Jump to content

Μετάβαση / Επιστροφή στο οικοσύστημα της Apple με πολλές απορίες


michaelp900
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό εννοώ ναι! αν δεις στα Αγγλικά την εμφανίζει... τη δυνατότητα αυτή τη λέει "προβλεπτικό" στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου αλλά δεν είναι διαθέσιμο για τα ελληνικά! με βόλευε αρκετά αυτό!

 

βέβαια όσο περνάνε οι μέρες το συνηθίζω οπότε θα του δώσω λίγο χρόνο ακόμα...

 

Ναι δεν υπάρχει για ελληνικά όμως σου είπα δώσε λίγο χρόνο να γράφεις και θα δεις ότι δεν θα σου χρειαστεί

Μια χαρά διορθώνει ότι γράφεις χώρος να χρειάζεται να επέμβεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι δεν υπάρχει για ελληνικά όμως σου είπα δώσε λίγο χρόνο να γράφεις και θα δεις ότι δεν θα σου χρειαστεί

Μια χαρά διορθώνει ότι γράφεις χώρος να χρειάζεται να επέμβεις

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου! Η αλήθεια είναι οτι όσο περισσότερο το χρησιμοποιώ τόσο περισσότερο με βολεύει...

οπότε προς το παρόν δεν θα κατεβάσω άλλο!

 

 

Χρειάζομαι μια ακόμα βοήθεια...

Στο icloud μου κρατάει μόνο τις καινούριες επαφές που πρόσθεσα με το χέρι στο iphone... αυτές που μετέφερα μεσω gmail δεν τις έχει!

πως μπορώ να κανω πλήρες μεταφορά των επαφών στο cloud???

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου! Η αλήθεια είναι οτι όσο περισσότερο το χρησιμοποιώ τόσο περισσότερο με βολεύει...

οπότε προς το παρόν δεν θα κατεβάσω άλλο!

 

 

Χρειάζομαι μια ακόμα βοήθεια...

Στο icloud μου κρατάει μόνο τις καινούριες επαφές που πρόσθεσα με το χέρι στο iphone... αυτές που μετέφερα μεσω gmail δεν τις έχει!

πως μπορώ να κανω πλήρες μεταφορά των επαφών στο cloud???

 

Πιθανόν έχεις επαφές και Gmail και iCloud

 

Από υπολογιστή η όλη διαδικασία

 

Μπαίνεις Gmail.com, πηγαίνεις επαφές, κανείς επιλογή όλων και εξαγωγή σε vCard

Θα σου κατεβάσει ένα αρχείο στον υπολογιστή

 

Μετά πηγαίνεις iCloud.com, πηγαίνεις επαφές, κανείς εισαγωγή από vCard, επιλέγεις το αρχείο που είχε προηγούμενος κατέβει στον υπολογιστή

 

Μετά θα περάσουν αυτόματα στο κινητό όλες

Καλύτερα μετά να πας στις ρυθμίσεις στο iphone και να κλείσεις την επιλογή επαφών από Gmail. Να χρησιμοποιείς δηλαδή μόνο iCloud για να μην τις ανακατεύεις κιόλας και δεν ξέρεις τι σου γίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν έχεις επαφές και Gmail και iCloud

 

Από υπολογιστή η όλη διαδικασία

 

Μπαίνεις Gmail.com, πηγαίνεις επαφές, κανείς επιλογή όλων και εξαγωγή σε vCard

Θα σου κατεβάσει ένα αρχείο στον υπολογιστή

 

Μετά πηγαίνεις iCloud.com, πηγαίνεις επαφές, κανείς εισαγωγή από vCard, επιλέγεις το αρχείο που είχε προηγούμενος κατέβει στον υπολογιστή

 

Μετά θα περάσουν αυτόματα στο κινητό όλες

Καλύτερα μετά να πας στις ρυθμίσεις στο iphone και να κλείσεις την επιλογή επαφών από Gmail. Να χρησιμοποιείς δηλαδή μόνο iCloud για να μην τις ανακατεύεις κιόλας και δεν ξέρεις τι σου γίνεται

 

Τέλεια! σε ευχαριστώ! τις πέρασα!

για να κλείσω τις επαφές από το gmail πάω ρυθμίσεις - επαφές και στο προεπιλογή βάζω icloud ή πρεπει να το ορίσω και κάπου αλλού?

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! σε ευχαριστώ! τις πέρασα!

για να κλείσω τις επαφές από το gmail πάω ρυθμίσεις - επαφές και στο προεπιλογή βάζω icloud ή πρεπει να το ορίσω και κάπου αλλού?

 

Ρυθμίσεις/συνθηματικά και λογαριασμοί/Gmail

Αν δεν το θέλεις καθόλου κανείς διαγραφή όλου του λογαριασμού

Αλλιώς κλείνεις οποίο διακόπτη δεν χρειαζεσαι πχ επαφές, ημερολόγιο...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/συνθηματικά και λογαριασμοί/Gmail

Αν δεν το θέλεις καθόλου κανείς διαγραφή όλου του λογαριασμού

Αλλιώς κλείνεις οποίο διακόπτη δεν χρειαζεσαι πχ επαφές, ημερολόγιο...

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά, μετά από πολλά χρόνια σκέφτομαι πάλι να επιστρέψω στο οικοσύστημα της Apple όμως έχουν περάσει πάρα πολλά χρόνια και και πλέον δεν ξέρω σχεδόν τίποτα το τι γίνεται στην Apple οπότε θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάποιες πληροφορίες. Συγνώμη αν κάποιες ερωτήσεις ακούγονται πολύ απλοϊκές απλά είμαι εκτός Apple πάρα πολλά χρόνια. Σκέφτομαι να πάρω το Iphone 12 Pro 128 ένα tablet στα 128 GB η 256με pencil ενδεχομένως και το ρολόι της Apple. Ξεκινάω Λοιπόν τις ερωτήσεις

1) η μεταφορά από Samsung σε apple γίνεται εύκολα? γίνεται πάλι με το iTunes και θα μου μεταφέρει όλα τα δεδομένα όπως βίντεο μουσική και τα λοιπά που έχω στο κινητό το παλιό ή θα αντιμετωπίσω πάλι προβλήματα με δικαιώματα πνευματικά? Τις φωτογραφίες μου τις έχω αρχειοθετημενες σε άλμπουμ κατά τη μεταφορά θα ρθουν σαν άλμπουμ η πρέπει πάλι να τα αρχειοθετησω από την αρχή μιλάμε για αρκετές χιλιάδες φωτογραφίες

2) λόγω δουλειάς κατεβάζω αρκετά βίντεο κυρίως από το YouTube το οποίο δείχνουν Πώς μπορώ να διορθώσω κάποια πράγματα στη δουλειά μου αυτό γίνεται η δεν επιτρέπει ακόμα το κατέβασμα ?

3) για να προβάλω φωτογραφίες ή βίντεο στην τηλεόραση χρειάζομαι το Apple TV πάλι η μπορώ με Chromecast να μεταφέρω στο Nvidia Shield TV Box που έχω?

4) Έχω τέσσερις συσκευές ασύρματης φόρτισης μπορώ να τις χρησιμοποιήσω ή πρέπει να πάρω εξειδικευμένη ασύρματη φόρτιση?

5) πρέπει να παραγγείλω από την αρχή και φορτιστή η μπορώ να φορτίσω με παλαιότερο φορτιστή της Apple η με φορτιστή τρίτου το κινητό?

6) πότε αναμένεται η κυκλοφορία του 12 Pro?

Πάμε τώρα στις απορίες που έχω για το tablet,

7) Σκέφτομαι να πάρω το iPad pro 256 wifi μου κάνει εντύπωση που είναι πιο φτηνό από το Apple Air 2020 256 wifi, δεν είναι καλύτερο το Pro?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά από πολλά χρόνια σκέφτομαι πάλι να επιστρέψω στο οικοσύστημα της Apple όμως έχουν περάσει πάρα πολλά χρόνια και και πλέον δεν ξέρω σχεδόν τίποτα το τι γίνεται στην Apple οπότε θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάποιες πληροφορίες. Συγνώμη αν κάποιες ερωτήσεις ακούγονται πολύ απλοϊκές απλά είμαι εκτός Apple πάρα πολλά χρόνια. Σκέφτομαι να πάρω το Iphone 12 Pro 128 ένα tablet στα 128 GB η 256με pencil ενδεχομένως και το ρολόι της Apple. Ξεκινάω Λοιπόν τις ερωτήσεις

1) η μεταφορά από Samsung σε apple γίνεται εύκολα? γίνεται πάλι με το iTunes και θα μου μεταφέρει όλα τα δεδομένα όπως βίντεο μουσική και τα λοιπά που έχω στο κινητό το παλιό ή θα αντιμετωπίσω πάλι προβλήματα με δικαιώματα πνευματικά? Τις φωτογραφίες μου τις έχω αρχειοθετημενες σε άλμπουμ κατά τη μεταφορά θα ρθουν σαν άλμπουμ η πρέπει πάλι να τα αρχειοθετησω από την αρχή μιλάμε για αρκετές χιλιάδες φωτογραφίες

2) λόγω δουλειάς κατεβάζω αρκετά βίντεο κυρίως από το YouTube το οποίο δείχνουν Πώς μπορώ να διορθώσω κάποια πράγματα στη δουλειά μου αυτό γίνεται η δεν επιτρέπει ακόμα το κατέβασμα ?

3) για να προβάλω φωτογραφίες ή βίντεο στην τηλεόραση χρειάζομαι το Apple TV πάλι η μπορώ με Chromecast να μεταφέρω στο Nvidia Shield TV Box που έχω?

4) Έχω τέσσερις συσκευές ασύρματης φόρτισης μπορώ να τις χρησιμοποιήσω ή πρέπει να πάρω εξειδικευμένη ασύρματη φόρτιση?

5) πρέπει να παραγγείλω από την αρχή και φορτιστή η μπορώ να φορτίσω με παλαιότερο φορτιστή της Apple η με φορτιστή τρίτου το κινητό?

6) πότε αναμένεται η κυκλοφορία του 12 Pro?

Πάμε τώρα στις απορίες που έχω για το tablet,

7) Σκέφτομαι να πάρω το iPad pro 256 wifi μου κάνει εντύπωση που είναι πιο φτηνό από το Apple Air 2020 256 wifi, δεν είναι καλύτερο το Pro?

 

1) όταν ανοίγει το τηλέφωνο για πρώτη φορά σε ρωτάει σε κάποιο βήμα πως θέλεις να μεταφέρεις τα δεδομένα σου. Έχει επιλογή μεταφοράς από άλλη συσκευή. Ίσως κάποια άλμπουμ να μην είναι με την σειρά όμως δεν το έχω δοκιμάσει

2) ούτε στο android μπορείς να κατεβάσεις από το YouTube (ναι υπάρχει πλαγιά μέθοδος που όμως δεν υπάρχει στο iOS)

3) δεν το γνωρίζω

4)ο φορτιστής πρέπει να υποστηρίζει Qi

5)με οποιοδήποτε φορτιστή μπορείς

6) ήδη έχουν ξεκινήσει οι παραδόσεις συσκευών στην Ελλάδα από ότι διαβάζω

7) δεν το έχω ψάξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά από πολλά χρόνια σκέφτομαι πάλι να επιστρέψω στο οικοσύστημα της Apple όμως έχουν περάσει πάρα πολλά χρόνια και και πλέον δεν ξέρω σχεδόν τίποτα το τι γίνεται στην Apple οπότε θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάποιες πληροφορίες. Συγνώμη αν κάποιες ερωτήσεις ακούγονται πολύ απλοϊκές απλά είμαι εκτός Apple πάρα πολλά χρόνια. Σκέφτομαι να πάρω το Iphone 12 Pro 128 ένα tablet στα 128 GB η 256με pencil ενδεχομένως και το ρολόι της Apple. Ξεκινάω Λοιπόν τις ερωτήσεις

1) η μεταφορά από Samsung σε apple γίνεται εύκολα? γίνεται πάλι με το iTunes και θα μου μεταφέρει όλα τα δεδομένα όπως βίντεο μουσική και τα λοιπά που έχω στο κινητό το παλιό ή θα αντιμετωπίσω πάλι προβλήματα με δικαιώματα πνευματικά? Τις φωτογραφίες μου τις έχω αρχειοθετημενες σε άλμπουμ κατά τη μεταφορά θα ρθουν σαν άλμπουμ η πρέπει πάλι να τα αρχειοθετησω από την αρχή μιλάμε για αρκετές χιλιάδες φωτογραφίες

2) λόγω δουλειάς κατεβάζω αρκετά βίντεο κυρίως από το YouTube το οποίο δείχνουν Πώς μπορώ να διορθώσω κάποια πράγματα στη δουλειά μου αυτό γίνεται η δεν επιτρέπει ακόμα το κατέβασμα ?

3) για να προβάλω φωτογραφίες ή βίντεο στην τηλεόραση χρειάζομαι το Apple TV πάλι η μπορώ με Chromecast να μεταφέρω στο Nvidia Shield TV Box που έχω?

4) Έχω τέσσερις συσκευές ασύρματης φόρτισης μπορώ να τις χρησιμοποιήσω ή πρέπει να πάρω εξειδικευμένη ασύρματη φόρτιση?

5) πρέπει να παραγγείλω από την αρχή και φορτιστή η μπορώ να φορτίσω με παλαιότερο φορτιστή της Apple η με φορτιστή τρίτου το κινητό?

6) πότε αναμένεται η κυκλοφορία του 12 Pro?

Πάμε τώρα στις απορίες που έχω για το tablet,

7) Σκέφτομαι να πάρω το iPad pro 256 wifi μου κάνει εντύπωση που είναι πιο φτηνό από το Apple Air 2020 256 wifi, δεν είναι καλύτερο το Pro?

 

Apple TV, για βίντεο από YouTube μπορείς και με το shield.

Για YouTube κανείς συνδρομή premium με 1.5 ευρώ το μήνα και μπορείς να κατεβάζεις ότι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις Η χρέωση για το youtube δεν είναι ενάμιση ευρώ τη βρίσκω 8,90 βλέπω κάτι λάθος

 

Apple TV, για βίντεο από YouTube μπορείς και με το shield.

Για YouTube κανείς συνδρομή premium με 1.5 ευρώ το μήνα και μπορείς να κατεβάζεις ότι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις Η χρέωση για το youtube δεν είναι ενάμιση ευρώ τη βρίσκω 8,90 βλέπω κάτι λάθος

 

Όχι τόσο είναι σωστά βλέπεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω vanced στο Android δεν έχω θέμα

 

Για iOS λέω. Και εγώ είχα vanced όταν είχα Android αλλά σε iOS δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο

Link to comment
Share on other sites

Για iOS λέω. Και εγώ είχα vanced όταν είχα Android αλλά σε iOS δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο

 

Έχω δυο συσκευές για αυτούς τους λόγους όποτε δεν θα πληρώσω YouTube

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η μεταβαση γίνετε πολυ εύκολα.

Το θέμα είναι, οντως θες;

Η γυναικα μου εκανε τη μεταβαση απο Android σε IPhone 11 pro και δεν ειναι ευχαριστημένη. Πέρα απο μια κάμερα που δεν ειναι και τόσο καλή οσο λενε, ολα τα υπόλοιπα ειναι meh. Ναι, το iOs έχει κάποια ωραια πραγματάκια αλλα γενικά μου φαίνεται παλιακο σε σχεση με τα σύγχρονα Android ακομα και χαμηλότερης τιμής.

Ευχαριστημένοι με το iOs ειναι αυτοι που ειναι κλειδωμένοι μαζι του και δεν εχουν δει ποτέ τελευταία Android.

 

Υ. Γ. υπάρχουν τόσα πολλα μικρο προβληματακια εδω και εκει και κανενας δε γκρινιαζει γιατι είναι "Apple". Για παράδειγμα στις κλήσεις σου έχει ολες τις κλήσεις απο messenger, viber, τηλέφωνο και οτι χρησιμοποιείς και αυτο δεν αλλάζει. Το κειμενο μεγαλώνει μόνο σε συγκεκριμένες apple εφαρμογές, αρα αν θες μεγαλύτερο μεγεθος κειμενου στο Google keep για παράδειγμα, σορυ ατύχησες. Διαφημίσεις παντού, κτλ κτλ

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Η μεταβαση γίνετε πολυ εύκολα.

Το θέμα είναι, οντως θες;

Η γυναικα μου εκανε τη μεταβαση απο Android σε IPhone 11 pro και δεν ειναι ευχαριστημένη. Πέρα απο μια κάμερα που δεν ειναι και τόσο καλή οσο λενε, ολα τα υπόλοιπα ειναι meh. Ναι, το iOs έχει κάποια ωραια πραγματάκια αλλα γενικά μου φαίνεται παλιακο σε σχεση με τα σύγχρονα Android ακομα και χαμηλότερης τιμής.

Ευχαριστημένοι με το iOs ειναι αυτοι που ειναι κλειδωμένοι μαζι του και δεν εχουν δει ποτέ τελευταία Android.

 

Υ. Γ. υπάρχουν τόσα πολλα μικρο προβληματακια εδω και εκει και κανενας δε γκρινιαζει γιατι είναι "Apple". Για παράδειγμα στις κλήσεις σου έχει ολες τις κλήσεις απο messenger, viber, τηλέφωνο και οτι χρησιμοποιείς και αυτο δεν αλλάζει. Το κειμενο μεγαλώνει μόνο σε συγκεκριμένες apple εφαρμογές, αρα αν θες μεγαλύτερο μεγεθος κειμενου στο Google keep για παράδειγμα, σορυ ατύχησες. Διαφημίσεις παντού, κτλ κτλ

 

Τα συμπεράσματα αυτά είναι δικά σου εντελώς λανθασμένα και προσπαθείς να πείσεις και τους άλλους

 

Τόσοι εκατομμύρια χρήστες iPhone δεν ξέρουν, δεν έχουν ποτέ επαφή με Android, μόνο εσύ ξέρεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω πολυ.

Αν εχεις μετοχες πες μας. Ασε να σωσουμε κανεναν ανθρωπο απο το να δωσει τοσα λεφτα.

Δεν μιλησα σε εσενα, μιλησα στον ανθρωπο που εκανε την ερωτηση. Αν σου αρεσει να εισαι φασιστακος και να επιβαλεις τη γνωμη σου ειναι αλλο θεμα. Τα φιλια μου.

 

Γελαει ο κοσμος εχουμε iPhone 11 pro και δεν μπορουμε να βγαλουμε φωτος το βραδυ γιατι ωπου εχει φωτα εχει αντανακλασεις και η απαντηση ειναι "ε ναι ετσι ειναι το 11, τι να κανουμε".

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ stamatis3133,

 

Εάν μπορείς σε παρακαλώ, δώσε λίγο παραπάνω ίνφο σε σχέση με αυτά που αναφέρεις, ειδικά για το θέμα των διαφημίσεων.

Από τα υπόλοιπα που λες καταλαβαίνω ζητήματα περισσότερο αισθητικής και λιγότερο χρηστικότητας, ή κάνω λάθος;

 

Ενδιαφέρομαι κι εγώ να περάσω για πρώτη φορά στο iOS από android και θα μου είναι χρήσιμες τέτοιες πληροφορίες για να δω εάν τελικά αξίζει αυτή η μετάβαση που σκέφτομαι από το ΖΤΕ Axon7 στο SE2020 128gb.

 

Σόρυ αν παίζω στα όρια του οφ τόπικ:!:

Link to comment
Share on other sites

Ήμουνα χρήστης όλου του οικοσυστήματος της Apple μέχρι το 6S (iPhone,iPad,appletv,minimac), εκείνη την εποχή άρχισε να με πειράζει που το iPhone δεν είχε Ας πούμε ο oled οθόνη, ασύρματη φόρτιση ακόμα και καταγραφή κλήσεων που είναι χρήσιμοστη δουλειά μου και αλλα Οπότε γύρισα όλο το οικοσύστημα σε android ξεκινώντας με τη Samsung πάντα τις ναυαρχίδες ,το Tablet της Samsung ,το ρολόι τις κτλ ,τι διαπίστωσα σε αυτά τα τέσσερα πέντε χρόνια, Ναι το android κάνουν πάρα πολλά πράγματα Το πρόβλημα είναι ότι το κάνουν οποτε θελουν,το cloud της Samsung είναι μία τραγωδία όποτε θέλει συγχρονίζει και όποτε θέλει δεν συγχρονίζει το τελευταίο εξάμηνο έχει στρώσει όμως τώρα μαθαίνω ότι οι φωτογραφίες δεν θα συγχρονίζονται πλέον με το Samsung Cloud αλλά με τη Microsoft κάτι που δεν μου αρέσει, οι ειδοποιήσεις στο ρολόι άλλοτε έρχονται αμέσως και άλλοτε έρχονται μετά από 15-20 λεπτά είναι πολλά που μπορώ να σου πω, αυτό που δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε την Apple ότι μεταξύ τους όλα λειτουργούν πάρα πολύ καλά Ναι βεβαίως και υπάρχουν θεματάκια όμως πίστεψέ είναι απλά θεματακια, για τις φωτο στο 11 εχεις δίκιο αλλά νομίζω στο 12 έχει διορθωθεί .Πάντα καλοπροαίρετα
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω πολυ.

Αν εχεις μετοχες πες μας. Ασε να σωσουμε κανεναν ανθρωπο απο το να δωσει τοσα λεφτα.

Δεν μιλησα σε εσενα, μιλησα στον ανθρωπο που εκανε την ερωτηση. Αν σου αρεσει να εισαι φασιστακος και να επιβαλεις τη γνωμη σου ειναι αλλο θεμα. Τα φιλια μου.

 

Γελαει ο κοσμος εχουμε iPhone 11 pro και δεν μπορουμε να βγαλουμε φωτος το βραδυ γιατι ωπου εχει φωτα εχει αντανακλασεις και η απαντηση ειναι "ε ναι ετσι ειναι το 11, τι να κανουμε".

 

Μην μας σώζεις ευχαριστούμε

Αυτά που έθεσες παραπάνω δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα γιατί δεν έχεις ιδέα από iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε για φασιστάκους κλπ εν έτη 2020, θα βγουν οι παππούδες μας από κάνα τάφο και θα ρίξουν τίποτα φάπες. Αυτά που λέει ο φίλος περί γραμματοσειράς και αντανακλάσεις το βράδυ στις φωτό ισχύουν. Βέβαια για μένα παραμένει η πιο καλή all around κάμερα. Όσο αφορά τη 3 ερώτηση του αρχικού post, η μόνη εύκολη λύση είναι να υποστηρίζει η τηλεόραση σου AirPlay, αλλιώς είναι ακόμα πολύπλοκα τα πράγματα χωρίς  TV

 

Ένα παράδειγμα από το 11 για την ενοχλητική αντανάκλαση

2474b5d2faee6e148a1a73f2f22b5a57.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε για φασιστάκους κλπ εν έτη 2020, θα βγουν οι παππούδες μας από κάνα τάφο και θα ρίξουν τίποτα φάπες. Αυτά που λέει ο φίλος περί γραμματοσειράς και αντανακλάσεις το βράδυ στις φωτό ισχύουν. Βέβαια για μένα παραμένει η πιο καλή all around κάμερα. Όσο αφορά τη 3 ερώτηση του αρχικού post, η μόνη εύκολη λύση είναι να υποστηρίζει η τηλεόραση σου AirPlay, αλλιώς είναι ακόμα πολύπλοκα τα πράγματα χωρίς  TV

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Προσπαθεί χωρίς κανένα επιχείρημα επειδή δεν βόλεψε την γυναίκα του να μας πείσει ότι όσοι έχουν iPhone δεν έχουν δει Android

Μα είναι δυνατόν;

Η απάντηση δηλαδή στα 6-7 ερωτήματα ήταν έτσι απλά πάρε Android

Πολύ ωραία επιχειρήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεί χωρίς κανένα επιχείρημα επειδή δεν βόλεψε την γυναίκα του να μας πείσει ότι όσοι έχουν iPhone δεν έχουν δει Android

 

Μα είναι δυνατόν;

 

Η απάντηση δηλαδή στα 6-7 ερωτήματα ήταν έτσι απλά πάρε Android

 

Πολύ ωραία επιχειρήματα

 

 

 

Τάσο έχει η κουνιάδα μου ένα S20+ ,και μου έθεσε το ερώτημα για ανταλλαγή με το 11 μου, αρνήθηκα γνωρίζοντας ότι μπορώ ένα μήνα μετά να της πω ότι θέλω το iPhone πίσω. Φοβερή συσκευή αλλά γουστάρω iOS, τί να κάνουμε, είναι και θέμα γούστου. Δουλεύω Apple Pay, το CarPlay στο αμάξι παίζει άψογα, η Samsung TV υποστηρίζει AirPlay όπως και ο Denon ενισχυτής και περιμένω και τη Siri να μιλήσει ελληνικά. Από τις ερωτήσεις που κάνει ο φίλος στο πρώτο ερώτημα, θα τον παρότρυνα να παραμένει Android

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Να ενα παράδειγμα με την ενοχλητικη αντανάκλαση,

μια φωτο σε εσωτερικό χωρο και μια σε εξωτερικό

https://postimg.cc/gallery/cdvLg7D

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μετάβαση / Επιστροφή στο οικοσύστημα της Apple με πολλές απορίες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...