Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κανείς εδώ που θα αναβαθμίσει από 5 ii σε 5 III ή 1iii;

 

 

 

Γενικά αξίζει τον κόπο μια τέτοια αναβάθμιση;

Εγώ όχι . Εκτός αν το δώσουν 699 συν ακουστικά ακριβά όπως είχαν κάνει με το 5ιι, θα το σκεφτώ σοβαρά.

Αλλιώς 900+ δεν έδινα για καμιά συσκευή.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ ναι πάω για 1iii ιδίως το burst mode 20 FPS σε συνθήκες σπιτιού πού δεν μπορεί το τωρινό μοντέλο σύν ότι το κάνει αυτό με όλους τους φακούς με κάνει να το θέλω!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι . Εκτός αν το δώσουν 699 συν ακουστικά ακριβά όπως είχαν κάνει με το 5ιι, θα το σκεφτώ σοβαρά.

Αλλιώς 900+ δεν έδινα για καμιά συσκευή.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

 

Με τα Sony κάτι πάντα γίνεται στο launch... Αξίζει να περιμένουμε.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει παρουσιάσει δύο φορές το εξής: ενώ συνδέονται τα Bluetooth ακουστικά ο ήχος βγαίνει από το τηλέφωνο. Και μου το κάνει και με τα δύο ζευγάρια που έχω. Με επανεκκίνηση φτιάχνει. Τι κουλό είναι αυτό; Το έχει παρουσιάσει σε κανέναν άλλο; Δεν θέλω να καταφύγω στη λύση της επαναφοράς.
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει παρουσιάσει δύο φορές το εξής: ενώ συνδέονται τα Bluetooth ακουστικά ο ήχος βγαίνει από το τηλέφωνο. Και μου το κάνει και με τα δύο ζευγάρια που έχω. Με επανεκκίνηση φτιάχνει. Τι κουλό είναι αυτό; Το έχει παρουσιάσει σε κανέναν άλλο; Δεν θέλω να καταφύγω στη λύση της επαναφοράς.
Θεωρώ είναι bug της αναβάθμισης του αντροιντ 11.

Εμένα κάνα 2 φορές το έχει κάνει αυτό με ένα ηχείο Bluetooth, και διέγραψα τις συσκευή και την ξαναεβαλα δούλευε κανονικά.

Και επίσης μια φορά τον μήνα αν δεν σβήσω το κινητό, κολλάνε τα recent apps και δεν εμφανίζονται καθόλου με swipe navigation. Με τα κουμπιά εμφανίζονται. Με restart φτιάχνει.

Υπόψιν εγώ δεν έχω κάνει clean install της 11, οπότε ίσως φταίει και αυτό.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Restart το κινητο μια φορα τη βδομαδα προτινει και η Sony. Εμενα το ΒΤ δινει ηχο ειτε στα ακουστικα ειτε στο αμαξι χωρις καμια διακοπη ως τωρα και παντα αυτοματα,μολις ενεργοποιηθουν και συνδεθουν. Παιζει να εχεις καμια εξοικονομηση ενεργειας; Επαναφορα προτιμησεων εφαρμογων θα εκανα για αρχη,αν δεν εστρωνε. Και μετα repair με το xperia companion στον υπολογιστη
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ποτέ δεν είχα αποσυνδέσεις ούτε στα ακουστικά, ούτε στο ρολόι ούτε στο αυτοκίνητο.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως κανένα πρόβλημα με τα 2 Bluetooth ακουστικά μου Sennheiser momentum Kai Sony WF 1000 xm3 ...

 

sony

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες με τα ακουστικά που έδινε δώρο το 5αρι το καλοκαίρι που το πήρα δεν κατάφερα ούτε 1 στις 5 κλήσεις σωστά σε Samsung κινητό. Δεν τα δούλεψα με σονυ καθόλου καθώς το πήρα για 2ο το 5αρι αλλά είχα πολλά προβλήματα στη σύνδεση με κινητό και είχα κάνει ότι μπορούσα σε θέματα ρυθμίσεων μέχρι που τα σκότωσα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα χρησιμοποίησα πολλές φορές για μουσική χωρίς ποτέ να έχω το παραμικρό πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα χρησιμοποίησα πολλές φορές για μουσική χωρίς ποτέ να έχω το παραμικρό πρόβλημα.

 

Η μουσική παίζει τέλεια σύμφωνα με τους πιο πολλούς, εγώ μόνο για κλήσεις τα είχα και ήταν απογοήτευση καθώς είχα θέμα στις πιο πολλές. Πχ την ώρα που χτυπούσε το τηλ τα είχα στο γραφείο μου, τα έβαζα αυτί να πάει η κλήση εκεί αλλά δεν πήγαινε ποτέ ή πήγαινε αλλά άκουγα τη φωνή παραμόρφωμενη που δεν καταλάβαινα τίποτα. Μονο αν τα είχα συνδέσει πρόσφατα και έκανα κλήση έπαιζαν σωστά. Με τα buds δεν έχω τέτοια θέματα, κάθε φορά που βάζω στο αυτί γυρνάει η κλήση σωστά.

Μιλάω μόνο για επαγγελματική χρήση σε κλήσεις, 3 ώρες τη μέρα. Εκεί δε μπορείς να έχεις αστοχιες, σου σπάνε τα νεύρα. Πάνω από 50 με 60 κλήσεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι οι κλήσεις και μόνο αυτές λειτουργούν άψογα με κινητά Sony.

Το έχω ακούσει αυτό που έλεγες και απο άλλους!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι οι κλήσεις και μόνο αυτές λειτουργούν άψογα με κινητά Sony.

Το έχω ακούσει αυτό που έλεγες και απο άλλους!

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν κατάφερα να το δοκιμάσω με το 5αρι μου γιατί τότε είχα πολλή δουλειά και δεν είχα όρεξη να το στήσω βασικό. Αργότερα που το έστησα τα είχα δώσει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματακι με τα βιντεάκια στο Facebook (με Chrome).Όταν πάω να βάλω φωνή,ακούγετε και φαίνεται σε αργή κίνηση. Κοίταξα στις ρυθμίσεις το Fb αλλά τίποτα.Στο YouTube δεν έχω κανένα πρόβλημα.Ξερει κανένας τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματακι με τα βιντεάκια στο Facebook (με Chrome).Όταν πάω να βάλω φωνή,ακούγετε και φαίνεται σε αργή κίνηση. Κοίταξα στις ρυθμίσεις το Fb αλλά τίποτα.Στο YouTube δεν έχω κανένα πρόβλημα.Ξερει κανένας τι παίζει?
Το ίδιο και εγώ

 

sony

Link to comment
Share on other sites

Θεμα του chrome ειναι μαλλον γιατι εγω με τον soul browser τα βλεπω και τα ακουω κανονικα τα βιντεο στο facebook
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγώ

 

sony

Θεμα του chrome ειναι μαλλον γιατι εγω με τον soul browser τα βλεπω και τα ακουω κανονικα τα βιντεο στο facebook
Πως γίνεται από το βίντεο στο Facebook να σε πάει κατευθείαν στο YouTube ? Εάν φυσικά είναι βίντεο στο YouTube εννοείται

 

sony

Link to comment
Share on other sites

Για ηχογράφηση κλήσεων υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δουλεύει σωστά τώρα με το Android 11;

 

Simple voice recorder

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται από το βίντεο στο Facebook να σε πάει κατευθείαν στο YouTube ? Εάν φυσικά είναι βίντεο στο YouTube εννοείται

 

sony

Δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις.

Δοκιμασα να παιξω τα βιντεο στο facebook μεσα (μεσω browser) αλλα και οσα σε πανε στο youtube (παλι στον browser) και παιζουν ολα καλα στον soul.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις.

 

Δοκιμασα να παιξω τα βιντεο στο facebook μεσα (μεσω browser) αλλα και οσα σε πανε στο youtube (παλι στον browser) και παιζουν ολα καλα στον soul.

 

Όχι στο YouTube στον browser αλλά κατευθείαν να σου ανοίγει το app

 

sony

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο YouTube στον browser αλλά κατευθείαν να σου ανοίγει το app

 

sony

Τσέκαρε λίγο τα δικαιώματα που έχεις δώσει στα app youtube & facebook

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κανε εκαθαρριση προεπιλογων στο chrome (ισως και στο youtube app) oποτε την επομενη φορα που θα πατησεις λινκ του youtube,θα σε ρωτησει με ποιο τροπο θα ανοιξει μια φορα ή παντα. Και επελεξε την εφαρμογη του youtube.

Επειδη youtube και chrome δεν χρησιμοποιω, δε θυμαμαι αν εχει ξεχωριστη ρυθμιση ο ιδιος ο chrome.

Πχ. στον soul υπαρχει σχετικη ρυθμιση πως θα ανοιγουν τα λινκ,αν επιτραπει το pip και το backround playing.

 

Βαλτε vanced youutbe να βρειτε την υγεια σας,αντι youtube.

Ψαχουλεψε λιγο στις γενικες ρυθμισεις- εφαρμογες-προεπιλεγμενες εφαρμογες-ανοιγμα συνδεσμων-instant εφαρμογες.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Κανε εκαθαρριση προεπιλογων στο chrome (ισως και στο youtube app) oποτε την επομενη φορα που θα πατησεις λινκ του youtube,θα σε ρωτησει με ποιο τροπο θα ανοιξει μια φορα ή παντα. Και επελεξε την εφαρμογη του youtube.

Επειδη youtube και chrome δεν χρησιμοποιω, δε θυμαμαι αν εχει ξεχωριστη ρυθμιση ο ιδιος ο chrome.

Πχ. στον soul υπαρχει σχετικη ρυθμιση πως θα ανοιγουν τα λινκ,αν επιτραπει το pip και το backround playing.

 

Βαλτε vanced youutbe να βρειτε την υγεια σας,αντι youtube.

Ψαχουλεψε λιγο στις γενικες ρυθμισεις- εφαρμογες-προεπιλεγμενες εφαρμογες-ανοιγμα συνδεσμων-instant εφαρμογες.

Vanced χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό

 

sony

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...