Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS


grifind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα θα ηθελα βοηθεια για να περασω το τελευταιο ios που μπορει να παρει το ipod touch 4gen που εχω. Η συσκευη εχει εκδοση ios 4.3.3 και εχει γινει απο φιλο jailbreak οταν την αγορασα και δεν εχω ιδεα τι να κανω.Μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα,

 

υπάρχει κάποιος στην κοινότητα του myphone που να ασχολείται με το προγραμματισμών εφαρμογών για ios κινητά?

 

αλλά να το κατέχει το θέμα..

 

Ψάχνω άτομο για συνεργασία.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Θα ήθελες μια καλύτερη ζωή με υγεία και ευεξία ;

Μπορείς! http://tinyurl.com/HealthyAndActiveLivestyle

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρω πέρασε καιρός...δεν είδα απάντηση και είπα να το αναφέρω.

 

Αν κοιτάξεις στην κατηγορία Ελληνικές εφαρμογές θα δεις αρκετούς αξιόπιστους δημιουργούς.

Έρχεσαι σε επαφή μαζι τους και ρωτάς :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παρον!!! Τι έχεις στο μυαλό σου?
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ελαβα σημερα το παρακατω μηνυμα με αποστολεα appleid@id.apple.com

 

Dear Apple Customer,

This is a reminder to activate your Apple ID .We are currently upgrading our data base and e-mail center for this year 2014. We are deleting all unused account to create more space for new customer's.To prevent your account from closing,you have to update it below to prove the account is still in use.

CONFIRM YOUR APPLE ACCOUNT CLICK HERE

In failure to verify your account within 24hrs on receiving this notification, your account will automatically be deactivated.

Thank you for using Apple webmail Account Warning Code: *************** Apple webmail Account Service Team Management.

Thanks for your co-operation.:

Privacy Policy | Terms of use ©2014 Apple Intellectual Property. All rights reserved.Apple and the Apple logo are trademarks of AppleIntellectual Property.

 

Εκει που λεει CONFIRM κλπ, παραπεμπει σε λινκ τελειως ασχετο με την apple. Εκει που εχω βαλει τα αστερακια, εχει ενα κωδικο.

Τι μπορει να ειναι αυτο; Εχει λαβει αλλος παρομοιο;

Link to comment
Share on other sites

fake ειναι μην του δινεις σημασία, και προς θεου μην περασεις τους κωδικους σου

 

http://www.redmondpie.com/beware-new-apple-id-phishing-scam-doing-the-rounds-on-the-web-heres-what-it-looks-like/

 

διαβασε εδω σχετικες πληροφοριες

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

ουτε καν το λινκ δεν πατησα. περασα απο πανω το δεικτη του mouse και ειδα οτι παραπεμπει σε τελειως ασχετο. φαινεται αληθινο ομως
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλυσπερα εχω ενα iphone 4 με ios 7.0.4

και το εχω κανει jailbreak θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε κανενα καλο θεμα που να μπορω να κατεβασω απο το cydia

γιατι οποια κατεβαζω δεν κανουν...

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα iphone 4 με περασμενο το ios 7.0.4 εδω και πολυ καιρο μου χανει την ωρα του ,χανει κανενα 15 λεπτο με 20λεπτο και οχι παντα, μπορει να περασει και εβδομαδα να την χασει το εχω δοκιμασειαι σε αυτοματη ρυθμιση ωρας μεσω του δικτυου αλλα και σε χειροκινητη εχω ζωνη ωρας Αθηνα.Μηπως μπορει κανενας να μου λυσει την απορια γιατι συμβαινει αυτο
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα iphone 4s και την τελευταία εβδομάδα μετά από ενημέρωση στην 7.0.4 έκδοση μου έβγαλε προβλήματα. Κλείνει απο μόνο του και ξανανοίγει αμέσως (κάνει επανεκκίνηση). Θεώρησα ότι ήταν κάποιο πρόβλημα στο λειτουργικό και του έκανα restore αρκετές φορές μάλιστα, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Επίσης ανησυχώ μήπως έβγαλε κάποιο πρόβλημα η μητρική. Οταν πηγαίνω απο τις ρυθμίσεις στα διαγνωστικά μου βγάζει ένα κατεβατό απο προβλήματα και γράφει panic.plist

panic(cpu 1 caller).......check bus status XIP is still set ( SDA may be stuck low) και πολλές άλλες πληροφορίες για το πρόβλημα. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι γι' αυτό ή έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα iphone 4 με περασμενο το ios 7.0.4 εδω και πολυ καιρο μου χανει την ωρα του ,χανει κανενα 15 λεπτο με 20λεπτο και οχι παντα, μπορει να περασει και εβδομαδα να την χασει το εχω δοκιμασειαι σε αυτοματη ρυθμιση ωρας μεσω του δικτυου αλλα και σε χειροκινητη εχω ζωνη ωρας Αθηνα.Μηπως μπορει κανενας να μου λυσει την απορια γιατι συμβαινει αυτο

 

Σε επανεκκίνηση στην χάνει ή ακόμα και όταν είναι κανονικά ανοιχτό;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα iphone 4s και την τελευταία εβδομάδα μετά από ενημέρωση στην 7.0.4 έκδοση μου έβγαλε προβλήματα. Κλείνει απο μόνο του και ξανανοίγει αμέσως (κάνει επανεκκίνηση). Θεώρησα ότι ήταν κάποιο πρόβλημα στο λειτουργικό και του έκανα restore αρκετές φορές μάλιστα, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Επίσης ανησυχώ μήπως έβγαλε κάποιο πρόβλημα η μητρική. Οταν πηγαίνω απο τις ρυθμίσεις στα διαγνωστικά μου βγάζει ένα κατεβατό απο προβλήματα και γράφει panic.plist

panic(cpu 1 caller).......check bus status XIP is still set ( SDA may be stuck low) και πολλές άλλες πληροφορίες για το πρόβλημα. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι γι' αυτό ή έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

 

Τι να σου πω.. σε δικό μου πρώσοπο που έχει iphone 4s 7.0.4 δεν έχω δει κανένα πρόβλημα στην λειτουργεία του (το ζορίζω αρκετά), μάλλον έχει παρουσιάσει πρόβλημα η συσκευή σου:( Στείλτο στο σέρβις(αν έχεις εγγύηση).

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα iphone 4s και την τελευταία εβδομάδα μετά από ενημέρωση στην 7.0.4 έκδοση μου έβγαλε προβλήματα. Κλείνει απο μόνο του και ξανανοίγει αμέσως (κάνει επανεκκίνηση). Θεώρησα ότι ήταν κάποιο πρόβλημα στο λειτουργικό και του έκανα restore αρκετές φορές μάλιστα, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Επίσης ανησυχώ μήπως έβγαλε κάποιο πρόβλημα η μητρική. Οταν πηγαίνω απο τις ρυθμίσεις στα διαγνωστικά μου βγάζει ένα κατεβατό απο προβλήματα και γράφει panic.plist

panic(cpu 1 caller).......check bus status XIP is still set ( SDA may be stuck low) και πολλές άλλες πληροφορίες για το πρόβλημα. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι γι' αυτό ή έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

 

καλησπέρα σας μετα το restore έχετε επιλέξει setup us new? η συσκευή σας όταν παρατηρήσατε το πρόβλημα, ήταν jailbroken; δοκιμάστε πάντως μετά το restore να επιλέξετε setup as new.. κι αν δεν διορθωθεί θα πρέπει όπως σας είπαν και παραπάνω να έχετε την γνώμη ειδικού μετά! :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα iphone 4 με περασμενο το ios 7.0.4 εδω και πολυ καιρο μου χανει την ωρα του ,χανει κανενα 15 λεπτο με 20λεπτο και οχι παντα, μπορει να περασει και εβδομαδα να την χασει το εχω δοκιμασειαι σε αυτοματη ρυθμιση ωρας μεσω του δικτυου αλλα και σε χειροκινητη εχω ζωνη ωρας Αθηνα.Μηπως μπορει κανενας να μου λυσει την απορια γιατι συμβαινει αυτο

 

δοκιμάσε ένα hard reset πατώντας παρατεταμένα και ταυτόχρονα power+home buttons μέχρι να δείτε το μήλο χωρίς σύνδεση σε pc.

Kλείστε την αυτόματη ρύθμιση, να έχετε ζώνη ώρας Αθήνα - διεθνές ελληνικά!

Εάν δεν επανέλθει θα πρεπει να κάνετε restore απο το itunes και setup as new!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλυσπερα εχω ενα iphone 4 με ios 7.0.4

και το εχω κανει jailbreak θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε κανενα καλο θεμα που να μπορω να κατεβασω απο το cydia

γιατι οποια κατεβαζω δεν κανουν...

Ευχαριστω!!!

Υπάρχουν εκατοντάδες θέματα, έχετε κατεβάσει το winterboard για να μπορείτε να τα ενεργοποιήσετε; ενδεικτικά σας παραθέτω τα παρακάτω:

 

http://idevicedailys.com/jailbreak/acies-theme-for-ios-7-a-special-theme-for-every-day/

http://idevicedailys.com/ipad/preview-nux-a-new-design-for-your-ios67-device/

http://www.idownloadblog.com/2014/01/14/best-winterboard-themes-ios-7/

Link to comment
Share on other sites

Σε επανεκκίνηση στην χάνει ή ακόμα και όταν είναι κανονικά ανοιχτό;
Την χανει και σε επανεκκινηση
Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβάθμιση σε iOS 7.0.4, ποια έκδοση λογισμικού είχες.

Υπάρχει περίπτωση για τα προβλήματά σου να ευθύνεται μόνο η αναβάθμιση που έκανες, και όχι η συσκευή ως hardware.

Όπως και αν έχει, κάνε επαναφορά (restore) και set as new.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι χρηστης android αλλα σκεφτομαι να παρω το iphone 6 οταν βγει.

Αναρωτιεμαι το εξης.

Υπαρχει καποιο Free προγραμμα GPS στο ios για χρηση offline?

σαν το sygic που εχω στο android.

 

ευχαριστω

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι χρηστης android αλλα σκεφτομαι να παρω το iphone 6 οταν βγει.

 

Αναρωτιεμαι το εξης.

 

Υπαρχει καποιο Free προγραμμα GPS στο ios για χρηση offline?

 

σαν το sygic που εχω στο android.

 

 

 

ευχαριστω

 

 

Το sygic είναι free???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,βρηκα ενα ipod 5th generation το οποιο απ'τα λιγα που καταλαβαινω ειναι δηλωμενο ως χαμμενο!Στις αρχικες ρυθμισεις μου ζηταει το Apple Id με το οποιο αρχικα ρυθμιστηκε η συσκευη.Υπαρχει κατι που μπορω να κανω?
Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,βρηκα ενα ipod 5th generation το οποιο απ'τα λιγα που καταλαβαινω ειναι δηλωμενο ως χαμμενο!Στις αρχικες ρυθμισεις μου ζηταει το Apple Id με το οποιο αρχικα ρυθμιστηκε η συσκευη.Υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

 

Εάν σκόπος σας είναι να το επιστρέψετε καθώς σας είναι άχρηστο έαν δεν γνωρίζετε το password, τότε στείλτε ένα email στο email - username που εμφανίζει η συσκευή και περιμένετε απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...