Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγάλει κάποιος από την οθόνη την προστασία που έχει από το εργοστάσιο?. Πήγα σήμερα να το βγάλω αλλά νομίζω δεν είναι είναι απλή ζελατίνα είναι πιο σκληρό και το άφησα μήπως είναι tempered glass?
Link to comment
Share on other sites

Απλό πλαστικό είναι, θα σου πρότεινα να το βγάλεις γιατί και με το καιρό θολώνει και χάλια αίσθηση έχει στο χέρι, μόλις το βγάλεις θα δεις μεγάλη διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Απλό πλαστικό είναι, θα σου πρότεινα να το βγάλεις γιατί και με το καιρό θολώνει και χάλια αίσθηση έχει στο χέρι, μόλις το βγάλεις θα δεις μεγάλη διαφορά.

 

Να το αντικαταστήσει εννοείς με tempered??

Έχεις βρει κάποιο καλό??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που λέω είναι ότι το αυτοκόλλητο του εργοστασίου είναι απλά πλαστικό αυτοκόλλητο (όντως σκληρό) και όχι tempered glass.

 

Τώρα αν θέλει να βάλει κάποιος τζάμι είναι άλλο ερώτημα, για το Χ3 δεν έχω ψάξει και δεν είναι στις προτεραιότητες μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να βρω τρόπο να ορίσω προσωπικό ήχο κλήσης για οποιαδήποτε επαφή, ενώ στο μενου επαφές σε οποιαδήποτε επαφή δίνει αυτή την επιλογή, διαλέγω ήχο απ' τον φάκελο ringtones, πατάω το OK τέρμα κάτω αριστερά, αλλά πάπαλα! Ο ήχος κλήσης της επαφής παραμένει ο γενικός. Υπάρχει τρόπος?

Στο RN 8 δούλευε αυτή η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια σε σχέση με το asus zenfone 2 που είχα σημαντικά καλύτερα. Το ίδιο και σε wifi και bt.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά!! Πως τα πάει το κινητό από πλευράς σήματος δικτύου;
Πάρα πολύ καλά! Σε σχέση με moto g5s+ και Samsung s10e. Εκεί που δεν πιάνουν τα άλλα δύο το X3 είχε λίγο σήμα και συνδέθηκε με edge+ στο telegram...και τα τρία κινητa Vodafone (ita)

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το oneplus5 και κλείνω 3 χρονια σε λιγο. Αξίζει να αγοράσω το poco ή να κοιτάξω κάτι άλλο; Θέλω καλή μπαταρία, το χρησιμοποιώ για παιχνίδια και Internet κυρίως. Απλά θα μου λείψει το oxygen OS.

 

Root γίνεται εύκολα το poco; Πιστεύω black Friday μπορεί να πέσει κάτω από 200 ευρω. Αξίζει αρκετά πιστεύω και στην ουσία δεν έχει τρέλα μειονέκτηματα.

 

Η οθόνη του δεν ξέρω μόνο πόσο καλή είναι, καθώς και η φωτεινότητα του στον ήλιο. Πάνω κάτω σαν το oneplus5 που έχω πρέπει να είναι, δλδ μέτρια κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ενημέρωση σε Miui 12.0.4.0 και την πέρασα.

Όλα φαίνονται οκ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ενημέρωση σε Miui 12.0.4.0 και την πέρασα.

Όλα φαίνονται οκ.

Εχει κάτι ενδιαφέρον το update;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάτι ενδιαφέρον το update;

 

Μπα μάλλον μόνο security update 1/10.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κάτι ενδιαφέρον το update;

Εμένα μου χάλασε το αναδυόμενο παράθυρο σε κάποιες εφαρμογές πχ YouTube..

Πριν γινόταν τώρα λέει

ΔΕΝ υπάρχει app να γίνει παράθυρο...

Στα αλλά τα ίδια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το oneplus5 και κλείνω 3 χρονια σε λιγο. Αξίζει να αγοράσω το poco ή να κοιτάξω κάτι άλλο; Θέλω καλή μπαταρία, το χρησιμοποιώ για παιχνίδια και Internet κυρίως. Απλά θα μου λείψει το oxygen OS.

 

Root γίνεται εύκολα το poco; Πιστεύω black Friday μπορεί να πέσει κάτω από 200 ευρω. Αξίζει αρκετά πιστεύω και στην ουσία δεν έχει τρέλα μειονέκτηματα.

 

Η οθόνη του δεν ξέρω μόνο πόσο καλή είναι, καθώς και η φωτεινότητα του στον ήλιο. Πάνω κάτω σαν το oneplus5 που έχω πρέπει να είναι, δλδ μέτρια κατάσταση.

Από oneplus5 είναι πολύ ανωτερο

Φωτηνοτητα σε ήλιο

Ξέχασε το..

Υγ

Κάτω από 200??

Γερμανία και Αυστρία είναι sold out στα 260

Απίθανο μου φαίνεται να βγει στα 200ε συσκευή που έχει εξαντληθεί στα 260...

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι προτείνετε redmi note 9 pro ή poco x3; ξενέρωσα με το 9pro λόγω της σκόνης στο φακό, εάν γίνει καμία καλή προσφορά black friday για το poco λέω μήπως το αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.εχω συνδέσει το Poco με το gt2 pro της Huawei.εχω κατεβάσει το Huawei health .όλα ενεργά κ οι ειδοποιήσεις δεν έρχονται παρά μόνο οι κλήσεις.τι μπορει να φταίει;

 

Στάλθηκε από το 7t pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χάλασε το αναδυόμενο παράθυρο σε κάποιες εφαρμογές πχ YouTube..

Πριν γινόταν τώρα λέει

ΔΕΝ υπάρχει app να γίνει παράθυρο...

Στα αλλά τα ίδια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από oneplus5 είναι πολύ ανωτερο

Φωτηνοτητα σε ήλιο

Ξέχασε το..

Υγ

Κάτω από 200??

Γερμανία και Αυστρία είναι sold out στα 260

Απίθανο μου φαίνεται να βγει στα 200ε συσκευή που έχει εξαντληθεί στα 260...

Αφου η εκδοση με τα 64gb εχει βγει στα 170 ευρω απο Κινα και ακουγεται οτι black friday θα πεσει και στα 150. Ετσι λεει να το αγορασω ακομα και για 2ο κινητο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχει πάρει το κινητό ένας φίλος και στο call of duty στα μεσαία γραφικά κολλάει απίστευτα. Μου κάνει εντύπωση γτ παλιότερα κινητά που χουμε δοκιμάσει δε κολλάνε. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι προτείνετε redmi note 9 pro ή poco x3; ξενέρωσα με το 9pro λόγω της σκόνης στο φακό, εάν γίνει καμία καλή προσφορά black friday για το poco λέω μήπως το αγοράσω.

 

Νομίζω το Poco έχει καίριες βελτιώσεις σε σχέση με το Note 9 pro. Τωρα αν αξίζει το upgrade, θα έλεγα πως όχι, εκτός αν πουλησεις το 9 pro η το δώσεις σε κάποιο συγγενικό/φιλικό πρόσωπο.

Σίγουρα ομως έχει καλυτερη οθονη, καλυτερες καμερες, στερεοφωνικά ηχεία και λίγο καλύτερο επεξεργαστή, οπότε αν είχε κανεις να επιλέξει μεταξυ των 2 το poco φαίνεται καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Έκανε κάνεις update σε 12.0.4; Μετά το πρώτο restart δεν μπορούσα καν να κάνω login. Στο δεύτερο μπήκα αλλά σαν να το βλέπω να κολλάει λίγο.

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κάνεις update σε 12.0.4; Μετά το πρώτο restart δεν μπορούσα καν να κάνω login. Στο δεύτερο μπήκα αλλά σαν να το βλέπω να κολλάει λίγο.

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

Login που; Δεν έχω κανένα πρόβλημα εδώ και 10 μέρες πόσο έχει που βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Login που; Δεν έχω κανένα πρόβλημα εδώ και 10 μέρες πόσο έχει που βγήκε.

 

Κι εγώ το ίδιο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Login που; Δεν έχω κανένα πρόβλημα εδώ και 10 μέρες πόσο έχει που βγήκε.
Εννοώ όταν ανοίγει πρώτη φορά το κινητό και πρέπει να βάλεις τον κωδικό σου για να δεις την home screen. Μετά από δύο restart φαίνεται να έστρωσε και το δικό μου...

 

Έχετε δει κάποιες διαφορές;

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα και στης συζύγου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό είναι πολύ βαρύ παιδιά

Δεν συνηθίζεται

Άριστο σε όλα

Αλλά είναι βαρύ πολύ πάνω από τα συνηθισμένα βαρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφου η εκδοση με τα 64gb εχει βγει στα 170 ευρω απο Κινα και ακουγεται οτι black friday θα πεσει και στα 150. Ετσι λεει να το αγορασω ακομα και για 2ο κινητο!

 

Bahggood 220 to βλαπω συν μεταφορικά συν κάνα ενάμισυ μήνα ναρθει συν ΑΝΕΥ εγγύησης

Ξέρω χαλάω την μανέστρα αλλά αυτά είναι στην πράξη....

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό είναι πολύ βαρύ παιδιά

Δεν συνηθίζεται

Άριστο σε όλα

Αλλά είναι βαρύ πολύ πάνω από τα συνηθισμένα βαρια

 

Bahggood 220 to βλαπω συν μεταφορικά συν κάνα ενάμισυ μήνα ναρθει συν ΑΝΕΥ εγγύησης

Ξέρω χαλάω την μανέστρα αλλά αυτά είναι στην πράξη....

 

Κι εγώ από Banggood το πήρα, 204 το 64άρι κομπλέ με μεταφορικά.

Ήρθε σε 20 μέρες.

Όσο για την εγγύηση ποτέ δεν μου έχει χαλάσει Xiaomi.

Το μέγεθος και το βάρος προσωπικά δεν με ενοχλούν καθόλου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...