Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξερω βρε Κωστα αλλα τα τσαντακια μου , γενικα οι εργασιες που κανω απαιτουν να πιανω την συσκευη με το ενα χερι να φευγω , με τους πελατες που μιλω κτλ.Δεν μπορω με το Note να τα κανω αυτα θελει περισσοτερη προσοχη.Το s20 το μικρο κοιτω αλλα μετα την αποκτηση του Note το οποιο σου δινει ενα ψυχολογικο λογο απιστευτης οθονης με ζοριζει η αγορα του.:lol:

 

Αμα κανεις το λαθος και παρεις S20 μικρο και το δουλεψεις στα 120hz, ετοιμασου να φορτιζεις μεσα στην ημερα...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αμα κανεις το λαθος και παρεις S20 μικρο και το δουλεψεις στα 120hz, ετοιμασου να φορτιζεις μεσα στην ημερα...

 

Θα δω τι μειονεκτηματα υπαρχουν για την ωρα s9 που εχω και s20 εχουν ιδιο υψος που με βολευει αρκετα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το s20+ δεν σου κάνει?

 

sent from S10 Lite

 

Οχι Κωστα δεν το θελω ειμαι των μικρων Και το Note το πηρα για την οθονη και μονο χαχα

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Φρεσκότατο

Δραματικές διαφορές. Νομίζω ότι με έπεισε το βίντεο να μην σκεφτώ καν την έκδοση με Snap. Δεν θυσιαζονται εγγυήσεις έτσι για ένα 7% μπαταρία παραπάνω. Και δεν μπορώ να καταλάβω αυτοί παίρνουν τα κινητά για να παίζουν παιχνίδια; τι να πω; άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου

Προσωπική άποψη

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιάσω για τυχόν θέματα καμερών κτλ κτλ κτλ. Αυτά θα μαζευτούν (δυστυχώς) εν καιρό με διαφορά updates. Αυτό που με στεναχωρεί σε μια τέτοια συσκευή (δεν θα αναλύσω τα θετικά έχουν ειπωθεί ήδη) είναι η αυτονομία του . Απλά απογοητευτική ! Μην δίνετε βάση στα βίντεο που βλέπετε , δεν είναι αξιόπιστα για πολλούς λόγους . Κρίνετε το εξ ίδιων . Εγώ με την δίκη μου χρήση (οποία κι αν είναι αυτή) βλέπω απογοητευτικά πράγματα σε σχέση με το 11 pro max που έχω μείνει τους τελευταίους 4 μήνες . Δεν μιλάμε για μια ώρα και δυο , μιλάμε για για σκέτη απογοήτευση . Δεν μου καίγεται καρφακι εάν φορτίζει γρήγορα , με κάνει και νιώθω ανασφάλεια . Για πολλούς από εμάς είναι εργαλείο κι όχι απλά ένα μέσο για να μπαίνουμε fb και να παίζουμε παιχνίδια . Αντικειμενικά λοιπόν (και είναι η μόνη αντικειμενική άποψη που μπορεί να έχει κάποιος για την αυτονομία) η μπαταρία είναι Δράμα. Τόσο απλά .

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6 μερες χρησης εχω να πω οτι ειναι Ετη φωτος μακρια απο τον ανταγωνισμο το Note 20 ultra στο θεμα οθονη κανει ολες τις συσκευες να φαινονται παλιες.:)

Ειναι απλα οτι καλυτερο κυκλοφορει εκει εξω.

Δυστυχως δεν θα το κρατησω ειναι πολυ μεγαλο και στην προσωπικη μου χρηση δεν βολευει καθολου. Οι λατρεις των πολυ μεγαλων οθονων θα ζησουν αξεχαστη εμπειρια .

Συγχαρητηρια σε οσους-ες το αποκτησουν παιδια ειναι σουπερ τοπ πραγματικα με πιανει μια στεναχωρια που θα το δωσω λογο μεγεθους και μονο.

 

Για την οθόνη δεν είχαμε αμφιβολίες. Πως είδες την αυτονομία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα σχολιάσω για τυχόν θέματα καμερών κτλ κτλ κτλ. Αυτά θα μαζευτούν (δυστυχώς) εν καιρό με διαφορά updates. Αυτό που με στεναχωρεί σε μια τέτοια συσκευή (δεν θα αναλύσω τα θετικά έχουν ειπωθεί ήδη) είναι η αυτονομία του . Απλά απογοητευτική ! Μην δίνετε βάση στα βίντεο που βλέπετε , δεν είναι αξιόπιστα για πολλούς λόγους . Κρίνετε το εξ ίδιων . Εγώ με την δίκη μου χρήση (οποία κι αν είναι αυτή) βλέπω απογοητευτικά πράγματα σε σχέση με το 11 pro max που έχω μείνει τους τελευταίους 4 μήνες . Δεν μιλάμε για μια ώρα και δυο , μιλάμε για για σκέτη απογοήτευση . Δεν μου καίγεται καρφακι εάν φορτίζει γρήγορα , με κάνει και νιώθω ανασφάλεια . Για πολλούς από εμάς είναι εργαλείο κι όχι απλά ένα μέσο για να μπαίνουμε fb και να παίζουμε παιχνίδια . Αντικειμενικά λοιπόν (και είναι η μόνη αντικειμενική άποψη που μπορεί να έχει κάποιος για την αυτονομία) η μπαταρία είναι Δράμα. Τόσο απλά .

 

Το συγκρίνεις με το 11 pro max το οποίο είναι αλλού. Γενικά βγάζει μέρα χωρίς άγχος? Αυτό μας καίει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιάσω για τυχόν θέματα καμερών κτλ κτλ κτλ. Αυτά θα μαζευτούν (δυστυχώς) εν καιρό με διαφορά updates. Αυτό που με στεναχωρεί σε μια τέτοια συσκευή (δεν θα αναλύσω τα θετικά έχουν ειπωθεί ήδη) είναι η αυτονομία του . Απλά απογοητευτική ! Μην δίνετε βάση στα βίντεο που βλέπετε , δεν είναι αξιόπιστα για πολλούς λόγους . Κρίνετε το εξ ίδιων . Εγώ με την δίκη μου χρήση (οποία κι αν είναι αυτή) βλέπω απογοητευτικά πράγματα σε σχέση με το 11 pro max που έχω μείνει τους τελευταίους 4 μήνες . Δεν μιλάμε για μια ώρα και δυο , μιλάμε για για σκέτη απογοήτευση . Δεν μου καίγεται καρφακι εάν φορτίζει γρήγορα , με κάνει και νιώθω ανασφάλεια . Για πολλούς από εμάς είναι εργαλείο κι όχι απλά ένα μέσο για να μπαίνουμε fb και να παίζουμε παιχνίδια . Αντικειμενικά λοιπόν (και είναι η μόνη αντικειμενική άποψη που μπορεί να έχει κάποιος για την αυτονομία) η μπαταρία είναι Δράμα. Τόσο απλά .

 

Νομίζω ότι η σύγκριση που κάνεις είναι άκυρη. Άκυρη με την έννοια ότι απλα το pro max είναι ότι καλύτερο σε αυτό τον τομέα αλλα μιλάμε για τελείως διαφορετικό κινητό.

Έχει μισή ίντσα μικρότερη οθόνη, ΔΕΝ έχει sd, ΔΕΝ έχει περισκόπιο, ΔΕΝ έχει ίδια ανάλυση οθόνης ούτε frame rate, ΔΕΝ έχει s pen και έχει soc που είναι optimized στο hardware εκ φύσεως...κτλ

Θεωρω λοιπόν ότι το να συγκρίνεις αυτά τα 2 που το ένα προσφέρει κάποια πράγματα παραπάνω τα οποία ξέρεις ότι απαιτούν όγκο ενώ το άλλο απλα έχει αυτό που δίνει τόσα χρόνια, με μια καλή κάμερα, είναι άστοχο. Εαν δεν σε καλύπτει απλα πας αλλού.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η σύγκριση που κάνεις είναι άκυρη. Άκυρη με την έννοια ότι απλα το pro max είναι ότι καλύτερο σε αυτό τον τομέα αλλα μιλάμε για τελείως διαφορετικό κινητό.

Έχει μισή ίντσα μικρότερη οθόνη, ΔΕΝ έχει sd, ΔΕΝ έχει περισκόπιο, ΔΕΝ έχει ίδια ανάλυση οθόνης ούτε frame rate, ΔΕΝ έχει s pen και έχει soc που είναι optimized στο hardware εκ φύσεως...κτλ

Θεωρω λοιπόν ότι το να συγκρίνεις αυτά τα 2 που το ένα προσφέρει κάποια πράγματα παραπάνω τα οποία ξέρεις ότι απαιτούν όγκο ενώ το άλλο απλα έχει αυτό που δίνει τόσα χρόνια, με μια καλή κάμερα, είναι άστοχο. Εαν δεν σε καλύπτει απλα πας αλλού.

 

Νίκο μη τα μπερδεύεις. Ο άνθρωπος δεν σύγκρινε τις δύο συσκευές για το τι προσφέρουν. Μίλησε μόνο για την αυτονομία και την ανασφάλεια που τον διακατειχε σε αυτό τον τομέα έχοντας το Note. Αυτό που λέμε από την πρώτη στιγμή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μη τα μπερδεύεις. Ο άνθρωπος δεν σύγκρινε τις δύο συσκευές για το τι προσφέρουν. Μίλησε μόνο για την αυτονομία και την ανασφάλεια που τον διακατειχε σε αυτό τον τομέα έχοντας το Note. Αυτό που λέμε από την πρώτη στιγμή.

 

Δε μπορώ να καταλάβω τι συζητάμε ρε συ Κώστα, αυτή είναι η αυτονομία του, μάπα. Δε γίνεται να κλείσει εκεί το θέμα να πούμε και τίποτα αλλο? Είτε σύγκριση είτε όχι, και εγώ ήθελα ένα pro max για την αυτονομία του αλλά δεν γράφω κάθε μέρα στο θέμα των iPhone πόσο θα ήθελα μια SD, ή πόσο ξεφτίλα είναι σε αυτή την τιμή να μη δίνει 256 basic storage κτλ.

Αυτό είναι και το παίρνεις έτσι.

Και από το z3 όταν ειχα πάει στο s6, ήξερα ότι έχει μάπα αυτονομία παρολο ότι εδώ διάβαζα για 6ωρα screen time (που βγαίνουν βέβαια με κλειστά τα πάντα) αλλά ήξερα τι πήρα και δεν ασχολήθηκα παραπάνω. Με κάλυπτε σε άλλα θέματα και τέλος ή δε με κάλυπτε και το έδωσα. Για Εμας εδώ έτσι πάει, για τους πολλούς έξω που παίρνουν κάθε 2-3 χρόνια συσκευή είναι λαχείο όπως και να έχει

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, η αυτονομία του ήταν και το μεγάλο ερωτηματικό. Γι αυτό όλη η συζήτηση κινήθηκε εκεί. Επίσης είναι ένας νευραλγικός τομέας. Μια σβηστή από μπαταρία συσκευή δεν έχει σημασία αν έχει τα κορυφαία χαρακτηριστικά.... Γι αυτό και ψάχνουμε μη ενδεδειγμένες λύσεις όπως αυτή του snap χωρίς εγγύηση.

Αλλιώς τι να συζητήσουμε? Για την οθόνη που την αναγνωρίζουν και οι "εχθροί" του ή για το πενάκι που είναι μοναδικό σε όλα τα smartphones?

Υ. Γ. Στα μήλα για την απουσία sd υπάρχει λύση. Παίρνεις 512 έστω και με κόστος. Εδώ (στην αυτονομία) δεν υπάρχει. Γι αυτό από την αρχή την χαρακτήρισα ανάπηρη συσκευή. Τώρα περιμένω εντυπώσεις των μελών που πήραν Snapdragon.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό είναι όμως η αυτονομία να συνοδεύεται με κάνα screenshot όμως.

 

Συμφωνώ σε αυτό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε φορουμιτες η συγκριση με iphone ειναι ακυρη.

Στο Note καθε του λειτουργια ειναι συνδεδεμενη να κανεις αλλα χιλια-δυο πραγματα.

Καθε πατημα ειναι ετοιμο να συνδεθει μια και εχει πλουσιο μενου που ομοιο δεν υπαρχει σε καμια συσκευη του εμποριου.

Ειναι λογικο σε επιπεδο σχεδον μεγεθος μικρου ταμπλετ γιατι κακα τα ψεματα δεν ειναι μικρο να μην μπορει να μπει μεγαλυτερη μπαταρια να ικανοποιησει τις δεκαδες λειτουργιες του.Δεν γινεται γιατι το μεγεθος θα αυξηθει ειδη ειναι μεγαλο.

Ποιο iphone βρε παιδια εδω μιλαμε για τεχνολογια οχι προιστορια:p

Link to comment
Share on other sites

Πολύς ντόρος για την μπαταρία πχια... :)

 

Τα ίδια και στο νήμα του s20u απλά εκεί σε πιο λαητ κατάσταση. :)

 

Δεν ξέρω τι ζωή μπορεί να κάνει κάποιος που εργάζεται κτλ,

αλλά απορώ ακόμα και τόσο χάλια να είναι,

Πόσες ώρες μπορεί κάποιος να μην έχει πρόσβαση σε ένα φορτιστή

(αυτοκινήτου ταξιδιού παουερ μπανκ κτλ)..

 

Έχω s20u και ζήτημα να έχω φορτίσει 5-7 ημέρες στο σύνολο εντός ημέρας από το σχεδόν 2μηνο που το έχω..

 

Χρήση, 120hz μόνιμα Bluetooth και τοποθεσία.

Φωτεινότητα αυτόματη και τα "κουμπιά"δεδομένα και wifi πάντα ανοιχτά

(είμαι σπίτι μπαίνει wifi βγαίνω γυρνάει 4g).

 

Σαφώς και η μπαταρία δεν αποδίδει ανάλογα με το φορτίο της.

Ετσι είναι όλες οι ναυαρχίδες Samsung έναντι του ανταγωνισμού.

 

Το γνωρίζουμε όλοι αυτό.

Αλλά πιο ολοκληρωμένες συσκευές από τις Samsung προσωπικά δεν έχω βρει ακόμα.

Για τα δικά μου "θέλω" πάντα...

 

Κάποια στιγμή φυσικά θα πάρω το νέο note 20u και κοντά σε αυτά που προσφέρει ας θέλει και 15 λεπτά ρεύμα για να μου βγάλει ημέρα.

 

Snapdragon με εγγύηση από τα εξωτερικά ούτε κατά διάνοια δεν θα επέλεγα και ας έβγαζε διπλάσιο sot.

Η εγγύηση όταν δεν είναι σε εξουσιοδότιμενο service δεν είναι εγγύηση.

Είναι εγγύηση μεν, κουτσή δε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Βρε φορουμιτες η συγκριση με iphone ειναι ακυρη.

Στο Note καθε του λειτουργια ειναι συνδεδεμενη να κανεις αλλα χιλια-δυο πραγματα.

Καθε πατημα ειναι ετοιμο να συνδεθει μια και εχει πλουσιο μενου που ομοιο δεν υπαρχει σε καμια συσκευη του εμποριου.

Ειναι λογικο σε επιπεδο σχεδον μεγεθος μικρου ταμπλετ γιατι κακα τα ψεματα δεν ειναι μικρο να μην μπορει να μπει μεγαλυτερη μπαταρια να ικανοποιησει τις δεκαδες λειτουργιες του.Δεν γινεται γιατι το μεγεθος θα αυξηθει ειδη ειναι μεγαλο.

Ποιο iphone βρε παιδια εδω μιλαμε για τεχνολογια οχι προιστορια:p

 

Και βέβαια μπορούσαν να βάλουν μεγαλύτερη μπαταρία. Όπως αυτή του s20u. Ποιος δεν θα την ήθελε έστω κι αν μεγάλωνε η συσκευή 0,01???

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύς ντόρος για την μπαταρία πχια... :)

 

Τα ίδια και στο νήμα του s20u απλά εκεί σε πιο λαητ κατάσταση. :)

 

Δεν ξέρω τι ζωή μπορεί να κάνει κάποιος που εργάζεται κτλ,

αλλά απορώ ακόμα και τόσο χάλια να είναι,

Πόσες ώρες μπορεί κάποιος να μην έχει πρόσβαση σε ένα φορτιστή

(αυτοκινήτου ταξιδιού παουερ μπανκ κτλ)..

 

Έχω s20u και ζήτημα να έχω φορτίσει 5-7 ημέρες στο σύνολο εντός ημέρας από το σχεδόν 2μηνο που το έχω..

 

Χρήση, 120hz μόνιμα Bluetooth και τοποθεσία.

Φωτεινότητα αυτόματη και τα "κουμπιά"δεδομένα και wifi πάντα ανοιχτά

(είμαι σπίτι μπαίνει wifi βγαίνω γυρνάει 4g).

 

Σαφώς και η μπαταρία δεν αποδίδει ανάλογα με το φορτίο της.

Ετσι είναι όλες οι ναυαρχίδες Samsung έναντι του ανταγωνισμού.

 

Το γνωρίζουμε όλοι αυτό.

Αλλά πιο ολοκληρωμένες συσκευές από τις Samsung προσωπικά δεν έχω βρει ακόμα.

Για τα δικά μου "θέλω" πάντα...

 

Κάποια στιγμή φυσικά θα πάρω το νέο note 20u και κοντά σε αυτά που προσφέρει ας θέλει και 15 λεπτά ρεύμα για να μου βγάλει ημέρα.

 

Snapdragon με εγγύηση από τα εξωτερικά ούτε κατά διάνοια δεν θα επέλεγα και ας έβγαζε διπλάσιο sot.

Η εγγύηση όταν δεν είναι σε εξουσιοδότιμενο service δεν είναι εγγύηση.

Είναι εγγύηση μεν, κουτσή δε.

 

Αν χρειάστηκες 5-7 ημέρες να φορτίσεις το s φαντάσου πόσες θα χρειαζόσουν στο Note. Και φαντάσου το άγχος στις υπόλοιπες.

Και όχι, το να ψάχνω πρίζες μέσα στην ημέρα δεν είναι λύση. Όχι για την νούμερο 1 συσκευή της αγοράς τουλάχιστον.

Ας το κλείσουμε εδώ συμφωνοντας πως είναι η καλύτερη συσκευή της αγοράς αλλά με κακή αυτονομία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύς ντόρος για την μπαταρία πχια... :)

 

Τα ίδια και στο νήμα του s20u απλά εκεί σε πιο λαητ κατάσταση. :)

 

Δεν ξέρω τι ζωή μπορεί να κάνει κάποιος που εργάζεται κτλ,

αλλά απορώ ακόμα και τόσο χάλια να είναι,

Πόσες ώρες μπορεί κάποιος να μην έχει πρόσβαση σε ένα φορτιστή

(αυτοκινήτου ταξιδιού παουερ μπανκ κτλ)..

 

Έχω s20u και ζήτημα να έχω φορτίσει 5-7 ημέρες στο σύνολο εντός ημέρας από το σχεδόν 2μηνο που το έχω..

 

Χρήση, 120hz μόνιμα Bluetooth και τοποθεσία.

Φωτεινότητα αυτόματη και τα "κουμπιά"δεδομένα και wifi πάντα ανοιχτά

(είμαι σπίτι μπαίνει wifi βγαίνω γυρνάει 4g).

 

Σαφώς και η μπαταρία δεν αποδίδει ανάλογα με το φορτίο της.

Ετσι είναι όλες οι ναυαρχίδες Samsung έναντι του ανταγωνισμού.

 

Το γνωρίζουμε όλοι αυτό.

Αλλά πιο ολοκληρωμένες συσκευές από τις Samsung προσωπικά δεν έχω βρει ακόμα.

Για τα δικά μου "θέλω" πάντα...

 

Κάποια στιγμή φυσικά θα πάρω το νέο note 20u και κοντά σε αυτά που προσφέρει ας θέλει και 15 λεπτά ρεύμα για να μου βγάλει ημέρα.

 

Snapdragon με εγγύηση από τα εξωτερικά ούτε κατά διάνοια δεν θα επέλεγα και ας έβγαζε διπλάσιο sot.

Η εγγύηση όταν δεν είναι σε εξουσιοδότιμενο service δεν είναι εγγύηση.

Είναι εγγύηση μεν, κουτσή δε.

 

Οχι φίλε μου.

Γνωρίζαμε ότι η Samsung έχει θέμα με τις μοαταρίες της γενικά αλλά για το ΝΟΤΕ 20 δε το γνωρίζαμε όλοι όταν η ίδια η Samsung διαφημίζει όλα τα καλούδια και σου λέει "έξυπνη μπαταρία που κρατάει όλη τη μέρα", και οταν στα επικριτικά αντίστοιχα σχόλια για το S 20 σου λεεί οτι εξόπλιζε τη συσκευή με επεξεργαστή που δεν έχει κατανάλωση.

 

Το θέμα δεν είναι η επαγγελματική ζωή κάποιου που δεν έχει πρόσβαση σε φορτιστή. Σκέφτεσαι τον πωλητή που είναι συνέχεια στο δρόμο , που μπορεί μέν να το έχει ακόμα και στο φορτιστή του αυτοκινήτου αλλά να χαλάει τη μπαταρία με το βάλε βγάλε; τον τύπο που δε δουλεύει από γραφείο που κάνει τα τηλεφωνήματά του, κρατάει σημειώσεις, βγάζει φώτο, στέλνει emails, χρειάζεται δεδομένα 4G, χρειάζεται και λίγο gps, έχει επαγγελματικά ραντεβού, ακόμα και γεύματα, και γυρνάει στο σπίτι του ή ακόμα χειρότερα στο ξενοδοχείο του στις 11 το βράδυ; Συμβαίνει για αυτό στο λέω. Δεν μπορείς μέσα στην επαγγελματική σου μέρα να σκέφτεσε ότι μπορεί να σε αφήσει ενα εργαλείο της δουλειάς σου και να ψάχνεις για φόρτιση.

 

Ούτε είμαστε όλοι ειδικοί να αρχίσουμε να παίζουμε με τα settings (που συνήθως είναι μείωση δυνατοτήτων της συσκευής) ή να βάζουμε 10δες apps σε deep sleep, για να πετύχουμε καλύτερη αυτονομία. Αρα να υποβιβάζουμε τη συσκευή για να μας βγάλει τη μέρα.

 

Και στα γράφει αυτά κάποιος που του αντικατέστησαν το ΝΟΤΕ 20 ULTRA της προπαραγγελίας λογω αυτονομίας και υπερθέρμανσης και η 2η συσκευή που μου δώσαν κανει τα ίδια μή πω και χειρότερα. πχ αν πιστέψω το accubattery η μπαταρία εχει 3970mA και 17 ώρες αυτονομία. Δε το δένω και κόμπο απλά το αναφέρω. Θα περιμένω να ολοκληρώσει την εκπαίδευσή της η μπαταρία και θα καταλήξω.

 

Μ' αρέσει που το εξοπλισαν και με ασύρματο charger για να φορτίζει άλλες συσκευές και καλά. Ας πουμε η Samsung θα μπορούσε να πει "επειδή σας δώσαμε μάπα μπαταρία, σας δίνουμε και fast charge, να βγαίνει η μέρα και περάστε μετά ενα χρόνο από το service, να σας αλλάξουμε τη μπαταρία τζάμπα" Ετσι μάλιστα.

 

Κανονικά η Sammy θα πρέπει να ζητήσει συγνώμη από όλους εμάς που μας φόρτωσε με εναν ενεργοβόρο επεξεργαστή και μια μικρή σε σχέση με τις δυνατότητες της συσκευής μπαταρία (που εκτός των άλλων ζεστένεται κιόλας), Να ρίξει άμεσα τη τιμή τουλάχιστον κατα 200 ευρώ, να επιστρέψει αυτά τα χρήματα σε όσους αγόρασαν μέχρι τωρα την, από το σχεδιασμό της ακόμα, προβληματική συσκευή και να βάλει το κ@λο της κάτω να φτίαξει συσκευές που να κάνουν αυτά που λένε. Γιατί αν δε μπορεί η Sammy τότε ποιός;

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Μα και το note 8 που μας έδωσαν μας έλεγαν πως βγάζει μέρα και πως δεν χωρούσε μεγαλύτερη αλλά στο note 9 μια χαρά χώρεσε μπαταρία 700mah μεγαλύτερη!!!! Το ξαναείπαμε.

Επίσης όπως ξαναείπα, στην τρέλα του γραφείου δεν γίνεται να προσθέσω μια ακόμα σκοτούρα. Την φόρτιση της συσκευής (άκουσον-άκουσον).

Δίνω τόσα χρήματα για να κάνω την δουλειά μου απροβληματιστα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα και το note 8 που μας έδωσαν μας έλεγαν πως βγάζει μέρα και πως δεν χωρούσε μεγαλύτερη αλλά στο note 9 μια χαρά χώρεσε μπαταρία 700mah μεγαλύτερη!!!! Το ξαναείπαμε.

Επίσης όπως ξαναείπα, στην τρέλα του γραφείου δεν γίνεται να προσθέσω μια ακόμα σκοτούρα. Την φόρτιση της συσκευής (άκουσον-άκουσον).

Δίνω τόσα χρήματα για να κάνω την δουλειά μου απροβληματιστα.

 

βρε δε διαφωνω, αλλα οταν ειχε βγει το 8 ειχες αλλη επιλογη? το να το λες εδω ολη μερα δεν την μεγαλωνει ουτε αλλαζει κατι.

Οσο για το πως χωρεσε, θεωρω οτι απο την ηττα που εφαγαν με το 7, απλα εβαλαν κατι ασφαλες μεχρι να σιγουρευτουν και να κανουν πολλες δοκιμες για μεγαλυτερη, δε νομιζω οτι κοροιδευαν, γιαυτο αλλωστε πηγαν σε μικροτερη του 7...

Τελος παντων, εγω απλα κολλαω στο οτι λεμε τα ιδια συνεχεια αλλα και στο γεγονος οτι θελετε να εχετε αυτονομια τερας με ενα τρομερα ενεργοβορο πανελ πλεον, που δε γινεται να συμβαδισει. Αυτο μπορει να δωσει, αυτο δινει. Οποιος θελει το δουλευει στο 120, και φορτιζει μες τη μερα αν δεν τον βγαζει, οποιος δε θελει το δουλευει 60.

Εξαλλου αν εχεις μπροστα σου μια γεματη μερα οπως λετε τις προηγουμενες μερες, βαλτε το στα 60 για εκεινη τη δυσκολη μερα. ΑΛλιως δεν το παιρνεις και πας παρακατω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για αυτόματη ηχογράφηση κλήσεων υπάρχει κάποια λύση καθώς όπως βλέπω μάλλον είναι απενεργοποιημένη για την Ελλάδα η ηχογράφηση που παρέχει η Samsung;
Link to comment
Share on other sites

Είτε παρεξηγήθηκα είτε δεν διατύπωσα σωστά .

Δεν συγκρίνω το 11 pro max με το note 20 ultra . Απλά έτυχε να έχω το πρώτο και να το συγκρίνω με το δεύτερο αλλά μόνο σε αυτονομία .

Είναι δυο τελείως διαφορετικές συσκευές με διαφορετική φιλοσοφία . Δεν θα μπορούσα να πω οποιοδήποτε κακό για το note μιας και στην κατηγορία του παίζει μπάλα μόνο του . Ακόμη κι ο ανταγωνισμός δεν μπορεί παρά μόνο να θαυμάζει τέτοιες οθόνες .

Στο δια ταύτα , δεν λέω πως το μήλο έχει λίγο καλύτερη αυτονομία από το note , λέω πως η διαφορά είναι χαοτική. Αυτό μπορεί να το συγκρίνει κάποιος αντικειμενικά σε σχέση με μια άλλη συσκευή που του βγάζει ακόμα και δεύτερη μέρα . Δεν είναι λύση το να σκέφτεσαι πως «έλα μωρέ φορτίζει τάχιστα , δεν θα βρεις όλη μέρα μια μπριζα να το βάλεις έστω και μισή ώρα ;» Όταν η συσκευή σου είναι κι εργαλείο δουλειάς και δεν ξέρεις πάντα ποτέ θα βρεις μπριζα η χρόνο να το φορτίζεις υπάρχει θέμα . Όταν σκας βέβαια 1200 αιτιολογείς τα πάντα ώστε να μην νιώθεις «ριγμένος» με την επιλογή σου .

Θα διαφωνήσω με κάποιους φίλους πιο πάνω πως δεν πρέπει να ασχολούμαστε με το θέμα μπαταρίας , πως αυτό είναι και σε όποιον αρέσει. Όσο το θέμα γίνεται βούκινο μπορεί να αλλάξει κάτι. Κάποιο update ? Ίσως βελτίωση για το επόμενο μοντέλο ; Δεν ξέρω . Καμία αλλαγή δεν ήρθε πάντως μέσω της σιωπής . Το θέμα παίζει παντού! Όπου και να κοιτάξεις το ίδιο πράγμα συζητιέται . Όποτε μην «φιμώνετε» τα αρνητικά μιας και θα δουλέψει για όλους αρνητικά .

Ούτε η  είχε καλές αυτονομίες πριν το 11 pro max αλλά ο ανταγωνισμός και οι τάσεις της αγοράς την ανάγκασε να κάνει κάτι γι αυτό.

Εάν η Sammy έμοιαζε λίγο στην αμφιλεγόμενη χουα θα είχαμε ονειρικές συσκευές ... Η αυτονομία τους πλησιάζει η είναι εφάμιλλη του 11 pro max.

Με τρώει το χέρι μου να το ξαναπάρω το note απλά ελπίζω να κάνουν κάτι με την μπαταρία . Εμένα προσωπικά μου προκαλεί τεράστια ανασφάλεια .

Επίσης η σύγκριση που έκανα δεν ήταν στα 120hz αλλά στα 60 . Δεν έκανα καν το κόπο να τα ενεργοποιήσω πέρα από κάποιες δοκιμές ώστε να δω διάφορες .

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Είτε παρεξηγήθηκα είτε δεν διατύπωσα σωστά .

Δεν συγκρίνω το 11 pro max με το note 20 ultra . Απλά έτυχε να έχω το πρώτο και να το συγκρίνω με το δεύτερο αλλά μόνο σε αυτονομία .

Είναι δυο τελείως διαφορετικές συσκευές με διαφορετική φιλοσοφία . Δεν θα μπορούσα να πω οποιοδήποτε κακό για το note μιας και στην κατηγορία του παίζει μπάλα μόνο του . Ακόμη κι ο ανταγωνισμός δεν μπορεί παρά μόνο να θαυμάζει τέτοιες οθόνες .

Στο δια ταύτα , δεν λέω πως το μήλο έχει λίγο καλύτερη αυτονομία από το note , λέω πως η διαφορά είναι χαοτική. Αυτό μπορεί να το συγκρίνει κάποιος αντικειμενικά σε σχέση με μια άλλη συσκευή που του βγάζει ακόμα και δεύτερη μέρα . Δεν είναι λύση το να σκέφτεσαι πως «έλα μωρέ φορτίζει τάχιστα , δεν θα βρεις όλη μέρα μια μπριζα να το βάλεις έστω και μισή ώρα ;» Όταν η συσκευή σου είναι κι εργαλείο δουλειάς και δεν ξέρεις πάντα ποτέ θα βρεις μπριζα η χρόνο να το φορτίζεις υπάρχει θέμα . Όταν σκας βέβαια 1200 αιτιολογείς τα πάντα ώστε να μην νιώθεις «ριγμένος» με την επιλογή σου .

Θα διαφωνήσω με κάποιους φίλους πιο πάνω πως δεν πρέπει να ασχολούμαστε με το θέμα μπαταρίας , πως αυτό είναι και σε όποιον αρέσει. Όσο το θέμα γίνεται βούκινο μπορεί να αλλάξει κάτι. Κάποιο update ? Ίσως βελτίωση για το επόμενο μοντέλο ; Δεν ξέρω . Καμία αλλαγή δεν ήρθε πάντως μέσω της σιωπής . Το θέμα παίζει παντού! Όπου και να κοιτάξεις το ίδιο πράγμα συζητιέται . Όποτε μην «φιμώνετε» τα αρνητικά μιας και θα δουλέψει για όλους αρνητικά .

Ούτε η  είχε καλές αυτονομίες πριν το 11 pro max αλλά ο ανταγωνισμός και οι τάσεις της αγοράς την ανάγκασε να κάνει κάτι γι αυτό.

Εάν η Sammy έμοιαζε λίγο στην αμφιλεγόμενη χουα θα είχαμε ονειρικές συσκευές ... Η αυτονομία τους πλησιάζει η είναι εφάμιλλη του 11 pro max.

Με τρώει το χέρι μου να το ξαναπάρω το note απλά ελπίζω να κάνουν κάτι με την μπαταρία . Εμένα προσωπικά μου προκαλεί τεράστια ανασφάλεια .

Επίσης η σύγκριση που έκανα δεν ήταν στα 120hz αλλά στα 60 . Δεν έκανα καν το κόπο να τα ενεργοποιήσω πέρα από κάποιες δοκιμές ώστε να δω διάφορες .

 

Προφανως εχουν χαοτικη διαφορα αλλα δεν ειναι μαπα οπως ηταν το 8αρι ή το s6... ειναι σε καλυτερη κατασταση, ακομα και στα 120ΗΖ.

απο εκει και περα, αν θεωρεις οτι θα μας ακουσουν αν το λεμε ολη μερα, οκ συνεχιστε, να μπω και εγω μεσα στης apple Να ζηταω SD μπας και τι γυρισω σε Iphone επιτελους..

ΥΓ, αν δεν ειχε δωσει η huawei μπαταριαρες δεν θα τους αγγιζε τιποτα, οσο και να γκρινιαζετε φιλε μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

383dfaf21757728e451dd742de30ef26.jpg

523b997bd54284ef9594eae518bd6bdd.jpg

Ήρθε το Νοτελι με τον snap!!!

Πρώτες εντυπώσεις άριστες κυρίως σε μπαταρία. Με αυτά που άκουγα για τον exynos, η αλήθεια είναι είχα ανησυχήσει κυρίως για την μπαταρία. Με τον snap πάντως η μέρα είναι δεδομένη σε ότι χρήση και αν του κάνω για τα δικά μου δεδομένα. Τα αλλά λιγο πολύ τα ίδια με τον exynos οποτε τα ξέρετε.

 

 

Nikos IPhone pro max

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου !

Αν και είναι νωρίς ακόμα θα θέλαμε εντυπώσεις για μπαταρία και θερμοκρασίες ! Και φυσικά να μας πεις ποια είναι η προηγούμενη σου συσκευή !

Με την εγγύηση δεν υπάρχει κανένα παραθυράκι εδώ Ελλάδα ;;;

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

βρε δε διαφωνω, αλλα οταν ειχε βγει το 8 ειχες αλλη επιλογη? το να το λες εδω ολη μερα δεν την μεγαλωνει ουτε αλλαζει κατι.

Οσο για το πως χωρεσε, θεωρω οτι απο την ηττα που εφαγαν με το 7, απλα εβαλαν κατι ασφαλες μεχρι να σιγουρευτουν και να κανουν πολλες δοκιμες για μεγαλυτερη, δε νομιζω οτι κοροιδευαν, γιαυτο αλλωστε πηγαν σε μικροτερη του 7...

Τελος παντων, εγω απλα κολλαω στο οτι λεμε τα ιδια συνεχεια αλλα και στο γεγονος οτι θελετε να εχετε αυτονομια τερας με ενα τρομερα ενεργοβορο πανελ πλεον, που δε γινεται να συμβαδισει. Αυτο μπορει να δωσει, αυτο δινει. Οποιος θελει το δουλευει στο 120, και φορτιζει μες τη μερα αν δεν τον βγαζει, οποιος δε θελει το δουλευει 60.

Εξαλλου αν εχεις μπροστα σου μια γεματη μερα οπως λετε τις προηγουμενες μερες, βαλτε το στα 60 για εκεινη τη δυσκολη μερα. ΑΛλιως δεν το παιρνεις και πας παρακατω

 

Σίγουρα η επαναληψη κουράζει. Ταυτόχρονα όμως διαδίδονται τα προβλήματα. Ακόμα κι εσένα (κι εμένα βέβαια) σε ανάγκασε η Samsung να κοιτάξεις συσκευή χωρίς εγγύηση. Αυτό λέει πολλά.

Για τα υπόλοιπα τα είπαμε. Εφόσον έδωσε 5000 μπαταρία στο s20u μπορούσε κι εδώ. Κι αν ανέβαιναν οι διαστάσεις κάτι mm δεν είναι τόσο πρόβλημα όσο η ανάπηρη αυτονομία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να μπω και εγω μεσα στης apple Να ζηταω SD μπας και τι γυρισω σε Iphone επιτελους..

 

Επειδή λόγω συζύγου έχω μπλέξει με τα μήλα, ξέρεις τι νοοτροπία επικρατεί στους χρήστες ios?

Ότι δεν τους δίνει η συσκευή/λειτουργικό αυτοί παραδόξως δεν το χρειάζονται...... Δεν έχουν sd? Μα δεν το χρειαζόμαστε, έχουμε cloud. Δεν είχαν amoled? Μα η lcd είναι καλύτερη για κινητό. Δεν έχουν vanced? Μα πληρώνουμε premium. Δεν μπορούν να αλλάξουν έναν ήχο κλήσης (χωρίς pc)? Μα ποιος ασχολείται με ήχο κλήσης. Το ντριν ντριν είναι τέλειο.... Καμία γκρίνια, όλα τέλεια. Γι αυτό και η Apple τα δίνει με το σταγονόμετρο....

Θέλεις κάτι παρόμοιο κι εδώ? Είσαι αρκετά ψαγμένος και δεν σε κόβω για τέτοιον......

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είτε παρεξηγήθηκα είτε δεν διατύπωσα σωστά .

Δεν συγκρίνω το 11 pro max με το note 20 ultra . Απλά έτυχε να έχω το πρώτο και να το συγκρίνω με το δεύτερο αλλά μόνο σε αυτονομία .

Είναι δυο τελείως διαφορετικές συσκευές με διαφορετική φιλοσοφία . Δεν θα μπορούσα να πω οποιοδήποτε κακό για το note μιας και στην κατηγορία του παίζει μπάλα μόνο του . Ακόμη κι ο ανταγωνισμός δεν μπορεί παρά μόνο να θαυμάζει τέτοιες οθόνες .

Στο δια ταύτα , δεν λέω πως το μήλο έχει λίγο καλύτερη αυτονομία από το note , λέω πως η διαφορά είναι χαοτική. Αυτό μπορεί να το συγκρίνει κάποιος αντικειμενικά σε σχέση με μια άλλη συσκευή που του βγάζει ακόμα και δεύτερη μέρα . Δεν είναι λύση το να σκέφτεσαι πως «έλα μωρέ φορτίζει τάχιστα , δεν θα βρεις όλη μέρα μια μπριζα να το βάλεις έστω και μισή ώρα ;» Όταν η συσκευή σου είναι κι εργαλείο δουλειάς και δεν ξέρεις πάντα ποτέ θα βρεις μπριζα η χρόνο να το φορτίζεις υπάρχει θέμα . Όταν σκας βέβαια 1200 αιτιολογείς τα πάντα ώστε να μην νιώθεις «ριγμένος» με την επιλογή σου .

Θα διαφωνήσω με κάποιους φίλους πιο πάνω πως δεν πρέπει να ασχολούμαστε με το θέμα μπαταρίας , πως αυτό είναι και σε όποιον αρέσει. Όσο το θέμα γίνεται βούκινο μπορεί να αλλάξει κάτι. Κάποιο update ? Ίσως βελτίωση για το επόμενο μοντέλο ; Δεν ξέρω . Καμία αλλαγή δεν ήρθε πάντως μέσω της σιωπής . Το θέμα παίζει παντού! Όπου και να κοιτάξεις το ίδιο πράγμα συζητιέται . Όποτε μην «φιμώνετε» τα αρνητικά μιας και θα δουλέψει για όλους αρνητικά .

Ούτε η  είχε καλές αυτονομίες πριν το 11 pro max αλλά ο ανταγωνισμός και οι τάσεις της αγοράς την ανάγκασε να κάνει κάτι γι αυτό.

Εάν η Sammy έμοιαζε λίγο στην αμφιλεγόμενη χουα θα είχαμε ονειρικές συσκευές ... Η αυτονομία τους πλησιάζει η είναι εφάμιλλη του 11 pro max.

Με τρώει το χέρι μου να το ξαναπάρω το note απλά ελπίζω να κάνουν κάτι με την μπαταρία . Εμένα προσωπικά μου προκαλεί τεράστια ανασφάλεια .

Επίσης η σύγκριση που έκανα δεν ήταν στα 120hz αλλά στα 60 . Δεν έκανα καν το κόπο να τα ενεργοποιήσω πέρα από κάποιες δοκιμές ώστε να δω διάφορες .

 

Μία χαρά τα διατύπωσες και έχεις απόλυτο δικιο (για μένα). Κι όταν ακούω ως λύση για τον βασιλιά πρίζες, power Bank κλπ κατι με πιάνει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

383dfaf21757728e451dd742de30ef26.jpg

523b997bd54284ef9594eae518bd6bdd.jpg

Ήρθε το Νοτελι με τον snap!!!

Πρώτες εντυπώσεις άριστες κυρίως σε μπαταρία. Με αυτά που άκουγα για τον exynos, η αλήθεια είναι είχα ανησυχήσει κυρίως για την μπαταρία. Με τον snap πάντως η μέρα είναι δεδομένη σε ότι χρήση και αν του κάνω για τα δικά μου δεδομένα. Τα αλλά λιγο πολύ τα ίδια με τον exynos οποτε τα ξέρετε.

 

 

Nikos IPhone pro max

 

Άσε τα πολλά λόγια και πες μας περισσότερα για τα συμπεράσματα (κυρίως αυτονομίας).... :) Πες μας τι χρήση το κάνεις, τι sot έχεις κλπ......

Με υγεία να το χαρείς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

383dfaf21757728e451dd742de30ef26.jpg

523b997bd54284ef9594eae518bd6bdd.jpg

Ήρθε το Νοτελι με τον snap!!!

Πρώτες εντυπώσεις άριστες κυρίως σε μπαταρία. Με αυτά που άκουγα για τον exynos, η αλήθεια είναι είχα ανησυχήσει κυρίως για την μπαταρία. Με τον snap πάντως η μέρα είναι δεδομένη σε ότι χρήση και αν του κάνω για τα δικά μου δεδομένα. Τα αλλά λιγο πολύ τα ίδια με τον exynos οποτε τα ξέρετε.

 

 

Nikos IPhone pro max

 

Στα 120 έχεις οθόνη? Πες μας περίπου με τι υπόλοιπο σε πάει είτε με 120 είτε με 60 καθώς εκεί αλλάζει πολύ το αποτέλεσμα..

Καλορίζικο, να το χαρείς..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια φορά που ένα topic γίνεται μπάχαλο από κάποιους που δεν έχουν την συσκευή αλλά γράφουν εδώ μέσα ώστε να σώσουν τους υποψήφιους αγοραστές! Γιατί δεν ανοίγετε και μια Μ.Κ.Ο ;

 

Για να ξεκαθαρίσουμε και να τελειώνει. Η συσκευή είναι μια χαρά, όπως και το Note 10 Plus.

 

 

Η μπαταρία του είναι μέτρια και θα περίμενα βελτίωση σε σχέση με το 10. Μέρα σου βγάζει, όχι εντελώς άνετα αλλά σου βγάζει. Ο επεξεργαστής είναι μια χαρά και ότι θέλουν ας λένε, ναι θα ήθελα τον λίγο καλύτερο Snap για ψυχαναγκαστικούς και μόνο λόγους...

 

Αν αξίζει από το 10 Plus να πας στο 20 Ultra ; Ναι αλλά και όχι. Εξαρτάται τι θες εσύ ο ίδιος και αν δε σε ενοχλεί η χρηματική διαφορά.

 

Το να γίνεται σύγκριση με το S10 Lite είναι το λιγότερο ανόητο, δε θα εξηγήσω το γιατί....

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη επαφή με το Note 20 (όχι δεν το πήρα ακόμη αλλά έπεσε στα χέρια μου για λίγη ώρα από φίλο). Ωραίο αλλά με χάλασε πολύ η κάμερα (τεράστιο εξόγκωμα) η ποιότητα των φώτο (δεν έμεινα ικανοποιημένος πολύ θόρυβο πιξηλιασμα πολύ) οθόνη οκ και αυτό που δεν μου ταιριάζει καλά είναι ενο δώσανε στο κινητό ευθείες γραμμές μου αφήσανε την κυρτή οθόνη. Δεν μου έκατσε καλά. Το spen κορυφαίο για μένα. Κατά τα άλλα όχι και τεράστιες διαφορές με Ν9. Τώρα η καθημερινότητα θα το κρίνει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...