Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η αναβάθμιση, V12.1.2.0.(EU)

Την κάνουμε ή έχει battery drain?

Γιατί μια χαρά είμαι τώρα με την 12.0.18, δεν θέλω μπελάδες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πες μας εντυπώσεις όταν έρθουν...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η αναβάθμιση, V12.1.2.0.(EU)

 

Την κάνουμε ή έχει battery drain?

 

Γιατί μια χαρά είμαι τώρα με την 12.0.18, δεν θέλω μπελάδες...

Μια χαρά είναι. Ούτε drain ούτε τίποτα περίεργο. Άσε που έφτιαξε προβλήματα που είχε με το tethering στα 5Ghz και το σπαστικό με το θέμα του ότι οι πρόσφατες εφαρμογές δεν εμφανιζόταν και δεν μπορούσα να κάνω switch ανάμεσα τους. Για να κάνω δουλειά είχα βάλει Poco launcher. Τώρα όλα φαίνεται να λειτουργούν ρολόι.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο θήκη του έχω βάλει, μέχρι στιγμής με ικανοποιεί σε μεγάλο βαθμό η δικιά του ζελατίνα. Έχω την παρακάτω σε μαύρο και η κόκκινη επίσης πολύ καλή, ειδικά για καλοκαίρι δίνει χρώμα ,τα παιδιά μου ενθουσιάστηκαν βαλμένη στο κινητό. Συνολικά έξι ευρώ και οι δύο .

https://www.skroutz.gr/s/26081835/Xiaomi-Mi-10T-Σιλικόνη-Soft-Μαύρο-OEM.html

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο που θα πάρεις κάποια στιγμή το έχω. Δεν είναι τζαμί αλλά ζελατίνα. Ας γράφει τζαμί...

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

 

 

Τότε δε το παραγγέλνω! Ευχαριστώ! Κάποια άλλη πρόταση? Για γυαλάκι κάμερας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το σέτ έχω πάρει και είμαι ευχαριστημένος.

https://www.amazon.de/gp/product/B08KXWGJQP/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

 

ΟΚ το ειδα, ευχαριστώ!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την περιμένω αν και αυτή που είχε μαζί μια χαρά ήταν απλά ήθελα κάτι να προστατεύσει την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω αυτό που έχει τρύπα για την κάμερα και αντίστοιχο γυαλακι για τις πίσω κάμερες.

https://www.mobilecenter.gr/3mk-flexible-glass-protection-xiaomi-mi-10t-mi-10t-pro.html

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η V12.1.2.0.(EU) και σε μένα.

έχει κάποιες νέες επιλογές στα μενού, δεν τα έχω ψάξει ακόμα λόγω εργασίας.

Αυτό όμως που παρατήρησα αμέσως είναι πως αν όχι σε όλες, σε πολλές εφαρμογές που δεν είχαν δικό τους dark theme (πχ facebook) πλέον δεν επιβάλεται το dark theme μέσω Miui. Δεν επηρεάζει τις εφαρμογές που έχουν δικό τους πχ whatsapp κλπ.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε, περίμενα να την κάνω update σπίτι και τώρα χάθηκε. Έκανα restart... Τίποτα

 

έτσι την πάτησα και εγώ και την εκανα με τον τρόπο που εχω περιγράψει σε προηγούμενο post.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε, περίμενα να την κάνω update σπίτι και τώρα χάθηκε. Έκανα restart... Τίποτα

:lol::lol: Τα ίδια κι εγώ αδερφέ, και μου έχει ξανά συμβεί και στο παρελθόν, λες και την απέσυραν ένα πράγμα!

Πολύ περίεργο πάντως!

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μπορώ να κάνω ηχογράφηση κλήσης όπως έχω τώρα στο oneplus 5 γιατί είναι απαραίτητη
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Τα ίδια κι εγώ αδερφέ, και μου έχει ξανά συμβεί και στο παρελθόν, λες την απέσυραν ένα πράγμα!

Πολύ περίεργο πάντως!

 

Από το update του κινητού, με λήψη του τελευταίου λογισμικού, δεν το κατεβάζει ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900386

 

Να ελέγξετε στο λινκ, συνήθως μετά από μέρες, τα ανεβάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μπορώ να κάνω ηχογράφηση κλήσης όπως έχω τώρα στο oneplus 5 γιατί είναι απαραίτητη

 

Όχι με κανένα Xiaomi πλέον δυστυχώς....:(

Βασικά δε νομίζω να έχει καμία εταιρεία στα καινούργια μοντέλα πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανουν ειναι παρανομη η εγγραφη.

 

Χρειαζεται ομως καποιες φορες.Σε καλουν για συνέντευξη για δουλεια,και σου λενε τοπο,ωρα και ποιον να ζητησεις.Ακους την ηχογραφησει αργότερα με προσοχή σε περιπτωση που δεν θυμασαι τι σου είπαν

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανουν ειναι παρανομη η εγγραφη.

 

Σωστος....

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Με custom rom όπως την ελληνική xtrv rom έχεις ηχογράφηση γιατί χρησιμοποιεί τον xiaomi dialer αλλά μπλέκεις με ξεκλείδωμα bootloader και τα σχετικά... συν του ότι μπορεί να έχεις θέματα με εφαρμογές τραπεζών netflix και τα ρέστα.
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανουν ειναι παρανομη η εγγραφη.

 

Ναι αλλά όταν είμαι στον δρόμο και πρέπει να σημειώσω κάτι που μου λένε και δεν έχω κάπου να το γράψω μου λύνει τα χέρια η ηχογράφηση.

Σημασία έχει να μην την χρησιμοποιήσει για παράνομο σκοπό γιατί με την ίδια λογική πρέπει να καταργήσουμε τα μαχαιροπίρουνα γιατί μπορεί να γίνουν φονικά όπλα

Link to comment
Share on other sites

Με custom rom όπως την ελληνική xtrv rom έχεις ηχογράφηση γιατί χρησιμοποιεί τον xiaomi dialer αλλά μπλέκεις με ξεκλείδωμα bootloader και τα σχετικά... συν του ότι μπορεί να έχεις θέματα με εφαρμογές τραπεζών netflix και τα ρέστα.

 

Η εθνική δουλεύει και σε root, κακώς κατά την γνώμη μου. Ν26 δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Με custom rom όπως την ελληνική xtrv rom έχεις ηχογράφηση γιατί χρησιμοποιεί τον xiaomi dialer αλλά μπλέκεις με ξεκλείδωμα bootloader και τα σχετικά... συν του ότι μπορεί να έχεις θέματα με εφαρμογές τραπεζών netflix και τα ρέστα.

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση με εφαρμογή από το play store παίζει ή μπα είναι το μόνο που με κρατάει να το αγοράσω από τότε που δεν ξανά αγόρασα Samsung το άφησα το σπορ με τις custom rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όταν είμαι στον δρόμο και πρέπει να σημειώσω κάτι που μου λένε και δεν έχω κάπου να το γράψω μου λύνει τα χέρια η ηχογράφηση.

Σημασία έχει να μην την χρησιμοποιήσει για παράνομο σκοπό γιατί με την ίδια λογική πρέπει να καταργήσουμε τα μαχαιροπίρουνα γιατί μπορεί να γίνουν φονικά όπλα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

 

Δοκίμασε με αυτό.

Εγώ δεν ηχογραφώ, διώκεται σε βαθμό κακουργήματος, δηλαδή φυλακή 100%.

Πρέπει να συμφωνήσει και ο συνομιλητής.!

Link to comment
Share on other sites

Σωστος....

 

Ρε μην ειστε κοροιδα...........παρανομα και βλακείες...........γιατι αμα παιρνεις τις εταιρίες σου λενε οτι ηχογραφείτε για διασφάλιση της ποιότητας των υπηρεσιων....... και καλα........... και οταν με κορόιδευαν απο την wind στις χρεώσεις και με παίρνανε τηλέφωνο και τους ελεγα δεν πειραζει γιατι αυτα που μου λετε σας ηχογραφώ γιατι ήταν αφερέγγυοι λεγαν α δεν μπορειτε και δεν πιάνει καπου αυτο τοτε το δικο σας γιατι πιάνει επειδή ειστε εταιρεία ;; και ειστε λαμογια σε αυτα που λετε δεν τα εφαρμόζετε........ρε ουστ λαμογια.......οπως και με τις καμερες απαγορεύετε πρεπει να ειναι εκει μπροστα στην πορτα σου και οταν γινει κανας φόνος η κατι παράνομο μετα πανε να ψαξουνε και καλα να βρουνε στις καμερες τον ένοχο ενω η αρχη προστασίας δεδομένων απαγορεύει να πιανουν παντου η καμερες ....... sry για το προσωρινό off topic

Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Σε ενημερώνουν για την ηχογράφηση πριν σε ηχογραφήσουν. Αν δηλώσεις ότι δεν συνενεις σε αυτό, τότε τερματίζει την κλήση και δεν έχει καμία αξία νομικά η ηχογράφηση. Πρώτον αυτό. Δεύτερον, η ηχογράφηση σε αυτές τις κλήσεις γίνεται αφού έχεις ήδη ενημερωθεί για την πράξη αυτή (με το αντίστοιχο ηχητικό) για την διασφάλιση όλων αυτών που θα ειπωθούν στην κληση καθώς κατά την διάρκεια αυτής θα γίνει διαχείριση ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων του πελάτη (ΑΦΜ αριθμοί λογαριασμών κλπ κλπ) και είναι απαραίτητη η ηχογράφηση βάση νομοθεσίας, πρώτα για την διασφάλιση του πελάτη και μετά της εταιρίας φυσικά χωρίς ωστόσο αυτή να μπορεί να χρησημοποιηθει σε σχετικές νομικές επιδιώξεις. (Σε αντίθεση με ότι θα επιδειωκες ως πελάτης και όρθα σε ενημέρωσαν ότι δεν έχει νομική αξία)

Όπως καταλαβαίνεις δεν έχει καμία σχέση νομικά, η διαδικασία αυτή από πλευράς της εταιρείας με αυτό που προσπαθείς να κάνεις με την ηχογράφηση μιας κλήσης. Υπάρχει συγκεκριμένο νομικό πλαίσιο που διαφέρει για τις δύο περιπτώσεις.

 

 

Θα ζητήσω Συγνώμη αν χάλασα το τοπικ με το μακροσκελές ποστ μου.

 

 

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...