Jump to content

iPhone 12


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κακώς παρηγήθηκες γιατί δεν έχουν κανένα νόημα οι εξυπνάδες σε ένα forum. Αν δεις τι ακριβώς ρώτησες και τι απάντηση πήρες, ίσως αναθεωρήσεις.

 

Από εκεί και πέρα όμως... όπως ειπώθηκε, το Amazon είναι από τους πιο αξιόπιστους πωλητές και θα πρέπει να κοιτάξεις σε όλες τις αγορές για να δεις από που σε συμφέρει να το πάρεις μιας και οι τιμές δεν είναι οι ίδιες ανά προϊόν. Για να δεις την τελική τιμή που θα πληρώσεις όμως, δεν αρκεί να το βάλεις απλά στο καλάθι, αλλά να προχωρήσεις μέχρι πριν το σημείο της πληρωμής για να δεις πόσο σου βγαίνει ακριβώς μιας και προστίθεται η διαφορά ΦΠΑ ανά χώρα, τέλη εκτελωνισμού αν είναι εκτός ΕΕ κτλ. Από θέμα εγγύησης και after sales support είναι ότι καλύτερο πάντως.

Δεν έψαξα γιατί δεν ήξερα "Τι και που ακριβώς να ψαξω" καθώς δεν είναι εξοικειωμένος με αυτήν τη διαδικτυακή αγορά, αυτό ήθελα να διευκρινίσω μονο. Όμως ήσασταν πολύ βοηθητικοί κ τώρα γνωρίζω πώς να ψάξω. Σε ευχαριστώ κ σένα για τις πληροφορίες κ τη βοήθεια

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα, 2 ερωτησεις χαζες ως νεος χρηστης ios θελω να κανω... 1) ο υπολογιστης μου δεν εχει θηρα usb-c αρα τι πρεπει να κανω/αγορασω για να συνδεσω iphone με υπολογιστη??

2) ποιος ειναι ο γρηγοροτερος/ευκολοτερος τροπος να περασω φωτο μου απο τον υπολογιστη στο iphone?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) ο υπολογιστης μου δεν εχει θηρα usb-c αρα τι πρεπει να κανω/αγορασω για να συνδεσω iphone με υπολογιστη??

2) ποιος ειναι ο γρηγοροτερος/ευκολοτερος τροπος να περασω φωτο μου απο τον υπολογιστη στο iphone?

 

1) Θα βρεις εύκολα και οικονομικά καλώδιο usb to lightning.

2) Μέσω iTunes αλλά υπάρχουν κι άλλοι τρόποι... https://www.copytrans.net/blog/top-5-ways-to-transfer-photos-from-computer-to-iphone/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα, 2 ερωτησεις χαζες ως νεος χρηστης ios θελω να κανω... 1) ο υπολογιστης μου δεν εχει θηρα usb-c αρα τι πρεπει να κανω/αγορασω για να συνδεσω iphone με υπολογιστη??

2) ποιος ειναι ο γρηγοροτερος/ευκολοτερος τροπος να περασω φωτο μου απο τον υπολογιστη στο iphone?

 

Δοκίμασε το iMazing, έχει ενδιαφέρον.

 

https://imazing.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το παρήγγειλα και έρχεται σε λίγες ημέρες. Ερχομαι από note 10 plus. Λέτε να ξενερώσω???θα ήθελα πολύ μια άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το παρήγγειλα και έρχεται σε λίγες ημέρες. Ερχομαι από note 10 plus. Λέτε να ξενερώσω???θα ήθελα πολύ μια άποψη.

 

Αν δεν ξέρεις εσύ,περιμένεις να σου πούμε εμείς;;;

Το IOS είναι διαφορετικό από το Android...Ας πούμε εσύ με ποιο σκεπτικό το πήρες...Εγώ π.χ που έχω και τα δύο λειτουργικά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με ένα από τα δύο...Το ένα συμπληρώνει το άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Χρόνια με android (καποτε επεσε στα χερια μου ενα 5s και εμεινα ικανοποιημενος) σκέφτομαι να κανω αλλαγή και να παω για Iphone 11 ή 12.

Εχω ενα κόλλημα...εχω κάποια μηνυματα στο whatsapp που δεν θελω να χασω. Φυσικά κανω sync και backup με gmail αλλα το iOS δεν υποστηρίζει sync με gmail απ'οσο ξέρω.

 

Εχετε κάποια πρόταση για να κάνω sync τα μηνυματα του whatsapp και απο το Xiaomi να μετάφερθουν στο iOS..εστω και με εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Χρόνια με android (καποτε επεσε στα χερια μου ενα 5s και εμεινα ικανοποιημενος) σκέφτομαι να κανω αλλαγή και να παω για Iphone 11 ή 12.

Εχω ενα κόλλημα...εχω κάποια μηνυματα στο whatsapp που δεν θελω να χασω. Φυσικά κανω sync και backup με gmail αλλα το iOS δεν υποστηρίζει sync με gmail απ'οσο ξέρω.

 

Εχετε κάποια πρόταση για να κάνω sync τα μηνυματα του whatsapp και απο το Xiaomi να μετάφερθουν στο iOS..εστω και με εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ!

 

Gmail δουλεύει κανονικά στο iPhone

Το άλλο ερώτημα θα στο απαντήσουν όσοι έχουν την εφαρμογή

Στο Viber πάντως δεν γίνεται. Δεν ξέρω εάν είναι παρόμοια η λειτουργία με τους σέρβερ και στο what's app

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά,

 

Χρόνια με android (καποτε επεσε στα χερια μου ενα 5s και εμεινα ικανοποιημενος) σκέφτομαι να κανω αλλαγή και να παω για Iphone 11 ή 12.

Εχω ενα κόλλημα...εχω κάποια μηνυματα στο whatsapp που δεν θελω να χασω. Φυσικά κανω sync και backup με gmail αλλα το iOS δεν υποστηρίζει sync με gmail απ'οσο ξέρω.

 

Εχετε κάποια πρόταση για να κάνω sync τα μηνυματα του whatsapp και απο το Xiaomi να μετάφερθουν στο iOS..εστω και με εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ!

Σύμφωνα με το επίσημο site του WhatsApp, δε γίνεται να μεταφέρεις το chat history σε άλλη πλατφόρμα. Ωστόσο αν κάνεις μια απλή αναζήτησή στο Google, υπάρχουν πολλοί οδηγοί που λένε ότι γίνεται, μπορείς να τους δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στο γερμανικο αμαζον και ειναι διαθεσιμο μονο σε κοκκινο και λευκο. περα απο θεμα γουστου,θα το προτεινατε το λευκο ;

 

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα φιλε

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στο γερμανικο αμαζον και ειναι διαθεσιμο μονο σε κοκκινο και λευκο. περα απο θεμα γουστου,θα το προτεινατε το λευκο ;

 

Μια γνωστη μου πηρε το λευκο,ηταν πολυ ομορφο και μαζι με την λευκη θηκη κουμπωσε τελεια!Αλλα ναι,οπως ειπε και ο συμφορουμιτης,περι ορεξεως

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στο γερμανικο αμαζον και ειναι διαθεσιμο μονο σε κοκκινο και λευκο. περα απο θεμα γουστου,θα το προτεινατε το λευκο ;

 

 

Εγώ προσωπικά μόνο λευκά iPhone παίρνω.

Έχω το 11Pro και η σύζυγος το XR.

 

Είναι πανέμορφα, δεν φαίνονται δαχτυλιες όπως στα μαύρα/σκούρα και το καλοκαίρι απορροφούν λιγότερη ακτινοβολία και δεν καίνε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις,φοβομουνα μηπως κιτρινιζε,φαινοντουσαν οι γραντζουνιες η τιποτα αλλο.εχω android τωρα,τι αλλο χρειαζεται να παρω;φορτιστη ;καμια προταση για θηκη και τζαμακι;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γραμματοσειρά rosemary όπως έχω στο Samsung μου γίνεται να βάλω στο 12;σε όλα τα μενού, εφαρμογές κλπ να αλλάξει η γραμματοσειρά

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Θα βρεις εύκολα και οικονομικά καλώδιο usb to lightning.

2) Μέσω iTunes αλλά υπάρχουν κι άλλοι τρόποι... https://www.copytrans.net/blog/top-5-ways-to-transfer-photos-from-computer-to-iphone/

 

Περασα φωτογραφιεσ μεσω itunes που λετε αλλα επρεπε πρωτα να κλεισω το icloud και τωρα που πηγα να το ανοιξω μου λεει οτι θα διαγραφουν οι φωτο που περασα... τι φαση ρε παιδια? Υπαρχει καποιος τροπος να ενεργοποιησω icloud ξανα και να μην σβηστουν οι φωτο που ηδη εχω περασει?

 

Επισης αγόρασα https://www.skroutz.gr/s/15766614/Anker-USB-USB-Type-C-Wall-Adapter-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-A2626GD1.html γιατι δεν εβρισκα τον αυθεντικο πουθενα, αξιζε η αγορα του ή εκανα πατατα?

Link to comment
Share on other sites

τι αλλο χρειαζεται να παρω;φορτιστη ;καμια προταση για θηκη και τζαμακι;

Φορτιστή θα πρέπει να πάρεις γιατί πιθανότατα δεν έχεις αντάπτορα πρίζας με usb c θύρα. Έχει αρκετές επιλογές, ο αυθεντικός της Apple που μπορείς να βρεις με ένα 20€ είναι από τις πιο καλές επιλογές.

Για θήκες και τζαμακια εμπιστεύομαι Spigen. Έχω πάθει πλάκα με το πόσο καλή είναι για τα 10€, η διαφανη τους θήκη, η Liquid Crystal.

 

παιδιά γραμματοσειρά rosemary όπως έχω στο Samsung μου γίνεται να βάλω στο 12;σε όλα τα μενού, εφαρμογές κλπ να αλλάξει η γραμματοσειρά

Όχι, δεν γίνεται κάτι τέτοιο.

 

Επισης αγόρασα (...) γιατι δεν εβρισκα τον αυθεντικο πουθενα, αξιζε η αγορα του ή εκανα πατατα?

Μια χαρά είναι! Η Anker είναι από τις πιο γνωστές εταιρίες, δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Edited by paanos
Προσθήκη απαντήσεων
Link to comment
Share on other sites

Περασα φωτογραφιεσ μεσω itunes που λετε αλλα επρεπε πρωτα να κλεισω το icloud και τωρα που πηγα να το ανοιξω μου λεει οτι θα διαγραφουν οι φωτο που περασα... τι φαση ρε παιδια? Υπαρχει καποιος τροπος να ενεργοποιησω icloud ξανα και να μην σβηστουν οι φωτο που ηδη εχω περασει?

 

Επισης αγόρασα https://www.skroutz.gr/s/15766614/Anker-USB-USB-Type-C-Wall-Adapter-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-A2626GD1.html γιατι δεν εβρισκα τον αυθεντικο πουθενα, αξιζε η αγορα του ή εκανα πατατα?

 

 

Λογικό γιατί συγχρονίζει

Εάν έχεις iCloud ενεργοποιημένο μην συγχρονίζεις φωτό με iTunes

Και στο off να είχες τον διακόπτη μόλις τον ξανανοιγες θα έκανε πάλι διαγραφή

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ,μετα απο χρονια με σαπια ανδροιδ κινητα ηρθε η ωρα να αγορασω κατι καλο ,σκεφτομουν το iphone 12 αλλα δεν εχω πλεον μακ και δεν ξερω αν θα με βολεψει στα windows επισης χρησιμοποιω καθε μερα youtube vanced για αποκλεισμό διαφημίσεων και tubemate για να κατεβαζω βιντεο απο youtube.

 

Αν καποιος χρηστης εχει λυσει αυτα τα δυο ας πει τον τροπο.

 

Στάλθηκε από το SM-T725 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ,μετα απο χρονια με σαπια ανδροιδ κινητα ηρθε η ωρα να αγορασω κατι καλο ,σκεφτομουν το iphone 12 αλλα δεν εχω πλεον μακ και δεν ξερω αν θα με βολεψει στα windows επισης χρησιμοποιω καθε μερα youtube vanced για αποκλεισμό διαφημίσεων και tubemate για να κατεβαζω βιντεο απο youtube.

 

Αν καποιος χρηστης εχει λυσει αυτα τα δυο ας πει τον τροπο.

 

Στάλθηκε από το SM-T725 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχει σχέση τι υπολογιστή έχεις

Κάνεις την δουλειά σου και με Windows

Κατέβασμα YouTube και λοιπά μόνο από τον υπολογιστή και μετά να τα περνάς από το itunes στο κινητό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. αν δουλεύεις σε γραφείο χωρίς να φορτίζει θα τραβήξει συνδετήρες καρφίτσες όλα πάνω του ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χρησιμοποιω καθε μερα youtube vanced για αποκλεισμό διαφημίσεων

 

Αντίστοιχη λύση για το iOS δεν υπάρχει, εκτός και αν αγοράσεις συνδρομή youtube premium.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. αν δουλεύεις σε γραφείο χωρίς να φορτίζει θα τραβήξει συνδετήρες καρφίτσες όλα πάνω του ?

 

Τι σχέση έχει η φόρτιση;

Έχει μέσα μαγνήτες

Ότι αυτό συνεπάγεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λογικό γιατί συγχρονίζει

Εάν έχεις iCloud ενεργοποιημένο μην συγχρονίζεις φωτό με iTunes

Και στο off να είχες τον διακόπτη μόλις τον ξανανοιγες θα έκανε πάλι διαγραφή

 

Δηλαδή η θα πρέπει να κλείσω τελείως το icloud για να μπορώ να μεταφέρω πράγματα μέσω iTunes ? Η απενεργοποίηση του iCloud μόνο για τις φωτό επηρεάζει κάπου το κινητό ή τον συγχρονισμό του με άλλα πράγματα ;

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/25270274/Apple-iPhone-12-64GB-Blue.html

 

Νομίζω μεγάλη προσφορά για όποιον ενδιαφέρεται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...