Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους. Υπάρχει τρόπος να εμφανίζει τα στατιστικά χρήσης μπαταρίας από φόρτιση σε φόρτιση; Μου δειχνει συνολικά στατιστικά για κάποιες ώρες συνήθως τις τελευταίες 20 με 24 ώρες χρήσης, ενω ο συνολικός χρόνος χρήσης του από την ώρα που ολοκληρώθηκε η φόρτιση είναι περισσότερος. Κατά τα λοιπά κανενα παράπονο από το pro που έχω. Άψογο σε όλα!!

 

Βάλε το Gsam Battery Stats, αν δεν είσαι root κάνε ότι λέει εδώ https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8062679#post8062679

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα αυτή την θήκη και περιμένω να μου έρθει, φαίνεται πολύ ποιοτική και ότι θα προστατεύει πολύ καλά το τηλ μας! :)

https://www.skroutz.gr/s/26082039/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-Matte-Black-Xiaomi-Mi-10T-Mi-10T-Pro.html

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα αυτή την θήκη και περιμένω να μου έρθει, φαίνεται πολύ ποιοτική και ότι θα προστατεύει πολύ καλά το τηλ μας! :)

 

https://www.skroutz.gr/s/26082039/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-Matte-Black-Xiaomi-Mi-10T-Mi-10T-Pro.html

Τρομερή θήκη φαίνεται!! Την ίδια παραγειλα και εγώ από Amazon es. Την περιμένω πώς και πώς!!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Gsam Battery Stats, αν δεν είσαι root κάνε ότι λέει εδώ https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8062679#post8062679

 

Ευχαριστώ φίλε μου θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Spigen εγγύηση, αυτή του φοράω και εγώ από την πρώτη μέρα. Θα σας χαλάσει λίγο στην αρχή γιατί το παχαίνει. Μετά το συνιθιζεις. Η προστασία όμως που παρέχει η συγκεκριμένη είναι αξεπέραστη.
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την ΕΕΑ 12.0.15 και όταν ανοίγω τα δεδομένα τις περισσότερες φορές το 4G ή το 5G (ότι κ να πιάνει εκείνη την ώρα) δεν μου το εμφανίζει κ πρέπει να το κλείσω και να το ανοίξω ξανά για να μ δείξει ότι συνδέθηκα. Σας το κάνεις εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά έχουμε την ίδια (0.15). Σε εμένα δεν μου το κάνει,όμως έχω δώσει ως προτιμώμενο δίκτυο το LTE κι όχι 5g μιας και εδώ που μένω δεν έχει έρθει ακόμη.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα σαλάτα τα έχουν κάνει. Απορώ πραγματικά πώς τα κατάφεραν έτσι αυτή τη φορά.

 

Το πιο εκνευριστικό είναι αυτό με το tethering όταν το γυρνάς σε πεντάρι δίκτυο δεν πιάνουν το 90% των υπολογιστών και των κινητών Απορώ Πραγματικά αυτό το πράγμα γιατί το έχουν σε αυτή την κατάσταση

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Προχθές πέρασα την ΕΕΑ και στην αρχή είχα χαρεί που κατέβαζα την 0.13 που ήταν κάπως καλύτερα από αυτά που διάβαζα για την 0.15, ώσπου κατάλαβα ότι δεν ήταν η έκδοση Fastboot. :dance:
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα σαλάτα τα έχουν κάνει. Απορώ πραγματικά πώς τα κατάφεραν έτσι αυτή τη φορά.

 

Το πιο εκνευριστικό είναι αυτό με το tethering όταν το γυρνάς σε πεντάρι δίκτυο δεν πιάνουν το 90% των υπολογιστών και των κινητών Απορώ Πραγματικά αυτό το πράγμα γιατί το έχουν σε αυτή την κατάσταση

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάπου θυμάμαι παλιότερα ότι υπήρχε ασυμβατότητα στα 5Ghz και σε άλλες συσκευές (κινητά) με τα ρούτερ του ote κυρίως

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό μου το κάνει σε 5G και σε 4G ότι και να πιάσει..

 

Κατάλαβα, εγώ πάντως μέσα από το μενού των ρυθμίσεων έχω ορίσει εξαρχής ως προτιμώμενο δίκτυο το LTE. Ανοίγει καρφί!

Επίσης έχω παλιό ρούτερ με Αdsl γραμμή σπίτι & δουλειά, οπότε παίζει στα 2.4 Ghz ... απλά εντυπωσιασμένος από τον πομποδέκτη τόσο του του σήματος Wifi όσο και στο δίκτυο κανονικά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξ'αρχής τον Samsung Browser εγκατέστησα μιας και τα προηγούμενα κινητά ήταν Sammy και δεν τον αποχωριζόμουν με τίποτα. Μια χαρά!

 

3η μέρα με Samsung browser... φοβερή αίσθηση! Κατέβασα και το AdGuard Blocker κι όλα κομπλέ ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα να ρωτησω σε οσους παιζετε παιχνδια καντε μου μια χαρη και κατεβάστε το pinball arcade απο το το store ειναι ολα τα αγαπημένα μας φλιπερακια που παιζαμε στα ηλεκτρονικά δείτε οταν ξεκινας να παιζεις σας παει σφαίρα το παιχνιδι και η μπαλα τοσο οσο να μην μπορεις να παίξεις;; η μονο το δικο μου κινητο το κανει; στο παλιο mi max3 που ειχα παίζανε κανονικα.........αν σας το κανει ποσταρε τε το εδω η με πμ. να προσθέσω οτι δεν εχω ανοιχτο το boost των games. Σας ειμαι υπόχρεος.........:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα να ρωτησω σε οσους παιζετε παιχνδια καντε μου μια χαρη και κατεβάστε το pinball arcade απο το το store ειναι ολα τα αγαπημένα μας φλιπερακια που παιζαμε στα ηλεκτρονικά δείτε οταν ξεκινας να παιζεις σας παει σφαίρα το παιχνιδι και η μπαλα τοσο οσο να μην μπορεις να παίξεις;; η μονο το δικο μου κινητο το κανει; στο παλιο mi max3 που ειχα παίζανε κανονικα.........αν σας το κανει ποσταρε τε το εδω η με πμ. να προσθέσω οτι δεν εχω ανοιχτο το boost των games. Σας ειμαι υπόχρεος.........:confused:

 

χαχαχαχα ναι έχεις δίκιο πάει σε ταχύτητα x100....καλα γενικά έχει θέμα το κινητό, 3-4 παιχνίδια που είχα στο προηγούμενο κινητό στο 10T κανένα δεν παίζει σωστά ... κολλάνε όλα λες και παιζω σε κινητό 8ετιας..μαλλον έχει θέμα ή η xiaomi ή ο 865.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ελα το βρικα ριξε την ταχυτητα απο 144 σε 60 και θα εισαι κομπλε..........οτι βρίσκουμε βοηθαμε γιατι πολλα πραγματα αλλαζουν και δεν μπορει να ξερουν οι παντες τα παντα...............
Link to comment
Share on other sites

ελα το βρικα ριξε την ταχυτητα απο 144 σε 60 και θα εισαι κομπλε..........οτι βρίσκουμε βοηθαμε γιατι πολλα πραγματα αλλαζουν και δεν μπορει να ξερουν οι παντες τα παντα...............

 

ναι έχεις δίκιο και το είχα δοκιμάσει και σε άλλα.. αλλά πάλι lagαρουν...

από όσο έχω διαβάσει το έχουν πολύ με παιχνίδια το πρόβλημα και με κάποιες εφαρμογές. γιατί εμένα μου το κάνει και σε άλλες εφαρμογές

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε ✌️ κατεβαίνει και στο δικό μου τώρα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα όμως μου έβγαλε 325Μ σε σένα βλέπω τα μισά περίπου MB.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε ✌️ κατεβαίνει και στο δικό μου τώρα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα όμως μου έβγαλε 325Μ σε σένα βλέπω τα μισά περίπου MB.

Είχαμε διαφορετική προηγούμενη έκδοση

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν την έχει βγάλει ακόμα. Είμαι με την 13. Αν την περάσω μόνος μου,θα μου βγαζει μετά ota τις αναβαθμίσεις η θα πρέπει χειροκίνητα;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν την έχει βγάλει ακόμα. Είμαι με την 13. Αν την περάσω μόνος μου,θα μου βγαζει μετά ota τις αναβαθμίσεις η θα πρέπει χειροκίνητα;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν θα έχεις κανένα θέμα

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο που θα την κατεβασεισ?

εχω και εγω ακομα την 13 και δεν εχει ερθει τπτ ... ευ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...