Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε Νίκο μου, πραγματικά πως τα σκέφτηκες όλα αυτά τα σενάρια?

1050 έχει στο σκρουτζ (δεν συζητάω γι αυτά που έχουν παράδοση 30 ημέρες και εινσι μόνο κράχτες) και 1200 στις αλυσίδες. Δηλαδή αγοράζω μια συσκευή, ψάχνω να βρω να το πουλήσω (αν και όταν βρω) πέφτει και το σχετικό ψαλίδι γιατί δεν γίνεται να το δώσω όσο το κατάστημα (άρα το κέρδος πέφτει) για να κερδίσω 100€ στο iPhone??? Ολόκληρο σενάριο για να αποδείξουμε ότι μιλάμε για εμπόρους. Και μιλάμε για συσκευή ημερών (ούτε μια αγγελία δεν θα έπρεπε να υπάρχει).

Πράγματι όμως κούρασε το θέμα οπότε μένουμε μόνο στα ΓΕΓΟΝΌΤΑ: Μπαταριουλα 4500 (σημαντική υποβάθμιση σε σχέση με το s20 Ultra) με μπαταριοφαγο επεξεργαστή. Τα άλλα όλα είναι να 'χαμε να λέγαμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι ένα σημερινό παράδειγμα.

Έστηνα σήμερα ένα s10 lite (κατέβασμα πολλών εφαρμογών, πολλές ενημερώσεις από play & galaxy store, ρυθμίσεις κλπ 2 ώρες δουλειά). Το κινητό παγωτό. Την ίδια ώρα το s20 Ultra με browsing είχε ζεσταθεί αρκετά.....

Κάπως έτσι (και με άλλους παράγοντες όπως η οθόνη βέβαια) το s10 lite με 4500 μπαταρία αλλά snapdragon χτυπάει 11 ώρες sot....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις πρώτες ενδείξεις μπαταρίας? Αντε μήπως δούμε φως να κάνουμε την κίνηση.

 

συγγνωμη αλλα με δουλευεις, μιλας για τις αγγελιες τις απειρες στο ινσομνια, του Note 20 ultra, που δειχνουν οτι το κινητο ειναι μαπα αφου ολοι το διαπιστωσαν και το δινουν, ενω μιλαμε για σφραγισμενα κατα 90%, μου λες εδω οτι εχει 1050 στο σκρουτζ, που δεν ισχυει εκτος αν αναφερεσαι στο αι φον το οποιο ειναι ασχετο, δεν αντιλαμβανεσαι οτι οταν λεω εμποροι εννοω αυτα τα 5-10 ατομα που εμφανιζονται καθε φορα σε καθε νεα κυκλοφορια, και ειναι διαφορετικα, τα οποια πουλανε σφραγισμενα κινητα για να βγαλουν 100-200 ευρω, ναι απλα για μια καβατζα τετοια, και συνεχιζεις τις θεωριες!

Τα κινητα βγηκαν αγγελιες απο τις πρωτες μερες, περα απο εναν που το εδωσε 900 ευρω ολοι οι αλλοι τα εδιναν απο 1100 ανοιγμενα μεχρι 1300 κλειστα.

ΚΑΝΕΙΣ δεν ειχε χασουρα, γιατι με τιμολογιο βγαινει πιο κατω και με τα buds σου μενει ακομα ενα ποσο.

Τελος παντων, οπως εσυ σκεφτηκες τη θεωρια αυτη για να αποδειξεις ποσο μαπα ειναι το νοτε, αλλο τοσο και εγω σου απαντησα και προσπαθεις με ανακριβη στοιχεια (Αγγελιες που στις ανοιξα μια μια και καμια σχεση με την περιγραφη που εδινες, και τωρα αυτο...) να μας πεισεις ντε και καλα ποσο μαπα διαπιστωσαν οτι ειναι.

 

Τελος παντων, το κινητο ειναι μαπα, ο exynos για πεταμα.

Μην το παρετε να τελειωνουμε.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενδεικτικο ταχυτητας το σκορ antutu!!!!

......δλδ αν εβγαζε 20 30 μοναδες λιγοτερο θα ηταν τι? αργο?

 

 

Ειναι να απορει κανεις....

 

Δεν ξέρω πόση διαφορά έχει στην πράξη αλλα με exynos παίζει στις 530.000.

Τοσο μου έπιασε την 1η φορά. Ίσως είναι σημαντική η διαφορά των 60. 000 πόντων

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από ταχύτητα το βλέπω σούπερ το snap

https://ibb.co/5BGrGf1

 

Απο ότι μου είπανε δεν υποστηρίζει ελληνικά ο σνακ...ειναι αληθεια;

Δηλαδή το μενού αλλα κ τα υπόλοιπα είναι στα αγγλικα;

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι μου είπανε δεν υποστηρίζει ελληνικά ο σνακ...ειναι αληθεια;

Δηλαδή το μενού αλλα κ τα υπόλοιπα είναι στα αγγλικα;

 

Το βασικό μενού είναι αγγλικό. Ολες οι εφαρμογές είναι στα ελληνικά

Δες τα screenshot

 

https://ibb.co/ZKmgZ5r

https://ibb.co/XCDJqVh

https://ibb.co/vC9xpV7

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδεικτικο ταχυτητας το σκορ antutu!!!!

......δλδ αν εβγαζε 20 30 μοναδες λιγοτερο θα ηταν τι? αργο?

 

 

Ειναι να απορει κανεις....

 

Απορείς με τους αριθμούς ή πιστεύεις ότι οι μετρήσεις δεν είναι ενδεικτικές της ταχύτητας μιας συσκευής;

 

Αν μιλάμε για διάφορα πάνω από 70.000 στην ίδια κλίμακα μέτρησης επί συνόλου 530.000 μιλάμε για άλλη γενιά επεξεργαστικής ισχύος.

 

Οπως και να χει είμαι σίγουρος ότι θα συμφωνήσεις ότι από κάποια διαφορά και πάνω στις μετρήσεις φαίνεται η ανωτερότητα ενός hardware. Ποια είναι αυτή η διαφορά είναι όντως υποκειμενικό. Αν πχ είχαμε διάφορες της τάξεως των 150.000 φαντάζομαι ότι για όλους θα ήταν πιο ξεκάθαρο.

 

Η ανωτερότητα σε επεξεργαστική ισχύ του Snapdragon 865+ είναι εμφανής ακόμα και σε καθημερινά πράγματα όταν όλα γίνονται που γρήγορα και χωρίς υψηλές θερμοκρασίες.

 

Αν είχαμε άλλη συσκευή θα λέγαμε ότι φταίει το λογισμικό, η οθόνη, η μνήμη, το σήμα της μάρκας, ο γείτονας, ο συνάδελφος κτλ.

Δυστυχώς εδώ είναι όλα πανομοιότυπα εκτός του επεξεργαστή και της you οπότε και φαίνεται ξεκάθαρα η υπέροχη.

 

Εν κατακλείδι ο exynos είναι σκουπίδι από τα λίγα και αυτό δεν είναι υποκειμενικό πλέον.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα με δουλευεις, μιλας για τις αγγελιες τις απειρες στο ινσομνια, του Note 20 ultra, που δειχνουν οτι το κινητο ειναι μαπα αφου ολοι το διαπιστωσαν και το δινουν, ενω μιλαμε για σφραγισμενα κατα 90%, μου λες εδω οτι εχει 1050 στο σκρουτζ, που δεν ισχυει εκτος αν αναφερεσαι στο αι φον το οποιο ειναι ασχετο, δεν αντιλαμβανεσαι οτι οταν λεω εμποροι εννοω αυτα τα 5-10 ατομα που εμφανιζονται καθε φορα σε καθε νεα κυκλοφορια, και ειναι διαφορετικα, τα οποια πουλανε σφραγισμενα κινητα για να βγαλουν 100-200 ευρω, ναι απλα για μια καβατζα τετοια, και συνεχιζεις τις θεωριες!

Τα κινητα βγηκαν αγγελιες απο τις πρωτες μερες, περα απο εναν που το εδωσε 900 ευρω ολοι οι αλλοι τα εδιναν απο 1100 ανοιγμενα μεχρι 1300 κλειστα.

ΚΑΝΕΙΣ δεν ειχε χασουρα, γιατι με τιμολογιο βγαινει πιο κατω και με τα buds σου μενει ακομα ενα ποσο.

Τελος παντων, οπως εσυ σκεφτηκες τη θεωρια αυτη για να αποδειξεις ποσο μαπα ειναι το νοτε, αλλο τοσο και εγω σου απαντησα και προσπαθεις με ανακριβη στοιχεια (Αγγελιες που στις ανοιξα μια μια και καμια σχεση με την περιγραφη που εδινες, και τωρα αυτο...) να μας πεισεις ντε και καλα ποσο μαπα διαπιστωσαν οτι ειναι.

 

Τελος παντων, το κινητο ειναι μαπα, ο exynos για πεταμα.

Μην το παρετε να τελειωνουμε.

 

Γιατί τα ισοπεδώνεις βρε Νικόλα?? Δεν είπε κανένας ότι είναι μάπα η συσκευή. Όμως σου λέω με σιγουριά πως δεν είναι αυτή που έπρεπε να είναι. Με άλλα λόγια, δεν είναι ο αποκαλούμενος "ΒΑΣΙΛΙΑΣ". Είναι ένα (μεγάλο) σκαλί κάτω από το s20 Ultra κι αυτό είναι ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ.

Εσύ συμβιβάζεσαι και δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό. Εγώ όχι. Πόσο πιο απλό?

 

Για τις σφραγισμένες συσκευές πιο πάνω (υπάρχουν και οι χρησιμοποιημένες τις οποίες προσπερνάς πολύ σχολαστικά....) , πάλι λάθος προσέγγιση. Δες πως έχει το πράγμα. Βρέθηκε κάποιος με σφραγισμένο note στα χέρια. Μπορεί να είναι από επιδότηση, εταιρικό, δώρο, κάποια ειδική προσφορά ή ότι άλλο. Αντί να τρέμουν τα χέρια του και να αγωνιά ποτέ θα ανοίξει τον ΒΑΣΙΛΙΆ, αυτός τρέχει να το σκοτώσει για να πάρει μήλο, 1+ ή οτιδήποτε άλλο. Εσύ τον βάφτισες έμπορο αλλά δυστυχώς δεν είναι. Είναι κάποιος που γυρίζει την πλάτη του στον βασιλιά και το κάνει πολύ απλά γιατί ο βασιλιάς είναι ΓΥΜΝΟΣ.....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα ισοπεδώνεις βρε Νικόλα?? Δεν είπε κανένας ότι είναι μάπα η συσκευή. Όμως σου λέω με σιγουριά πως δεν είναι αυτή που έπρεπε να είναι. Με άλλα λόγια, δεν είναι ο αποκαλούμενος "ΒΑΣΙΛΙΑΣ". Είναι ένα (μεγάλο) σκαλί κάτω από το s20 Ultra κι αυτό είναι ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ.

Εσύ συμβιβάζεσαι και δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό. Εγώ όχι. Πόσο πιο απλό?

 

Για τις σφραγισμένες συσκευές πιο πάνω (υπάρχουν και οι χρησιμοποιημένες τις οποίες προσπερνάς πολύ σχολαστικά....) , πάλι λάθος προσέγγιση. Δες πως έχει το πράγμα. Βρέθηκε κάποιος με σφραγισμένο note στα χέρια. Μπορεί να είναι από επιδότηση, εταιρικό, δώρο, κάποια ειδική προσφορά ή ότι άλλο. Αντί να τρέμουν τα χέρια του και να αγωνιά ποτέ θα ανοίξει τον ΒΑΣΙΛΙΆ, αυτός τρέχει να το σκοτώσει για να πάρει μήλο, 1+ ή οτιδήποτε άλλο. Εσύ τον βάφτισες έμπορο αλλά δυστυχώς δεν είναι. Είναι κάποιος που γυρίζει την πλάτη του στον βασιλιά και το κάνει πολύ απλά γιατί ο βασιλιάς είναι ΓΥΜΝΟΣ.....

 

Λοιπόν, θα βρούμε κάνα φθηνό snapdragon τώρα ή θα λέμε τα ίδια? Υπήρχε μια διαφορά με τον 865 αλλά πλέον η ψαλίδα άνοιξε σημαντικά

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό μενού είναι αγγλικό. Ολες οι εφαρμογές είναι στα ελληνικά

 

Δες τα screenshot

 

 

 

https://ibb.co/ZKmgZ5r

 

https://ibb.co/XCDJqVh

 

https://ibb.co/vC9xpV7

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Απορείς με τους αριθμούς ή πιστεύεις ότι οι μετρήσεις δεν είναι ενδεικτικές της ταχύτητας μιας συσκευής;

 

 

 

Αν μιλάμε για διάφορα πάνω από 70.000 στην ίδια κλίμακα μέτρησης επί συνόλου 530.000 μιλάμε για άλλη γενιά επεξεργαστικής ισχύος.

 

 

 

Οπως και να χει είμαι σίγουρος ότι θα συμφωνήσεις ότι από κάποια διαφορά και πάνω στις μετρήσεις φαίνεται η ανωτερότητα ενός hardware. Ποια είναι αυτή η διαφορά είναι όντως υποκειμενικό. Αν πχ είχαμε διάφορες της τάξεως των 150.000 φαντάζομαι ότι για όλους θα ήταν πιο ξεκάθαρο.

 

 

 

Η ανωτερότητα σε επεξεργαστική ισχύ του Snapdragon 865+ είναι εμφανής ακόμα και σε καθημερινά πράγματα όταν όλα γίνονται που γρήγορα και χωρίς υψηλές θερμοκρασίες.

 

 

 

Αν είχαμε άλλη συσκευή θα λέγαμε ότι φταίει το λογισμικό, η οθόνη, η μνήμη, το σήμα της μάρκας, ο γείτονας, ο συνάδελφος κτλ.

 

Δυστυχώς εδώ είναι όλα πανομοιότυπα εκτός του επεξεργαστή και της you οπότε και φαίνεται ξεκάθαρα η υπέροχη.

 

 

 

Εν κατακλείδι ο exynos είναι σκουπίδι από τα λίγα και αυτό δεν είναι υποκειμενικό πλέον.

Εν συντομια στην καθημερινη χρηση Καμια διαφορα ....

Οι Kirin για παραδειγμα ειναι σε αυτα τα επιπεδα ....(exynos)

ειναι αργα το P40 P30....?

 

Πολυ συζητηση ....σχεδον για τπ τπτ

....

 

Ο επεξεργαστης εχει δυναμη για να κανεις με ανεση τα παντα....γρηγορα

Στην διαχειριση της ενεργειας πασχει.....

 

Και για να κλεισω ....το φαουλ της Sammy εχει να κανει στην τιμη του exynos ....με μια διαφορα της ταξης των 100-150 ευρω θα ηταν ισορροπημενα....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα βρούμε κάνα φθηνό snapdragon τώρα ή θα λέμε τα ίδια? Υπήρχε μια διαφορά με τον 865 αλλά πλέον η ψαλίδα άνοιξε σημαντικά

 

Νομιζω πως η καλύτερη λύση είναι snap 3-4 μηνών ώστε να βγάλει τα πρώτα κουσούρια η συσκευή (αν πέσουμε σε ελαττωματική).

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν συντομια στην καθημερινη χρηση Καμια διαφορα ....

Οι Kirin για παραδειγμα ειναι σε αυτα τα επιπεδα ....(exynos)

ειναι αργα το P40 P30....?

 

Πολυ συζητηση ....σχεδον για τπ τπτ

....

 

Ο επεξεργαστης εχει δυναμη για να κανεις με ανεση τα παντα....γρηγορα

Στην διαχειριση της ενεργειας πασχει.....

 

Και για να κλεισω ....το φαουλ της Sammy εχει να κανει στην τιμη του exynos ....με μια διαφορα της ταξης των 100-150 ευρω θα ηταν ισορροπημενα....

 

Προσωπικά η ταχύτητα δεν με ενοχλεί. Δηλαδή να ανοίξει η εφαρμογή 0,3" αργότερα. Όμως η κατανάλωση είναι κόκκινη γραμμή. Κι αν στο s20 Ultra καλύπτει την γύμνια η μεγάλη μπαταρία, εδώ ο snap δείχνει να είναι μονόδρομος.

Η μικρότερη τιμή στις συσκευές με exynos δεν θα ήταν λύση μιας κι όταν δίνεις 1500€ δεν σε νοιάζει να δώσεις 1400 για κάτι κατωτερο.

Το πιο σωστό θα ήταν να δώσει ΚΑΙ τις δύο "εκδοχές" σε όλο τον κόσμο (με διαφορετικές τιμές) κι ας διάλεγαν εμείς τι θα παίρναμε

Αλλά έτσι θα τους έμειναν οι exynos απούλητα...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εν συντομια στην καθημερινη χρηση Καμια διαφορα ....

Οι Kirin για παραδειγμα ειναι σε αυτα τα επιπεδα ....(exynos)

ειναι αργα το P40 P30....?

 

Πολυ συζητηση ....σχεδον για τπ τπτ

....

 

Ο επεξεργαστης εχει δυναμη για να κανεις με ανεση τα παντα....γρηγορα

Στην διαχειριση της ενεργειας πασχει.....

 

Και για να κλεισω ....το φαουλ της Sammy εχει να κανει στην τιμη του exynos ....με μια διαφορα της ταξης των 100-150 ευρω θα ηταν ισορροπημενα....

 

για μενα η διαφορα στην ταχυτητα ειναι σχετικη, αν καποιος το λιωνει στο gaming θα δει διαφορα θεωρω.

Ομως αν στην μπαταρια υπαρχει διαφορα πανω απο 10% τοτε μιλαμε για μεγαλη διαφορα.

ΠΡοσωπικα βγαζω τη μερα με ρυθμιση στα 60ΗΖ ανετα, αλλα σε μια ζορικη μερα ισως βγει οριακα. Αν πετυχω snapdragon σε καλη τιμη ισως το παρω αν και εχω ξενερωσει λιγο με selfie, πολυ κατωτερη του s20 ultra, Οπως και με ζουμ πανω απο 10χ οπου στο s20 ultra ηταν αρκετα καλο και αξιοποιησιμο. Τελος παντων, θα περιμενω να δω πως θα παει αλλα ναι βλεπω οτι με τον 865+ ισως εχουμε εμφανη διαφορα, κατι που θεωρω οτι δεν υπηρχε με τον απλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η καλύτερη λύση είναι snap 3-4 μηνών ώστε να βγάλει τα πρώτα κουσούρια η συσκευή (αν πέσουμε σε ελαττωματική).

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Προσωπικά η ταχύτητα δεν με ενοχλεί. Δηλαδή να ανοίξει η εφαρμογή 0,3" αργότερα. Όμως η κατανάλωση είναι κόκκινη γραμμή. Κι αν στο s20 Ultra καλύπτει την γύμνια η μεγάλη μπαταρία, εδώ ο snap δείχνει να είναι μονόδρομος.

 

Η μικρότερη τιμή στις συσκευές με exynos δεν θα ήταν λύση μιας κι όταν δίνεις 1500€ δεν σε νοιάζει να δώσεις 1400 για κάτι κατωτερο.

 

Το πιο σωστό θα ήταν να δώσει ΚΑΙ τις δύο "εκδοχές" σε όλο τον κόσμο (με διαφορετικές τιμές) κι ας διάλεγαν εμείς τι θα παίρναμε

 

Αλλά έτσι θα τους έμειναν οι exynos απούλητα...

Εδω μεσα παντως (και γυρω γυρω) πολυ μικρο το ποσοστο που εχουν αγορασει σε τιμη μαρκε....

 

Καθολικα σχεδον με τιμολογια....

 

Και αγγελιες σφραγισμενα....

 

 

Η διαφορα τιμης απο πλευρας θεωρω οτι τουλαχιστον θα ηταν εντιμη κινηση προς τους καταναλωτες....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Οι αγγελίες δεν έχουν και πολύ σημασία. Το θέμα είναι ότι η samsung κάτι κερδίζει με τους 2 επεξεργαστές στα σίγουρα. Επίσης σίγουρα δεν έχουν ίδια απόδοση γιατί αν είχαν η samsung θα έβαζε σε όλα της τα τηλέφωνα exynos όμως είναι πια αποδεδειγμένα ο snapdragon ανώτερος του exynos. Οπότε τι παίζει?? Κάτι παίζει....και δεν είναι καθόλου αποδεκτό να παίρνεις το ίδιο τηλέφωνο στην ίδια τιμή με τον αμερικανο και ο αμερικανος να έχει μακράν καλύτερη εμπειρία χρήσης, μπαταρία, αντοχή στο χρόνο κα.... Edited by p_bourinos
Link to comment
Share on other sites

Οι αγγελίες δεν έχουν και πολύ σημασία. Το θέμα είναι ότι η samsung κάτι κερδίζει με τους 2 επεξεργαστές στα σίγουρα. Επίσης σίγουρα δεν έχουν ίδια απόδοση γιατί αν είχαν η samsung θα έβαζε σε όλα της τα τηλέφωνα exynos όμως είναι πια αποδεδειγμένα ο snapdragon ανώτερος του exynos. Οπότε τι παίζει?? Κάτι παίζει....και δεν είναι καθόλου αποδεκτό να παίρνεις το ίδιο τηλέφωνο στην ίδια τιμή με τον αμερικανο και ο αμερικανος να έχει μακράν καλύτερη εμπειρία χρήσης, μπαταρία, αντοχή στο χρόνο και κα....

 

το δολλαριο έχει ...πιο...ωραίο χρωμα.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη μέρα σήμερα...Ουσιαστικά όμως χθες το λειτούργησα κανονικα μιας και δεν ειχα θήκη..με 2 καρτες σε λειτουργία και ολα μα όλα ανοικτά με την οθονη στα 120hz συν και η μονιμη συνδεση με το ρολοι , μπολικο σκάλισμα και ενιοτε συχρονισμους με το 10+ για μεταφορα δεδομενων , η μπαταρια απο το πρωι στις 8 εως και το βραδυ περιπου στις 11 ειχα περιπου 20% ποσοστο...και ουσιαστικα με μια φορτιση της μπαταριας....Σημερα χωρις σκαλισμα αλλα με ολα ανοικτα + ρολοι και απο τις 07:00 το πρωι εχω 92%...

Προερχομενος απο το 10+ βλέπω μια σχεδον ιδια μπαταρία...οσο για τον επεξεργαστη δεν ειμαι ο καταλληλος να απαντησω διοτι δεν ειμαι gamer ουτε πολλες απαιτησεις εχω που να χρειαζονται επεξεργαστικη ισχυ...Θεωρω (οπως εγινε και με το 10αρι) η μπαταρια θα βελτιωθει με τον καιρο και με τα updates...

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να αγοράσω των ασύρματο φορτιστή των 15w ,αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει άλλος για το s20 και άλλος για το Note ,εξωτερικά φαίνονται ίδια, αλλά επειδή ψάχνω στο ίντερνετ σε διάφορα σαιτ ,αλλά γράφουν για το s20 χωρίς να αναφέρεται το note 20 ,(ενώ είναι και αυτό 15w) και αλλα γράφουν και το Note 20 .Μήπως όντως είναι ίδια σε χαρακτηριστικά αλλα διαφορετικά στο μέγεθος ώστε να είναι ποιο επιτυχημένη η ευθύγραμμηση για τη φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Την θέση την έχεις ενεργή? Το exynos έχεις?

 

sent from S10 Lite

ναι μολις τωρα το τσεκαρα...γενικως ολα ειναι ανοικτα χωρις καμμια εκπτωση...

σημερα ωρα 14:17 εχω 86% μπαταρια απο το πρωι τις 7...

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη μέρα σήμερα...Ουσιαστικά όμως χθες το λειτούργησα κανονικα μιας και δεν ειχα θήκη..με 2 καρτες σε λειτουργία και ολα μα όλα ανοικτά με την οθονη στα 120hz συν και η μονιμη συνδεση με το ρολοι , μπολικο σκάλισμα και ενιοτε συχρονισμους με το 10+ για μεταφορα δεδομενων , η μπαταρια απο το πρωι στις 8 εως και το βραδυ περιπου στις 11 ειχα περιπου 20% ποσοστο...και ουσιαστικα με μια φορτιση της μπαταριας....Σημερα χωρις σκαλισμα αλλα με ολα ανοικτα + ρολοι και απο τις 07:00 το πρωι εχω 92%...

Προερχομενος απο το 10+ βλέπω μια σχεδον ιδια μπαταρία...οσο για τον επεξεργαστη δεν ειμαι ο καταλληλος να απαντησω διοτι δεν ειμαι gamer ουτε πολλες απαιτησεις εχω που να χρειαζονται επεξεργαστικη ισχυ...Θεωρω (οπως εγινε και με το 10αρι) η μπαταρια θα βελτιωθει με τον καιρο και με τα updates...

 

Είσαι πολύ πάνω από το Note 10+ και πιθανότατα πολύ καλύτερα και από snapdragon. Πολύ καλή αυτονομία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω απενεργοποιησει την προσαρμοσιμη φωτεινότητα και την έχω λίγο πιο πάνω από την μέση... Τι να πω βρε παιδιά... Τσεκάρω ξανά αυτά που σας γράφω μπας και μου έχει ξεφύγει κάτι "μεγάλο" όσο αφορά το τι έχω ανοικτό αλλά δεν βρίσκω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μιας και το ξεκίνησα... 65% 17:41 με μπόλικο search το μεσημέρι

Link to comment
Share on other sites

Έχω απενεργοποιησει την προσαρμοσιμη φωτεινότητα και την έχω λίγο πιο πάνω από την μέση... Τι να πω βρε παιδιά... Τσεκάρω ξανά αυτά που σας γράφω μπας και μου έχει ξεφύγει κάτι "μεγάλο" όσο αφορά το τι έχω ανοικτό αλλά δεν βρίσκω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μιας και το ξεκίνησα... 65% 17:41 με μπόλικο search το μεσημέρι

 

Δώσε ένα screenshot να δούμε την χρήση σου.

Τι sot έχεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μου λες λιγο πως θα το ανεβασω?

 

Μπορείς εδω

https://postimages.org/el/

 

Πόση οθόνη έχεις τώρα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

 

αυτο ειναι πριν μια ωρα

 

Screenshot-20200904.jpg

 

Screenshot-20200905.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σημερα οχι πολλες γυρω στις 15

Edited by gmak
προσθετα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πολύ οθόνη, γι αυτό και κράτησε η μπαταρία.

Εδώ νέα τεστ

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-20-ultra-exynos-enantion-snapdragon-se-neo-vinteo/?fbclid=IwAR33QnPQlt1abB4bp6DzSa1vwOAJZGtpakvtiyPBqitluEa_4q9cmunRriE

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για την χρήση που κάνω εγώ είμαι ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΏΝ ικανοποιημένος... Σαφώς και είχα τρομάξει πριν το πάρω με αυτά που διάβαζα... και περίμενα στην μέρα να με αδειάσει.. Αλλά οκ είναι καλα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...