Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Η Οθονη για IPS ειναι ποιοτικότατη δεν ειναι AMOLED αλλα δεν εδωσα Χιλιαρικο....400 εδωσα,σοβαρα τωρα ειναι αψογη,πολυ ωραια χρωματα.Δειτε το σε καποιο καταστημα για του λογου το αληθες....
  • Ποιοτικότατο και σαν κατασκευή,εχει πολυ Premium feeling,και FLAT οθονη αντι κυρτής που κακα τα ψεμματα κουραζει...μπραβο ρε Xiaomαρα !
  • Mπαταρια βράχος στα 90hz ,με βγάζει όλη μέρα με βαριά χρήση....με NOTE 20 ULTRA στα 60hz παρακαλω αργα το μεσημερι εψαχνα φορτιστη ,μιλαμε για κινητο 1000ρικου τωρα ετσι ? :lol: :mad:
  • Πραγματικά είναι πιο ''σπιρτατο'' απο το NOTE 20 ULTRA λογω Snapdragon αντι Exynos....δε το περιμενα,ολα γινονται ΑΚΑΡΙΑΙΑ !

 

ΥΓ.1

Βασικα αυτο που μου λειπει δεν ειναι η οθονη AMOLED αλλα το ALWAYS ON DISPLAY της AMOLED!

 

ΥΓ.2

Περασε απο τα χερια μου το POCO X3 NFC...κινηταρα για 200 ευρωπουλα,αισθανθηκα μεγα κοροιδο που εδωσα προ λιγους μηνες 900+ για το NOTE 20 ULTRA....το πασαρα στο γιο μου το POCO με βαρια καρδια και το χαιρετε....:lol::D

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Δίχως υπερβολές συμφωνώ κι επαυξάνω με τα παραπάνω... πρώην κάτοχος s20 plus και νυν με Mi 10 T εδώ και 3 μήνες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά στις ελλείψεις να προσθέσω και την μη δυνατότητα ασύρματης φόρτισης.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απλά στις ελλείψεις να προσθέσω και την μη δυνατότητα ασύρματης φόρτισης.

 

Και η έλλειψη microSD ,Θύρας ακουστικών....αλλα αυτα δεν ειναι DEAL BREAKER που λενε και στο χωριο μου.... :lol:

Η τιμη ειναι εξαιρετικη για αυτα που προσφερει...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί έχει η φετινή σειρά Samsung s 21 audio jack & Sd ? Όλα αυτά τείνουν να καταργηθούν στα hi- end κομμάτια. Οκ αν είχε amoled ( που για μένα δεν με ενδιαφέρει και τόσο) το έχουμε ξαναπεί δεν θα είχε αντίπαλο η σειρά Mi 10 T & Pro.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέσα της εφαρμογής της τράπεζας. Alpha wallet. Κανονικά και πολύ χρήσιμο.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ γω έχω κατεβάσει το alpha wallet πέρασα την κάρτα αλλά δεν ζήτησε να βάλω pin ώστε να το αποθηκεύσει. Κ γενικά δεν ξέρω πως χρησιμοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Κ γω έχω κατεβάσει το alpha wallet πέρασα την κάρτα αλλά δεν ζήτησε να βάλω pin ώστε να το αποθηκεύσει. Κ γενικά δεν ξέρω πως χρησιμοποιείται.

Ξεκινάς το alpha wallet και πλησιάζεις το κινητό στο POS. Έτσι απλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχθές έκανα την αναβάθμιση στην 12.1 και σήμερα διαπίστωσα οτι δεν δουλεύει ο proximity sensor με αποτέλεσμα να μη σβήνει η οθόνη κατά τη διάρκεια κλήσεων.

Επειδή έχω και screen protector, υπάρχει περίπτωση να ενοχλεί αυτός; Που βρίσκεται ακριβώς ο proximity sensor?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς το alpha wallet και πλησιάζεις το κινητό στο POS. Έτσι απλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχθές έκανα την αναβάθμιση στην 12.1 και σήμερα διαπίστωσα οτι δεν δουλεύει ο proximity sensor με αποτέλεσμα να μη σβήνει η οθόνη κατά τη διάρκεια κλήσεων.

Επειδή έχω και screen protector, υπάρχει περίπτωση να ενοχλεί αυτός; Που βρίσκεται ακριβώς ο proximity sensor?

 

Το έχω κάνει ήδη αυτό κ δεν έγινε τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εμένα τπτ ακομα καμια αναβάθμιση ..

Νομίζω οτι εχει κολλήσει επειδή την ειχα κανει χειροκίνητα την προηγούμενη..

 

Ουτε σε εμενα εχει ερθει. ολα στην ωρα τους

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς το alpha wallet και πλησιάζεις το κινητό στο POS. Έτσι απλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχθές έκανα την αναβάθμιση στην 12.1 και σήμερα διαπίστωσα οτι δεν δουλεύει ο proximity sensor με αποτέλεσμα να μη σβήνει η οθόνη κατά τη διάρκεια κλήσεων.

Επειδή έχω και screen protector, υπάρχει περίπτωση να ενοχλεί αυτός; Που βρίσκεται ακριβώς ο proximity sensor?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid

 

Έλεγξε αν δουλεύει ο αισθητήρας, είναι στην επάνω περιοχή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.testm.app

 

Νομίζω ότι η πιο πάνω εφαρμογή, δεν δουλεύει.

Έλεγξε με το testM.

Link to comment
Share on other sites

  • Η Οθονη για IPS ειναι ποιοτικότατη δεν ειναι AMOLED αλλα δεν εδωσα Χιλιαρικο....400 εδωσα,σοβαρα τωρα ειναι αψογη,πολυ ωραια χρωματα.Δειτε το σε καποιο καταστημα για του λογου το αληθες....
  • Ποιοτικότατο και σαν κατασκευή,εχει πολυ Premium feeling,και FLAT οθονη αντι κυρτής που κακα τα ψεμματα κουραζει...μπραβο ρε Xiaomαρα !
  • Mπαταρια βράχος στα 90hz ,με βγάζει όλη μέρα με βαριά χρήση....με NOTE 20 ULTRA στα 60hz παρακαλω αργα το μεσημερι εψαχνα φορτιστη ,μιλαμε για κινητο 1000ρικου τωρα ετσι ? :lol: :mad:
  • Πραγματικά είναι πιο ''σπιρτατο'' απο το NOTE 20 ULTRA λογω Snapdragon αντι Exynos....δε το περιμενα,ολα γινονται ΑΚΑΡΙΑΙΑ !

 

ΥΓ.1

Βασικα αυτο που μου λειπει δεν ειναι η οθονη AMOLED αλλα το ALWAYS ON DISPLAY της AMOLED!

 

ΥΓ.2

Περασε απο τα χερια μου το POCO X3 NFC...κινηταρα για 200 ευρωπουλα,αισθανθηκα μεγα κοροιδο που εδωσα προ λιγους μηνες 900+ για το NOTE 20 ULTRA....το πασαρα στο γιο μου το POCO με βαρια καρδια και το χαιρετε....:lol::D

 

Δίχως υπερβολές συμφωνώ κι επαυξάνω με τα παραπάνω... πρώην κάτοχος s20 plus και νυν με Mi 10 T εδώ και 3 μήνες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά στις ελλείψεις να προσθέσω και την μη δυνατότητα ασύρματης φόρτισης.

 

Η οθόνη δεν είναι ποιοτική, όπως οι amoled, ειδικά το βράδυ,

 

Και η έλλειψη microSD ,Θύρας ακουστικών....αλλα αυτα δεν ειναι DEAL BREAKER που λενε και στο χωριο μου.... :lol:

Η τιμη ειναι εξαιρετικη για αυτα που προσφερει...

 

Ναι γιατί έχει η φετινή σειρά Samsung s 21 audio jack & Sd ? Όλα αυτά τείνουν να καταργηθούν στα hi- end κομμάτια. Οκ αν είχε amoled ( που για μένα δεν με ενδιαφέρει και τόσο) το έχουμε ξαναπεί δεν θα είχε αντίπαλο η σειρά Mi 10 T & Pro.

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Πολύτιμη η βοήθειά σας.

Και το τελικό ερώτημα είναι το εξής:

Αξίζουν τα 100 ευρώπουλα παραπάνω για το pro?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Πολύτιμη η βοήθειά σας.

Και το τελικό ερώτημα είναι το εξής:

Αξίζουν τα 100 ευρώπουλα παραπάνω για το pro?

 

Αν εισαι φαν της φωτογραφικης,και βγαζεις πολλες φωτο και ψαχνεσε γενικα με τη φωτογραφια,ναι αξιζει, αν δε τρελαίνεσαι πηγαινε στο απλο Mi 10T το οποιο βγαζει μια χαρα φωτογραφιες οπως και να χει για το ευρυ κοινο.

 

Δες κι αυτα.

 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη αυτό κ δεν έγινε τπτ.
Κοίτα και στις ρυθμίσεις NFC του κινητού να είναι προεπιλεγμένη η εφαρμογή Alpha Wallet για τις πληρωμές.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με πλοήγηση από δεδομένα, Bluetooth πάντα ανοιχτό και φωτεινότητα στο 80% περίπου με την ρύθμιση στα 144hz την καταπίνει για πλάκα την μπαταρία, με το ζόρι 4 ώρες sot....:(

(Δεν παίζω παιχνίδια)

Πόσες ώρες βγάζετε εσείς και με τι χρήση?

 

 

2 με 3 ώρες παιχνίδια cod κτλ πολύ browsing και Instagram βασικά ήταν μία πολύ βαρετή μέρα.

Προσωπικά εγώ το φορτίζω μία φορά την μέρα γιατί δεν θέλω η μπαταρία μου να πέφτει κάτω από 40% και προσπαθώ να μην το φορτίζω πάνω από 90% , οπότε βγάζω την μέρα μου 5 ώρες sot και 50% μπαταρία.s2GhvXP

 

*Αν κάποιος δεν μπορεί να δει την εικόνα (όπως εγώ) είναι ένα screenshot που δείχνει 100% -20% 9ωρες sot

Edited by Mike_komotini
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι φαν της φωτογραφικης,και βγαζεις πολλες φωτο και ψαχνεσε γενικα με τη φωτογραφια,ναι αξιζει, αν δε τρελαίνεσαι πηγαινε στο απλο Mi 10T το οποιο βγαζει μια χαρα φωτογραφιες οπως και να χει για το ευρυ κοινο.

 

Δες κι αυτα.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Πολύ κατατοπιστικό το συγκριτικό.

Μάλλον θα πάω για το Pro απ' ό,τι βλέπω (η νυχτερινή φωτογραφία είναι κάτι που με ενδιαφέρει πολύ).

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει οτι στην εφαρμογή του youtube ενω έχετε κανει login σε ενα βιντεο μπορει να εχει 15 διαφημίσεις μεσα και στα κανει τσουρεκια για να δεις ενα βιντεο επειδή το διακόπτει 15 φορες........;;; ενω στο pc το ιδιο βιντεο δεν εχει καμια ;;; τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση ;;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Πολύ κατατοπιστικό το συγκριτικό.

Μάλλον θα πάω για το Pro απ' ό,τι βλέπω (η νυχτερινή φωτογραφία είναι κάτι που με ενδιαφέρει πολύ).

 

 

Αν μπορείς δώσε τα 100 παραπάνω μιας και στο dxomark η διαφορά στην κάμερα είναι αρκετή.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και στις ρυθμίσεις NFC του κινητού να είναι προεπιλεγμένη η εφαρμογή Alpha Wallet για τις πληρωμές.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω κάνει ήδη κ αυτό. Κάπου διάβασα ότι σου Ζητάει να αποθηκεύσεις κ το pin. Εμένα δεν μου ζήτησε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη κ αυτό. Κάπου διάβασα ότι σου Ζητάει να αποθηκεύσεις κ το pin. Εμένα δεν μου ζήτησε κάτι τέτοιο.

Εμένα μου ζήτησε το pin της κάρτας, αν θυμάμαι καλά. Αν μπορείς, αφαίρεσε την κάρτα και ξαναπρόσθεσε΄την

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναείπωθει αλλά το αναφέρω άλλη μια φορά. Το κινητό ΔΕΝ έχει proximity sensor. Την λειτουργία την κάνει το ηχείο που στέλνει έναν ultrasonic "παλμό" σε συνδυασμό με το γυροσκόπιο. Όσοι έχετε θέμα η δεν κρατάτε το κινητό κοντά στο αυτί η δεν το έχετε κάθετα. Πχ. Όταν μιλατε ξαπλωμένοι δεν δουλεύει. Επίσης η διαφορά του Pro με το απλο είναι στην κάμερα 108mp με ois και η χωριτηκοτητα της ram (256g pro)
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει οτι στην εφαρμογή του youtube ενω έχετε κανει login σε ενα βιντεο μπορει να εχει 15 διαφημίσεις μεσα και στα κανει τσουρεκια για να δεις ενα βιντεο επειδή το διακόπτει 15 φορες........;;; ενω στο pc το ιδιο βιντεο δεν εχει καμια ;;; τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση ;;
Βάλε vanced.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ζήτησε το pin της κάρτας, αν θυμάμαι καλά. Αν μπορείς, αφαίρεσε την κάρτα και ξαναπρόσθεσε΄την

 

Το έκανα κ τπτ πάλι, τα ίδια, δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναείπωθει αλλά το αναφέρω άλλη μια φορά. Το κινητό ΔΕΝ έχει proximity sensor. Την λειτουργία την κάνει το ηχείο που στέλνει έναν ultrasonic "παλμό" σε συνδυασμό με το γυροσκόπιο. Όσοι έχετε θέμα η δεν κρατάτε το κινητό κοντά στο αυτί η δεν το έχετε κάθετα. Πχ. Όταν μιλατε ξαπλωμένοι δεν δουλεύει. Επίσης η διαφορά του Pro με το απλο είναι στην κάμερα 108mp με ois και η χωριτηκοτητα της ram (256g pro)

 

δεν το ηξερα, ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, εγώ το έχω ρουτάρει

 

αν θελεις το link , για να κατεβασω το twrp.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δυσανασχετούν με την οθόνη όσον αφορά τα χρώματα κι εφόσον δεν το έχουν δει, μία λύση είναι πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις, σχέδιο χρώματος , επιλογή κορεσμένο πάντα ενίσχυση χρωμάτων και η αφαίρεση σε τελευταίο στάδιο ας πούμε της ζελατίνας προστασίας της οθόνης. Με εντυπωσίασε επίσης η πλήρης απουσία πιξελιάσματος είτε σε μέτρια είτε σε κανονική φωτεινότητα σε πλήρως σκοτεινό δωμάτιο κάτι που συνέβαινε (άκρως εκνευριστικο και ταυτόχρονα απαράδεκτο) με τις amoled οθόνες των s7 edge, s8 ,& s8 plus ακόμη και στο s9 plus που είχα. Γνωστό σε πολλά μέλη έχει συζητηθεί ιδιαίτερα τότε με πολύ κράξιμο... απολαυστική θέαση βίντεο επιλέξτε για όσους έχουν γρήγορη ταχύτητα 2160p και σε δωμάτιο με ελάχιστο φωτισμό...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...