Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS


grifind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα είναι κάτοχος I phone X παρατήρησα πως η μπαταρία ξαφνικά πετάει ένα χι μαυρο πανω της ! Τι μπορεί να είναι αυτό ;

 

Πανω δεξιά είναι η μπαταρία κ όπως τη κοίταξα ξαφνικά πετάει είναι Χ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προσπαθω να κανω αναβαθμιση του itunes αλλα μου βγαζει αυτο https://postimg.org/image/bfuxwcyut/

δοκιμασα και ληψη μονο αλλα μετα βγαζει αυτο https://postimg.org/image/tvfetsfk5/

το εχω κανει ηδη δυο φορες εγκατασταση απεγκατασταση...καποια λυση;

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω αναβαθμιση του itunes αλλα μου βγαζει αυτο https://postimg.org/image/bfuxwcyut/

δοκιμασα και ληψη μονο αλλα μετα βγαζει αυτο https://postimg.org/image/tvfetsfk5/

το εχω κανει ηδη δυο φορες εγκατασταση απεγκατασταση...καποια λυση;

 

δοκίμασε να το κατεβάσεις ξεχωριστά από την σελίδα της apple και εάν στο παρουσιάσει δοκίμασε με δικαιώματα admin

https://www.apple.com/gr/itunes/download/

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να το κατεβάσεις ξεχωριστά από την σελίδα της apple και εάν στο παρουσιάσει δοκίμασε με δικαιώματα admin

https://www.apple.com/gr/itunes/download/

 

σε ευχαριστω για το χρονο σου.το εχω κανει ηδη αυτο αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

μια φορα χρεωνεσαι και μετα ολα δωρεαν!

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά, δεν έβγαλα άκρη για τις χρεώσεις. Αναγκάστηκα να κάνω φραγή εξερχόμενων sms και κλήσεων (δεν υπάρχει φραγή μόνο για sms) προς διεθνείς αριθμούς

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά, δεν έβγαλα άκρη για τις χρεώσεις. Αναγκάστηκα να κάνω φραγή εξερχόμενων sms και κλήσεων (δεν υπάρχει φραγή μόνο για sms) προς διεθνείς αριθμούς

 

Οπως ειπε ο φιλος κατι λαθος γινεται γενικοτερα ... το imessage δεν χρεωνεται σαν υπηρεσια μονο η ενεργοποιηση του αλλα αυτο γινεται μια φορα και το λογικο θα ηταν να πας και να βγαλεις ακρη με την εταιρια κινητης σου.Εφοσον υπαρχει η χρεωση ξεκαθαρα θα επρεπε να σου πουνε γιατι συνεβη αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα παίδες.

 

Έχω ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πρόβλημα και έχω ξεκλικάρει αυτό που είπε ο φίλος.

 

Δεν άλλαξε τπτ.

 

Επίσης στο ένα τηλέφωνο έβαλα άλλο APPLE ID και πάλι δεν άλλαξε τπτ.

 

Καμία ιδέα?

καλησπερα εχω ακριβως το ιδιο πρόβλημα σε ενα 6s k iphone 7 ,βρήκες καποια λύση ?

ξέρετε ακριβός τι πρέπει να κάνουμε ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα, εχω το iphone 7 128gb . Ραγισε το home button κ δημιουργησε προβλημα στην μητρικη πλακετα.. το πηγα σ εναν τεχνικο κ μ ειπε θελει αλλαγη μητρικης, αξιζει να την αλλαξω ? σε τι τιμες παιζουν οι μητρικες? και αν οχι ανταλακτικα ποσο μπορω να το δωσω? ολα τ αλλα ειναι κομπλε στο κινητο πανω..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει να φτιαξω εναν λογαριασμό στην Apple να μπορω να αναβασω στο appstore μια εφαρμογή που εχω φτιαξει σε κάποιο site? Να μου πει ενα ενα τα βήματα γιατι εχω χαθεί εκεί στην Apple.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα αγόρασα το iphone 8 πριν 2 μέρες και σήμερα παρατήρησα ότι μόλις πατάω ένα βίντεο (πχ στο youtube) κάνει ένα στατικό ήχο σαν κλικαρισμα .Το ίδιο ακούω και με τα ακουστικά. Παρουσιαζεται το πρόβλημα αυτό σε κάποιον άλλο ;; Να πάρω τηλεφωνώ στο istorm ή στο μαγαζί που το πήρα να ρωτήσω αν έχει παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα σε κάποιον άλλο ;;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εφτασα μεχρι το σημείο να φτιαξω Certificate Signing Request αλλα χρειαζεται Mac και εγω δεν εχω( αν ειναι δυνατόν να αγοράσω Mac για να δημοσιευσω ενα απλό ερασιτεχνικό και δωρεάν app ) . Μπορω να χρεισημοποιησω ενος φίλου το Mac?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Λοιπόν έχω το εξής προβλημα, ξαφνικά χθες ενώ πήγα να ενεργοποίησω τα δεδομένα στο iPhone(το 4s) είδα ότι το εικονίδιο των δεδομένων πάνω ψηλά καθώς και το 3G δεν εμφανιζοντουσαν και δεν είχα ίντερνετ. Το WiFi λειτουργεί κανονικά ενώ το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι ενεργοποιώντας και το roaming ενεργοποιούνται και λειτουργούν κανονικά τα δεδομένα!!! Δοκιμασα να κάνω reset το κινητό, reset τις ρυθμίσεις δικτύου, restore backup αλλά δεν είχα κανένα αποτέλεσμα...Μπορεί κανείς να μου πει τι μπορεί να φταίει?

Σας ευχαριστώ πολύ όλους προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με κάρτα Q αυτό είναι το σωστό νομίζω. Δεδομένα και κλήσεις μέσω roaming στην wind

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα θέλω να ρωτήσω κάτι.Θελω να πάρω ένα νέο iPhone και είμαι ανάμεσα στο iPhone 8 και iPhone 7.Ποιο προτείνετε και γιατί;Έχει διαφορά το 7αρι από το 8αρι ώστε να δικαιολογεί τα 130 ευρώ;Να πω ότι θα το αγοράσω μετά την ανακοινώσει των νέων iPhone άρα θέλω να μου πείτε ποσό μπορεί να πέσει η τιμη του 7 και του 8.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θέλω να ρωτήσω κάτι.Θελω να πάρω ένα νέο iPhone και είμαι ανάμεσα στο iPhone 8 και iPhone 7.Ποιο προτείνετε και γιατί;Έχει διαφορά το 7αρι από το 8αρι ώστε να δικαιολογεί τα 130 ευρώ;Να πω ότι θα το αγοράσω μετά την ανακοινώσει των νέων iPhone άρα θέλω να μου πείτε ποσό μπορεί να πέσει η τιμη του 7 και του 8.

 

Οι διαφορές μεταξύ τους είναι η καλύτερη κάμερα και ο ταχύτερος επεξεργαστής.

Η κάμερα του 8 είναι λίγο καλύτερη και σε φωτό (ακόμα καλύτερη λεπτομέρεια και φως) και βίντεο (τραβάει 4Κ στα 60 fps).

Ο επεξεργαστής του 8 δεν φαίνεται σε καθημερινή χρήση ταχύτερος, εκτός αν παίζεις τα τελευταία βαριά 3D games και κάνεις συχνά video editing, όπου εκεί δείχνει τα δόντια του.

Όχι φυσικά ότι το 7αρι είναι αργο-σε καμιά περίπτωση.

 

Όσον αφορά την υποστήριξη τους, σκέψου ότι το iPhone 7 θα υποστηρίζεται περίπου μέχρι το 2021 ενώ το 8αρι μέχρι το 2022 (αν δεν αλλάξει κάτι η Apple στο χρονοδιάγραμμα υποστήριξης των συσκευών της μέχρι τότε).

 

Εγώ έχω το 7αρι 128gb και ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν θα το άλλαζα για 8αρι 64gb.

 

Ο καθένας φυσικά έχει τις προτεραιότητες του.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλήμερα σας, αγόρασα ένα iphone 6s plus 64GB πριν λίγες ήμερες και κατά την χρήση του διαπίστωσα ότι μόλις η μπαταριά πέσει κάτω από το 20% αρχίζει κολλάει, παίρνεις τηλέφωνο και η φωνή απο το ακουστικό είναι παραμορφωμενη, επίσης πας να ανοίξεις πχ φωτογραφίες και δυσκολεύεται ! γενικά οτι κάνεις το κάνει με lag !

 

με το που βάζω το φορτιστή όλα τέλεια !! φορτίζει η μπαταρία στο 100% και τέλος ! τα πάντα λειτουργούν άψογα!

 

ο προηγούμενος κάτοχος μου είπε ότι έχει γίνει αλλαγή μπαταρίας με αυθεντική

 

ξέρει κάνεις να βοηθήσει αν μπορούμε να κάνουμε κάτι ???

 

ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Θέμα μπαταρίας είναι, το είχα και γω αυτό το θέμα, μάλλον δεν την άλλαξε με αυθεντική. Πήγαινε isystem ή infoquest να στην αλλάξουν με 39€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέμα μπαταρίας είναι, το είχα και γω αυτό το θέμα, μάλλον δεν την άλλαξε με αυθεντική. Πήγαινε isystem ή infoquest να στην αλλάξουν με 39€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλησπερα,

 

Αγορασα κ εγω το ιδιο κινητο αλλα των 16gb.Θελω να ρωτησω αυτη η προσφορα για αλλαγη μπαταριας ισυει ακομα η οχι? Αν ναι γνωριζουμε μεχρι ποτε θα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το στο pc κατέβασε το 3u tools δες σε το κατάσταση είναι μπαταρία (έχει λεπτομέρειες) μάλλον ξελιγοθικε και δεν προσφέρει αρκετή δύναμη

+ ελπίζω να μην είσαι σε τπτ power save mode

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... το προβλημα ειναι στην μπαταρια λογικα δεν την αλλαξε με original αλλα με καπια oem...

 

επισης κακη αγορα... :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...