Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος έχει το 7 pro και γενικά όποιος θέλει να βοηθήσει για ένα bug να στείλει σε αυτό το email

service.eu@realme.com μια αναφορά για ένα bug σχετικά με το app cloner που έχει μέσα η συσκευή

Εγώ το έστειλα ήδη αυτό το κείμενο και μου ζήτησαν κάποια έξτρα στοιχεία

 

I want to report an bug that I noticed in Realme 7 pro RMX2170_11_A30. Every time that I try to use the app cloner on Facebook and messenger, I notice that notifications crash. In the second messenger I do not receive notifications or bubbles while in the normal messenger application the notifications

come with a very long delay.Please check this problem and i would be very pleased if you can fix it.

 

Yours sincerely Giannis Gigantas

 

Ευχαριστώ για όποιον βοηθήσει γιατί χρειάζετε να το στείλουν πολλοί για να το φτιάξουν

.διόρθωστε μόνο το μοντέλο σας και το όνομα σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Ξερει κανεις αν υποστηριζει wifi calling και voLte η συσκευη μας?

Δεν καταφερα να βρω καποια σχετικη ρυθμιση στο μενου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Ξερει κανεις αν υποστηριζει wifi calling και voLte η συσκευη μας?

Δεν καταφερα να βρω καποια σχετικη ρυθμιση στο μενου

 

Καλημέρα. Στο δίκτυο της cosmote που είμαι εγώ υποστηρίζει κανονικά. Αν έχεις Vodafone δεν θα το δεις,το έχουν αναφέρει και παλαιότερα σε άλλο ποστ. Δεν υποστηρίζει την συσκευή η Vodafone.

Για wind δεν έχω ιδέα αν δουλεύει η όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Ξερει κανεις αν υποστηριζει wifi calling και voLte η συσκευη μας?

Δεν καταφερα να βρω καποια σχετικη ρυθμιση στο μενου

στη Cosmote δουλευει αλλα πρεπει η να τους καλεσεις να στο ενεργοποιησουν η να στειλεις καποιο μυνημα

σε ολες τις υπολοιπες εταιριες δυστυχως δε το υποστηριζουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποιος θελει να βοηθησει να τσεκαρει λιγο το post #333 και ακομα και να μην εχει προβλημα με το app cloner να στειλει ενα mail οπως και γω για να διορθωσουν το προβλημα που εχει η εφαρμογη

οσο ποιο πολλοι στειλουν τοσο ποιο ευκολα θα κατσουν να το φτιαξουν

Link to comment
Share on other sites

Για κλωνοποίηση δοκίμασε το super clone από play store, είναι αρκετά καλό.
το θεμα ειναι να δουλευουν τα δικα του αλλιως θα επερνα xiaomi που ηξερα οτι δουλευουν η να το φτιαξουν

γι αυτο στελνουμε ολοι για το bug για να μη χρειαζετε να φορτωνουμε εφαρμογες τη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να δουλευουν τα δικα του αλλιως θα επερνα xiaomi που ηξερα οτι δουλευουν η να το φτιαξουν

γι αυτο στελνουμε ολοι για το bug για να μη χρειαζετε να φορτωνουμε εφαρμογες τη συσκευη

 

Συμφωνώ απόλυτα... Και εμένα δεν με εξυπηρετεί η εφαρμογή της συσκευής γιατί δεν υποστηρίζει αρκετές εφαρμογές, όπως π.χ από τράπεζες. Ελπίζω να διορθωθούν πολλά με το Realme ui 2.0

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα... Και εμένα δεν με εξυπηρετεί η εφαρμογή της συσκευής γιατί δεν υποστηρίζει αρκετές εφαρμογές, όπως π.χ από τράπεζες. Ελπίζω να διορθωθούν πολλά με το Realme ui 2.0
στο ποστ #333 γραφω τι πρεπει να κανουμε αν θελουμε να το φτιαξουνε
Link to comment
Share on other sites

στο ποστ #333 γραφω τι πρεπει να κανουμε αν θελουμε να το φτιαξουνε

 

Δηλαδή τώρα δεν λαμβάνεις ειδοποιήσεις από εφαρμογές κλώνους; Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο στο app cloner της συσκευής. Εγώ δεν τη δουλεύω γιατί δεν υποστηρίζει εφαρμογές που χρησιμοποιώ, κάτσε να κάνω ένα τέστ πχ messenger να δω εάν έρχονται ειδοποιήσεις....δεν το πρόσεξα αυτό που λες. Το έχουν αναφέρει άλλοι χρήστες;

Edited by Olsar
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο θέμα με ειδοποιήσεις που αναφέρεις. Δοκίμασα messenger, Facebook, Viber, Instagram όλα κομπλέ.

Έρχονται κανονικότητα. Ίσως έχεις τις γνωστοποιήσεις από το app cloner απενεργοποιημένες, ψάξε το λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο τελικά....μετά από λίγη ώρα η εφαρμογή του messenger τρώει κολλήματα,ενώ έχεις μύνημα σου έρχεται μετά από κανένα τέταρτο καθυστερημένα και δεν φτάνει αυτό,δεν κάνει ήχο,δεν βγαίνει "συννεφάκι" γενικά σου σπάει τα νεύρα.Αντιγραφη επικόλληση το email που έγραψες και το στέλνω.Θα αλλάξω μόνο το όνομα και θα προσθέσω ότι τέτοιες εφαρμογές συστήματος πρέπει να ενημερώνονται ξεχωριστά και όχι να περιμένουμε κανένα μήνα να ενημερωθούν μαζί με την ενημέρωση ολόκληρου του συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο τελικά....μετά από λίγη ώρα η εφαρμογή του messenger τρώει κολλήματα,ενώ έχεις μύνημα σου έρχεται μετά από κανένα τέταρτο καθυστερημένα και δεν φτάνει αυτό,δεν κάνει ήχο,δεν βγαίνει "συννεφάκι" γενικά σου σπάει τα νεύρα.Αντιγραφη επικόλληση το email που έγραψες και το στέλνω.Θα αλλάξω μόνο το όνομα και θα προσθέσω ότι τέτοιες εφαρμογές συστήματος πρέπει να ενημερώνονται ξεχωριστά και όχι να περιμένουμε κανένα μήνα να ενημερωθούν μαζί με την ενημέρωση ολόκληρου του συστήματος.
αυτο ακριβως και οσο περναει η ωρα δε θα σου ερχετε τπτ ουτε σε fb ουτε σε messenger και ακομα και να βγαλεις της δευτερες εφαρμογες απο μεσα το κιν δεν ισιωνει χρειαζετε factory reset

πηρα τηλ στο σερβις που ειναι στο Ελληνικο αλλα και κει δε μπορουν να κανουν περα απο το να στειλουν και αυτη ενημερωση και το ποτε θα φτιαχτει και το αν εναι αγνωστο

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάργησα τους κλώνους δεν είχα ειδοποιήσεις ούτε στις κανονικές ούτε στο super clone που χρησιμοποιώ. έκανα επανειλημμένα επανεκκίνηση συσκευής αλλά δεν έστρωνε με τίποτα, κατάργησα όλες της εφαρμογές και τις έκανα ξανά εγκατάσταση,πάλι τίποτα,είχα email και δεν χτυπούσε καθόλου,δεν έκανε συγχρονισμό,με λίγα λόγια το τηλέφωνο έγινε μαντάρα,ήμουν έτοιμος για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά κάνοντας εκκαθάριση δεδομένων στο app clone και μετά επανεκκίνηση έστρωσε και δουλεύει ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάργησα τους κλώνους δεν είχα ειδοποιήσεις ούτε στις κανονικές ούτε στο super clone που χρησιμοποιώ. έκανα επανειλημμένα επανεκκίνηση συσκευής αλλά δεν έστρωνε με τίποτα, κατάργησα όλες της εφαρμογές και τις έκανα ξανά εγκατάσταση,πάλι τίποτα,είχα email και δεν χτυπούσε καθόλου,δεν έκανε συγχρονισμό,με λίγα λόγια το τηλέφωνο έγινε μαντάρα,ήμουν έτοιμος για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά κάνοντας εκκαθάριση δεδομένων στο app clone και μετά επανεκκίνηση έστρωσε και δουλεύει ρολόι.
θα κανω και γω αν και εχω κανει και δε λεει να στρωσει

επισης αν θες στειλει και εδω αναφορα που εστειλα και γω

 

https://c.realme.com/in/bug-report

και δεξια πανω λεει report bug

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο δίκτυο της cosmote που είμαι εγώ υποστηρίζει κανονικά. Αν έχεις Vodafone δεν θα το δεις,το έχουν αναφέρει και παλαιότερα σε άλλο ποστ. Δεν υποστηρίζει την συσκευή η Vodafone.

Για wind δεν έχω ιδέα αν δουλεύει η όχι.

 

Όντως? Με ενδιαφέρει η συσκευή και ήθελα να ξέρω αν υποστηρίζει volte & vowifi. Έχω vodafone cu...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Και εγω vodafone cu εχω και δεν φαινεται να υποστηριζει τιποτα απο τα 2. Wifi calling σιγουρα δεν υποστηριζει. Για volte παντως καποιο εικονιδιο δεν εχω δει να ειναι ενερφο
Link to comment
Share on other sites

Και εγω vodafone cu εχω και δεν φαινεται να υποστηριζει τιποτα απο τα 2. Wifi calling σιγουρα δεν υποστηριζει. Για volte παντως καποιο εικονιδιο δεν εχω δει να ειναι ενερφο

 

Ουφ, μεγάλο φαουλ αυτό, κρίμα:(

Σε ευχαριστώ πάντως

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Cosmote πάντως υποστηρίζει και τα δύο. Την περισσότερη ώρα το κινητό δουλεύει σε 4G αλλά το έχω πετύχει και σε 4G+.
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω vodafone cu εχω και δεν φαινεται να υποστηριζει τιποτα απο τα 2. Wifi calling σιγουρα δεν υποστηριζει. Για volte παντως καποιο εικονιδιο δεν εχω δει να ειναι ενερφο
δε το υποστηριζει η vodafone

Μονο η cosmote το υποστηριζει

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις έχει καλέσει κάνεις την Vodafone ώστε να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία να πει ότι έχει μια άλλη συσκευή πχ που είναι μέσα στην λίστα με τα υποστηριζομενα κινητά. Και του πουν ότι ενεργοποιηθηκε να βάλει aeroplane και μετά WiFi για να δούμε αν βγαίνει το εικονίδιο. Πχ το δικό μου κινητό οχι realme δεν είναι στην λίστα της cosmote και δούλευε κανονικά
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις έχει καλέσει κάνεις την Vodafone ώστε να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία να πει ότι έχει μια άλλη συσκευή πχ που είναι μέσα στην λίστα με τα υποστηριζομενα κινητά. Και του πουν ότι ενεργοποιηθηκε να βάλει aeroplane και μετά WiFi για να δούμε αν βγαίνει το εικονίδιο. Πχ το δικό μου κινητό οχι realme δεν είναι στην λίστα της cosmote και δούλευε κανονικά
το εχω κανει εγω το εχουν ενεργοποιηση αλλα δεν εχει καν τους διακοπτες στο κιν για να δουλεψει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...