Jump to content

Μετάβαση / Επιστροφή στο οικοσύστημα της Apple με πολλές απορίες


michaelp900
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ενα παράδειγμα με την ενοχλητικη αντανάκλαση,

 

μια φωτο σε εσωτερικό χωρο και μια σε εξωτερικό

 

https://postimg.cc/gallery/cdvLg7D

 

 

 

Αδερφέ προσπαθώ να είναι τίμιος, εγώ δε το έχω πάθει αυτό αυτό που βλέπω στις φωτό σου και είναι όντως αξιοπερίεργο. Θα προσπαθήσω να το αναπαράξω, να δω αν μου διέφευγε ένα χρόνο τώρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τάσο έχει η κουνιάδα μου ένα S20+ ,και μου έθεσε το ερώτημα για ανταλλαγή με το 11 μου, αρνήθηκα γνωρίζοντας ότι μπορώ ένα μήνα μετά να της πω ότι θέλω το iPhone πίσω. Φοβερή συσκευή αλλά γουστάρω iOS, τί να κάνουμε, είναι και θέμα γούστου. Δουλεύω Apple Pay, το CarPlay στο αμάξι παίζει άψογα, η Samsung TV υποστηρίζει AirPlay όπως και ο Denon ενισχυτής και περιμένω και τη Siri να μιλήσει ελληνικά. Από τις ερωτήσεις που κάνει ο φίλος στο πρώτο ερώτημα, θα τον παρότρυνα να παραμένει Android

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Είπε κανένας ότι δεν υπάρχουν άλλες καλές συσκευές ή ακόμα καλύτερες;

Κι εγώ έχω ταυτόχρονα εδώ και χρόνια και iPhone και Android για να καλύπτω τα κενά που έχει και το ένα και το άλλο

 

Δεν μπαίνω όμως να αποτρέψω κανέναν ούτε έτσι επειδή είμαι κολλημένος να λέω τον καθένα είτε πάρε Android με κλειστά μάτια είτε πάρε iPhone με κλειστά μάτια

 

Κάποιος έθεσε 7 ερωτήματα τα οποία απαντήσαμε το πως υπάρχει λύση και θα διαλέξει μόνος του εάν του κάνει ένα iPhone ή ένα Android

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε για φασιστάκους κλπ εν έτη 2020, θα βγουν οι παππούδες μας από κάνα τάφο και θα ρίξουν τίποτα φάπες. Αυτά που λέει ο φίλος περί γραμματοσειράς και αντανακλάσεις το βράδυ στις φωτό ισχύουν. Βέβαια για μένα παραμένει η πιο καλή all around κάμερα. Όσο αφορά τη 3 ερώτηση του αρχικού post, η μόνη εύκολη λύση είναι να υποστηρίζει η τηλεόραση σου AirPlay, αλλιώς είναι ακόμα πολύπλοκα τα πράγματα χωρίς  TV

 

Ένα παράδειγμα από το 11 για την ενοχλητική αντανάκλαση

2474b5d2faee6e148a1a73f2f22b5a57.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Αδερφέ προσπαθώ να είναι τίμιος, εγώ δε το έχω πάθει αυτό αυτό που βλέπω στις φωτό σου και είναι όντως αξιοπερίεργο. Θα προσπαθήσω να το αναπαράξω, να δω αν μου διέφευγε ένα χρόνο τώρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Είπε κανένας ότι δεν υπάρχουν άλλες καλές συσκευές ή ακόμα καλύτερες;

Κι εγώ έχω ταυτόχρονα εδώ και χρόνια και iPhone και Android για να καλύπτω τα κενά που έχει και το ένα και το άλλο

 

Δεν μπαίνω όμως να αποτρέψω κανέναν ούτε έτσι επειδή είμαι κολλημένος να λέω τον καθένα είτε πάρε Android με κλειστά μάτια είτε πάρε iPhone με κλειστά μάτια

 

Κάποιος έθεσε 7 ερωτήματα τα οποία απαντήσαμε το πως υπάρχει λύση και θα διαλέξει μόνος του εάν του κάνει ένα iPhone ή ένα Android

Και σε ευχαριστώ για αυτό, εκει ηταν οι απορίες μου και όχι αν πρέπει να επιστρέψω στο ios

Link to comment
Share on other sites

Η μεταβαση γίνετε πολυ εύκολα.

Το θέμα είναι, οντως θες;

Η γυναικα μου εκανε τη μεταβαση απο Android σε IPhone 11 pro και δεν ειναι ευχαριστημένη. Πέρα απο μια κάμερα που δεν ειναι και τόσο καλή οσο λενε, ολα τα υπόλοιπα ειναι meh. Ναι, το iOs έχει κάποια ωραια πραγματάκια αλλα γενικά μου φαίνεται παλιακο σε σχεση με τα σύγχρονα Android ακομα και χαμηλότερης τιμής.

Ευχαριστημένοι με το iOs ειναι αυτοι που ειναι κλειδωμένοι μαζι του και δεν εχουν δει ποτέ τελευταία Android.

 

Υ. Γ. υπάρχουν τόσα πολλα μικρο προβληματακια εδω και εκει και κανενας δε γκρινιαζει γιατι είναι "Apple". Για παράδειγμα στις κλήσεις σου έχει ολες τις κλήσεις απο messenger, viber, τηλέφωνο και οτι χρησιμοποιείς και αυτο δεν αλλάζει. Το κειμενο μεγαλώνει μόνο σε συγκεκριμένες apple εφαρμογές, αρα αν θες μεγαλύτερο μεγεθος κειμενου στο Google keep για παράδειγμα, σορυ ατύχησες. Διαφημίσεις παντού, κτλ κτλ

 

 

 

Ένα δάκρυ κύλησε στο διαφημίσεις υπάρχουν παντού. Πες μου! Όταν ανοίγεις την κάμερα στην ανδοιδίλα βγάζει διαφήμιση; Όταν κλείνεις την κάμερα σου ξαναβγάζει πάλι διαφήμιση;

Μετά άντε να πείσεις ότι υπάρχει τρόπος με το Appvalley vip να περάσεις και YouTube άνευ διαφημίσεων. Κάτι κλειδώματα διάβασα αλλά δεν εξηγεί σε ποια κλειδώματα αναφέρεται.

Τι προβληματάκια έχει το iOS? Σαν αυτά που έχει το S8 και δεν αναβαθμίζεται;

Μην ξεκλειδώνει το Face ID όπως τα Samsung με εκτυπωμένη φωτογραφία;

Αυτό με τις κλήσεις δεν το κατάλαβα. Τι προβλήματα αφήνει στις κλήσεις να βλέπεις στο viber? Έναν αχταρμά διάβασα άνευ αξίας.

Γνωρίζεις τι είναι συνεργασία iPhone και iPad? Είναι αυτό το οποίο θα το δεις στο Android το 3020

 

ΥΓ: και το μυαλό σου είναι θολό πω πω πω πω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ενα παράδειγμα με την ενοχλητικη αντανάκλαση,

μια φωτο σε εσωτερικό χωρο και μια σε εξωτερικό

https://postimg.cc/gallery/cdvLg7D

 

Κάτσε εσύ με το overexposed στις φωτογραφίες και άσε μας εμάς τους ταπεινούς με τις αντανακλάσεις. Μη μας σώζεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε παρακαλω πολυ.

Αν εχεις μετοχες πες μας. Ασε να σωσουμε κανεναν ανθρωπο απο το να δωσει τοσα λεφτα.

Δεν μιλησα σε εσενα, μιλησα στον ανθρωπο που εκανε την ερωτηση. Αν σου αρεσει να εισαι φασιστακος και να επιβαλεις τη γνωμη σου ειναι αλλο θεμα. Τα φιλια μου.

 

Γελαει ο κοσμος εχουμε iPhone 11 pro και δεν μπορουμε να βγαλουμε φωτος το βραδυ γιατι ωπου εχει φωτα εχει αντανακλασεις και η απαντηση ειναι "ε ναι ετσι ειναι το 11, τι να κανουμε".

 

Σου έχει μιλήσει κάνεις πέρα από τον μαύρο φασισμό για τον κόκκινο φασισμό; Ή ούτε καν;

Link to comment
Share on other sites

αμα θελει κανενας απογοητευμένος να σκοτωσει το 11 με 150-200€ εδω ειμαι εγω...Θα το υποστω εγω.
Link to comment
Share on other sites

αμα θελει κανενας απογοητευμένος να σκοτωσει το 11 με 150-200€ εδω ειμαι εγω...Θα το υποστω εγω.

 

Έτσι ναι σωστά γιατί όλοι που τα πήραν τα έχουν στην άκρη για πέταμα είναι δεν κάνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μεταπηδησα σε iOS μετά από πολλά χρόνια iPhone 5s και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα και η κάμερα σε μεγαλύτερο βαθμό και ας έχει θέμα με τις αντανακλάσεις σε πηγές φωτός. Στα πρόσωπα δεν υπάρχει αντίπαλος με όσα Android Samsung ναυαρχιδες είχα, τελευταίο S10 διατηρεί χαρακτηριστικά στα πρόσωπα χωρίς έντονο noise reduction με αποτέλεσμα να φαίνονται σαν ελαιογραφία.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μεταπηδησα σε iOS μετά από πολλά χρόνια iPhone 5s και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα και η κάμερα σε μεγαλύτερο βαθμό και ας έχει θέμα με τις αντανακλάσεις σε πηγές φωτός. Στα πρόσωπα δεν υπάρχει αντίπαλος με όσα Android Samsung ναυαρχιδες είχα, τελευταίο S10 διατηρεί χαρακτηριστικά στα πρόσωπα χωρίς έντονο noise reduction με αποτέλεσμα να φαίνονται σαν ελαιογραφία.

 

Τα πρόσωπα μόνο μέχρι το xs max έβγαιναν φυσικά και όπως πρέπει

Στα Android δεν έχουν τον τόνο που πρέπει

Στα επόμενα iPhone μπαίνει αυτόματα πολύ makeup

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάσο από τα δικά μου δείγματα δεν έχουν ίχνος make up, και εννοώ κανονικές φωτογραφίες όχι πορτρέτα όπου έχει επεξεργασία. Αν ήταν ακόμα καλύτερες σε Xs max δεν το ξέρω αλλά σίγουρα είναι καλύτερες από πολλές ναυαρχιδες Android.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάσο από τα δικά μου δείγματα δεν έχουν ίχνος make up, και εννοώ κανονικές φωτογραφίες όχι πορτρέτα όπου έχει επεξεργασία. Αν ήταν ακόμα καλύτερες σε Xs max δεν το ξέρω αλλά σίγουρα είναι καλύτερες από πολλές ναυαρχιδες Android.

 

Στην μπροστινή κάμερα μπαίνει πολύ αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μετάβαση / Επιστροφή στο οικοσύστημα της Apple με πολλές απορίες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...