Jump to content

iPhone 12


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή η θα πρέπει να κλείσω τελείως το icloud για να μπορώ να μεταφέρω πράγματα μέσω iTunes ? Η απενεργοποίηση του iCloud μόνο για τις φωτό επηρεάζει κάπου το κινητό ή τον συγχρονισμό του με άλλα πράγματα ;

 

 

Ένα από τα δυο θα κανεις ,η θα συγχρονίζεις με iCloud η μέσω iTunes ......θα σου πρότεινα να βρεις κάτι που θα αποθηκέυεις φωτό αλλά χωρίς να κάνει συγχρονισμό

Όχι δεν επηρεάζει αλλά πράγματα

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/q0sDC08 Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι είναι τόσο γκρι το περίγραμμα και στο δικό του 12;; Η μόνο στο δικό μου επικρατεί τόσο γκρι ;; ( φωτεινότητα κάτω από το 50%)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
https://ibb.co/q0sDC08 Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι είναι τόσο γκρι το περίγραμμα και στο δικό του 12;; Η μόνο στο δικό μου επικρατεί τόσο γκρι ;; ( φωτεινότητα κάτω από το 50%)

 

Μια χαρά φαίνεται, τι σε προβληματίζει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται, τι σε προβληματίζει;

 

Παραπάνω γκρι από ότι έχει συνηθίσει το μάτι μου . Ειδικά το πληκτρολόγιο έχει αυτό το ανοιχτό γκρι. :/

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τελικά ένα λευκό iphone 12 64giga σήμερα και είμαι ένα βήμα πριν το πουλήσω .πείτε μου σας παρακαλώ ότι υπάρχει split screen στο ios η έστω κάποιος τρόπος να έχω δύο*εφαρμογές να τρέχουν ταυτόχρονα , παραδείγματος χάριν gps k video

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Split Screen δεν υπάρχει, ορισμένες εφαρμογές όμως υποστηρίζουν PIP (δηλαδή είσαι στην εφαρμογή που θέλεις και σε μικρό παραθυράκι παίζει το Video).
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τελικά ένα λευκό iphone 12 64giga σήμερα και είμαι ένα βήμα πριν το πουλήσω .πείτε μου σας παρακαλώ ότι υπάρχει split screen στο ios η έστω κάποιος τρόπος να έχω δύο*εφαρμογές να τρέχουν ταυτόχρονα , παραδείγματος χάριν gps k video

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο το iPad από όσα ξέρω έχει αυτή την δυνατότητα

Το gps μπορεί να τρέχει στο παρασκήνιο και να σε ειδοποιεί δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για το gps, σε ειδοποιεί στην επόμενη στροφή κλπ.

Για το Video, δεν ξέρω ποιος player το κάνει, αλλά αν βλέπεις κάτι πχ στο ertflix μέσω του Safari, παίζει κανονικά σε παράθυρο. Δεν ξέρω ούτε την λίστα με τα site που το υποστηρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έρχεται και σε μένα το iphone12 οπότε ήθελα να ρωτήσω για θήκη και προστασία οθόνης. Σε θήκες έχω σκεφτεί τις παρακάτω:

 

https://www.skroutz.gr/s/25255386/ESR-Ice-Shield-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5-iPhone-12-12-Pro.html?from=sku_color_variations

 

https://www.skroutz.gr/s/25813207/Spigen-Liquid-Air-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-Navy-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5-iPhone-12-12-Pro.html

 

https://www.skroutz.gr/s/26268654/Nillkin-Super-Frosted-Pro-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-iPhone-12-12-Pro.html?from=sku_color_variations

 

Εσείς ποιά προτείνετε? Έχει κανεις καμια απο αυτές ή εχει να μου προτείνει κάτι αξιόλογο που δεν είδα? με ενδιαφέρει να μην είναι πολύ χοντροκομμένη ωστε να είναι μικρός όγκος του κινητού. Επίσης tempered glass δε θα ήθελα καθώς είναι συνήθως πολύ χοντρά και με το ceramic shield πιστεύω δε θα έχω πρόβλημα αλλά μια μεμβράνη για τις γρατζουνιές θα ήθελα. Ποιά είναι η άποψή σας?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι θήκες είναι καθαρά θέμα γούστου και κατά ποσό θέλεις να έχεις προστατευμένη τη συσκευή σου. Όσον αφορά το tempered glass, αν βάλεις ένα ποιοτικό όπως της Spigen η ακόμα και της ESR, δεν θα χάσεις σε αίσθηση και λειτουργία. Πάντως είναι καλύτερα από το οποιοδήποτε απλό screen protector που σκέφτεσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχετε Cosmote το VOLTE έχει διακόπτη που μπορείς να το ενεργοποιήσεις και να το απενεργοποιήσεις;

 

Νομίζω ότι σε προηγούμενα iOS υπήρχε διακόπτης αλλά τώρα δεν το βρίσκω. Για το WIFI CALLING υπάρχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχετε Cosmote το VOLTE έχει διακόπτη που μπορείς να το ενεργοποιήσεις και να το απενεργοποιήσεις;

 

Νομίζω ότι σε προηγούμενα iOS υπήρχε διακόπτης αλλά τώρα δεν το βρίσκω. Για το WIFI CALLING υπάρχει κανονικά.

 

Ρυθμίσεις- δεδομένα- επιλογές- ομιλία και δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- δεδομένα- επιλογές- ομιλία και δεδομένα

 

Εκεί ακριβώς κοιτάω και εγώ, αλλά στο iPhone 12 με το iOS 14 που έχω έχει μόνο:

 

5G

5G auto

και 4G

 

Δεν υπάρχει τίποτα άλλο εκεί. Βέβαια όταν μιλάω μου δείχνει 4G που σημαίνει ότι είναι ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί ακριβώς κοιτάω και εγώ, αλλά στο iPhone 12 με το iOS 14 που έχω έχει μόνο:

 

5G

5G auto

και 4G

 

Δεν υπάρχει τίποτα άλλο εκεί. Βέβαια όταν μιλάω μου δείχνει 4G που σημαίνει ότι είναι ενεργοποιημένο.

 

Στο xs (14.4) έχει επιλογή volte

Link to comment
Share on other sites

Στο xs (14.4) έχει επιλογή volte

 

Ίσως στο iPhone 12 επειδή έχει και την επιλογή του 5G να είναι διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχετε Cosmote το VOLTE έχει διακόπτη που μπορείς να το ενεργοποιήσεις και να το απενεργοποιήσεις;

 

Νομίζω ότι σε προηγούμενα iOS υπήρχε διακόπτης αλλά τώρα δεν το βρίσκω. Για το WIFI CALLING υπάρχει κανονικά.

 

Έκανες την ίδια ερώτηση και στο thread του 12 Max και σου απάντησα εκεί. Μην κάνεις cross-posting σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο για όλους να παρακολουθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες είναι καθαρά θέμα γούστου και κατά ποσό θέλεις να έχεις προστατευμένη τη συσκευή σου. Όσον αφορά το tempered glass, αν βάλεις ένα ποιοτικό όπως της Spigen η ακόμα και της ESR, δεν θα χάσεις σε αίσθηση και λειτουργία. Πάντως είναι καλύτερα από το οποιοδήποτε απλό screen protector που σκέφτεσαι.

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες έβαλα λάθος κωδικό στο wifi μια φορα και δε με αφηνει να μπω καθολου ουτε να πληκτρολογησω νεο κωδικο. βγαζει ενα μνμ ¨"δεν ειναι δυνατη η εισοδος στο δικτυο", τι κανω? ουτε να στησω το τηλ δε μπορω, μολις το ανοιξα, του κουτιου
Link to comment
Share on other sites

Παιδες έβαλα λάθος κωδικό στο wifi μια φορα και δε με αφηνει να μπω καθολου ουτε να πληκτρολογησω νεο κωδικο. βγαζει ενα μνμ ¨"δεν ειναι δυνατη η εισοδος στο δικτυο", τι κανω? ουτε να στησω το τηλ δε μπορω, μολις το ανοιξα, του κουτιου

 

 

Κανε restart τη συσκευή. Αν δεν ολοκλήρωσες το setup, θα σε ξεκινήσει από την αρχή.

 

 

https://support.apple.com/guide/iphone/force-restart-iphone-iph8903c3ee6/ios

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και restart το ρουτερ κ το iphone. τιποτα, μολις παταω να μπω στο wifi λεει δεν ειναι δυνατη η εισοδος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανε restart τη συσκευή. Αν δεν ολοκλήρωσες το setup, θα σε ξεκινήσει από την αρχή.

 

 

https://support.apple.com/guide/iphone/force-restart-iphone-iph8903c3ee6/ios

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

τιποτα παλι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έχει επιλογή i δίπλα στο ονομα για να κανεις διαγραφή δικτύου;
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έχει επιλογή i δίπλα στο ονομα για να κανεις διαγραφή δικτύου;

 

ολα καλα πηγα πισω κ εγραψα χειροκινητα το ονομα του wifi κσι τον σωστο κωδικο κ το πήρε! Σας ευχαριστω για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...