Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανένας να κάνει mirroring σε τηλεόραση γενικώς και ειδικώς σε SAMSUNG με το MI 10T? Προσπαθώ να κάνω σε δύο διαφορετικά μοντέλα SAMSUNG (ένα του 2020 και ένα πιο παλιό) και δεν συνδέετε με τίποτα (σαν ήχο όμως συνδέετε στο μοντ. Του 2020)!! Πήρα στην αντιπροσωπεία, μου είπαν να κάνω κάποια πράγματα αλλά τίποτα. Του έκανα και επαναφορά μπας και έφταιγε κάτι αλλά πάλι τα ίδια.

 

Με mi 10 t pro σε LG κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε γράψει πως έκανε μια ρύθμιση από το μενού προγραμματιστων πιστοποίηση ασύρματης οθόνης και δούλεψε. Για κάνε και αυτό.

 

Ούτε έτσι. Το δοκίμασα μόλις

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με της κοπέλας μου το Mi 10T, και με το δικό μου ( Mi 9 ). Με το δικό μου συνδέθηκε κανονικά, με το Mi 10T , όχι, samsung η τηλεόραση, μοντέλο 2015. Έκανα αρκετές προσπάθειες, είναι tv + mobile στο ίδιο δίκτυο και όλα τα συναφή.

Θα δοκιμάσω μήπως με αλλαγή ονόματος τηλεφώνου δουλέψει (έχω αλλάξει όνομα εγώ, ενώ η κοπέλα μου όχι - αν και πιστεύω δεν έχει την παραμικρή σημασία)

Ναι με τίποτα δεν μπαίνει! Να δω τι θα μου πουν σήμερα από το service! Θα του πω ότι και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Τώρα να είναι θέμα της τηλεόρασης ή του κινητού? Στην Samsung που είχα πάρει μου είπαν αν απευθυνθώ στην ΧΙΑΟΜΙ.

Edited by jimP
Link to comment
Share on other sites

Ναι με τίποτα δεν μπαίνει! Να δω τι θα μου πουν σήμερα από το service! Θα του πω ότι και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Τώρα να είναι θέμα της τηλεόρασης ή του κινητού? Στην Samsung που είχα πάρει μου είπαν αν απευθυνθώ στην ΧΙΑΟΜΙ.

 

Είναι και δύσκολο να βρεθώ σε άλλη TV ώστε να δοκιμάσω την πιθανότητα να ευθύνεται το λογισμικό της Samsung σε συνάρτηση με το update της Xiaomi. Μήπως κάποιος που έχει προηγούμενη έκδοση miui (ή την 0.19) και samsung TV (ή κι άλλη), μπορεί να δοκιμάσει να μας πει; :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά από το poco, είναι θέμα miui και όχι κινητού. Το έχω ξανασυναντήσει.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας να κάνει mirroring σε τηλεόραση γενικώς και ειδικώς σε SAMSUNG με το MI 10T? Προσπαθώ να κάνω σε δύο διαφορετικά μοντέλα SAMSUNG (ένα του 2020 και ένα πιο παλιό) και δεν συνδέετε με τίποτα (σαν ήχο όμως συνδέετε στο μοντ. Του 2020)!! Πήρα στην αντιπροσωπεία, μου είπαν να κάνω κάποια πράγματα αλλά τίποτα. Του έκανα και επαναφορά μπας και έφταιγε κάτι αλλά πάλι τα ίδια.

 

Διάβασε απο σελίδα 26 έως 27 είχα ρωτήσει για το ίδιο πρόβλημα και μου απάντησαν. Κάνε τις ρυθμίσεις που γράφουνε και θα παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε απο σελίδα 26 έως 27 είχα ρωτήσει για το ίδιο πρόβλημα και μου απάντησαν. Κάνε τις ρυθμίσεις που γράφουνε και θα παίξει.

 

Όντως, αλλάζοντας το κανάλι, δούλεψε!

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε απο σελίδα 26 έως 27 είχα ρωτήσει για το ίδιο πρόβλημα και μου απάντησαν. Κάνε τις ρυθμίσεις που γράφουνε και θα παίξει.

 

Είσαι ΜΕΓΑΛΟΣ!!!!

Όλο το μυστικό είναι στην σελ. 27!! Αφού κάνεις τα πρώτα στις ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, πας και βάζεις στο OPERATING CHANNEL το 6 ή το 11 (εγώ έβαλα το 6) και καθάρισες!! Απλά είναι μια ρύθμιση που πρέπει να κάνεις κάθε φορά που θέλεις να κάνεις mirroring αφού την τιμή που βάζεις δεν την κρατάει αλλά στην γυρνάει μετά σε AUTO!

Πάντως είναι μεγάλη βλακεία όλο αυτό! Θα έπρεπε τα πράγματα να είναι απλά όπως η σύνδεση άλλων κινητών ή υπολογιστών με την TV!!

Αν δεν υπήρχε αυτό μπορούσα άνετα να θεωρήσω ότι το τηλέφωνο είναι προβληματικό!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξερω τι γινεται με το κινητο........υπαρχουν σοβαρά θέματα με sms που δεν έρχονται ......εχτες περίμενα μήνυμα για ενα σημαντικό sms για αιμοδοσία που δεν ηρθε ποτε......... και οταν αναγκαστικά να παρω τηλέφωνο πραγμα που δεν ήθελα μου ειπαν πως εμεις στο στείλαμε οποτε δεύτερη φορα βλέπω πως χαθηκε sms σημαντικό που δεν ήρθε ποτε.......... τωρα ειναι θεμα κινητού η δικτύου;;;:mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξερω τι γινεται με το κινητο........υπαρχουν σοβαρά θέματα με sms που δεν έρχονται ......εχτες περίμενα μήνυμα για ενα σημαντικό sms για αιμοδοσία που δεν ηρθε ποτε......... και οταν αναγκαστικά να παρω τηλέφωνο πραγμα που δεν ήθελα μου ειπαν πως εμεις στο στείλαμε οποτε δεύτερη φορα βλέπω πως χαθηκε sms σημαντικό που δεν ήρθε ποτε.......... τωρα ειναι θεμα κινητού η δικτύου;;;:mad:

 

Για κοιτα στις ρυθμισεις των sms μηπως εχεις βαλει φραγη σε διαφημιστικα / spam κτλ καπως ετσι το λεει

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακούστε το εψαξα δεν υπαρχει αυτη η επιλογή για διαφιμιστικα το chomp η βλακεια φταίει........μολις το απεκατεστισα εμφανισε ενα απο τα πολλα που δεν ηρθανε........απο οτι ειδα μπορει να το έφτιαχνες οπως ηθελες αλλα οταν οριζες ηχο αυτο πχ εκανε μονο δονισιη......οποτε προσεχτε τι βλακιες βαζετε στο κινητο σας.......και εγω ετσι την πατησα οταν ειδα πολλους να γραφουνε πιο πριν οτι ειναι καλο και αξιόπιστο προγραμμα δυστυχώς δεν ειναι........και παρολο που τα ειχα ανοιχτα ολα φιλτραρε μηνύματα........ποιος ξερει τι αλλα μπαγκ εχει;; Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Τα 144 είναι adaptive?στην εξοικονόμηση ενέργειας τα 144 είναι σε ισχύ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ελαβα χθες το κινητο, 10t κ εχω καποιες αποριες, 1)δεν βρηκα μεσα στο σιδερακι που ειναι σαν καρφιτσα για να ανοιγεις να βαζεις την καρτα sim, που υπάρχει αυτό μεσα στη συσκευασία; 2)εχει ερθει αναβάθμιση 12.0.18,την εχετε κανει; είναι οκ; διορθωσε κατι στο κινητό; 3) για πρωτη φορτιση σε ποιο ποσοστο να το βαλω να φορτισει;
Link to comment
Share on other sites

1) υπάρχει κανονικά μες στην συσκευασία για ψάξε καλύτερα. 2) ναι η 0.18 είναι η τελευταία δεν χρειάζεται να διορθώσει κάτι το κινητό είναι αστέρι! 3) όσο θέλεις φόρτισε το. Δεν καταλαβαίνει τίποτα από μπαταρία σε συνδυασμό με τον 865.

Απόλαυσε το ένα εξαιρετικό κινητό!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες εσύ; Δεν το βρίσκω πουθενά. Ποτέ δεν κάνω τις ενημερώσεις,δε ξέρω τις φοβάμαι.
Δε δαγκώνουν. Εξάλλου, αυτό αγοράζεις όταν επιλέγεις νέο κινητό, την υποστήριξη του με updates...

 

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Δε δαγκώνουν. Εξάλλου, αυτό αγοράζεις όταν επιλέγεις νέο κινητό, την υποστήριξη του με updates...

 

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είμαι της άποψης όταν κάτι λειτουργει Καλά δεν το πειράζω. Εσύ ξέρεις που υπάρχει μέσα στη συσκευασία αυτό το κερατάκι που χρησιμοποιείς για να ανοίξεις το ποτάκι για την κάρτα sim;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της άποψης όταν κάτι λειτουργει Καλά δεν το πειράζω. Εσύ ξέρεις που υπάρχει μέσα στη συσκευασία αυτό το κερατάκι που χρησιμοποιείς για να ανοίξεις το ποτάκι για την κάρτα sim;

 

Πρέπει να είναι στο κουτί που έχει τα χαρτιά και την θήκη. Εκεί επάνω

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι στο κουτί που έχει τα χαρτιά και την θήκη. Εκεί επάνω

 

Εκεί είχα κοιτάξει, δεν είδα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της άποψης όταν κάτι λειτουργει Καλά δεν το πειράζω. Εσύ ξέρεις που υπάρχει μέσα στη συσκευασία αυτό το κερατάκι που χρησιμοποιείς για να ανοίξεις το ποτάκι για την κάρτα sim;

 

Πρέπει να βρίσκεται στο χάρτινο κουτάκι που βρίσκεται μέσα στη συσκευασία, είναι πιασμένο επάνω του στη μια πλευρά.

Άνοιξε το καλά, πρέπει να βρίσκεται εκεί. Υπάρχουν σίγουρα και διάφορα videos που θα σε βοηθήσουν να το βρεις.

Προσωπικά, είχα παραγγείλει μια 10αδα από Κίνα και έχω πάντα 1 στο πορτοφόλι - απλά να βρίσκεται.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρίσκεται στο χάρτινο κουτάκι που βρίσκεται μέσα στη συσκευασία, είναι πιασμένο επάνω του στη μια πλευρά.

Προσωπικά, είχα παραγγείλει μια 10αδα από Κίνα και έχω πάντα 1 στο πορτοφόλι - απλά να βρίσκεται.

 

Ο καλύτερος!! ✌️ :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ξερετε κάποια εφαρμογή που να μετράει σωστα την μπαταρία και το screen on time?Εκτος απο gsam,το οποιο εχω δοκιμασει 2 φορες να μετρήσω και μου βγαζει οτι να ναι.Λεει πριν κοιμηθω 2,5 ωρες οθόνη,και οταν ξυπνησω λέει 13 ώρες,με το κινητο σε πτήση .Με του κινητου η μετρηση ειναι αθλια,μετραει τις τελευταιες 20 ωρες η 21.το χω 3ις εβδομάδες το κινητο και πόσο screen on εχω, δεν εχω ιδέα.Με το μάτι το υπολογίζω
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...