Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα το τηλ ειναι δυο μηνων με ολα ανοικτα 2 καρτες μια win και μια κοσμοτε με συχρονισμο ρολοι μου χανει περιπου 3~4 % στο 9τ προ που ειχα εχανε 10~12 %

 

Ότι νά ναι αυτή η xiaomi θα μας τρελάνει... Μάλλον θ κάνω ένα κόπο να κάνω μια επαναφορα μπας και στρώσει....

Θα έπρεπε να είχα τρελό sot γιατί έχω πολλά απενεργοποιημενα.

Με τις ειδοποιήσεις είναι θέμα τηλεφώνου για μένα σε κάποιες που τ έχω δώσει όλα τα διακαιώματα και μπαταρίας free αρνούνται να δουλέψουν.

Για wind για 5G θέλει πάλι SMS?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Όταν κάνω κλήση σταματάει η πρόσβαση στο internet. Έχω 2 κάρτες vodafone (μια ομιλίας και μία μόνο data). Στο Huawei Mate 10 pro που είχα πριν έπαιζε κανονικά. Αν θυμάμαι καλά είχε μια επιλογή για να λειτουργεί το internet όταν κάνεις κλήση που δεν υπάρχει στο Xiaomi. Στις δικές σας συσκευές υπάρχει η επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα κι από μένα και χρόνια πολλά, επειδή έχει αναφερθεί από αρκετούς ότι η οθόνη του, παρόλο που είναι LCD IPS, είναι πολύ φωτεινή, το είδα πλάι σε ένα POCO X3 και ένα REDMI NOTE 9s και η οθόνη του είναι πιο σκοτεινή κι από τα δύο, (όλα με ρύθμιση φωτεινότητας στο 50%, η μπάρα φωτεινότητας στη μέση δηλαδή και χωρίς ενεργοποιημένη την αυτόματη προσαρμογή), είναι φυσιολογικό αυτό;
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έτσι είναι, όταν όμως αρχίζεις να ανεβάζεις την φωτεινότητα από τα 3/4 και πάνω έχει πιο "επιθετική" απόκριση το Mi 10 T και η φωτεινότητά του αυξάνεται περισσότερο και πιο απότομα. Η βαθμονόμηση (adaptation) της φωτεινότητας στην συσκευή μας είναι διαφορετική, αυξάνεται περισσότερο και πιο απότομα προς το τέλος της μπάρας της ενώ στα τηλέφωνα που αναφέρεις είναι το αντίθετο αυξάνει πιο ήπια,για αυτό και στην μέση που αναφέρεσαι τα άλλα δυο Xiaomi είναι φωτεινότερα. Έχω κι εγώ το 9s & 9 Pro στο σπίτι,το ένα ι γιος και το άλλο η γυναίκα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλα το γκρι χρωμα μου φενεται λιγο περίεργο.......σαν να λαμπυρίζει απο πισω......μηπως ειναι κανα αυτοκολητο που πρεπει να βγαλεις στην πλατη;; :rolleyes:

 

επισης καπου εχω δει οτι και καλωδια φορτισεις οπως αυτο που εχει μεσα ειναι πιο γρηγορα απο τα συνηθισμενα γιατι ηθελα να παρω 2 τριμετρα ποσα αμπερ ειναι που περνανε απο μεσα 2 η 5? αν και βλεπω οτι ειναι πορτοκαλι το usb?

Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Είναι sunny αστραφτερό χα χα χα ήμουν μεταξύ γκρι και μαύρου, τελικά βρήκα τότε που το ήθελα σε μαύρο όμως είναι πανέμορφο όχι σαν φέρετρο που ήταν του s 20 plus που είχα πριν. Καθρεφτίζει, κάνει αντανακλάσεις και περισσότερο μοιάζει με βαθύ σκούρο ποντικί παρά με καθεαυτού μαύρο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έτσι είναι, όταν όμως αρχίζεις να ανεβάζεις την φωτεινότητα από τα 3/4 και πάνω έχει πιο "επιθετική" απόκριση το Mi 10 T και η φωτεινότητά του αυξάνεται περισσότερο και πιο απότομα. Η βαθμονόμηση (adaptation) της φωτεινότητας στην συσκευή μας είναι διαφορετική, αυξάνεται περισσότερο και πιο απότομα προς το τέλος της μπάρας της ενώ στα τηλέφωνα που αναφέρεις είναι το αντίθετο αυξάνει πιο ήπια,για αυτό και στην μέση που αναφέρεσαι τα άλλα δυο Xiaomi είναι φωτεινότερα. Έχω κι εγώ το 9s & 9 Pro στο σπίτι,το ένα ι γιος και το άλλο η γυναίκα.

Κατάλαβα, αυτό βέβαια θεωρώ πως δεν είναι θετικό, γιατί ανεβάζοντας το επίπεδο φωτεινότητας για να είναι ικανοποιητική τότε αυξάνει και η κατανάλωση μπαταρίας.

Ελπίζω να το διορθώσουν σε μελλοντική αναβάθμιση.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση μπαταρίας και γενικότερα η η διαχείριση της στην συσκευή μου είναι εξαιρετική! Φωτεινότητα παίζω συνήθως στα 4/5 την ημέρα και λίγο πάνω απ'την μέση σε συνθήκες δωματίου το βράδυ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας για αναβάθμιση ζητάει αυτό. Τι εννοεί ο ποιητής;

 

 

IMG-20210109-085722.jpg

 

IMG-20210109-085650.jpg

 

 

Και το πρόβλημα με τα recent apps

 

 

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλες οι συσκευές με 865 έχουν κάποιο θέμα. Αυτό που βλέπεις είναι ότι έγινε ανάκληση της έκδοσης αυτής. Μην σε απασχολεί και εγώ έτσι είμαι. Περιμένουμε την επόμενη.

Κανένα θέμα

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στην 12.0.13. η τελευταία είναι η 12.0.16; Δεν μου βγάζει ενημέρωση. Να την κάνω μόνος μου η έχει κάποιο πρόβλημα η 16 ;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στην 12.0.13. η τελευταία είναι η 12.0.16; Δεν μου βγάζει ενημέρωση. Να την κάνω μόνος μου η έχει κάποιο πρόβλημα η 16 ;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την έχουν αποσύρει. Κάποιοι χρήστες είχαν battery drain

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πρόβλημα μετά την τελευταία αναβάθμιση στην 12.0.16 EU, και ειδικότερα δε μου επέτρεπε μέχρι χθες να κάνω backup στο xiaomi cloud, φανταζομαι ότι θα βγει νέα αναβάθμιση σύντομα μιας και η 12.0.16 EU αποσύρθηκε
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό δεν μου την εμφάνισε ποτέ την 12.016 και κάθε μέρα έψαχνα στον updater και έλεγα μόνο σε εμένα δεν ήρθε? χαχαχα :)
Link to comment
Share on other sites

12.0.15 σταθερή global η τελευταία μου ,με patches Νοεμβρίου η δικιά μου. Όλα σούπερ σούπερ κομπλέ ✌️
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

12.0.15 σταθερή global η τελευταία μου ,με patches Νοεμβρίου η δικιά μου. Όλα σούπερ σούπερ κομπλέ ✌️

 

Μήπως λες για την ΕΕΑ; Γιατί η Global στην V12.0.9.0 έχει μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι...

Screenshot-2021-01-09-16-47-52-435-com-android-settings.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συσκευή Mi 10 T (όχι Pro).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι...

Screenshot-2021-01-09-16-47-52-435-com-android-settings.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συσκευή Mi 10 T (όχι Pro).

 

Ναι την ΕΕΑ έχεις. Αν παρατηρήσεις στην έκδοση MIUI γράφει κάπου μέσα ΕU που αντιστοιχεί στην ΕΕΑ.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθισμένος με kiwi browser & chrome (το 1+ 7 Pro μου τον περπατάει μοναδικά, καμία σχέση με τις υπόλοιπες συσκευές μου) είπα να βάλω τον "παλιό" αγαπημένο μου Samsung browser στο Mi 10 T. Εξεπλάγην ευχάριστα! Μαζί με τον Via browser ότι πιο ομαλό σε ρολάρισμα. Κι ο kiwi που χρησιμοποιώ ιδιαίτερα είναι οι καλύτεροι στα δικά μου μάτια προσωπικά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι την ΕΕΑ έχεις. Αν παρατηρήσεις στην έκδοση MIUI γράφει κάπου μέσα ΕU που αντιστοιχεί στην ΕΕΑ.

 

Κι εγώ με 12.0.15 είμαι τι διαφορα έχει η global με την EEA ρε παιδιά πόσες εκδόσεις έχει. Αγορασμένο απο πλαίσιο είναι η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθισμένος με kiwi browser & chrome (το 1+ 7 Pro μου τον περπατάει μοναδικά, καμία σχέση με τις υπόλοιπες συσκευές μου) είπα να βάλω τον "παλιό" αγαπημένο μου Samsung browser στο Mi 10 T. Εξεπλάγην ευχάριστα! Μαζί με τον Via browser ότι πιο ομαλό σε ρολάρισμα. Κι ο kiwi που χρησιμοποιώ ιδιαίτερα είναι οι καλύτεροι στα δικά μου μάτια προσωπικά.

 

Εγώ εξ'αρχής τον Samsung Browser εγκατέστησα μιας και τα προηγούμενα κινητά ήταν Sammy και δεν τον αποχωριζόμουν με τίποτα. Μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι ήμουν μαθημενος με τα Samsung απλά ο kiwi είχε γίνει πολύ σβέλτος και για κάποιους λόγους τον συνήθισα μαζί με τον chrome στο 1+. Παραμένει πιο γρήγορος όμως έχει πιο ομαλό γλυκό ρολάρισμα ο Samsung , κάπου χάνεις και κάπου κερδίζεις αναλόγως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την μεγάλη διαφορά βέβαια την κάνουν και τα 144hz της σούπερ χορταστικής οθόνης μας. Μόλις πιάνεις 60 να σερφάρεις στα καπάκια ψιλό τρομάζεις... ;) :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Υπάρχει τρόπος να εμφανίζει τα στατιστικά χρήσης μπαταρίας από φόρτιση σε φόρτιση; Μου δειχνει συνολικά στατιστικά για κάποιες ώρες συνήθως τις τελευταίες 20 με 24 ώρες χρήσης, ενω ο συνολικός χρόνος χρήσης του από την ώρα που ολοκληρώθηκε η φόρτιση είναι περισσότερος. Κατά τα λοιπά κανενα παράπονο από το pro που έχω. Άψογο σε όλα!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...