Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γεια σας και καλή χρονιά! Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω τι παίζει με το 4G+, αν τελικά το υποστηρίζει ή όχι (έχω Cosmote).

 

Ευχαριστώ!

 

Καλή χρονιά!

 

Νομίζω ούτε σε cosmote θα έχεις 4g+. Πάντως στη Vodafone, σαν ένδειξη τουλάχιστον δεν μου έχει βγάλει κάτι .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και καλή χρονιά! Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω τι παίζει με το 4G+, αν τελικά το υποστηρίζει ή όχι (έχω Cosmote).

 

Ευχαριστώ!

 

Όχι δυστυχώς...και εγώ cosmote έχω και δεν έχω δει 4G+.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα κι ήμουν έτοιμος να το "τσιμπήσω"... (Σε αυτήν την κατηγορία τιμής έχω απορρίψει τα Xiaomi κυρίως λόγω των ενσωματωμένων διαφημίσεων, οι οποίες ακόμα κι αν κάποιος εφαρμόσει τις οδηγίες που τις σταματούν, δεν εξαλείφονται πλήρως. Και βέβαια επίσης τα Xiaomi έχουν πολύ bloatware.)

Περίεργο πάντως από τη Realme να κάνει τη συγκεκριμένη παράλειψη, από τη στιγμή που για την τιμή του, κατά τ' άλλα το 7 pro είναι πλήρες...

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα κι ήμουν έτοιμος να το "τσιμπήσω"... (Σε αυτήν την κατηγορία τιμής έχω απορρίψει τα Xiaomi κυρίως λόγω των ενσωματωμένων διαφημίσεων, οι οποίες ακόμα κι αν κάποιος εφαρμόσει τις οδηγίες που τις σταματούν, δεν εξαλείφονται πλήρως. Και βέβαια επίσης τα Xiaomi έχουν πολύ bloatware.)

Περίεργο πάντως από τη Realme να κάνει τη συγκεκριμένη παράλειψη, από τη στιγμή που για την τιμή του, κατά τ' άλλα το 7 pro είναι πλήρες...

 

Νομίζω όλα τα realme δεν έχουν + στην Ευρώπη. Κάτι λένε ότι θα το διορθώσουν με το realme os 2.0.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με Google messages είναι.

Προσωπικά δε μου αρέσει.

Κάποιες φορές προσπαθείς να στείλεις sms και κολλάει στην αποστολή,αν δεν ανοίξεις internet δεν το στέλνει με τίποτα.

Edited by Olsar
Link to comment
Share on other sites

Ναι με Google messages είναι.

Προσωπικά δε μου αρέσει.

Κάποιες φορές προσπαθείς να στείλεις sms και κολλάει στην αποστολή,αν δεν ανοίξεις internet δεν το στέλνει με τίποτα.

 

Δεν μου χει τύχει ποτέ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω αντι του xiaomi mi 10t lite εχει καποια bugs ?περνει συχνα αναβαθμισεις ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου χει τύχει ποτέ αυτό.

 

Έκανα διαγραφή δεδομένων από την εφαρμογή και στείλε κανονικά.Απο ότι κατάλαβα στις ρυθμίσεις message έχει κάτι για μυνήματα WiFi και το είχε σαν πρώτη προτεραιότητα να στέλνει με αυτόν τον τρόπο. Αν δεν υπήρχε WiFi έγραφε "αδύνατη αποστολή" και σου προτείνει αποστολή με sms.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω αντι του xiaomi mi 10t lite εχει καποια bugs ?περνει συχνα αναβαθμισεις ?

 

Το λογισμικό δεν έχει καθόλου bugs και αναβαθμίσεις παίρνει κάθε 20-25 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

αν σας ελεγαν αγοραστε ενα απο τα δυο κινητα θα περνατε realme 7 pro η xiaomi 10t lite ?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα οι κάμερες και γενικά διαβάζω παντού καλά λόγια.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ο λογος ???

 

Κάμερες, amoled οθόνη, λογισμικό, διαχείριση μπαταρίας, μέγεθος, υστερεί στο ότι δεν είναι 5g που προσωπικά δεν με απασχολεί.

Link to comment
Share on other sites

Κάμερες, amoled οθόνη, λογισμικό, διαχείριση μπαταρίας, μέγεθος, υστερεί στο ότι δεν είναι 5g που προσωπικά δεν με απασχολεί.
αυτο ηθελα να ρωτησω

με το 5g που δεν εχει τι γινετε ?

καποιος μου ειπε οτι ειναι καλυτερη η ips 120hz παρα amoled 60hz

Link to comment
Share on other sites

αυτο ηθελα να ρωτησω

με το 5g που δεν εχει τι γινετε ?

καποιος μου ειπε οτι ειναι καλυτερη η ips 120hz παρα amoled 60hz

 

Καλύτερη είναι μόνο εάν παίζεις παιχνίδια λόγο του υψηλού Ρυθμού ανανέωσης.

Σε βίντεο YouTube και τα λοιπά δεν νομίζω.

Όσο για το 5g δεν με απασχολεί "ακόμα" ας περάσει λίγο καιρός ακόμη και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη είναι μόνο εάν παίζεις παιχνίδια λόγο του υψηλού Ρυθμού ανανέωσης.

Σε βίντεο YouTube και τα λοιπά δεν νομίζω.

Όσο για το 5g δεν με απασχολεί "ακόμα" ας περάσει λίγο καιρός ακόμη και βλέπουμε.

ουτε και γω παιζω

μονο social media

για την οθονη ?

Link to comment
Share on other sites

ουτε και γω παιζω

μονο social media

για την οθονη ?

 

Για την οθόνη σου λέω ότι μόνο στα παιχνίδια είναι καλύτερη η ips 120hz για το λόγο που ανέφερα παραπάνω.

Σε βίντεο, φωτογραφίες, YouTube. η amoled είναι φανταστική.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη είναι μόνο εάν παίζεις παιχνίδια λόγο του υψηλού Ρυθμού ανανέωσης.

Σε βίντεο YouTube και τα λοιπά δεν νομίζω.

Όσο για το 5g δεν με απασχολεί "ακόμα" ας περάσει λίγο καιρός ακόμη και βλέπουμε.

για το 5g ?εγω θελω να παρω συσκευη για να τη κρατησω 2 χρονια σιγουρα

θα με καλυψει αυτη η να παω σε 5g συσκευη ?

Link to comment
Share on other sites

για το 5g ?εγω θελω να παρω συσκευη για να τη κρατησω 2 χρονια σιγουρα

θα με καλυψει αυτη η να παω σε 5g συσκευη ?

 

Δε νομίζω να χρειάζεται 5g για social media και YouTube. Άσε που θα χρειάζεσαι ένα σωρό megabytes. Νομίζω ότι το 4g είναι υπεραρκετό. Τώρα αν εσύ θέλεις να κατεβάζεις μεγάλο όγκο δεδομένων και σε υψηλές ταχύτητες πήγαινε σε 5g.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ το σκεφτόμουν πριν πάρω το 7 pro για αγορά 5g συσκευής. Ήμουν ανάμεσα στο 7 pro και στο mi 10 lite (το οποίο πιστεύω είναι καλύτερο από το mi 10t lite). Λέω αφού θα πάρω που θα πάρω καινούργιο γιατί να μην έχει και 5g. Ο λόγος που δεν πήγα στο xiaomi είναι για το miui και για τις διαφημίσεις που πετάει όπου θέλει και όποτε θέλει. Τώρα διαβάζοντας για το 5g και ο λόγος που γίνεται για τις ταχύτητες και τα λοιπά κατάλαβα ότι για τη χρήση που κάνω εγώ είναι υπερβολικό και προσωπικά δεν το θεωρώ κριτήριο επιλογής για συσκευή.Αν με ρωτούσες παλιότερα θα έλεγα ναι πάρε 5g.

Απόψεις δικές μου είναι τώρα αυτές, ρώτησες, απάντησα, σκέφτεστε και κανείς......

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ το σκεφτόμουν πριν πάρω το 7 pro για αγορά 5g συσκευής. Ήμουν ανάμεσα στο 7 pro και στο mi 10 lite (το οποίο πιστεύω είναι καλύτερο από το mi 10t lite). Λέω αφού θα πάρω που θα πάρω καινούργιο γιατί να μην έχει και 5g. Ο λόγος που δεν πήγα στο xiaomi είναι για το miui και για τις διαφημίσεις που πετάει όπου θέλει και όποτε θέλει. Τώρα διαβάζοντας για το 5g και ο λόγος που γίνεται για τις ταχύτητες και τα λοιπά κατάλαβα ότι για τη χρήση που κάνω εγώ είναι υπερβολικό και προσωπικά δεν το θεωρώ κριτήριο επιλογής για συσκευή.Αν με ρωτούσες παλιότερα θα έλεγα ναι πάρε 5g.

Απόψεις δικές μου είναι τώρα αυτές, ρώτησες, απάντησα, σκέφτεστε και κανείς......

απλα μου λενε οτι ο επεξεργαστης του ειναι ποιο κατω απο το 750g και οτι απο poco f1 που εχω ουσιαστικα χανω επεξεργαστη
Link to comment
Share on other sites

απλα μου λενε οτι ο επεξεργαστης του ειναι ποιο κατω απο το 750g και οτι απο poco f1 που εχω ουσιαστικα χανω επεξεργαστη

 

Ε σίγουρα ο επεξεργαστής του poco f1 είναι ταχύτερος και από τις δύο συσκευές που λες αλλά δεν νομίζω να καταλάβεις καμία απολύτως διαφορά με τη χρήση που κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

ο λογος ???

 

Κάμερα, τριετή επίσημη εγγύηση, αναβαθμίσεις, λογισμικό, οθόνη, ταχύτητα φόρτισης και ram.

 

Από την άλλη το mi10t lite έχει δυνατότερο soc αλλά είναι φορτωμένο με miui με αρκετά χειρότερο multitasking. Οπότε δεν είμαι σίγουρος αν και κατά πόσο πιο σβέλτο θα είναι στη καθημερινότητα το xiaomi παρά το soc.

 

Τώρα για τα hz νομίζω περισσότερη διαφορά καταλαβαίνεις στο σκοράρισμα. Στα παιχνίδια δεν είμαι σίγουρος αν θα δεις διαφορά.. νομίζω εξαρτάται αν έχουν frame cap ή όχι. Από την άλλη, επειδή έχει καλύτερη gpu το mi10t lite, αν όντως σε ενδιαφέρον τα παιχνίδια ίσως καλύτερα να πας σε αυτό.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι widevine είστε; Κάνατε το τελευταίο update?

 

Εμένα έπεσε σε L3. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι πριν ήμουν L1. Τι φάση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...