Jump to content

iPhone 12


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 12/10/2023 at 9:25 ΜΜ, Tasos19s said:

Πήρα σήμερα ένα σφραγισμένο iPhone 12 

Από Κωτσόβολο 

Πηγα να το ενεργοποιήσω αλλά δεν είχε καθόλου μπαταρία. 
Καθολου καλός οιωνός για την μπαταρία εκτός και εάν γυρνάει στις αποθήκες εδώ και 2 χρόνια 

 

Την ίδια λαχτάρα είχα πάθει κι εγώ με το δικό μου που το πήρα κι εγώ τον Ιούνιο που μας πέρασε, και το δικό μου σφραγισμένο του κουτιού. Το συνέδεσα στο ρεύμα, είδα ότι ανταποκρίνεται οπότε, έπαψε η ανησυχία μου, ίσα το έβαλα να πάρει λίγη ενέργεια για να κάνω το αρχικό setup και να το περιεργαστώ και μέχρι στιγμής, κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. 

 

Πιθανόν είναι αυτό που αναφέρθηκε, ότι ήταν καιρό στο ράφι και η μπαταρία απλά ξεφορτίστηκε....

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tsimisde said:

Την ίδια λαχτάρα είχα πάθει κι εγώ με το δικό μου που το πήρα κι εγώ τον Ιούνιο που μας πέρασε, και το δικό μου σφραγισμένο του κουτιού. Το συνέδεσα στο ρεύμα, είδα ότι ανταποκρίνεται οπότε, έπαψε η ανησυχία μου, ίσα το έβαλα να πάρει λίγη ενέργεια για να κάνω το αρχικό setup και να το περιεργαστώ και μέχρι στιγμής, κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. 

 

Πιθανόν είναι αυτό που αναφέρθηκε, ότι ήταν καιρό στο ράφι και η μπαταρία απλά ξεφορτίστηκε....

Συμφωνώ αλλά όσο να πεις δεν είναι καλό σημάδι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχα ανησυχήσει κι εγώ όταν αγόρασα macbook air m2 φέτος που ήρθε με άδεια μπαταρία. Κάνοντας αναζήτηση στο διαδικτυο θα δει κανείς πολλά ποστ με ανάλογες εμπειρίες σε iphone ή μακ.  Δεν νομίζω ότι λέει τίποτα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, sneakysneaky said:

Είχα ανησυχήσει κι εγώ όταν αγόρασα macbook air m2 φέτος που ήρθε με άδεια μπαταρία. Κάνοντας αναζήτηση στο διαδικτυο θα δει κανείς πολλά ποστ με ανάλογες εμπειρίες σε iphone ή μακ.  Δεν νομίζω ότι λέει τίποτα τελικά.

Ανάλογο ποσό καιρό είναι στις αποθήκες 

Εαν είναι παρά πολύ καιρό τότε ναι έχει λογική 

Εαν όμως είναι λίγο καιρό η συσκευή κλειστή και τελείωσε έτσι η μπαταρία είναι πρόβλημα 

Οι μπαταρίες αυτές από όσο ξέρω για να μην χαλάνε θέλουν να είναι φορτισμένες στο 50% εάν πρόκειται να μην χρησιμοποιηθούν για καιρό 

Στο 0% σίγουρα έχουν φθορά εάν πέσουν και μείνουν έτσι κιόλας για καιρό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχα ανησυχήσει κι εγώ όταν αγόρασα macbook air m2 φέτος που ήρθε με άδεια μπαταρία. Κάνοντας αναζήτηση στο διαδικτυο θα δει κανείς πολλά ποστ με ανάλογες εμπειρίες σε iphone ή μακ.  Δεν νομίζω ότι λέει τίποτα τελικά.

Όπως και αρκετά Apple Watch (καλή ώρα το Series 7)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2023 at 11:56 ΜΜ, sneakysneaky said:

Είχα ανησυχήσει κι εγώ όταν αγόρασα macbook air m2 φέτος που ήρθε με άδεια μπαταρία. Κάνοντας αναζήτηση στο διαδικτυο θα δει κανείς πολλά ποστ με ανάλογες εμπειρίες σε iphone ή μακ.  Δεν νομίζω ότι λέει τίποτα τελικά.

Απευθείας με το που παρατήρησα το φαινόμενο που ανέφερα, ανέτρεξα στο διαδίκτυο για να καταλάβω τι συμβαίνει, κατέληξα όμως εκεί, ότι είχαν αντιμετωπίσει και άλλοι κάτι αντίστοιχο συνεπώς, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, φάνηκε ότι ήταν κάτι αναμενόμενο ως ένα βαθμό, σαφώς και είναι ανησυχητικό για το αν ήταν για πολύ καιρό έτσι η μπαταρία αλλά, ο χρόνος θα δείξει....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...