Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να κάνουμε απεγκατασταση εφαρμογές της Google χωρίς root;
ευκολο ελα inbox
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να κάνουμε απεγκατασταση εφαρμογές της Google χωρίς root;

 

Αν εχεις υπολογιστή μπορείς μέσω adb.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Olsar η εφαρμογή λέγεται net monster και δείχνει σε ποιες μπάντες κλειδώνει το μόντεμ του τηλεφώνου και όχι downloading speed.Οταν κλειδώνει με μια μπάντα απλά δείχνει 4g LTE και την μπάντα όταν κλειδώνει 2 μπάντες (κάνει aggregation δλδ) δείχνει 4g LTE-A 2CC και τις 2 μπάντες που κλειδώνει και όταν κλειδώσει 3 μπάντες δείχνει 4g LTE-A 3CC και τις 3 μπάντες που κλειδώνει οπότε μια χαρά κάνει φαίνεται να κάνει aggregation. Όσο αναφορά τον υπάλληλο της Vodafone ή δεν ξέρει τι λέει και λέει μπαρουφες ή δεν το κάνει το δίκτυο της Vodafone γιατί οι δοκιμές έγιναν με Cosmote.

Δεν θα το συνεχίσω άλλο, τα συνημμένα αποδεικνύουν το λόγο του αληθές.

Όλα αυτά με πολύ καλή διάθεση δεν ξέρω αν έχω κάπου λάθος γιατί δεν είμαι και τεχνικός δικτύων σαν απλός χρήστης μιλάω.Την καλημέρα μου σε όλους.8a5bde95be8dd7f61d6b484059447183.jpg4be1186d799b5e2668935ea4d4d1f24e.jpg

 

Στάλθηκε από το NX609J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

6ψηφιο enb που σημαίνει ότι ο εξοπλισμός είναι ο καινούργιος της cosmote για το 5g δικτυο. 1800+1800 σημαίνει ότι είναι αυτό το intraband όπως είπε και ο olsar. Το βλέπουν πλέον και σε κάποια xiaomi 4g+ ενώ πριν δεν έβλεπαν. 4g+ είναι και το να δείχνει δύο διαφορετικές μπάντες ή και 3 ή και 4 Για περισσότερα ρωτήστε και στο θέμα της cosmote 4g lte ή της Vodafone που γράφουν γνωστες του θέματος περί δικτύων και θα σας πουν

Η Vodafone δε ξέρω αν υποστηριζει αυτή την τεχνολογία του intraband

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

6ψηφιο enb που σημαίνει ότι ο εξοπλισμός είναι ο καινούργιος της cosmote για το 5g δικτυο. 1800+1800 σημαίνει ότι είναι αυτό το intraband όπως είπε και ο olsar. Το βλέπουν πλέον και σε κάποια xiaomi 4g+ ενώ πριν δεν έβλεπαν. 4g+ είναι και το να δείχνει δύο διαφορετικές μπάντες ή και 3 ή και 4 Για περισσότερα ρωτήστε και στο θέμα της cosmote 4g lte ή της Vodafone που γράφουν γνωστες του θέματος περί δικτύων και θα σας πουν

Η Vodafone δε ξέρω αν υποστηριζει αυτή την τεχνολογία του intraband

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς, αυτά λέω στα ποστ 243 και 245. Έχω διαβάσει αρκετά πάνω σε αυτό το κομμάτι για το 4g+. Ομολογώ όμως ότι με την εφαρμογή netmonster έπαθα πλάκα,είχα άλλη εφαρμογή που απλά έδειχνε από πια κεραία παίρνεις σήμα. Αυτήν νομίζω είναι ότι καλύτερο.

Ευτυχώς με το 5G αναβαθμίζεται και αυτό το κομμάτι και ελπίζω να το δούμε σε πολλές περιοχές σύντομα.

Edited by Olsar
Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα με τη συσκευη

μπαινω να δω τα μυνηματα στο messenger και μου ερχετε μυν που μου το ειχαν στειλει μιση ωρα πριν και δε μου ειχε χτυπησει οτι εχω μυνημα

γιατι το κανει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα με τη συσκευη

μπαινω να δω τα μυνηματα στο messenger και μου ερχετε μυν που μου το ειχαν στειλει μιση ωρα πριν και δε μου ειχε χτυπησει οτι εχω μυνημα

γιατι το κανει αυτο ?

 

Είναι θέμα ενημέρωσης messenger.

Κατέβασε το Aptoide και κάνε ενημέρωση την εφαρμογή από εκεί, έχει νεότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα ενημέρωσης messenger.

Κατέβασε το Aptoide και κάνε ενημέρωση την εφαρμογή από εκεί, έχει νεότερη έκδοση.

χθες την εκανα απο το playstore

εχει το σαιτ ποιο νεοτερη ?

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεις δεν στρώνει,κάνε απεγκατασταση την εφαρμογή και βάλε την πάλι.

Εγώ θέμα δεν έχω, έρχονται κανονικά

αυτη που εχει το σαιτ εχω και γω

εχουν πολλοι παραπονα αν δεις τα σχολια γινετε χαμος

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αναμονή για την επόμενη ενημέρωση η απεγκατασταση,Googleαρεις και βάζεις την προηγούμενη που είχες και δούλευε όπως πρέπει.

 

Μέσα στο Aptoide αν πατήσεις άλλες εκδόσεις έχει και νεότερη από αυτήν του play store. Έχει και παλαιότερες αν θες

Edited by Olsar
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αναμονή για την επόμενη ενημέρωση η απεγκατασταση,Googleαρεις και βάζεις την προηγούμενη που είχες και δούλευε όπως πρέπει.

 

Μέσα στο Aptoide αν πατήσεις άλλες εκδόσεις έχει και νεότερη από αυτήν του play store. Έχει και παλαιότερες αν θες

εχει και μια μετα τη δικη μου αλλα μηπως ειναι beta ?

εγω εχω την 296.0,012,119

Link to comment
Share on other sites

Όχι βάλε την....
απο πανω η να βγαλω τη παλια και να βαλω την καινουργια ?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι, μπορεί από επάνω να μην την πάρει
μετα σβηνω το app του σαιτ ?

περνει καονικα της ενημερωσεις απο playstore ?

Link to comment
Share on other sites

εχει και μια μετα τη δικη μου αλλα μηπως ειναι beta ?

εγω εχω την 296.0,012,119

 

Αυτήν έχω εγώ

https://androidapksfree.com/facebook-messenger/com-facebook-orca/download-old/facebook-messenger-295-0-0-8-476-apk/

Λογικά είναι αυτήν που είχες και εσύ πριν το update από το play store.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω εγώ

https://androidapksfree.com/facebook-messenger/com-facebook-orca/download-old/facebook-messenger-295-0-0-8-476-apk/

Λογικά είναι αυτήν που είχες και εσύ πριν το update από το play store.

αυτη δουλευει κανονικα

οι επομενες δυο ειναι για πεταμα

Link to comment
Share on other sites

Το Realme 7 Pro είναι μια συσκευή η οποία προωθήθηκε πάρα πολύ τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας της με εγκωμιαστικά σχόλια από τους περισσότερους. Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση όμως αφού η συγκεκριμένη συσκευή μπορεί να γίνει το νέο best seller της κατηγορίας αρκεί να διορθώσει ορισμένα θεματάκια γιατί δεν είναι όλα ιδανικά.

 

Με οθόνη Super Amoled 6.4 ίντσες, δακτυλικό αποτύπωμα πάνω στην οθόνη, 8 GB Ram , Dual SIM και ταυτόχρονη ύπαρξη θύρας για microSD, Snapdragon 720G με πολύ καλές επιδόσεις σε καθημερινή χρήση, 64MP κύρια κάμερα και ένα πολύ πολύ βολικό μέγεθος/σχήμα/βάρος είναι μια επιλογή που θα πρέπει σίγουρα να την δείτε.

 

Προσθέστε σε αυτά υπερ ταχεία φόρτιση μέσα σε 30 μόλις λεπτά και τα 3 χρόνια εγγύησης που δίνει η επίσημη αντιπροσωπεία και… ακόμα να το δείτε ;

 

Το review μου εδώ:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 2-3 μήνες αλλά τώρα αποφάσισα να κάνω το αναλυτικό του review του.

Το θεωρώ super VFM για αυτά που προσφέρει έχει όμως και μερικά σημαντικά αρνητικά.

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 2-3 μήνες αλλά τώρα αποφάσισα να κάνω το αναλυτικό του review του.

Το θεωρώ super VFM για αυτά που προσφέρει έχει όμως και μερικά σημαντικά αρνητικά.

 

εγω το εχω 10 μερες ερχομενος απο poco f1 και μου φαινετε οτι το ui του θελει πολυ ψαξιμο απο επιλογες συν οτι εχω θεμα με τις ειδοποιησεις δλδ οταν το κιν το εχω πανω απο 15-20 λεπτα δεν ερχετε ειδοποιηση παρα μονο οταν το πιασω στο χερι και το ξεκλειδωσω και μου εχουν πει οτι ειναι θεμα εφαρμογων

απο κει και περα εχει ωραια οθονη δυαντο ηχο στερεο και φορτιση σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω 10 μερες ερχομενος απο poco f1 και μου φαινετε οτι το ui του θελει πολυ ψαξιμο απο επιλογες συν οτι εχω θεμα με τις ειδοποιησεις δλδ οταν το κιν το εχω πανω απο 15-20 λεπτα δεν ερχετε ειδοποιηση παρα μονο οταν το πιασω στο χερι και το ξεκλειδωσω και μου εχουν πει οτι ειναι θεμα εφαρμογων

απο κει και περα εχει ωραια οθονη δυαντο ηχο στερεο και φορτιση σφαιρα

 

Για ειδοποιήσεις δοκίμασε....

Ρυθμίσεις/μπαταρία/επιλογές εξοικονόμησης ενέργειας και απενεργοποίησε το. Και εκεί που λέει λειτουργία απόδοσης βάλε έξυπνη ή υψηλής απόδοσης. Εγώ το έχω έξυπνη.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω 10 μερες ερχομενος απο poco f1 και μου φαινετε οτι το ui του θελει πολυ ψαξιμο απο επιλογες συν οτι εχω θεμα με τις ειδοποιησεις δλδ οταν το κιν το εχω πανω απο 15-20 λεπτα δεν ερχετε ειδοποιηση παρα μονο οταν το πιασω στο χερι και το ξεκλειδωσω και μου εχουν πει οτι ειναι θεμα εφαρμογων

απο κει και περα εχει ωραια οθονη δυαντο ηχο στερεο και φορτιση σφαιρα

 

Εχεις βαλει σε αυτες τις εφαρμογες αυτόματη εναρξη και να δουλευουν συνεχως στο background ?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει σε αυτες τις εφαρμογες αυτόματη εναρξη και να δουλευουν συνεχως στο background ?

 

Ναι αυτές που χρειάζομαι τις έχω αυτόματη εκκίνηση και να επιτρέπεται η δραστηριότητα στο προσκήνιο. Εκεί που λέει παρασκήνιο το έχω κλειστό.

Edited by Olsar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...