγκόσμια κάλυψη.Ο 2ος σου παρέχεται κατόπιν αιτήματός σου (τουλάχιστον έτσι συνέβη σε εμένα όταν χρειάστηκα τον 2ο χρόνο εγγύησης πριν από 2 χρόνια)

3) Για την μεταφορά όλων σου των δεδομένων από Android σε iOS υπάρχει η επίσημη εφαρμογή με όνομα Move To iOS,την οποία θα πρέπει να την τρέξεις κατά την διάρκεια του set up του iPhone και θα στα μεταφέρει όλα αυτόματα (μέχρι και τις εφαρμογές εκτός από αυτές που είναι επι πληρωμή)

4) Όλες οι συσκευές Bluetooth θα συνδέονται με το κινητό χωρίς κάποια εξαίρεση.

5)Το iOS είναι πιο εύκολο σε σύγκριση με το Android.Αν στο android δεν ήσουν ο χρήστης που πέρναγε rom και κατέβαζε apks τότε δεν νομίζω να σε δυσκολέψει κάτι

*αν κάποιος άλλος χρήστης iOS διαβάζει την παρούσα απάντηση και θεωρεί πως έχω γράψει κάτι λάθος μπορεί να το επισημάνει*

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι στην αρχική οθόνη έχεις όλα τα εικονίδια πεταμένα και δεν μπορείς να βάλεις κάποιο widget καιρού ή ώρας;

Επίσης κάποιον launcher παίρνει το IOS?

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι στην αρχική οθόνη έχεις όλα τα εικονίδια πεταμένα και δεν μπορείς να βάλεις κάποιο widget καιρού ή ώρας;

Επίσης κάποιον launcher παίρνει το IOS?

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο iOS 14 θα μπορείς να προσθέσεις widgets στην αρχική οθόνη,επίσης η οργάνωση των εφαρμογών γίνεται μέσω και φακέλων.Όχι τα iPhones δεν παίρνουν launchers

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αρχικά θα ήθελα να σου ευχηθώ καλή μετάβαση.Είναι μια απόφαση που δεν θα τη μετανιώσεις καθόλου και ειδικά με το iOS 14 που έρχεται σε λίγο καιρό θα σου λείψουν ελάχιστα πράγματα από το Android (αν δεν ήσουν hardcore user μπορεί να μην σου λείψει και τίποτα).

1)Από τα skroutzομάγαζα δεν έχεις να προσέχεις κάτι συγκεκριμένο καθώς το μεγαλύτερο ποσοστό είναι μοντέλα που είναι προορισμένα για ευρωπαϊκές αγορές και έχουν έρθει στην χώρα μας μέσω παραεισαγωγής (αν υπάρξει κάποια διαφορετική προέλευση της συσκευής (πχ ΗΠΑ) θα γίνεται ξεκάθαρο στην περιγραφή του προϊόντος)

2)Η εγγύηση είναι 2 χρόνια (αν μιλάμε για ευρωπαϊκό μοντέλο) με τον πρώτο χρόνο να σου προσφέρει παγκόσμια κάλυψη.Ο 2ος σου παρέχεται κατόπιν αιτήματός σου (τουλάχιστον έτσι συνέβη σε εμένα όταν χρειάστηκα τον 2ο χρόνο εγγύησης πριν από 2 χρόνια)

3) Για την μεταφορά όλων σου των δεδομένων από Android σε iOS υπάρχει η επίσημη εφαρμογή με όνομα Move To iOS,την οποία θα πρέπει να την τρέξεις κατά την διάρκεια του set up του iPhone και θα στα μεταφέρει όλα αυτόματα (μέχρι και τις εφαρμογές εκτός από αυτές που είναι επι πληρωμή)

4) Όλες οι συσκευές Bluetooth θα συνδέονται με το κινητό χωρίς κάποια εξαίρεση.

5)Το iOS είναι πιο εύκολο σε σύγκριση με το Android.Αν στο android δεν ήσουν ο χρήστης που πέρναγε rom και κατέβαζε apks τότε δεν νομίζω να σε δυσκολέψει κάτι

*αν κάποιος άλλος χρήστης iOS διαβάζει την παρούσα απάντηση και θεωρεί πως έχω γράψει κάτι λάθος μπορεί να το επισημάνει*

 

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για το χρόνο σου!

Η αλήθεια είναι πως δεν κάνω πολύ βαριά χρήση! θέλω το κινητό μου να κάνει 10 πράγματα αλλά να τα κάνει καλά!

παιχνίδια να φανταστείς δεν παίζω καθόλου...

την απόφαση την πήρα γιατί μπούχτισα με το android... πχ για φωτος και βίντεο χρησιμοποιούσα 3 εφαρμογές!

θέλω κάτι πιο απλό και εύχρηστο... θέλω αυτά τα πράγματα που κάνει το τηλέφωνο να τα κάνει καλά!

 

Σαν επιλογή το iphone 11 πιστεύεις οτι είναι καλή? σε σχέση με το 11 pro ή το XS? υπολογίζοντας πάντα τη διαφορά τιμής...

Edited by jimsakpt3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για το χρόνο σου!

Η αλήθεια είναι πως δεν κάνω πολύ βαριά χρήση! θέλω το κινητό μου να κάνει 10 πράγματα αλλά να τα κάνει καλά!

παιχνίδια να φανταστείς δεν παίζω καθόλου...

την απόφαση την πήρα γιατί μπούχτισα με το android... πχ για φωτος και βίντεο χρησιμοποιούσα 3 εφαρμογές!

θέλω κάτι πιο απλό και εύχρηστο... θέλω αυτά τα πράγματα που κάνει το τηλέφωνο να τα κάνει καλά!

 

Σαν επιλογή το iphone 11 πιστεύεις οτι είναι καλή? σε σχέση με το 11 pro ή το XS? υπολογίζοντας πάντα τη διαφορά τιμής...

 

Τότε το iOS σαν λειτουργικό είναι αυτό που σου χρειάζεται.Το iPhone 11 θεωρώ πως αξίζει για την μεγάλη του μπαταρία αλλά και τις απίστευτες του κάμερες,επιπλέον θα πάρει πολλά χρόνια αναβαθμίσεων λόγω του πρόσφατου chip (A13 bionic).Όσον αφορά τις συγκρίσεις που έκανες δεν θεωρώ πως το XS φτάνει το 11 καθώς το 11 είναι μεγαλύτερο και με καλύτερη μπαταρία από το xs.Τα pro μοντέλα προφανώς και είναι καλύτερα από το 11 (όχι γενικά,απλώς σε κάποια κύρια σημεία) αλλά για τη χρήση σου θεωρώ πως δεν θα σε ενδιαφέρουν καν αυτά τα extras που προσφέρουν τα pro μοντέλα

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μετάβαση / Επιστροφή στο οικοσύστημα της Apple με πολλές απορίες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...