Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός από τις θήκες της Oneplus, που λερώνονται με το καλημέρα και δεν καθαρίζουν με τίποτα, έχει κανείς να προτείνει θήκη που την έχει χρησιμοποιήσει στο τηλέφωνο;

 

Καλημέρα εγώ πήρα όταν το αγόρασα πριν κάτι μέρες αυτήν είναι πολύ καλή μου αρέσει κ έχω παραγγείλει κ μερικές από αλί

https://www.skroutz.gr/s/26384428/Spigen-Liquid-Air-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-OnePlus-8T.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Γτ λες έτσι για την αυθεντική; εγώ σκέφτομαι να παραγγείλω την πράσινη που έχει τα Σχέδια κ καλά του εσωτερικού πανω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα εγώ πήρα όταν το αγόρασα πριν κάτι μέρες αυτήν είναι πολύ καλή μου αρέσει κ έχω παραγγείλει κ μερικές από αλί

https://www.skroutz.gr/s/26384428/Spigen-Liquid-Air-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-OnePlus-8T.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Γτ λες έτσι για την αυθεντική; εγώ σκέφτομαι να παραγγείλω την πράσινη που έχει τα Σχέδια κ καλά του εσωτερικού πανω

 

Η πράσινη είναι μια χαρά. Δεν λερώνει καθόλου. Και όσες είχα πριν σε άλλο μοντέλο της oneplus, δεν ειχα ποτέ πρόβλημα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Η πράσινη είναι μια χαρά. Δεν λερώνει καθόλου. Και όσες είχα πριν σε άλλο μοντέλο της oneplus, δεν ειχα ποτέ πρόβλημα.

 

Εξαρτάται τι εννοούμε "λερώνει". Αν εννοείς τις δαχτυλιές, εμένα (που χρησιμοποιώ αυτή που είχε η συσκευασία μέσα) δεν με πολυενοχλεί. Αλλιώς πας σε κάτι πιο ματ φαντάζομαι.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τις 2 της One Plus (την carbon και την πράσινη) και δεν μπορώ να δω πού λερώνονται με το παραμικρό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω και τις 2 της One Plus (την carbon και την πράσινη) και δεν μπορώ να δω πού λερώνονται με το παραμικρό.

 

Αυτές έχω και εγώ. Συμφωνώ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το 8 pro που αγόρασε η σύζυγος προ μηνός, πήρε και την cyan sandstone.

Σε μια εβδομάδα είχε γίνει χάλια και δεν καθαρίζει με τίποτα.

Το ίδιο γράφουν και στο φόρουμ της oneplus.

https://forums.oneplus.com/threads/oneplus-sandstone-case-cleaning.1254956/

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το 8 pro που αγόρασε η σύζυγος προ μηνός, πήρε και την cyan sandstone.

Σε μια εβδομάδα είχε γίνει χάλια και δεν καθαρίζει με τίποτα.

Το ίδιο γράφουν και στο φόρουμ της oneplus.

https://forums.oneplus.com/threads/oneplus-sandstone-case-cleaning.1254956/

 

Είχα τη sandstone στο 5t αλλά ήταν μαύρη οπότε δεν φαίνονταν βρωμιές. Είναι το υλικό τέτοιο που φαντάζομαι ότι λερώνει, έχεις δίκιο σε αυτό. Οι άλλες όμως οι δύο δεν λερώνουν. Ακριβές μεν αλλά δεν λερώνουν.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είχα τη sandstone στο 5t αλλά ήταν μαύρη οπότε δεν φαίνονταν βρωμιές. Είναι το υλικό τέτοιο που φαντάζομαι ότι λερώνει, έχεις δίκιο σε αυτό. Οι άλλες όμως οι δύο δεν λερώνουν. Ακριβές μεν αλλά δεν λερώνουν.

Ποιες είναι αυτές που δε λερώνουν ; Θα ήθελα να αποφύγω το μαύρο χρώμα.

Έχω δει μια Spigen Ultra Hybrid. Την έχει δοκιμάσει κανείς;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι αυτές που δε λερώνουν ; Θα ήθελα να αποφύγω το μαύρο χρώμα.

Έχω δει μια Spigen Ultra Hybrid. Την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Αυτές έχω

https://www.oneplus.com/gr/product/oneplus-8t-quantum-bumper-case

https://www.oneplus.com/gr/product/oneplus-8t-karbon-bumper-case

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το κινητό μας είναι πράσινο.

Αυτή η πράσινη, έχει διαφανή πλάτη; Είναι λεία επιφάνεια; Αυτή που έχουμε μαζεύει μαυρίλα επειδή είναι κάπως σαγρέ.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το κινητό μας είναι πράσινο.

Αυτή η πράσινη, έχει διαφανή πλάτη; Είναι λεία επιφάνεια; Αυτή που έχουμε μαζεύει μαυρίλα επειδή είναι κάπως σαγρέ.

 

Όχι δεν είναι διαφανή η πλάτη. Εγώ έχω το ασημί και δεν φαίνεται ότι είναι ασημί.

Είναι λεία η επιφάνεια. Δεν μαζεύει καθόλου βρωμιά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, με κινεζικη συσκευη oneplus 8t αλλα με global rom εχετε volte και vowifi;
Ναι

 

Στάλθηκε από το KB2000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Αγορά απο amazon.es αξίζει; Ξέρει κανείς αν στέλνει την ευρωπαϊκή έκδοση και τι παίζει με εγγυηση για αγορά από εκει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση στο messenger όταν έρχεται μια συνομιλία βγαίνει το bubble αλλά πάντα Αριστερά στην μέση το πάω δεξιά που με βολεύει κάθεται αλλα όταν μου έρθει άλλη πάλι στο ίδιο σημείο αυτό γίνεται κάτι παλιότερα όπου το έβαζες ακόμα κ αν το έσβηνες καθόταν εκεί που το είχες τελευταία φορά έχει κανείς κάνει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρουμε αν υπάρχει λειτουργία να απενεργοποιείται από μόνο του το wifi μετά από ένα χρονικό διάστημα αυτόματα;

 

Όσο κι αν έψαξα δεν εντόπισα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αγορά απο amazon.es αξίζει; Ξέρει κανείς αν στέλνει την ευρωπαϊκή έκδοση και τι παίζει με εγγυηση για αγορά από εκει;

Το αν αξιζει θα το αποφασισεις εσυ συγκρινοντας τιμη σε σχεση με αλλες πηγες. Εγω πηρα το ΟΡ8 απο amazon.de, χωρις κανενα θεμα, ευρωπαικη συσκευη (θα επιλεξεις πωλητη μονο το amazon, οχι τριτους). Εχεις εγγυηση 2 χρονια (1 απο OP, και εναν απο την amazon).

Σε περιπτωση ελλατωματος στελνεις τη συσκευη οπου σου πουν και σου πληρωνουν μεχρι και τα μεταφορικα (amazon !!!!)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αγορά απο amazon.es αξίζει; Ξέρει κανείς αν στέλνει την ευρωπαϊκή έκδοση και τι παίζει με εγγυηση για αγορά από εκει;

 

Εγώ το πήρα από το ισπανικό. Ευρωπαϊκό είναι. Η εγγύηση ήδη αναφέρθηκε πριν.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το ισπανικό. Ευρωπαϊκό είναι. Η εγγύηση ήδη αναφέρθηκε πριν.

 

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις. Το σκέφτομαι σοβαρά καθώς βγαίνει σχετικά φθηνότερο και δε θα ήθελα να μπλεξώ με αγορά από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις. Το σκέφτομαι σοβαρά καθώς βγαίνει σχετικά φθηνότερο και δε θα ήθελα να μπλεξώ με αγορά από Κίνα.
και γω της ίδιας άποψης είμαι. Απλα διευκρινησε αν το amazon.es στέλνει από Ισπανία, η UK, γιατί κάτι τέτοιο είδα. Τότε πας για amazon.de δαγκωτο !!! :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για αναβαθμίσεις εφαρμογών της συσκευής στο playstore, έχω ρυθμίσει να γίνονται αυτόματα μέσω wifi. Για να εγκατασταθούν θα πρέπει το κινητό να είναι στην φόρτιση; Επειδή το άφησα χθες βράδυ στην φόρτιση με απλό samsung φορτιστή και οι εφαρμογές που ήταν για ενημέρωση στο playstore δεν έγιναν.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για αναβαθμίσεις εφαρμογών της συσκευής στο playstore, έχω ρυθμίσει να γίνονται αυτόματα μέσω wifi. Για να εγκατασταθούν θα πρέπει το κινητό να είναι στην φόρτιση; Επειδή το άφησα χθες βράδυ στην φόρτιση με απλό samsung φορτιστή και οι εφαρμογές που ήταν για ενημέρωση στο playstore δεν έγιναν.

Δεν νομίζω να έχει σχέση με τη φόρτιση.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Κι εμένα το ίδιο πράγμα κάνει (όπως και το OP3 που είχα παλιότερα).

Παρόλο που το έχω σεταρισμένο να κάνει αυτόματα τα updates, πολλές φορές που μπαίνω στο Play Store έχει πολλές εφαρμογές που περιμένουν να γίνουν update, οπότε τις κάνω manually. Δεν ξέρω γιατι το κάνει αλλά δεν με πολυνοιάζει (είμαι ψυχαναγκαστικός οπότε μπαίνω έτσι κι αλλιώς στο Play store και το παρακολουθώ)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν αρκετοι αυτο το προβλημα, οπως κι εγω με το απλο OP8.

 

Δοκιμασα να παω στις ρυθμισεις μπαταριας και να βαλω την εφαρμογη play store απο "εξυπνο ελεγχο" σε μη βελτιστοποιηση μπαταριας. Δεν βοηθησε.

 

Υστερα δοκιμασα να διαγραψω την προσωρινη μνημη και data της εφαρμογης play store. Ουτε αυτο βοηθησε.

 

Τελος δοκιμασα να κανω καταργηση λογαριασμου google και υστερα παλι προσθηκη αυτου. Ουτε αυτο βοηθησε, αφου οι εφαρμογες παρεμεναν ετοιμες για αναβαθμιση που δεν προχωρουσε αυτοματα.

 

Τωρα το γυρισα σε αυτοματη ενημερωση εφαρμογων, μεσω οποιουδηποτε δικτυου, για να πειραματιστω αν θα ξεκινουν ετσι, ειτε με wifi, ειτε με data παροχου. Θα δοκιμασω και τις δυο περιπτωσεις, πρωτα αφηνοντας το σε wifi.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό ψαχνωντας στο google

 

https://support.google.com/googleplay/work/answer/9350374?hl=en

 

Οπότε θα τσεκαρω πάλι αν γίνονται αυτόματα. Βάσει των προϋποθέσεων που γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Σκέφτομαι σοβαρά τελευταία να προχωρήσω και γω στην αγορά του 8t. Το μόνο που ίσως με ξενερώσει και με ενδιαφέρει περισσότερο, είναι η απόδοση της κάμερας με βάση όλα όσα έχω διαβάσει κατά καιρούς από άτομα που το έχουν. Εδώ και δύο χρόνια έχω ένα xiaomi mi 8 στο οποίο χρησιμοποιώ μόνιμα gcam. Αν είχε κάποιος από εσάς το ίδιο κινητό ή γνωρίζει με κάποια σχετική σιγουριά αν το 8t είναι καλύτερο όσον αφορά τη φωτογραφία, έστω και με χρήση gcam εννοείται, θα το εκτιμούσα πολύ να με διαφωτίσει!

Εννοείτε είναι ο μόνος λόγος που τρενάρω την αγορά του εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...