Jump to content

iPhone 12


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλη  χρονια σε ολους! μια ερωτηση, θέλω να πουλησω το 12αρι που εχω ,τις φωτογραφιες  τις εχω αποθηκευμενες  και στο google photos  οποτε κανοντας φορματ δεν θα χαθουνε ,σωστα ;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, jnr said:

καλη  χρονια σε ολους! μια ερωτηση, θέλω να πουλησω το 12αρι που εχω ,τις φωτογραφιες  τις εχω αποθηκευμενες  και στο google photos  οποτε κανοντας φορματ δεν θα χαθουνε ,σωστα ;

Άμα είναι συγχρονισμένες εκεί όχι δεν χάνεις τίποτα 

Μπες από μια άλλη συσκευή στην σελίδα της google και δες αν εμφανίζει όλες τις φωτό 

Εαν ναι τότε προχωράς σε επαναφορά συσκευής 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jnr said:

καλη  χρονια σε ολους! μια ερωτηση, θέλω να πουλησω το 12αρι που εχω ,τις φωτογραφιες  τις εχω αποθηκευμενες  και στο google photos  οποτε κανοντας φορματ δεν θα χαθουνε ,σωστα ;

Μπες στην εφαρμογή Google photos και πάτα πάνω δεξιά στη φωγραφια σου ώστε να κάνει backup μέχρι και την τελευταία φωτογραφία που έχεις.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε με αφορμή το ποστ με τις φωτογραφίες, αν μετά το ανέβασμα όλων των φωτογραφιών στο photos (icloud) και αφού τις βλέπω και από τον Mac σβήσω όλες τις φωτογραφίες απ το κινητό θα σβήσουν και από τον Mac? 

Είναι δηλαδή αμφίδρομο; Η σαν το google photos;

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dreamw said:

Χαίρετε με αφορμή το ποστ με τις φωτογραφίες, αν μετά το ανέβασμα όλων των φωτογραφιών στο photos (icloud) και αφού τις βλέπω και από τον Mac σβήσω όλες τις φωτογραφίες απ το κινητό θα σβήσουν και από τον Mac? 

Είναι δηλαδή αμφίδρομο; Η σαν το google photos;

Είναι αμφίδρομο 

Στην ουσία δηλαδή είναι αποθηκευμένες μόνο στο iCloud και στα υπόλοιπα εσυ απλά τις βλέπεις σαν από εξωτερική οθόνη 

Αν κανείς οποιαδήποτε αλλαγή, τότε αυτή η αλλαγή γίνεται στο iCloud άρα εξαφανίζονται πχ όλες φωτό που διέγραφες από όλες τις συσκευές 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβα και γω από κάποιες δοκιμές μου αλλά αν είναι έτσι ο χώρος στο iPhone δεν μου φτάνει ακόμα και 128 να είχα ( έχω 64gb) σε λίγους μήνες θα γεμίσει. Είδη είναι 20gb τα αρχεία της εφαρμογής. Καλύτερα να μείνω στο google photos και Lightroom μάλλον.

Ευχαριστώ πολύ

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 ώρες πριν, Dreamw said:

Αυτό κατάλαβα και γω από κάποιες δοκιμές μου αλλά αν είναι έτσι ο χώρος στο iPhone δεν μου φτάνει ακόμα και 128 να είχα ( έχω 64gb) σε λίγους μήνες θα γεμίσει. Είδη είναι 20gb τα αρχεία της εφαρμογής. Καλύτερα να μείνω στο google photos και Lightroom μάλλον.

Ευχαριστώ πολύ

Αν έχεις σκοπό να μείνεις στο iOS, η καλύτερη λύση θα έλεγα ήταν η συνδρομή σε επιπλέον αποθηκευτικό χώρο στο iCloud.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το iCloud το σίγουρο είναι ότι είναι εγγύηση για τα δεδομένα σου αλλά όσον αφορά το iCloud Photos είναι πονεμένη ιστορία 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, athanaso77 said:

Αν έχεις σκοπό να μείνεις στο iOS, η καλύτερη λύση θα έλεγα ήταν η συνδρομή σε επιπλέον αποθηκευτικό χώρο στο iCloud.

Καλημέρα, έχω συνδρομή στο icloud με 8000 φωτογραφίες αλλά κ πάλι τρώει μεγάλο χώρο απ το iPhone για τα smart preview ( η όπως τα λέει η Apple) αρχεία

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω ενεργοποιήσει 3 ξυπνητήρια 05:30, 05:35, 05:40 για όλες τις καθημερινές. Όλα καλά μέχρι εδώ, χτυπάνε κανονικά. Ομως όταν κάποια καθημερινή (ή στις άδειες μου) δεν δουλεύω και τα απενεργοποιήσω (ή τα διαγράψω), το ξυπνητήρι χτυπάει κανονικά σε αυτές τις ώρες. Έχω αγανακτήσει γιατί αναγκάζομαι να κλείνω το τηλέφωνο όταν δεν δουλεύω για να μην ξυπνάω αναγκαστικά. Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ihgalias said:

Έχω ενεργοποιήσει 3 ξυπνητήρια 05:30, 05:35, 05:40 για όλες τις καθημερινές. Όλα καλά μέχρι εδώ, χτυπάνε κανονικά. Ομως όταν κάποια καθημερινή (ή στις άδειες μου) δεν δουλεύω και τα απενεργοποιήσω (ή τα διαγράψω), το ξυπνητήρι χτυπάει κανονικά σε αυτές τις ώρες. Έχω αγανακτήσει γιατί αναγκάζομαι να κλείνω το τηλέφωνο όταν δεν δουλεύω για να μην ξυπνάω αναγκαστικά. Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει;

Κάθε ξυπνητήρι έχει ένα διακόπτη δίπλα που το ανοίγεις και το κλείνεις όποτε θες. Επίσης μπορείς σε ένα ξυπνητήρι να ενεργοποιήσεις το snooze και να μην βάλεις 3 διαφορετικά την ίδια ώρα.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διάβασες καλά το post. Είτε κλείσω τα ξυπνητήρια από τον διακόπτη (όπως προτείνεις) είτε τα διαγράψω, θα χτυπήσουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ. Χτυπάει το ξυπνητήρι στις συγκεκριμένες ώρες χωρίς να τα έχω ενεργοποιήσει καν.. Έχω σοβαρό πρόβλημα. Απενεργοποιω το τηλέφωνο όταν δεν δουλεύω για να μην ξυπνάω αυτές τις ώρες. Πχ στις διακοπές μου απενεργοποιω το τηλέφωνο απο το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ihgalias said:

Μάλλον δεν διάβασες καλά το post. Είτε κλείσω τα ξυπνητήρια από τον διακόπτη (όπως προτείνεις) είτε τα διαγράψω, θα χτυπήσουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ. Χτυπάει το ξυπνητήρι στις συγκεκριμένες ώρες χωρίς να τα έχω ενεργοποιήσει καν.. Έχω σοβαρό πρόβλημα. Απενεργοποιω το τηλέφωνο όταν δεν δουλεύω για να μην ξυπνάω αυτές τις ώρες. Πχ στις διακοπές μου απενεργοποιω το τηλέφωνο απο το βράδυ.

Αυτό πρώτη φορά το ακουώ και μου φαινεται τρελλό. Δηλαδή σβήνεις εντελώς τα ξυπνητηρια, η λίστα είναι κενή, και συνεχίζουν να χτυπάνε ?? Αν κατεβάσεις το contol center απο πάνω δεξιά , σου εμφανίζει το καμπανάκι?

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακούγετε τρελό όμως έχω αγανακτήσει. Η λίστα είναι κενή, κανένα καμπανάκι στο control center κι όμως χτυπάει το ξυπνητήρι κάθε καθημερινή. Αυτό γίνεται από τότε που το αγόρασα και το setάρα. Καινούργιο από το plaisio πριν δυο χρόνια.Πριν είχα ένα iphone5. Στο 5αρι δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ihgalias said:

Ακούγετε τρελό όμως έχω αγανακτήσει. Η λίστα είναι κενή, κανένα καμπανάκι στο control center κι όμως χτυπάει το ξυπνητήρι κάθε καθημερινή. Αυτό γίνεται από τότε που το αγόρασα και το setάρα. Καινούργιο από το plaisio πριν δυο χρόνια.Πριν είχα ένα iphone5. Στο 5αρι δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

Τι να πω,πρώτη φορά το ακούω.  κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως φτιάξει.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ρυθμίσει ξυπνητήρι σε κάποιο focus το οποίο μπαίνει αυτόματα το βράδυ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Μπες μέσα στο health και δες αν έχεις βάλει sleep schedule και ξυπνητήρια.
Αν το ξυπνητήρι που βαράει είναι ένας απαλός ήχος που έχει αυξανόμενη ένταση, αυτό είναι.
Και σε αυτή την περίπτωση βέβαια μπορείς να ενεργοποιήσεις χειροκίνητα το focus πριν την πέσεις στο ρεπό σου, μετά απλά μα πατήσεις πάνω στο ξυπνητήρι στη Lock Screen και skip.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση παρακαλώ. Στης γυναίκας μου το κινητό έχει έρθει η αναβάθμιση 16.3.1 αλλά από τότε που έχει έρθει έχει κολλήσει στο ζητήθηκε ενημέρωση αλλά δεν κάνει την ενημέρωση ποτέ. Ξέρει κανείς το γιατί ή εάν μπορώ να κάνω κάτι; Το μόνο που έχουμε δοκιμάσει είναι κλείσιμο και άνοιγμα το κινητό ξανά. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pazu said:

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση παρακαλώ. Στης γυναίκας μου το κινητό έχει έρθει η αναβάθμιση 16.3.1 αλλά από τότε που έχει έρθει έχει κολλήσει στο ζητήθηκε ενημέρωση αλλά δεν κάνει την ενημέρωση ποτέ. Ξέρει κανείς το γιατί ή εάν μπορώ να κάνω κάτι; Το μόνο που έχουμε δοκιμάσει είναι κλείσιμο και άνοιγμα το κινητό ξανά. Ευχαριστώ

Φαντάζομαι έχει σύνδεση wifi ετσι? Αν ναι, κανε μια επανεκίνηση και περίμενε. Μήπως έχει κάποιο κόλλημα η επικοινωνία με το server.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, koutsis said:

Φαντάζομαι έχει σύνδεση wifi ετσι? Αν ναι, κανε μια επανεκίνηση και περίμενε. Μήπως έχει κάποιο κόλλημα η επικοινωνία με το server.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά δυστυχώς δεν δούλεψε ούτε αυτό θα δω τι θα κανω μάλλον θα περιμένω. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, pazu said:

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση παρακαλώ. Στης γυναίκας μου το κινητό έχει έρθει η αναβάθμιση 16.3.1 αλλά από τότε που έχει έρθει έχει κολλήσει στο ζητήθηκε ενημέρωση αλλά δεν κάνει την ενημέρωση ποτέ. Ξέρει κανείς το γιατί ή εάν μπορώ να κάνω κάτι; Το μόνο που έχουμε δοκιμάσει είναι κλείσιμο και άνοιγμα το κινητό ξανά. Ευχαριστώ

Κάνε scroll προς τα επάνω να ανοίξει το multitask και σπρώξε τις ρυθμίσεις προς τα επάνω να κλείσουν μήπως και ξεκολλήσει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Tasos19s said:

Κάνε scroll προς τα επάνω να ανοίξει το multitask και σπρώξε τις ρυθμίσεις προς τα επάνω να κλείσουν μήπως και ξεκολλήσει 

Τι να κάνει?? 🤨

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Tasos19s said:

Κάνε scroll προς τα επάνω να ανοίξει το multitask και σπρώξε τις ρυθμίσεις προς τα επάνω να κλείσουν μήπως και ξεκολλήσει 

 

15 ώρες πριν, koutsis said:

Τι να κάνει?? 🤨

Αυτό εννοεί:

https://support.apple.com/el-gr/HT202070

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...